cile

Berlin

381 poruka u ovoj temi

Ima li zanimljivih centara za kupovinuda mi žena ne umre od dosade dok čeprkam po đubrištu istorije XX veka. Kakve su cene u poređenju sa beogradskim?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima, ima! Ku-Damm (Kurfürstendamm) i Tauentzienstrasse su dugacke ulice u zapadnom Berlinu koje predstavljaju glavnu shopping zonu gde jedna zena moze sasvim lepo da se provede :-). Tu se nalaze radnje svih mogucih konfekcijskih (globalnih) brendova, koga to interesuje. Ja sam bila tokom novogodisnjih rasprodaja, tako da su cene bile znacajno nize od beogradskih "rasprodaja". Ono sto nije bilo na popustu bilo je sa cenom koja je ista kao u Bgd, jedino sto je izbor ipak znacajno veci. Ku-Dam se obicno naziva berlinskim Oxford Streetom, a robna kuca KaDeWe je pandan Harrodsu :-). Poslednji sprat KaDeWe-a je veliki "food hall" i zanimljivo je videti toliko veliki izbor hrane (ponesto i probati) :-)

Friedrichstrasse je velika ulica u istocnom delu, ide od Miite-a do Kreuzberga. I tu moze svasta da se vidi i kupi, mada tu ima i malo ekskluzivnijih radnji :-). U ovoj ulici je i Galerija Lafayette.

Ko voli dizajniranu, unikatnu garderobu - toga ima u Mitte-u, u malim ulicama oko Hackescher Markt-a. Naravno, te stvari su ipak skuplje od onih iz konfekcijske industrije.

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Može i ovako....

Ako želim da saznam šta videti u Berlinu ili bilo kojem drugom gradu, ja koristim Google Earth. Najbolje je instalirati neku noviju verziju zato što ima gomilu opcija koji mogu da ti olakšaju pretragu.

Znači, ukucaš u pretraživaču Berlin, Germany i pretražiš grad uzduž i popreko. Možeš sve da pregledaš, da uključiš 3d prikaz objekata, da vidiš YouTube video zapise ili fotografije koje su posetioci postavili na njihov server. Sve u svemu, tamo gde je na nekoj lokaciji skoncentrisano veliki broj sličica posetilaca - to onda vredi pogledati. Jednostavno, zar ne? Plus, možeš da vidiš lokacije skoro svih hotela sa komentarima gostiju. Moraš priznati da je veoma zgodno.

Preko ovog virtualturist linka možeš saznati šta videti, čega se paziti, šta obavezno, šta nikako...

Ja sam planirao da obiđem Berlin u aprilu, sve sam organizovao ali mi dušmani nisu dali odmor kada sam ja isplanirao sad.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovako...pisala i pitala ja i dobijala odgovore, al put se blizi pa mi treba nesto detaljnije. Situacija je sledeca:

Smestaj:

Hotel-Pension Waizenegger

Mommsenstr. 6

10623 Berlin

Broj dana:

4 cela, s tim sto zelim da utrosim jedan na Potsdam, a ako moze da se uglavi jos nesto popodne tog dana, odlicno.

Prevozno sredstvo:

Do Berlina, od Berlina do Potsdama i nazad i iz Berlnina, kola, u samom Berlinu gradski prevoz.

Ideja:

Da se kupi Berlin City TourCard ili Berlin Welcome Card (sta mislite o tome)

Interesovanja:

Hm...pa ovako nagledala sam se raznih slika po muzejima sirom sveta tako da nisam bas mnogo raspolozena da gledam umetnicka dela. Zato bih volela da vidim Tehnicki muzej, Muzej fotografije, Jevrejski muzej (ako vredi)..takodje zelim da idem u Potsdam, a koliko sam videla ima i dvorac u samom Berlinu, do njega sam mislilla da odem prilikom povratka iz Potsdama ali da ne ulazim i u njega, jer verujem da su slicni...

Sta mi treba:

Treba mi plan, po danima, u zavisnosti od rasporeda znamenitosti na mapama posto sam cula da je Berlin ogroman. Takodje ako vredi uskociti u bus ili metro makar i na jednu dve stanice, recite kojim busom i metroom jer treba stedeti noge.. :)

Bicu u Berlinu nedelju, ponedeljak, utorak i sredu, s tim sto mi je plan da ili u nedelju ili u sredu idem u Potsdam jer zelim da kupim kartu za gradski prevoz na 72h pa mi trebaju tri vezana dana. Takodje imajte u vidu sta kad radi :)

p.s. ako neko moze da pomogne ja cu biti veoma zahvalna, oduzicu se naravno lepim putopisima negde sredinom avgusta :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Berlin je fantastičan grad - posjeduje nevjerovatnu energiju, odiše kosmopolitskim duhom i prepun je mladih ljudi. Siguran sam da ćeš se odlično provesti, jer ti tamo ne može biti dosadno.

I ja sam bio 4 dana, i bilo mi je premalo, jer između ostalog nisam stigao da pođem do Potsdama.

Berlin jeste ogroman, ali ima odlično organizovan gradski prevoz, a tu prije svega mislim na metro koji će ti biti glavno prevozno sredstvo. Pješke ne možeš puno preći sve i da oćeš, tako da se drži U-Bahna. ;) Za ove karte ti baš i nisam pametan - ja sam uzeo AB zonu za 7 dana koja košta oko 27 eura. Ali mislim da ti je ova City Tour Card ABC sasvim solidna varijanta za tri dana.

Plan je najbolje sama da napraviš, u skladu sa interesovanjima, pošto ti najbolje znaš kako ćeš raspolagati sa vremenom. Meni je Istočni Berlin interesantniji od Zapadnog, ali gdje god da se nadješ imaćeš šta da vidiš.

Pored Brandenburške kapije, koja je simbol Berlina, ono što ne bi trebalo da propustiš u Istočnom su i bulevar Unter den Linden (ukljućujući Bebelplatz), Museum Insel, Berlinska katedrala, Spomenik ubijenim Jevrejima Evrope - i obavezno muzej ispod gjde je ulaz besplatan. Naravno, neizostavan je i Reichstag, gdje je takođe besplatan ulaz, ali se zato čeka u redu u prosjeku 1.5 do 2 sata. Međutim, kad konačno uđeš dobijaš i audio-vodič koji ti sumira istoriju Berlina dok se penješ do vrha kupole, a nakon toga na vrhu imaš i prelijep pogled na Berlin. Vrijedi čekati, u svakom slučaju. Dalje, pođi do modernog Potsdamer platza gdje se održava Berlinale, naravno obavezno i do ostataka Berlinskog zida u blizini.

Glavni spomenik u Zapadnom Berlinu je Kaiser-Wilhem Kirche, čija je kupola značajno oštećena u Drugom svjetskom ratu, a nalazi se na svega 10-ak minuta od tvog smještaja. Ostavi jedno poslijepodne i za šetnju kroz prelijepi park Tiergarten, koji je pravi odmor za dušu. I palata Charlottenburg, za koju se interesuješ, je takođe u Zapadnom Berlinu.

To je to za početak, ostavljam prostor i drugima da nešto dodaju, a ja ću, naravno, odgovoriti na sve što budem mogao. :cool:

Izmenjeno (Viscount)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa imas vec temu o Berlinu, pogledaj malo, pre nego sto gomilas teme bezveze :/

ja sam napisala sta ja preporucujem za videti, sa cenovnicima itd...

Izmenjeno (DraganV)
Teme su spojene
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i da... ako planiras da ides u muzeje, oni ponedeljkom ne rade.

ima ponuda da ako kupis turisticku kartu za metro dobijes popuste za muzeje... a ima i city-bus s kojim mozes da obidjes grad.

Izmenjeno (srcetova_srcetina)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta mi treba:

Treba mi plan, po danima, u zavisnosti od rasporeda znamenitosti na mapama posto sam cula da je Berlin ogroman. Takodje ako vredi uskociti u bus ili metro makar i na jednu dve stanice, recite kojim busom i metroom jer treba stedeti noge.. :)

hahahahaa tesko da ces bez metroa moci da se maknes... imas mnostvo metro linija... nije ti Berlin Cuprija, pa da postoje dva busa: Cuprija- Jagodina i Cuprija- Paracin i da ti mi kazemo kojim da ides :/

ja sam svoju mapu sa metro linijama dobila u hostelu na recepciji i s njom sam se snalazila... verovatno ces i ti moci da uzmes u svom hotelu, bez nje nema sanse da se snadjes.

a, sigurno mozes i da skines s neta mapu Berlina, pa da sama trazis, zaokruzujes, pravis plan... sta ti koji dan odgovara, shodno svojoj kondiciji.

ps. ne verujem da ce ti iko praviti plan :D

Izmenjeno (srcetova_srcetina)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovako...pisala i pitala ja i dobijala odgovore, al put se blizi pa mi treba nesto detaljnije. Situacija je sledeca:

Dobar deo toga je napisan samo jedan post iznad tvog?! Na prvoj stranici imaš takođe opise najvećih znamenitosti grada.

Plan puta je najlogičnije da sama isplaniraš.

Ugodno putovcanje

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

MMarijaMM je otvorila novu temu: ''Berlin'', ali su je moderatori izbrisali, jer vec postoji ova tema... i prebacili celu diskusiju ovde wink.gif

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ćao. Upravo traje JAT-ova promocija :klap:, povratna karta sa taksama 105 eura, provereno - ne može jeftinije! Pa, ko voli - nek izvoli kupiti što pre. I onda se još žale na JAT :neznam:, pa imaju i oni dobre ponude, uzgred, težina odobrenog prtljaga je 30 kg ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ćao. Upravo traje JAT-ova promocija :klap:, povratna karta sa taksama 105 eura, provereno - ne može jeftinije! Pa, ko voli - nek izvoli kupiti što pre. I onda se još žale na JAT :neznam:, pa imaju i oni dobre ponude, uzgred, težina odobrenog prtljaga je 30 kg ;)

Свега пар карата које нуде. Сличне акције имају сви авио превозници. Тачно, нису лоши, најгори су, лопуже неопеване. :zvizduk::zvizduk:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro, to je tvoje misljenje koje ja ne delim, ali necu ni da se raspravljam sa tobom, ovo je tema posvecena Berlinu, zar ne? :)

Ja sam kupila pomenutu kartu, veruj , vec neko vreme planiram da putujem za Berlin, i pratim cene svih avio kompanija koje lete na relaciji Bg-Berlin, ova ponuda je do sada najbolja. Bile su karte po ovim cenama i za termine oko Bozicnih praznika, nazalost, trenutno vidim da su u ponudi za ovaj period cene od 170 eura. Pogledajte, mozda je ostalo jos termina po ceni od 105 eura, iskoristivost karti je mart 2012.

Izmenjeno (Margarita)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka