cile

Berlin

383 poruke u ovoj temi

Ej .. pratim temu i desavanja i hvala sto si se setila nase grupice :) ali grupica ipak nije dosla.. eto taj dan, u toku pakovanja smo seli i razmislili opet.. s obzirom da se situacija tako brzo menjala, postalo je jasno da nista od uzivanja, vec je prevagnuo osecaj-sta raditi po povratku? Nekako vise nije bilo uzbudjenja oko putovanja, vec smo se samo pitali sta sa ljudima oko nas kad se vratimo. Ionako panika svuda, jos da brinemo za ljude dal mozemo potencijalno da ih ugrozimo i jos veci njihov strah od nase blizine..
Nekako je bilo najispravnije odustati.. zdravlja boze, bice putovanja, ne zalim sto smo otkazali ( mada sam propratila let na flight radaru :) ) 

karte su propale, mada je suma zaista bezvezna da bi uticala na odluku, a hotel smo otkazali, mada smo imali jednu opciju bez prava otkazivanja. Pozvali smo se na vanredne okolnosti, nisu nam se javili jos uvek mada nisu ni skinuli novac.. 

i eto.. ceka nas Berlin U lepsim okolnostima :)

 

Izmenjeno (Pegi-peg)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne mogu da kazem da je "strasno" ovde, ali poslednja 2-3 dana nije ni grad kakvog bi trebalo da dozivite. Osim vremena. Divno, suncano...

Vasa odluka je pre svega umirujuca za vas licno i okolinu. Pa kad se virus istutnji - izvol´te na miru da se seckate :)

Ja cu da cuvam Berlin, a vi kad se nameracite i kad vam budu potrebne neke informacije - vicite.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna da li su ukinuti letovi iz Bg za Berlin, mislim na informaciju da nema letova za zemlje izvan EU?

Izmenjeno (tatijanan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto je podlozno dnevnoj promeni, aktuelna informacija je na sajtu beogradskog aerodroma ili berlinskog (Tegel). 

Veceras slece iz Beograda oko 20h.

Izmenjeno (Berlin)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Позз Берлинка каква је ситуација тамо ? Рођака једне моје колегинице ми је причала, да прошле недеље је тражила тоалет папир по целом Берлину, а иначе осталог има.

Је л вама уводе полицијски час и забране кретања у неким деловима ?

Овде вероватно пратиш, али из мог угла, продавнице за сада имају све, ваљда људи немају пара да праве залихе. Апотеке стидљиво добијају алкохол у малим бочицама од пре пар дана и можемо да нађемо и прве маске, тога није било данима.

Прича се да ће бити полицијски час 24х и сваки други дан да се купује у продавницама.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije nam lose :dosada::D

Nemamo zabrane kretanja onako kako je u Srbiji, ali ulicom mogu da idu do 2 osobe zajedno. Rade samo drogerije, samoposluge i apoteke. Gradski prevoz radi, samo je proredjen. Skoro da niko ne nosi ni maske ni rukavice (a i nema ih u prodaji). U subotu je uvedeno da se bez kolica ne moze u radnju, a ko ih je dirao pre tebe, to ih nije briga. Cudno malo...

Snabdevanje se polako normalizuje. Nemamo uopste toalet papira i svezeg kvasca, manjka brasna, paste, ali to polako stize.

Berlin se kao grad jos nekako i drzi (na 3,5mil. stanovnika za sada 2.800 inficirano i 16 preminulih). Mnogo je losija situacija na zapadu zemlje (buknulo oko karnevala u Kelnu) i na jugu.

Cuvajte se gde god da ste! :hello:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@BerlinPozdrav.Evo malo da osvezimo temu oko Berlina.

S obzirom da prvi put putujem u Berlin pa ako mozete da mi kazete kako najjednostavnije doci sa aerodroma Brandenburg do glavne zeleznicke stanice?

Da li ide podzemna ili nadzemna zeleznica i koje su njihove oznake?Koliko cesto saobracaju?Hvala unapred na odgovoru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@BerlinPozdrav.Evo malo da osvezimo temu oko Berlina.

S obzirom da prvi put putujem u Berlin pa ako mozete da mi kazete kako najjednostavnije doci sa aerodroma Brandenburg do glavne zeleznicke stanice?

Da li ide podzemna ili nadzemna zeleznica i koje su njihove oznake?Koliko cesto saobracaju?Hvala unapred na odgovoru.

Pozdrav!

Nedavno sam par puta boravio u Berlinu pa imam svezije informacije.

Javnim prevozom sa aerodroma najbolje sa nadzemmnom zeljeznicom S9. Ide na svakih 20-tak minuta, saobraca od rano ujutro do kasno uvece. Prva stanica je aerodrom, cena je ista kao obicna singl karta, na aerodromu na ulazu ka metrou S9 na automatima se moze uzeti karta preporuka 4 trip ticket za 10,8e, singl trip je 3.5e).  Sa S9 se direktno stize na glavnu zeljeznicku, put nije kratak negde +-45minuta do tamo. 

Putokazi za S-ban kao i za ostale vidove prevoza su odlicno obeleženi svuda po aerodromu i Berlinu generalno.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905054
    Ukupno poruka