iva

Smeštaj u Rimu

203 poruke u ovoj temi

Pozdrav,

Putujem sa porodicom krajem septembra u Rim, pa me zanima imate li neku preporuku za hotel. Bitno nam je da bude u uzem ili sirem centru, a spremni smo da izdvojimo oko 200e za double room za noc.

Videla sam neki hotel Snra Maria, izglrda zanimljivo, da li neko ima iskustva?

Kako mi je ovo prvi pit da putujem u Rim, svaki savet je dobrodosao!

Unapred hvala :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moraces dati vise podataka jer je prilicno bitno koji je povod odlaska ( shoping ili upoznavanje sa Rimom ) , koliko vas je i koliko dugo imate namere da ostanete .

Ponekad je bolje biti van grada , jer je povezanost jako dobra i brza nego biti u centru .

Pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Preko interneta se mogu naci dobri hoteli i u uzem i sirem centru Rima a da nisu ni skupi a da su veoma dobri, takodje ima jako dobrih bad&breakfast ponuda.Samo treba pogledati vise sajtova.

Po meni je i u Rimu dobar prevoz tako da ne bi trebalo da imate nekih problema. A ako te zanima nesto odredjeno u Rimu, pitaj pomocicu koliko mogu.

Pozdrav

Izmenjeno (Ivaana)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram posetu Rimu, mozda vec za NG. Mozes li mi reci u kom ste hotelu odseli, gde je lociran i preko koje agencije ste isli.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiram posetu Rimu, mozda vec za NG. Mozes li mi reci u kom ste hotelu odseli, gde je lociran i preko koje agencije ste isli.

Odsjeli smo u hotelu Park udaljen je 18 km od Rima to ti je nekih sat vremena autobusom nije bio los hotel malo je dalje, ali za prenociti je dobar.

Izmenjeno (putnica79)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hotel San Valentino,Via Ezio 55,odmah do ulice Cola di Rienzo,pola minuta od metro stanice Lepanto,7,8 min pjeske od Vatikana,isto 10tak min od Piazza della Repubblica,3*,fin,cist.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Blago vama...i hotel Park na 18 km od Rima izgleda super i blizu u odnosu na moje iskustvo. Hotel Selene udaljen 32 km od Rima, u gradicu Pomezia...najbliza stanica bilo kakvog prevoza je na 7 km od hotela. Ustvari hotel je planiran da u njemu odsedaju sportske ekipe na pripremama...sve je tu..fudbalski teren, dva bazena...pravi karantin

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sta da se radi. Koliko para, toliko muzike :)

Meni je od hotela bilo bliže more nego Rim.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

meni je komplet aranzman u tom hoteku,SaN Valentino,prevoz,usluge vodica i gluposti za 6 dana bilo 490e ...mislim da je savim ok za ovakav hotel

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao svima! Planiram da sa suprugom provedem produzeni vikend u Rimu (otprilike 4 noci) i razmisljamo da idemo u svom aranzmanu. Pazljivo citam iskustva na ovom forumu i sva su dobrodosla. Jedino imam pitanje da li je neko isao u sopstvenoj reziji u neki hostel u Rimu, kako je rezervisao, koje su cene itd? Isto pitanje vazi i za avionske karte.

Hvala svima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nemam iskustvo, ali imam sličnu nameru. Isplanirala sam putovanje u Rim sa svojom porodicom u sopstvenom aranžmanu. Avionske karte smo rezervisali i kupili preko jedne od turističkih agencija. Usluga rezervacije, ili čega već, je dosta manja ako rezervišete preko interneta. Direktan let Beograd-Rim, povratna karta, 2 odraslih, jedno dete, oko 54000 din. Danima sam pregledala ponude hotela na sajtovima koji se time bave, čitala preporuke, pravila uži izbor i na kraju smo se odlučili za jedan koji se nalazi na 10-15 min od stanice Termini. U mirnijem kraju, a opet u gradu. Kontaktirala sam direktno hotel i razmenom nekoliko e-mailova izvršila rezervaciju. Za to su bili neophodni podaci o kreditnoj kartici (većina hotela ima opciju za on-line booking, ja sam želela koliko toliko kontakt sa živim čovekom) Hoteli često daju popuste za early booking, ili na primer za boravak duži od 6 dana daju popust 15-20% i sl. Ne znam kada nameravate da putujete. U aprilu i maju su cene u hotelima mnogo veće nego na primer u julu. Lično bih istrpela prevoz autobusom, ali nisam našla ni jednu agenciju koja ima autobuski prevoz a smeštaj u samom Rimu. Uz autobuski prevoz idu hoteli koji su udaljeni 10-40 km od grada. A aranžmani sa avionskim prevozom imaju hotele u gradu, ali je to skuplja varijanta od sopstvenog aranžmana. Ne znam da li je ovo nekome bilo od koristi. Uzgred, prošle godine smo u sopstvenom aranžmanu proveli 7 dana u Veneciji i sve je proteklo bez ikakvih problema. Na isti način smo rezervisali hotelski smeštaj, a prevoz je bio vozom (svaki dan ide voz iz Beograda do Venecije). Rado ću podeliti sa vama sva ostala razmišljanja i dileme, a kasnije i iskustvo sa putovanja. Pozdrav.

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Aleksandre ali ja sam vec isao i vratio se. Ipak sam se odlucio da idem kolima jer mi je svaka druga kombinacija avionom bila previse zametna. Pocev od toga da idem u Nis sto je 250 kilometara od BG-a pa onda opet moram da se snalazim jer nisam bio bas u Bologni vec u Ceseni sto je 90 km od Bologne. Da sam hteo iz BG-a za Bolognu morao bih ili da ustajem u 4 ujutru kako bih stigao na let ujutru ili da letim uvece pa da se snalazim do Cesene u 11 uvece. Sve to mi je bilo prekomplikovano sobzirom da se kolima stize za 9 sati jer ima oko 950 KM full autoput od BG-a. Krenuo popodne, prespavao u Ljubljani i ujutru nastavio dalje i konacno stigao oko podne u Cesenu. Inace, obozavam i uzivam dok vozim tako da mi put nije predstavljao nikakav problem.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao svima! Planiram da sa suprugom provedem produzeni vikend u Rimu (otprilike 4 noci) i razmisljamo da idemo u svom aranzmanu. Pazljivo citam iskustva na ovom forumu i sva su dobrodosla. Jedino imam pitanje da li je neko isao u sopstvenoj reziji u neki hostel u Rimu, kako je rezervisao, koje su cene itd? Isto pitanje vazi i za avionske karte.

Hvala svima

Ni ja nemam iskustvo ali sam isplanirala individualno putvanje,obratila se agenciji koja mi je to i organizovala.Rezervisan nam je hotel u centru(koji smo trazili),avio-karte...zanimljivo je da sam ja dobila vecu cenu za isti hotel u direktnom kontaktu....agencija je ponudila znatno nizu cenu...

Ako te zanima koja agencija,cene...javi se na pp

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala svima

Ako ides sa suprugom, bolje pogledaj neki hotel umesto hostela!!! Ja sam htela da idem za uskrs, tako da znam cene, i hosteli (mislim na dvokrevetnu sobu sa kupatilom) uopste nisu jeftiniji od hotela! Mozes jeftinije da prodjes samo u sobi sa 8 kreveta i zajednickim kupatilom! Uz to, komentari ljudi koji su bili u tim hostelima su, da ti se smuci boravak u Rimu!

Evo naprimer, Ciak hostel 35,5e po osobi, a Hotel Roma Tor Vergata 4* 33,5e po osobi (special offer) u aprilu mesecu!

Vodi racuna, cene odredjenog hotela variraju iz dana u dan i to moze da bude drasticna razlika (moze da se desi da danas bude jedna cena, sutra upalis komp, odes na net, kad ono, druga cena, manja ili veca).

Gledaj specijalne ponude, jer mozes da nadjes hotel od 4* i 5* po povoljnijoj ceni od hotela sa 2* i 3*

Ako bas hoces hostel, nasla sam jedan za koji su bili pozitivni komentari- Tiber Hostel and Camping, 18e po osobi u aprilu (govorim za april, jer sam gledala te cene), ali je malo dalje od centra, navodno 20min. voznje

Nazalost, dok sam cekala Visa karticu iz banke, moj hotel (Hotel Angelo) je rasprodat, tako da ove godine idem u Barselonu, ali eto, ostala mi je sveska sa svim informacijama vezanim za Rim i cene hotela, hostela...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

zanima me za koliko novca se moze naci solidan hotel u Rimu za dve osobe/po osobi,a da bude u dometu metroa?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26022
    Ukupno tema
    868237
    Ukupno poruka