jedna mala

Foto aparat, kamera

402 poruke u ovoj temi

ovu kamericu nemojte kupovati ovo je kopija  kod nas kosta na kupujem prodajem 25 eura i nevredi ni toliko po meni ako neznas kvalitet gledaj cenu

https://www.tomtop.com/sport-cameras-282/

manite se coravih posla i neproverenik sajtova i proizvoda kod mene je uvek bilo, nisam dovoljno bogat da kupujem dvaput istu stvar.kod nas u srbiji 90% kamera stize sa ali ekspresa

https://www.aliexpress.com/premium/category/200186010.html?d=n&tc=ppc&catName=sports-action-video-camera&CatId=200186010&blanktest=0&spm=2114.10010108.100004.5.4b24ae2blI1Sdj&isViewCP=y

Izmenjeno (ZARKOTEKICA)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ovu kamericu nemojte kupovati ovo je kopija  kod nas kosta na kupujem prodajem 25 eura i nevredi ni toliko po meni ako neznas kvalitet gledaj cenu

https://www.tomtop.com/sport-cameras-282/

manite se coravih posla i neproverenik sajtova i proizvoda kod mene je uvek bilo, nisam dovoljno bogat da kupujem dvaput istu stvar.kod nas u srbiji 90% kamera stize sa ali ekspresa

https://www.aliexpress.com/premium/category/200186010.html?d=n&tc=ppc&catName=sports-action-video-camera&CatId=200186010&blanktest=0&spm=2114.10010108.100004.5.4b24ae2blI1Sdj&isViewCP=y

Ne znam cega je kopija?

Ako ti nisi narucivao sa ovog sajta to ne znaci da je neproveren i nepouzdan sajt. Ja sam kupovao sa ovog sajta i stigla mi je roba normalno cak i brze nego sa alija.

Oduvek je bilo koliko para toliko muzike. Ali za 15 eura kamerica vredi da se uzme pa makar i jedno letovanje koristio. Ja sam mogao da postavim i link od Xiaomi Yi 4k koja kosta preko 200 eura ako nije i 300 eura. 

Samo da napomenem da postoji jedan problem sa ovim akcionim kamericama a to je da sto je bolji kvalitet slike to vise mesta zauzima na kartici. Ja sam zimus pravio neki kratak klip u full hd od par minuta i zauzeo mi je 1 GB. Ajde klipove ces posle da uzmes i da obradis, kompresujes... ali ako snimas u velikoj rezoluciji put koji traje par sati ne znam kolika kartica treba da bude da stao taj snimak. Takva kartica ne postoji. Zato je bolja varijanta bas sprecijalizovana auto kamerica kao sto sam u mom postu naveo:

http://www.racunalo.com/kkmoon-dual-lens-car-dvr-prednja-i-straznja-kamera-za-automobile-na-cafago-webshopu/

Moj drug ovakve kamerice ali samo prednje prodaje od 40 eura pa na gore. Rekao mi je da je kod njih tako namesteno da snima dok ima mesta a onda presnimi od pocetka. Ne znam da li kod ovih auto da li odmah i kompresuje snimak. Kod akcionih kamerica ako nema vise mesta jednostavno prekine snimanje. Ali sa druge strane ovakve kamerice su visenamenske.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I kod većine akcionih kamera postoji taj "car mode" gde kad se napuni kartica prepisuje najstariji a sam biraš dužinu segmenta snimka, obično 1, 3 i 5 minuta. Jeftine kamere ne kompresuju ništa jer imaju loše procesore i obično snimaju u mjpeg formatu koji je lak za sam procesor koji nema snage ali zato je rezultat ogroman fajl.  Birajte kamere koje kompresuju u  H.264 kodek.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da malo obnovim forum kupujem sony a6000 pa mi trebaju neki saveti. Kit objektiv nije nesto ali moze da se koristi planiram nabavku sigma 30mm 2.8 ali su problem telefoto objektivi. Sony objektiv 55-210  je 250€ i nedovoljan je gornji nivo ali imam canon 55-250 is stm koji je odlican. Postoje adapteri kojim se moze koristiti na sony a6000 ali su skupi 300-500€. Da li neko zna da li postoje jeftini adapteri sa manuelnim fokusom ali da radi is canonovog objektiva jer je to jako bitno na recimo 250mm. Pozdrav za Batu i ako moze pomoc

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav za sve forumaše. Novi sam u svijetu fotografije i želio bih nešto više naučiti o ovoj temi. Čitajući teme na forumu vidio sam da tu ima dosta ljudi sa dobrim znanjem i još većom voljom da svoje znanje podjele sa nama početnicima. 

Naime, nedavno sam kupio fotoaparat Nikon D3100, pa me sada zanima ako neko ima odgovarajuće literature ili kakvih savjeta za dobar početak. Uslikao sam nešto slika, ali mi se čini da slikama nedostaje oštrine. Da li samo previše tražim ili je zaista tako, molim za pomoć. Slika: pmEdnw2Vjpn8gyBEDj

S poštovanjem, Goran

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bolje i detaljnije od tekstova @dimic_bata na temi Fotografije niti moze niti treba. Pogledaj i srecno ucenje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pokvario mi se Canon PowerShot S110 a dobro me služio čitavih 5 godina. Zaglavio objektiv i u servisu kažu da ne može da se popravi a da se zamena istog ne isplati. E sad treba da uzmem nešto drugo. Može li model Canon PowerShot SX720HS da zameni S110? Ima ga PC foto po odličnoj ceni. Ili da tražim nešto drugo?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pazi za te pare ti već možeš što šta da biraš, ja bih možda pre kupio recimo neki polovan a očuvan DSLR sa solidnim objektivom koji ima veći otvor blende i koji će ti uz malo edukacije i prakse dati puno za uzvrat. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I sa 200 gr će da pređe na 1 kg :D

Lila, ako možeš da dodaš do SX 740 rešićeš potrebe za duže vreme. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa ono jeste Mercedes je tri puta teži i samim tim je Jugo mnogo bolji ha ha. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ha, ha...pa jeste mercedes klasa al neću u njemu da se vozim već da ga nosim. Obzirom na obim mog kretanja treba mi baš taj od 200 grama, znači Jugić :D

Gogo23, gledala sam taj model. Nisam sigurna da ću moći finansijski da ga podnesem. Al mi se opasno sviđa. Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Lila-P

Napisah ako možeš,..ogromna je razlika, 2 generacije procesora, ti snimaš i video sa njim imaš 4K @30 fps, cenovna razlika bi trebala da bude ispod 100e...znam...znam

@kursadžija2

ne treba da se trudiš da ispneš gluplji nego što jesi, dovoljno je i ovako. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25230
    Ukupno tema
    835413
    Ukupno poruka