jedna mala

Foto aparat, kamera

426 poruka u ovoj temi

Ja sam bas zelela neki veci, ozbiljniji, ali sada bih volela i neki mali pa da je stalno uz mene! Mada, treba dobro paziti pri kupovini, jer od cene nekada ne zavisi kvalitet fotografije. Meni su najlepse slike na ovom sajtu napravljene Canon-ovim aparatima (PowerShot), a rec je o Nikolinim, i fotografijama clanice vikibg77.

mozes pogledati i moje foto ture sve slike su slikane Canonom PowerShot A520

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koji je to model?Deluje ok,izgleda kao dzepno izdanje,a to je ono sto meni treba

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

powershot_a1100_is.jpg

sta kazete na ovaj kolega me ubedio da je ovaj super za moje potrebe

Ja kažem da su odlični.

Puno opcija, puno podešavanja, puno režima rada (ako želite)...mali, kompaktni, uvek pri ruci...

Ergonomski što je meni recimo jako bitno kod aparata, da nije kao kutija cigareta, simetričan, ravnih linija...ovaj jako lepo legne u ruci i daje stabilnost samim tim i slike su bolje...Preporuka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj Canon Powershoot A530 pravi zadovoljavajuce fotografije, jasnih boja i rekla bih ne tako loseg kvaliteta obzirom da ima samo 5mpix i 4x opticki zum (pre par godina kad sam ga kupovala, to i nije bilo tako lose). Sve fotografije u mojim fototurama su napravljene njim. Zimus sam planirala da uzmem novi, bolji, veci, ali novac se na neki cudan nacin izvukao na druge stvari :huh:

I ako nisam neki strucnjak, prilikom odabira fotoaparata bi pored broja mpix trebalo obratiti paznju i na opticki zum, stabilizaciju slike, ugao snimanja (hvala komisura na objasnjenju, nikako mi nije bilo jasno sta u stvari predstavlja taj ugao u specifikacijama fotoaparata) i verovatno jos na ponesto sto bi mogli da nam objasne iskusniji korisnici.

Jedna mala, mislim da ti je ovo bolja verzija tvog A520, sa vise mpix i stabilizacijom slike. Ako ti nije bitan mnogo opticki zum, mozda i nije lose resenje za tvoje potrebe

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Canon Powershot SX20 IS

Uh. Pa ovo je jedan od onih zveri...

Canon-Power-Shot-SX20-IS.jpg

Bilo bi lepo imati tu širokougaonu mogućnost...to se valjda ovom kompleksnom optikom postiže.

Drugo...ono što ću ja da gledam pri sledećoj kupovini...to je...evo primera...ova dubina da može da se postigne, a to tek neko treba da mi objasni od kog parametra aparata zavisi (pretpostavljam opet objektiv, mehanika znači, ne megapikseli i ostalo)...

02Kabina.jpg

Ja sam bas zelela neki veci, ozbiljniji, ali sada bih volela i neki mali pa da je stalno uz mene! Mada, treba dobro paziti pri kupovini, jer od cene nekada ne zavisi kvalitet fotografije. Meni su najlepse slike na ovom sajtu napravljene Canon-ovim aparatima (PowerShot), a rec je o Nikolinim, i fotografijama clanice vikibg77.

Hvala još jednom, Cvrco.

Možda ga slikam mobilnim pa postavim ovde...da vidite koja je to jadna kršotina... :)

3.2 megapiksela.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma dobro...volim ga ja, nego je stvarno izubijan, ogreban...očukućen i ostali slični pridevi :D

U stvari što jadnije izgleda to ga više i volim...

Ista prica. :D

Pre 6 godina sam uzela Nikon COOLPIX 3200 i dalje se druzimo :) . Jadnicak je preziveo sve i svasta, milion padova, malo vode, dosta peska...nije to proslo bez posledica, zum mu vise ne radi, poklopac za baterije takodje, pa je selotejp resenje...a opet slike i dalje lepe, nekako mi zao da ga penzionisem, a i uvek ima precih stvari.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Canon%20PowerShot%20SX120%20IS%20550.jpg

Moj trenutni aparatich Canon SX120 - zadovoljna

ali jos zadovoljnija sam bila starim Canonom A610 koji su mi ukrali u Havani

B000AYKV4G.01.PT03._SCLZZZZZZZ_.jpg

Vidim ima dosta putnika Canon ownera serije A i to zadovoljnih :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Articoka meni se svideo ovaj Canon koji ti sada imas zasto nisi zadovoljna kad ima duplo vise megapiksela i optickog zuma nego ovaj predhodni?

nazalost sad sam dosla iz setnje i potrage za Canon powershot a1100 is to je foto aparat sa slike koju sam postavila i tip u radnji mi je rekao da se taj model vise ne proizvodi a stavili su ga na sajtu da ga imaju poludela sam onda sam otisla u Delta City tamo u nekoj radnji imaju al je cena za neke tri hiljade veca i priblizna je ovom Canon PowerShot SX120 Is a ovaj je mnogo bolji i sad sam idalje u dilemi dosla sam kuci razocarana i praznih ruku

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto se poslednjih par godina amaterski bavim fotografijom (pogotovo na putovanjima :kez: ), osecam potrebu da neka svoja iskustva podelim i mozda pomognem da neko ne da slucajno silne novce na aparat koji toga nije vredan ;)

Broj megapiksela je obican mit i marketinski trik na trzistu digitalnih ("kompaktnih" / "point and shoot") aparata. Sluzi iskljucivo proizvodjacima aparata da zamajavaju obicne korisnike i uticu na njih da periodicno kupuju nove aparate. Ukoliko je vasa potreba - izrada fotografija 9x13 ili 10x15 bice vam sasvim dovoljan i aparat od 3 megapiksela. Primera radi, fotografije koje se rade za bilbord se mogu slikati vec aparatima sa 6 MP. Veliki broj megapiksela vam moze biti potreban ako zelite da uvelicate svoje fotografije (poster, na primer) i pri tome zelite da one u potpunosti zadrze ostrinu i kada se gledaju sa 1 cm udaljenosti. Ili ako kadrirate ("kropujete") svoje fotografije i izdvajate neke sitne detalje sa njih pa zelite da oni ostanu ostri. A opet, za takve potrebe, tesko da bi i jedan digitalni kompaktni aparat mogao da odgovori zahtevima vec biste verovatno koristili neki DSLR. Takodje, u odredjenim uslovima (npr. lose svetlo), aparat sa vecim brojem megapiksela moze proizvesti fotografiju losijeg kvaliteta (sa vise "shuma", zrnastiju) od onog sa manjim brojem megapiksela.

Naravno, ne sugerisem da treba da se kupuju modeli od pre 5 god, za 50 eur, nego da se ne placaju silni (bespotrebni) megapikseli i po svaku cenu daje vise od 200 eur.

Drugi mit je digitalni zum. Digitalni zum je marketinski zum :kez: . Slika se uvelicava tako sto joj se povecavaju pikseli (aparat uvelicava samu sliku) i znacajno degradira kvalitet buduce fotografije. Za razliku od optickog zuma kod kog kvalitet fotografije ostaje visok tokom zumiranja, kod digitalnog fotografija dobija "shum" i postaje zrnasta.

"Boj ne bije svijetlo oruzje" pa je kljucno kod fotografisanja da poznajete sta vas aparat moze (pre svega kako se ponasa pod razlicitim svetlosnim uslovima). Fotografije koje nam se dopadnu su obicno one sa interesantnom kompozicijom, tonovima, perspektivom, itd. Ako neko ne koristi mastu i nema osecaja kod fotografisanja - nece mu pomoci ni aparat od deset 'iljada eur :plesko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

soma hvala na ovim savetima al mogo si nam predloziti neki foto aparat koji mislis da je ok sa kucne potrebe kako ja to volim da kazem ustvari za amatere

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Soma, odlicno objasnjenje, srecom i kada sam ja kupovala digitalac imala sam druga da me uputi u znacaj optike i optickog zuma, a ne digitalnog i megapiksela.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

poklopac za baterije takodje, pa je selotejp resenje...

Meni vrisnuo jedan deo samo, sreća pa je tako napravljeno (slučajno ili možda namerno)...ali kad i to ode - isto će da radi selotejp biggrin.jpg

Vidim ima dosta putnika Canon ownera serije A i to zadovoljnih smajl.jpg

Da, takva je situacija za sada...prednjači Canon...

...a ovaj je mnogo bolji i sad sam idalje u dilemi dosla sam kuci razocarana i praznih ruku

Polako...sajtovi, prodavnice i naći ćeš.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo, pogledaj ovde ako si jos uvek zainteresovana za Canon a1100 is. Ja sam svoj preko njih narucila pre par godina. Isporuka na kucnu adresu, garancija...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ponovimo pošto je stvarno bitno i može da olakša traženje!

Isto su meni i ovo profesionalci rekli...

Odlična objašnjenja za megapiksele i digitalni zum...

Broj megapiksela je obican mit i marketinski trik

Naravno, ne sugerisem da treba da se kupuju modeli od pre 5 god, za 50 eur, nego da se ne placaju silni (bespotrebni) megapikseli i po svaku cenu daje vise od 200 eur.

Drugi mit je digitalni zum...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

soma hvala na ovim savetima al mogo si nam predloziti neki foto aparat koji mislis da je ok sa kucne potrebe kako ja to volim da kazem ustvari za amatere

Soma je zensko :kez: Na zalost, ja ne pratim trziste digitalnih aparata nit se nesto posebno bavim tehnickim karakteristikama da bih mogla da preporucujem pojedine modele... Ako neko ima dobra iskustva s Canonom - nek nastavi s Canonom, sa Nikonom - nek kupi Nikona, itd. Mislim da za 150 eur ima odlicnih aparata za amatere - putnike. Samo sam htela da napomenem da, u slucaju kompaktnih fotoaparata, vece i skuplje ne znaci nuzno i bolje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka