cile

Berlin

381 poruka u ovoj temi

U 8/11/2015 at 23:27, Борча Борча je rekao/la:

Da li moguce kupiti lowcost avionsku povratnu kartu po nekoj razumnoj ceni za sledecu godinu ?

 

 

Da, da, uvek RyanAir! Možete pretraživati jeftine letove preko sajta skyscenner il idirektno na RyanAir sajtu. Kako već neko napisa, imate promociju sad, jako su jefitni i meni jako dobri, mislim na RyanAir.

Srećni putevi!

:) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko Rayanair-a za putovanja u novembru iz Temisvara povratne karte su 20 eur :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od 04.09.2016. Ryanair leti za Berlin i iz Nisa. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel pocela naplata vinjeta u Nemackoj? Vidim neke stare teme na nekim sajtovima da je bilo u planu da stranci placaju vinjete u 2016 ali nigde ni text da li je zazivelo.

Planiramo za NG u Berlin autom pa pravim racunicu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema zasada nikakve naplate vinjeta.mene je nasmejalo,kad sam cula nas odgovor ministra dacica na ovaj predlog eu,opusteno im je odgovorio da ce srbija u tom slucaju odgovoriti reciprocitetom,pa bi i mi njima naplacivali vinjete i proucavali ko sve ulazi na nasu teritoriju.Odtad nesto vise ne pominju naplatu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 10.12.2016 at 18:08, Stevang je rekao/la:

Jel pocela naplata vinjeta u Nemackoj? Vidim neke stare teme na nekim sajtovima da je bilo u planu da stranci placaju vinjete u 2016 ali nigde ni text da li je zazivelo.

Planiramo za NG u Berlin autom pa pravim racunicu.

 

Ali ne zaboraviti zelenu plaketu na najmanje euro4!

U suprotnom je kaznjiva voznja po centru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci da bih dosao do hotela u centru treba da imam eko vinjetu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da. Mislim, mozes i bez nje, ali ako te uhvate, eto kazne... Kosta manje od 10eur i vazi za sve gradove u Nemackoj koji zahtevaju da se po centru ista ima (znaci ne samo Berlin) i nema rok trajanja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam juče počeo pripreme za moj boravak u Berlinu ... posećujem ga posle 6 godina ( čini mi se) opet oko Nove godine

Biću 5 dana tamo, mada samo 3 cela dana i u tih 3 dana mora da uguram da vidim 8 muzeja ! Ili bar 7 koji su mi jednostavno MUST SEE. Planiram da kupim Museum Pass za 3 dana što mi je super i baš povoljno.

Naravno 5 muzeja na ostrvu muzeja, zatim muzej starih majstora kod opere/filharmonije , Die Brucke museum ( koji je baš van Berlina ) i još jedan gde je Kirchnerova izložba

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 2 sata, Berlin je rekao/la:

Da. Mislim, mozes i bez nje, ali ako te uhvate, eto kazne... Kosta manje od 10eur i vazi za sve gradove u Nemackoj koji zahtevaju da se po centru ista ima (znaci ne samo Berlin) i nema rok trajanja.

Ispada da sam ja sreckovic, poslednje tri godine po dve nedelje sam provodio u Berlinu sa porodicom kod rodjaka, i non stop sam se vozio po gotovo celom gradu, svojim dizel autom sa Euro 3 motorom, i nikada me policija nije zaustavila, kamo li kaznila...:neznam:

20161218_203918.jpg

Izmenjeno (zoran b.)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 1 sat, Phillippe je rekao/la:

Ja sam juče počeo pripreme za moj boravak u Berlinu ... posećujem ga posle 6 godina ( čini mi se) opet oko Nove godine

Biću 5 dana tamo, mada samo 3 cela dana i u tih 3 dana mora da uguram da vidim 8 muzeja ! Ili bar 7 koji su mi jednostavno MUST SEE. Planiram da kupim Museum Pass za 3 dana što mi je super i baš povoljno.

Naravno 5 muzeja na ostrvu muzeja, zatim muzej starih majstora kod opere/filharmonije , Die Brucke museum ( koji je baš van Berlina ) i još jedan gde je Kirchnerova izložba

 

Hm... Ali Berlin nema Muzej starih majstora.

A ni opera i filharmonija nisu u istoj zgradi. Berlin ima 3 opere i sve su po nekoliko km udaljene od zgrade gde je filharmonija :/

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 30 minuta, zoran b. je rekao/la:

Ispada da sam ja sreckovic, poslednje tri godine po dve nedelje sam provodio u Berlinu sa porodicom kod rodjaka, i non stop sam se vozio po gotovo celom gradu, svojim dizel autom sa Euro 3 motorom, i nikada me policija nije zaustavila, kamo li kaznila...:neznam:

20161218_203918.jpg

Recimo da je tako. Kaznu ne pise policija, vec komunalci i ona je 80eur. Euro4 je za tzv. Ring-podrucje grada.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da nas ni komunalci po tom pitanju ne mogu vise iznenaditi, jer smo se ponovili mladjim autom sa Euro4 motorom.Provericemo u januaru...:yesss:

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Onda nema zime! Srecan put! :brm:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kazna je 40e inace. Jutros sa pricao sa pos partnerom iz Nemacke, mada ni on nema pojma gde se ista uzima ni koliko kosta (dosla uz nov automobil). On mi je takodje preporucio da se ne cimam oko toga i da vozim bez brige.

Generalno ovde je problem sto na 10 nemackih sajtova postoji 10 razlicitih informacija o ceni a krecu se od 5 do 90e.

Ono sto sam saznao a vec si pomenuo jeste da je bar zvanicno potrebna. Druga bitna stvar je da si benzinci od 1993. i noviji dobijaju zelenu nalepnicu. Za dizelase postoje drugacija podela. Ovde je najmanji problem placanje te takse a najveci mlacenje po servisima za dobijanje iste.

Takodje sam saznao da postoji jos gradova u EU koji imaju slican sistem a u kojima sam bio tuce puta do sada i nikad me niko nije zaustavio da istu proverava.

Po svemu sudeci, i ja cu poslusati savet i istu necu kupiti ukoliko mi ne bude na dohvat ruke (5 minuta).

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka