jedna mala

Foto aparat, kamera

425 poruka u ovoj temi

Od tih malih foto aparata meni je super canon ixus 75. Moja drugarica ga ima i pravi odlicne fotografije. Ona ga je kupila pre recimo dve godine tako da ne znam da li ga jos ima u prodaji, a sad ovi novi ixus su mnogo mali, dok je ovaj skroz ok velicine i ima veliki displej.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo, pogledaj ovde ako si jos uvek zainteresovana za Canon a1100 is. Ja sam svoj preko njih narucila pre par godina. Isporuka na kucnu adresu, garancija...

hahha neces verovati kod njih sam danas i bila i kazu ne proizvodi se a vidis imaju ga na svom sajtu kao i na sajtu fotocene gde stoji da je juce azurirana cena ne znam o cemu se radi ja sam kod njih 2006 godine kupila aparat ovaj koji sada imam

Nikola S. kako polako kad 25.05 putujem na Lefkadu nemam puno vremena do tada da kupim aparat i proverim kako radi do puta

Soma izvini sto sam pobrkala pojmove i mislila da si musko

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nikola S. kako polako kad 25.05 putujem na Lefkadu nemam puno vremena do tada da kupim aparat i proverim kako radi do puta

Taman dovoljno vremena!

:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Soma je dobro objasnila, megapikseli uopšte nisu presudna karakteristika, mogu vam značiti jedino ako ćete "seckati" slike, a inače samo troše memoriju. Digitalni zum takođe treba izbegavati i koristiti samo optički, osim ako vam je bitnije da imate bilo kakvu sliku nečeg što je vrlo daleko, nego nikakvu.

Još par stvari na koje su mi iskusniji ukazali prilikom kupovine, možda će nekom pomoći u odabiru:

- Vrlo je korisno ako aparat ima tražilo - onaj mali kvadratić na koji smo ranije prislanjali oko i slikali, kad nije bilo displeja. Danas ih često nema na kompaktnim aparatima, da ne bi zauzimali mesto i da bi displej mogao biti veći. Korisni su kad je vrlo mračno i ne vidite skoro ništa na displeju, ili kad je baš jako sunce, pa opet slabo vidite šta ste uhvatili u kadar.

- Stabilizacija. Pretpostavljam da većina aparata danas ima neku vrstu stabilizacije, ali eto napomene, da ne promakne.

Za one koji imaju vremena: dobra knjiga za početnike koju sam našla na Sajmu knjiga prošle godine je "Digitalna fotografija - priručnik koji nedostaje", David Pogue. Ima je sad u knjižari Plato u Beogradu, na srpskom je i na jednostavan način objašnjava neke osnovne stvari.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

- Vrlo je korisno ako aparat ima tražilo - onaj mali kvadratić na koji smo ranije prislanjali oko i slikali, kad nije bilo displeja. Danas ih često nema na kompaktnim aparatima, da ne bi zauzimali mesto i da bi displej mogao biti veći. Korisni su kad je vrlo mračno i ne vidite skoro ništa na displeju, ili kad je baš jako sunce, pa opet slabo vidite šta ste uhvatili u kadar.

Ja imam i jako koristi kada su baterije na izdisaju....onda isključim ekran, pošto on puno vuče energije...i onda preko tražila.

Zgodno dok dođeš do do svežih batgerija.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Super tema.

Razmisljam se nesto da menjam aparat ... pa mi se dopada ova tema, posto svi manje vise zelimo da nam aparat ispuni slicne zahteve. Nemam nikakve primedbe na aparat koji sada koristimo - cak naprotiv, toliko nas je lepo sluzio, da mi je krivo da ga menjam, ali se blizi stanju raspada sistema (vise puta je bio ispusten sa vecih visina, pa mu neki delovi 'fale', mada slikama koje pravi nista uopste ne fali!).

Iz tih razloga - posto bas lepe slicice hvata, mali i kompaktan je (lepo stane u tasnicu manje-do-srednje velicine - tako da uopste nije nuzno imati jednu od onih tasna po kojima moras da kopas - zajedno sa novcanikom, naocarima za sunce, cigarama, pasosima, aspirinom, hanzaplastom, itd. ... da, da, kod mene moze sve da se nadje), AKO se i odlucim da ga menjam, menjala bi ga jednostavno novijim aparatom u seriji.

E ovako, nas aparat je Sony Cyber Shot (kupljen 2006), 8.1 megapixela, 3X opticki zoom:

camera-silver.jpg

Ovde mozes da pogledas celokupnu trenutnu Cyber Shot seriju, pa vidis sta ti / da li ti nesto odgovara. Meni se licno dopada HX1 Cyber-shot. Njega mozes pogledati ovde. Ove nove kamere imaju takozvani 'sweep panorama shot ability' - t.j. koliko sam ja razumela, aparat 'sklopi' sekvencu fotografija da napravi jedan panorama shot od 224 stepena ... Meni ovo nije nesto bitno, ali jeste interesanto. HX1 Cyber-shot ima 9.1 megapixela, 20X opticki zoom, HD video, itd. A i dalje je 'mali' i sladak ... hehehe ...

487799483_AKypf-M.jpg

Koliko sam je uspela da nesto malo vidim po netu, kritike su pozitivne, i uglavnom samo hvale aparat ... Evo jos malo slicica ... hehehe ... bas mi se dopada ... Mozes da pogledas digital photography reviews.

allroundview-001.jpg

Inhand2-001.jpgInhand1-001.jpglens_extend.giflens.jpg

Viewfinder.jpgAnimated-LCD.gif

Puno pozdrava i nadam se da uskoro nadjes i kupis bas onakav aparat kakav si uvek zelela!!!

Izmenjeno (hmmm)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja vec duze vreme razmisljam o kupovini novog aparata. Htela bi neki koji pravi lepe fotografije, koji ce da mi sluziti duzi vremenski period ( koliko je to moguce ) spremna sam da platim i malo vise ako treba. Izbor je za sada pao na http://www.bmfoto.rs...t-sx210-is_3000 . Sta mislite? meni se cini da je odlican za putovanja, mali i zgodan ali isto tako ima puno opcija, nekako pogodan za nas amatere.

Izmenjeno (maca...)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja čitam i gledam...i stvarno ne vidim zašto je on toliko skuplji od ostalih.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Izvinjavam se sto ponovo pisem ... ali vidim da se slika koju sam postavila naseg lepog malog aparatica NE vidi vise ... hmmmmm??? Nista, ajde da probam da je postavim ponovo ... :-P

Sony Cyber-shot DSC-W100:

live_sonycamera_wideweb__470x312,0.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Opet ja.

Imam jedno pitanje, na koje sam, naravno, zaboravila u svom ushicenju postavljanja slicica nove kamere :crven-od-stida: ...

U poslednje vreme sam primetila da kad god sa kamerom slikam nebo/pejzaz na fotografijama se vide dva mala krugica - malo tamnije boje nego ostatak 'neba' - kao da se tu nalaze dve kapljice. Da li neko moze da preporuci kako to da se ukloni? Mislim da su u pitanju neke sitne, sitne tackice 'prljavstine' na samom objektivu ... kako to ocistiti? Mogu sama ili da nosim aparat negde? Skoro da je neprimetno, ali ...

Unapred hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hmmmmmm, gledajte da vam sledeći bude onako...asimetričan (za dešnjake), kao na većini slika gore. Mnogo je udobniji za rad, uopšte nije zanemarljiv detalj uz sve piksele, stabilizatore itd...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hmmm, probaj sa krpicom za naocare, ja sa njom cistim. Imam i onaj komplet za ciscenje objektiva i aparata, ali to retko koristim.

Evo jos jednog korisnog linka, pa ko ima vremena moze svasta zanimljivo procitati ovde.

a010.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cvrco - hvala za link, super informativno, sada ima moj dragi da poludi dok sve ne budem pazljivo iscitala :-P !

Nikola S. - takodje hvala ... procitala sam to da je 'asimetricno' bolje u jednom od tvojih ranijih odgovora, i shvatila to zdravo za gotovo! :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema na cemu!

Evo i ovaj pa da upotpunimo pricu!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

...sada ima moj dragi da poludi dok sve ne budem pazljivo iscitala :-P !

A zašto sam ja mislio da je uvek obrnuto?? :D

Cvrco, hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25952
    Ukupno tema
    865861
    Ukupno poruka