cile

Berlin

338 poruka u ovoj temi

Stižemo u Berlin opet u decembru :D:srce:

Gde ima lepih božićnih vašara ?

Ideja mi je da vidim ona mesta koja prošli put nisam stigla, par muzeja Bode i Neuen, Taschen  knjižaru, Hackeshe markt,,Kudamm bulevar, buvljak u Krauzbergu.

Bićemo u Plus Berlin hotelu, pa ne znam u tom pravcu jel ima izmena saobracaja?

radujem se..:dance::dance:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ohooo, dobro nam dosla :weee:

Ovako, u Berlinu ima par desetina bozicnih pijaca, tako da je subjektivno reci da treba ici na ovu ili na onu. Generalno, medju najlepsima spadaju ona na Gendarmenmarktu (placa se ulaz 1eur) i kod dvorca Charlottenburg. Ja opet, vise volim da se maknem od tih masa i meni se svidja mala, prijatna pijaca iza Drzavne opere...

Hotel je na odlicnom mestu da se bez problema ode do najveceg buvljaka u gradu (nedeljom, Mauerpark) i do Muzeja o Berlinskom zidu na otvorenom (U Bernauer Straße)... To onako, usput...

Promene u saobracaju su nam kao "dobar dan", ne znam ni kako bismo funkcionisali bez istih. :retard: Zato je najbolje imati aplikaciju BVG ili VBB i znati aktuelno stanje. Od leta su neke linije uvedene, nekim autobusima rute promenjene... 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav. Pročitao sam sve postove i hvala svima koji su se trudili da podele korisne informacije. Mi putujemo 14.11. Želim samo da pitam da li neko može da mi prenese iskustvo sa city pass karticama? Buni me što ima dve. Koju ste koristili i da li ima bitne razlike? Ako uzmemo trodnevnu propusnicu za muzeje da li nam uopšte i treba taj city pass, ili bolje kupiti samo kartu za prevoz? Da li se mogu kupiti na Tegelu? Mi smo u Berlinu od četvrtka popodne do ponedeljka prepodne znači li to da nam treba c. Card za 4 dana ili pet? Hvala unapred. 

Izmenjeno (Solzenjicin)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo ja da se javim, mada nemam iskustva koja se traze, ali poneku informaciju i sugestiju :)

Na Tegelu mogu da se kupe karte za prevoz, a isto tako i Welcome Card, ako se na to misli (postoji jos 2-3 vrste kojekakvih karata na tu temu)?

Zona C obuhvata podrucje van grada - npr. aerodrom Schönefeld, Potsdam, Oranienburg (logor Sachsenhausen)...

Licno, nisam za Welcome Card, jer oni daju X popusta i ne bih da sam tog kratkog boravka pod pritiskom da idem upravo na ta mesta, a svidelo mi se usput tokom setnje nesto trece cega nema na listi (a to uopste ovde nije nemoguce).

Pogledaj listu gde se popusti nude i razmisli sta bi od toga zeleo/zelela da vidis dok si ovde i koliko je to realno da se stigne...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam koristila Berlin welcome card za 5 dana. Imali smo popust upola cene za muzeje i za zoo vrt, nekih 30  posto manje. Prevoz za sve opcije ukljuceno. Tu ima preko 200 mesta na kojima se ostvaruje popust, ali neces stici za tako malo vremena da obidjes. Za vas je opcija Museum pass dobra i mislim da vazi i za prevoz , po gradu, ne i za zonu C.

Da te ne bi zbunjivalo aerodrom Tegel ne spada u zonu C, dakle ne treba ti ta zona. Samo AB.

Da nema zezanja sa kontrolom, ja sam utvrdila cim sam dosla. Naisla je kontrola u S ban vozu, a i posle smo ih sreli.

Ohooo, dobro nam dosla :weee:

Ovako, u Berlinu ima par desetina bozicnih pijaca, tako da je subjektivno reci da treba ici na ovu ili na onu. Generalno, medju najlepsima spadaju ona na Gendarmenmarktu (placa se ulaz 1eur) i kod dvorca Charlottenburg. Ja opet, vise volim da se maknem od tih masa i meni se svidja mala, prijatna pijaca iza Drzavne opere...

Hotel je na odlicnom mestu da se bez problema ode do najveceg buvljaka u gradu (nedeljom, Mauerpark) i do Muzeja o Berlinskom zidu na otvorenom (U Bernauer Straße)... To onako, usput...

Promene u saobracaju su nam kao "dobar dan", ne znam ni kako bismo funkcionisali bez istih. :retard: Zato je najbolje imati aplikaciju BVG ili VBB i znati aktuelno stanje. Od leta su neke linije uvedene, nekim autobusima rute promenjene... 

meni se svidja mala, prijatna pijaca iza Drzavne opere...

Berlin gde je drzavna opera, mislim da je brkam sa zgradom Filharmonije ili je to ta ?

Nesto kad ides sa 100 i 200 autobusom se prolazi pored te neobicne zgrade ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam koristila Berlin welcome card za 5 dana. Imali smo popust upola cene za muzeje i za zoo vrt, nekih 30  posto manje. Prevoz za sve opcije ukljuceno. Tu ima preko 200 mesta na kojima se ostvaruje popust, ali neces stici za tako malo vremena da obidjes. Za vas je opcija Museum pass dobra i mislim da vazi i za prevoz , po gradu, ne i za zonu C.

Da te ne bi zbunjivalo aerodrom Tegel ne spada u zonu C, dakle ne treba ti ta zona. Samo AB.

Da nema zezanja sa kontrolom, ja sam utvrdila cim sam dosla. Naisla je kontrola u S ban vozu, a i posle smo ih sreli.

meni se svidja mala, prijatna pijaca iza Drzavne opere...

Berlin gde je drzavna opera, mislim da je brkam sa zgradom Filharmonije ili je to ta ?

Nesto kad ides sa 100 i 200 autobusom se prolazi pored te neobicne zgrade ?

Drzavna opera je preko puta Humboltovog univerziteta na Unter den Linden, roze zgrada. Tamo vise ne ide bus 200... Izmenjali silno. Uglavnom, stanica je "Staatsoper", ako imas app. 

Ah, prevideh Museum Pass. Vazi 3 dana za drzavne muzeje i to je to. "Samo" to. ?

Sad mi pade na pamet da bih mogla da postavim njihov flajer kao foto ovde. Mozda bi nekom koristilo? (koliko kosta i za koje muzeje vazi) ?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kupio sam već propusnicu za muzeje. Čak je neka akcija pa košta upola cene - 14,5! A nešto se baš premišljamo oko tog City pass-a. Rezon mi je da ne košta mnogo više od obične karte za prevoz, ali računam da ćemo verovatno imati priliku da iskoristimo neki od tih popusta pa će se isplatiti. Svakako ne planiramo da se isključivo vodimo listom sa popustima. Hvala vam na savetima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozda nekom bude potrebna i ova informacija.

"Pass" moze da se kupi na blagajnama pomenutih muzeja.

5dcabf484e8ab_muzej19.thumb.jpg.b6893f3c5dcabf6b445bc_muzej20.thumb.jpg.414d54e7

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26023
    Ukupno tema
    868342
    Ukupno poruka