the joker

Norveska

36 poruka u ovoj temi

Planiram sredinom juna put u Oslo i bilo bi lepo kad bi neko napisao svoje iskustvo vezano za grad, a i uopste sta je neophodno videti, obici, obuci, poneti... :D (ako neko zna tacno cene za neke stvari bilo bi odlicno da napise).

Planiram odlazak za vikend (odlazak u petak- povratak u ponedeljak).

Bile bi korisne i informacije vezane za Norwegian Air Shuttle jer su oni najjeftiniji.

Znam opste stvari vezane za zemlju (visok standard, visoke cene, hladna zemlja) i da su u periodu u kojem idem, povratne karte najskuplje.

p.s. tamo idem da zavrsim nesto, ne samo turisticki, pa me zanima sta obavezno obici.

Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li si pogledao sajt Austrian-a, mislim da mozes Bgd - Oslo da nadjes za oko 170 eur, preko Beca. Nisam sigurna da kod Norwegiana sada ima za manje od 230 eur?

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta obici u Oslu za jedan vikend?

Na teritoriji Osla je veliki broj ostrva i jezera, priroda je fantasticna. Na mene je najveci utisak ostavio Holmenkolen, brdo iznad grada, obavezno obidji ako mozes. Odatle se pruza fenomenalan pogled na fjord koji se isto zove Oslo.

Bili smo u Botanickoj basti, a nedaleko od nje je i Munkov muzej. Svako ko dodje u Oslo neizostavno obilazi Karl Johan ulicu, tj. glavnu ulicu koja povezuje Glavnu zeleznicku stanicu i Kraljevsku palatu, a tu su i Strotinget (sediste Parlamenta), katedrala i Narodno pozoriste.

U mnostvu parkova istice se Frogner, i u okviru njega Vigeland, gde je vise od 200 skulptura Gustava Vigelanda. Kako sam se uverila, lezanje po travnjacima je jedna od omiljenih zabava lokalaca.

Jos mi je lep deo grada uz more, to je kao neko poluostrvo koje vazi za elitni deo grada, i cene su napumpane. Vile sa izlazom na more i naravno, jahte.

Tu je i Kon-Tiki muzej, tacno do njega vozi bus broj 30 iz centra grada.

Kad sam ja bila, usred jula, vreme je bilo kao ovih dana u Beogradu. bez-zuba.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aker brygge (luka), Vigelends park obavezno, Katedrala, Opera i zgrada Parlamenta, Nobelov muzej,

Karl Johans Gate (nešto kao knez mihajlova u beogradu), Botanička bašta.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaboravih na kraljevski dvorac

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na odgovorima. Informacije su veoma korisne. :D

Posto smo resili sta obici, sad me malo vise zanima sam put, a i cene tamo.

Znam da je skupo, ali moze li neko da navede tacne cene za neke stvari (gradski prevoz, karte za posete, da li se svuda placa ulaz, cene nekih sitnica...okvirno...ili koliko covek moze da potrosi tamo za vikend -samo za posete i gradski, bez troskova smestaja i hrane, samo obilasci)?

Dali si pogledao sajt Austrian-a, mislim da mozes Bgd - Oslo da nadjes zaoko 170 eur, preko Beca. Nisam sigurna da kod Norwegiana sada ima zamanje od 230 eur?

Da li si mislio sa povratnom 170 eura ili u jednom smeru?

Ako sam dobro pretrazio, Autrian nema slobodnih letova u ekonomskoj klasi u tom periodu.

Sa Norwegian je 71,5eura u jednom smeru, a za povratak je dosta skuplja, jer tad ljudi iz Norveske idu na odmore i ona je, ako sam dobro nasao -212,60e (18.6. - 21.6. tad mi najvise odgovara), sto ukupno dodje - 284,1 euro.

Gledao sam tamo cene i definitivno bi isao sa Norwegian do Osla, a sta mislite, da li bi bilo pametno u povratku da kupim kartu do nekog mesta, a odatle kopnenim prevozom do BG-a?

Npr. OSLO - Prag (21.6. - 79,60), Krakov (21.6. - 92,90), Budimpesta (20.6.- 152,70), ili eventualno Amsterdam (22.6. - 66,30e).

Ne znam da li se lako mogu povezati prevozi od mesta do mesta. Kad bi me kopneni prevoz iskostao koliko i avio (eventualno malo vise), a da uz to posetim (prodjem) neke zemlje, ja bi bio prezadovoljan.:)

Izmenjeno (the joker)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Austrian ima tu cenu od 170 eur za Oslo za vikend 11.06. - 14.06. Al posto ne ides u tom terminu - onda nista ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da tacno sad sam proverio. Hvala na informaciji Soma.

Definitivno idem 18.6. za Oslo, ne znam jos uvek za povratak, ako neko ima predlog neka slobodno napise.

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E,super za temu! ja bih trabala isto na par dana u Oslo,ali isto zbog necega...pa me zanima,posto sam zakazala slikanje za pasos tek za jun, da li je moguce ici sa starim pasosem? i da li je pocedura oko vadjenja viza i dalje kompikovana tj.da li mi treba uopste viza.POZZZ i hvala!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.norveska....ovize/privatna/

za plavi pasos je potrebna viza, a za vizu, kao i ranije, poprilično papira.

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta je ovo, niko nece kod nas ovde :):)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

planiram za mjesec dana da iz pravca Stokholma dodjem u Oslo.

Bih bih tu dva dana.

Da li neko zna da li je dva dana za Oslo dovoljno? Ili pak tri?

Potom sam vozom planirao u Stavanger,Pulpit rock,potom.

Da li je neko bio u tom gradu?

Cijena hostela su uzasno visoke(bar,za mene).

U Stavangeru noc u hostelu je oko 80 eura.

Ako je neko bio,molio bih da se javi,jer bih imao par pitanja.

Hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

vidim da je tema poprilicno zastarela :tuga:

Zna li neko koliko ranije mogu da se rezervisu karte za Norwegian air,za male pare?Planiram put do Osla u oktobru,i koliko sam uspela da pretrazim,za sad nema jeftinih karata :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna radi li nesto u Oslu nedeljom? Na primer, neki shopping centar i slicno... gde covek moze da ode ako pada kisa...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka