jedna mala

Foto aparat, kamera

426 poruka u ovoj temi

A iskreno: da li nam baš trebaju SVIH 8,000?

naravno da trebaju :crven-od-stida:

Ima pod Spektar. Pa u oviru te teme crtica "Zivot i stil" Цртице из Шпанијe Barselona, pro i kontra.

idem da vidim ;)

narode foto aparat je vrh slike su fenomenalne moracu da nadjem neko opsirnije uputstvo na netu i dobro da ga proucim ko zna sta jos sve moze ovo cudo ubacila sam dve foto ture pa prosudite i sami a enelop baterije su izdrzale po jedno 400 slika na brodu

idem da vidim i ovo ;)

E. Ja samo znam da svojim aparatom nikako ne mogu da napravim ovakve slike.

:D

ako sam dobro razumela pitanje o izostravanju slike i mene to zanima, kako izostriti taj deo slike koji ja zelim a ne fotoaparat :blush: (i nemojte da se smejete ako ovo svi ostali znate :D ) je li to mogu samo profesionalniji fotoaparati ili mogu i ovi obicni samo fotograf treba znati :stidljivko:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo jednog odlicnog aparata..na prvom mestu je odnos cene kvaliteta :-P

Pronasao sam i odlican text

Nikon D 40 - test

A evo i nekih fotografija od istog aparata

1.Plaza

2.Fontana

3.Super macro

4.U akciji

5.Panorama I

6.Panorama II

Sve ostalo ima u odlicnom testu o aparatu...za nas amatere koji bi da budemo blizi profi fotografima ovo je odlican aparat sa mnogo dobrih funkcija koje pomazu pri samom fotografisanju i daju dosta prostora da se napreduje i nauci o fotografiji....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

D40 je dobar, ali je stari model i dosta ga je tesko naci sada. Preporucujem Nikon D3000 ili jos bolje Canon 1000D...to je minimum ako hocete DSLR aparat.

Slazem se u potpunosti da su to za klasu bolji i noviji aparati....ali ima jos da se pronadje D40...za nekih stotinak eura je jeftiniji....nekom znaci..nekom ne :-P

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za sve one koji su u procesu kupovine aparata za putovanja...a da to NIJE DSLR, neka pogledaju ovaj test.

Izmenjeno (mikelis)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za sve one koji su u procesu kupovine aparata za putovanja...a da to NIJE DSLR, neka pogledaju ovaj test.

Čitao taj test skoro i u potpunosti me je zapanjio konačan rezultat!

Pobednici Casio i Samsung ejjj! Bravo njima!

Btw. izgleda da pada staro pravilo da samo Canon, Fuji i Panasonic (lumix) znaju da prave kompakte.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da je malo bolja situacija u Srbiji....svi bi MI kao i oni :D

2205109507_a206af5f6e_d.jpg

Malo sam izasao sa teme....bilo je jace od mene :D

Pa...ovaj bata mi lici na mene...:-P...samo, ja okesam 2 aparata i jednu kameru...zadovoljna sam kakve slike prave i ovo moji "sirocici"- stari "Olympus x-790" i novi "Nikon" ne znam gde mu je dodatna oznaka (vidim da pise 10 Megapixels, 3,6 X zoom...), jer se u to ic ne razumem! Ali, prezadovoljna sam slikama, mnogi od vas su ih videli...ono sto bih volela je da, kad za koji dan budem pljuskala po lepom plavom moru, napravim lepe nocne slike sa mesecinom...mesto bajkovito, samo da jos napravim takve slike...

A koliki je rok trajanja digitalnih foto aparata?

Rekla sam ti da sam nekim aparatima izvukla oko 20000 slika....ako na to mislis...:stidljivko:...Zoki ti je potvrdio, a i znas me! :D

Pozdrav ljudima koji zele da pomognu i nauce nas necemu novom! :srce:

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Denda, da si procitao tri posta iznad, video bi da sam vec okacio taj link.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa evo da se pohvalim danas sam kupila aparat, Panasonic Lumix TZ7 , aparat pre kupovine nisam ni videla uzivo, jer sam narucila preko neta. Moram da kazem da sam odusevljena, ocekivala sam da ce da bude vecih dimenzija ali sam se iznenadila, jer je bas suprotno, izuzetno je zgodan za koriscenje i nosenje, staje u dzep provereno :D Sto se tice fotografija, zadovoljna sam, inteligentan auto mod odlicno radi, video takodje, za sada nemam nikakvih zamerki, za mene amatera ovo je i vise nego odlicno.

Jos nesto, izuzetno sam zadovoljan firmom preko koje sam kupila aparat, za jedan dan aparat mi je stigao na kucnu adresu, troskove dostave snose oni, imali su i nekoliko mogucnosti akcijskog popusta ja sam izabrala jos jednu rezervnu bateriju. Nisam sigurna da li smem da napisem ime ovde, ali ako vam treba reci cu vam preko pp.

Izmenjeno (maca...)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja koristim Nikon D90, odlična mašina :) i uvek preporučujem Nikon, nema greške!

Postaviću i fotke kad se malo uhodam, još sam brand new member :blush:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja koristim Nikon D90, odlična mašina :)

Uh, vrhunski dSLR. Imao sam ga sa kit objektivom VR 18-105 i prajmom 50 f/1.8 D. Malo je nezgodan za plažu, jer je malo većih gabarita i cifra od 1000 evrića vam ne da mira dok ste u vodi, jer morate paziti da ne dobije noge. Ali, fotografije su vrhunske. Medjutim, za čisto turističke varijante, Canon je neprevazidjen u klasi kompaktnih, svejedno da li je A serija ili IXUS. Razlike, naravno, postoje, ali za amatera koji se ne opterećuje nekim tehničkim detaljima, nije mnogo bitno. Ali je bitno koristiti Canon od kompaktnih jer daje najbolje slike, sa najtoplijim bojama. Ako je prosumer u pitanju, onda tu već može i neki Olympus ili Fuji, a Canon G11 je po dimenzijama i mogućnostima neki prelaz. Manjih gabarita a moćan. Ja sam mojoj ćerki uzeo jednog Samsunga WB550, koji je compact, ali je zaista uradjen vrhunski. Nisam mogao da verujem šta je sve spakovano u njega i uloženih 220 € vredi svaki cent.
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To za plažu si u pravu, mislim da ćemo se kupati na smenu dry.gif

Više puta smo razmišljali da kupimo neki aparatić za takve prilike, čak samo i imali neki Sony (koji je pravio najgore fotke koje sam u životu videla).. Ne znam, biće problematično...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni ju u moj mali upalo zrnce peska...pa se sada zatvarač ne otvara automatski nego moram da ga poguram...

Stvarno mislim da na plažu ne treba nositi te skupe zveri i posle im robovati tamo...

Izmenjeno (Nikola S.)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Canon Ixus 120 IS i Bog te veselio :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

za plazu je dobar i A520 Nikola i kod mene isti problem sa peskom i blendom

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Veruj mi: tako sam se navikao i srodio s tvom operacijom, da kada jednog dana budem imao novi aparat - ja cu opet da guram prste tamo i ručno ga otvaram...

Pozz!!

:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26975
    Ukupno tema
    904877
    Ukupno poruka