baki70

Iran putopis

82 poruke u ovoj temi

Infoputnik hvala na pohvalama za ovaj putopis.

I meni se dopadaju svi ovi putopisi iz Azije. Osim nas putnika koji smo se potrudili da napišemo nešto, za to je zaslužen i ovaj ogroman, toliko različit kontinent, sa toliko zanimljivih mesta. Bolje da nema takmičenja da se ne desi nešto kao sa glasanjem za foto turu.

Pozdrav

Tacno tako!

Puno pozdrava.

Samo da sde pridruzim pohvalama. Mozda je to jedna od nasih narednih destinacija. Cim "izgubimo" sadasnje pasose sa Izraelskom vizom. biggrin.jpg

Bio sam odsutan dok se putopis objavljivao ali evo danas ga procitah u jednom dahu.

Bravo

Hvala, drago mi je da vam se dopao putopis.

Ja imam obrnuti problem, pošto bi želeo do Izraela, a u pasošu mi se osim iranske vize nalaze još neki pečati iz islamskih zemalja, ali nema veze kad ovaj pasoš istekne pravac Izrael.

Pozdrav

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se odgovara na prethodni post

Molim Vas da mi pomognete da pronadjem hotel u Teheranu.. Sto jeftiniji. Nalazim nesto na netu, ali uglavnom nemaju ni cene ni fotografije... Ako imate preporuku, hvala!

Ja sam odseo u Firouzeh hotelu. Nalazi se u centru, bio je jeftin i sasvim pristojan. Mislim da je to bio jedini hotel, koji je uopšte odgovorio na moj mejl. Inače nisu hteli da nam rezervišu sobu preko neta, pogotovo toliko dana unapred, već su mi poslali telefon i rekli da im se javim dan pre dolaska u Teheran. Tako sam i uradio i rezervisao sobu.

info@firouzehhotel.com

www.FirouzehHotel.com

tel, fax +98-21-3311 3508

Adresa- Dolat Abadi Alley - Amir Kabir Street

Da, to je jedini koji uspevam da pronadjem. Hm, a sta mislis da li je rizicno rezervisati ovaj na jednu noc, pa kada stignem tamo mogu da potrazim neki drugi?

Hvala mnogo!

@hrka, ma naravno da nije rizično, ali ne vidim što bi tražio drugi. Ovaj ispunjava sve uslove koje si tražio - jeftin je, sasvim pristojan, i relativno blizu centra (nedaleko od velikog bazara, blizu nacionalnog muzeja itd). Godine 2008. je bio LP pick, među budget hotelima.

@putnice, šta da ti kažem osim atlas u šake dok čitaš ovaj putopis ;) , šalim se naravno.

Znao sam za to selo Kandovan kada sam putovao u Iran. Nalazi se nedaleko od Tabriza. Razmišljali smo da li da ga posetimo, pogotovo što smo bili u Tabrisu nepuna dva dana i grad nam nije bio nešto zanimljiv, ali nismo otišli do Kandovana. Bili smo već dugo na putu i pomalo smoreni, a i godinu dana pre ovog puta sam bio u Kapadokiji i tamo sam se nagledao sličnih stvari

Hrka evo još jeftinih hotela iz starog LP Iran. Ne znam kakvi su, ali evo ti kontakti. Mada nisam siguran da će uopšte odgovoriti.

Mashhad Hotel, 416 Amir Kabir St, www.mashhadhotel.homestead.com

Mosaferkhaneh Amol Mazandaran, Amir darbar Alley, off Amir Kabir St, www.amolmazandaran.com

Hotel Khazar Sea tel 3311 3860, Ohadi Alley off Amir Kabir St.

Evo još par.

Hafez hotel, Bank Alley off Ferdosi St. tel. 6670 9063, hafezhotel@yahoo.com

Iran Central Guest House, cnr Zavareian & Lalehzar Sts. tel. 3391 4798

To bi bili hoteli, koje su u starom LP preporučivali od budget hotela. U nekima su neke sobe sa kupatilom, a neke sa zajedničkim, a u nekima su samo sa zajedničkim. Ponavljam ti da sam bio samo u Firouzeh, i tada 2009. je po mojim kriterijumima sasvim ok.

Hvala! :)

Ne znam zato ti nisam napomenula da sam kupila Loney P, ali je svakako izdanje iz 2008.

Na kraju sam odlucila da rezervisem taj hotel koji si mi pomenuo, a i njhov je `pick`, a uz sve to i jedini koji ima kontakt. :D

Jos jedno pitanje: posto voz po redu voznje stize u 22:30h, a sigurno ce da kasni (tako bar pise na svim forumima) da li da rezervisem hotel za tu noc, ili sledecu... Hm, sad mi je to najveca briga, jer ne znam koja resenja postoje u slucaju da stignem tamo u cik zore.

Hvala mnogo i izvini sto dosadjujem.

Predpostavljam da misliš na Transazijski voz iz Istanbula. Kolko me sećanje služi ja sam stiga oko ponoći, možda malo posle ponoći. Mislim da je to otprilike neko uobičajeno kašnjenje, tako da će ti trebati smeštaj za tu noć. Ne znam kako planiraš da dođeš do Istanbula, ali ako planiraš da noćiš u Stambolu, preporučio bi ti hotel Deniz. On je baš dobar i nije bio skup, a nalazi se blizu Hajdarpaša železničke stanice, tako da možeš peške od hotela do štajge (nekih 10 minuta).

Auuu kakav putopis!!! Pročitao sam ga jutros na poslu - iz cuga!

Obožavam Bakijeve putopise tih "ne toliko interesantnih i popularnih zemalja"!

Uživao sam u svakoj rečenici putopisa kroz Iran i zato mu dodeljujem titulu ŠAHA! ŠahBaki!

(jedino je još Ljupče dobijo od mene dobio titulu Cara Kralja i Legende za Sualwesi, ali Ljupče je ipak moj zemljak!)

Javlja mi se da će Baki u dogledno vreme da nas obraduje i jednim putopisom iz Severne Koreje, pod senama velikog vođe!

Puno te pozdravljam i jeva čekam da opet nešto napišeš!

(naročito mi se svideo motiv kebeba, koji se suptilno provlači kroz celu pričutongue.gif )

Panto baš si me nasmejao.

Nije ti loš ovaj predlog za Severnu Koreju, razmišljao sam ja o tome, samo mi oni fale da mogu da kažem da sam obišao sve zemlje, što je onaj američki moron nazvao ,,Osovinom zla,,. A tek ovo pod senom velikog vođe, dosad sam se poklonio senama Homeinija, Staljina, itd., al komplikovana je ta Koreja. Ma ja za sledeću godinu se spremam za Centralnu Aziju, pa bi otišao da odam ,,počast,, mom favoritu Saparmuratu Nijazovu u Turkmenistan, ali bre mnogo zezaju za vizu.

Panto drago mi je što ti se dopao ovaj moj putopis i hvala na dodeljenoj tituli. ;)

Veliki pozdrav iz Irana,zao mi je sto sam tek sada video postove,jer vidim da ste vec resili pitanje hotela,ali mislim da je skroz ok preporuka. Ja upravo iz Urmie krecem za Tabriz,koji mi je moram priznati jedan od omiljenih gradova(usput pitanje za Bakija zasto mu se nije svideo:)) Ukoliko treba jos neka pomoc slobodno pisite,vec sam se odvikao da gledam temu Irana:)