cokice

Prima life imperial park 4*-Yasmin H

115 poruka u ovoj temi

Molim Vas, da li nam neko moze napisati nesto o ovom hotelu. Trebalo bi da putujemo krajem juna preko KOn Tikija.

Pozdrav,Jelena

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav .Boravili smo porodicno u ovom hotelu Avgust 2008 godine.Isli smo preko agencije Jolly Travel.U jednom Kontikijevom katalogu ovaj hotel je bio kategorisan sa 5 zvezdica.Sada ima 4.To nas je malo zbunilo,ali smo se brzo uverili da je u redu.Generalno smo zadovoljni sa boravkom u njemu.Prima life je lanac hotela i tur.operater u Tunisu.Ima ih svugde,imaju i svoje autobuse.U Yasmin Hammametu postoji jos i Prima life Safa,cije usluge mozete koristiti ako imate uplacen all inklusive u Imperial parku kao sto smo imali mi.Safa ima 3 zvezdice i losija je od Imperial Parka ,ali je i dosta jeftinija.

Lokacija je na samom kraju Yasmin Hammameta,prema Hammametu znaci nije blizu centra,ali to nije nikakva mana,jer sa laganom setnjom stizete u centar dogadjanja.Hotel je srednje velicine,solidno odrzavan,higijena zadovoljavajuca,hrana je raznovrsna i mozete naci za svakog po nesto.Mnogi su vukli hranu u sobe,na plazu i pored bazena,ali za to nema potrebe jer imate i mini bar i mini kuhinju uz bazen gde se po podne sluzi pizza,pomfrit,sladoled,lokalna pica.Sobe su prostorne sa lepim terasama.Bazen u sklopu hotela je srednje velicine,tj.taman je toliki da u njemu nije preterana guzva s obzirom na broj gostiju u spicu sezone.Hotel poseduje i unutrasnji bazen,ali samo smo ga obisli,jer u sred leta nije bilo potrebe da se tamo kupamo.Ono sto se nama svidelo jeste,hajde da nazovemo mini aqua park,tj.par tobogana oko bazena,koji su radili svaki dan,ali neizmenicno,po par sati.Ono sto nas je malo zivciralo jesu animacije oko bazena sa glasnom muzikom koja pocinje od 10 ujutro pa do 22 uvece.Mi smo pretendovali da na kupanje idemo na more.Plaza je udeljena nekih 150-200m,ali je put lep kroz bastu hotela i onako zavucen je,sa krosnjama Eukaliptusa.mora se preci jedan prometan put i stizete na plazu.Prelepa je ,siroka,mesta i prostora koliko vam je volja,ima i lep bar na plazi,takodje u sklopu hotela i sve je gratis ako ste njihov gost.Odmah pored mozete oprobati voznju na paraselingu,jako je povoljno.Inace sunce je prejako,i brzo se izgori .Jos jednom plaza sa lezaljkama koje se ne placaju je odlicna.

Ono sto smo primetili je da nasih ljudi nema puno u ovom hotelu,ima dosta Francuza,Nemaca,naravno Rusa.Odmah pored hotela staje vam i mali vozic sa kojim mozete obici citav Yasmin Hammamet i Hammamet, za povoljnu cenu.Hotel ima lep i veliki hol,sa providnim liftom .U njemu mozete slobodno menjati novac na recepciji,kurs je isti kao i u gradu.Cene u buticima i radnjama u hotelu su mnogo vece.

Mozda kada bih isli ponovo u Yasmin,a to bih rado voleli,izabrali bi hotel u samom takozvanom prvom redu do plaze i u samom centru grada.Inace nama je Yasmin Hammamet najlepse letovaliste u Tunisu(obisli smo Sus,Port el Kantaui i Hammamet).Sve je lepo sredjeno i cisto.Obavezno obici medinu,Kartago Land,Marinu sa svojim novim delom,prokopanim kanalima sa morskom vodom gde se nalaze vile raznih boagatasa(mozda ima i nekih iz Srbije)Sam grad je podredjen turistima.Odlicne pizzerije,odlican sladoled(ipak je Italija blizu)i raznovrsni restorani.Nije dosadno ima se sta za obici.Ne propustite da obidjete hotel Vinci Layla Baya,umetnost arhitekture,slobodno udjite unutra kao gost,jer to nije zbranjeno,slikajte,popijte pice.Izlet,ako niste pre bili u Tunisu,svakako Sahara,ne propustiti.

Puno sam se raspisao i otisao u sirinu,ali sta cete secanja naviru,prenosimo sta nam se svidelo i sta ne bismo propustili.U svakom slucaju lepo letovanje ,-Yasmin Hammamet i Prima Life Imperial Park -Uvek.Pitajte ako vas jos nesto interesuje.Mogu vam poslati i slike.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav .Boravili smo porodicno u ovom hotelu Avgust 2008 godine.Isli smo preko agencije Jolly Travel.U jednom Kontikijevom katalogu ovaj hotel je bio kategorisan sa 5 zvezdica.Sada ima 4.To nas je malo zbunilo,ali smo se brzo uverili da je u redu.Generalno smo zadovoljni sa boravkom u njemu..

Hvala puno na opsirnom odgovoru. To nam bas treba. Mozete i slike da posaljete bilo bi super. Mi putujemo sa decom ,pa ako se secate napisite sta ima za decu u hotelu, igraliste, i sl. Mi idemo preko Kon tikija usluga je PP, a moze da se doplati ALL, to cemo videti na licu mesta. Koliko je minuta hoda otprilike udaljena medina od hotela. Meduza da li ima???!!! I sta se jos setite pisite. Hvala Vam puno,

POzdrav,

Jelena

Izmenjeno (ljerka)
Ponavljanje dugog citata
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav jos jednom.Koliko se secam igralista nema za decu.Imate teniski teren na koji niko ne ide.Basta hotela je velika,mislim da sam video neke ljuljaske i tobogane ali se zaista ne secam dobro.Za decu postoje animacije koje pocinju uvece na bini u basti hotela.Sto se tice udaljenosti centra od hotela imate nekih 15min hoda,a do medine jos toliko,pa plus sama medina koja je velika,jer mnogi nisu ni znali,da ispod citave medine imate kompleks zanatskih i raznih prodanica podeljenih po blokovima koji su uradjeni u razlicitim fazonima(Rimski,Arapski itd),za decu ,a bogami i odrasle ne izostaviti Cartago Land,jednom po noci i jednom po danu,radi do kasnooo u noc,ulaznica 10e po osobi,ali sve voznje unutra su vam u sklopu te cene,neogranicen broj puta.Setnja po marini,a uz nju bezbroj restorana,sam centar Yasminna.Imate cak i ledenu dvoranu sa klizalistem Blue Ice se zove kompleks.Recimo sto nas je iznenadilo,nema shoping centara,molova,Postoji jedna ne bas ugledna prodavnica u centru i to je to,sto se tice prehrambene i mesane robe.Da ,usput kada idete od hotela do centra postoji jos jedna mala prodavnicica gde smo mi ponekad kupili,vodu,baterije i par sitnica.Ja vam preporucujem ako ste u mogucnosti uplatiti all incl.jer onda nemate potrebu zaista puno trositi u gradu,suveniri su jeftini,ali nisu bas nekog kvaliteta.Sami restorani takodje nisu skupi.Taxi nije skup.

Mozete napisati vas mail,i poslacu vam slike i napisati ako vas jos nesto interesuje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

[Nas e-mail cokice@gmail.com . Hvala jos jednom, puno... I da li ima meduza!!!?????

Pozdrav,

Jelena

Izmenjeno (ljerka)
Nepotrebno ponavljanje prethod citata
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaista divan opis hotela Prima life imperial park. Interesuje me da li je hotel mnogo udaljen od plaže, da li ima svoju plažu? Mi putujemo 10.08 sa Kontikijem? Da li još neko putuje u ovom periodu? Kakvo je more u avgustu, ima li meduza?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi putujemo 28.06., Vracamo se 12.07. Pisacemo!!! Sa sada znamo ono sto smo procitali na netu, plaza je udaljena oko 200m , u drugoj ulici od plaze sa nalazi hotel . Hotel ima svoju plazu, i lezaljke i suncobram bi trebali da budu besplatni, tako su nam rekli u agenciji.

http://tunisko.orbio...e-imperial-park

Na ovom linku mozete pogledati dosta slika o hotelu,

kao i na sledecem

http://tn.otzyv.ru/h...d=13757&p=76646

Mislim da ce Vam biti od pomoci!!!

POzdrav,

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jelena pa niste bas sve sto vas zanima pronasli na netu,valjda sam i ja nesto pomogao sa svojim opisom,slikama i savetima,trudio sam se.

Salim se!.Naravno sto vise izvora informacija to bolje.

-Ono sto mogu dodati da u Imperial Parku vlada bas onako neka domacinska atmosfera.Nije ustegljono,i nije nista preterano zabranjeno.Mislim mozete nositi hranu u sobe,na plazu,u neogranicenim kolicinama.Neki su to zloupotrebljavali,i na kraju bacali hranu u kontejnere na plazi.

-Osoblje je odlicno i susretljivo u svakom trenutku.Mi smo bili u Avgustu u spicu sezone,hotel je bio popunjem,i u kuhinji je bio haos.Ljudi ,pogotovo Rusi su trpali brdo hrane u tanjire ne bi li sve uspeli isprobati,cesto je falilo escajga,i u tom trenutku higijena u restoranu nije bas bila sjajna.Isflekani stoljnaci,hrane po podu,izmesane kasike sa kojima se sipa,Kao stampedo i posle njega.Cesto se formirao i red,za pice i hranu.To je mozda i jedina ozbiljnija mana,ali to nije nista naspram Prima Life Safa hotela gde smo jednom bili na veceri.Tamo je tek prava ludnica.Sve ovo sto sam nabrojao samo troduplo gore.Tako da ovo mozete prihvatiti kao normalnu stvar.Ljudi se ponekad zaista ponasaju kao zivotinje.

Vec sam rekao Jeleni preko maila,i poslao slike.Za 11 dana videli smo 2 meduze.Drzali ih u rukama.Bezopasne su.Tako da se ne morate plasiti.

Lezaljke na plazi se ne placaju.Uvek je bilo mesta.I tamo je isto opustena atmosfera.Ne mora biti slozeno sve pod konac,kao recimo u Turskoj.Plaza je ogromna ,duga i siroka.Mozete lezaljku doneti bukvalno u vodu,nece vam niko nista reci,Mozete se kupati na kojem god hocete delu plaze.Nisu strogo isparcelisane pripadajucim hotelima.Uzivajte!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na brzom odgovoru. Nadam se da da nam nece biti dosadno. Kakvo je stanje sa kaficima i restoranima? Kakvo je stanje u vecernim satima? Kakav je šoping? Mi smo uzeli polupansion jer je Kontiki nije imao all inc. Kakva je hrana? Da li je vreme stalno suncano?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jelena pa niste bas sve sto vas zanima pronasli na netu,valjda sam i ja nesto pomogao sa svojim opisom,slikama i savetima,trudio sam se.

Salim se!.Naravno sto vise izvora informacija to bolje.

Zorane, MOlim Vas ne mojte se ljutite, ja sam na Vase odgovore i mislila, i njih sam nasla na netu - na forumu. Vi ste nam najvise pomogli, a posle smo nasli i ove linkove koje sam poslala. I Vase slike naravno, one nam najvise znace, sacuvala sam ih u kompu. Nemojte molim Vas da se ljutite. Samo sam htela da i ja pomognem nekome kao i Vi nama. POzzz

Izmenjeno (ljerka)
ponavljanje dugog citata
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma hajte Jelena molim vas,kakva ljutnja.Kazem da sam se malo nasalio.Volim kada mogu pomoci.

-Evo ovako .Sto se tice kafica i restorana ima ih dosta,najvise uz Marinu,gde postoji jedno dugacko setaliste.Sa leve i Desne strane su sve kafici,poslasticarne,restorani.Imate bas lep izbor svega.Posto smo imali all inclusive u hotelu ,svega smo par puta isli u restoran.Nismo isprobavali tradicionalna jela, ..vec smo jeli klasicnu hranu.Pizze su odlicne,rade ih po Sicilijanskom receptu i nisu skupe,oko 8e je najskuplja.Sladoled je odlican i imate veliki izbor.Nije skupo.Naravno ima i specijaliteta od morske ribe,lokalnih delikatesa itd.

-Nismo ostajali do nekih kasnih vecernjih sati,najduze do 01.Ako ste mislili na nocni zivot u Yasminu,on nije preterano bogat.Cini mi se da ima jedna diskoteka.Ali sve ostalo radi do dugo u noc,kafici,restorani,suvenir radnje...

-Sto se shopinga tice,tu nemate sta da trazite.Nema butika,tehnicke robe.Ima prodavnica foto aparata,narezivanje slika na cd,razvijanje filmova.Jako skupo.Jedna jedina malo veca prodavnica mesovite robe,ne bas ugledna ispod klizalista Blue Ice,ne mozete ju promasiti.Prodavnica za suvenire,zanatskih radnjica ima puno.Nije skupo.Kvalitet nije bas neki.Recimo grncarija je prilicno krta,proizvodi odkamilj koze nisu bas kvalitetno siveni.

-Hrana u Hotelu je raznovrsna.Nije tipicno Arapska(mislim na specificne zacine koje stavljaju u jela kao recimo u Egiptu).Daleko vise pretenduju Evrosku hranu,jer i vecina gostiju stize odatle.Ima za svakog po nesto.Od dorucka do vecere,kao i izmedju glavnih obroka ako ste all incl.Ima i dosta voca na meniju,sirevi,salate-velik izbor,6- 7 glavnih jela za rucak,i jako dobrih kolaca.Ujutro,Palacinke,3-4 vrste muslija,med,dzem,mleko,lepe zemicke,maslac,itd

-Sto se tice vremena.Toplo,toplo.Sever je Afrike.Jedan dan je bilo oblacno ali ne hladno.Inace nocu je dosta sparno sto smo se iznenadili,pogotovo ako se smiri vetar,kojega preko dana ima i bas prija.

-I na kraju nece vam biti dosadno .Ubacite 2-3 fak.izleta u toku boravka(Sahara obavzeno),jeste skuplje ali vredi i traje 2 dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li na putu od hotela pa do plaze ima neka prodavnica gde mozemo da kupimo vodu? Uplatili smo preko Kontikija koji je imao u ponudi samo polupansion. Da li marina mnogo udaljena od hotela? Jeste li novac menjali u hotelu? Kakve su sobe, da li svaka ima terasu? Da li je preporucujete hotelsku plazu i da li je ona najbliza hotelu ili plaza od nekog drugog hotela? Mi krecemo 10-tog avgusta? U kojem ste vi bili periodu u avgustu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma hajte Jelena molim vas,kakva ljutnja.Kazem da sam se malo nasalio.Volim kada mogu pomoci.

Hvala,Hvala, Hvala,.....

Izmenjeno (ljerka)
ponavljanje dugog citata
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ide li neko jos u ovaj hotel 10.08biggrin.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepo ste opisali hotel. Moze samo jos jedno pitanjesmajl.jpg Kakav je put do plaze, tj. da li ima nekih prodavnica da kupimo vodu ili sladoled. Upaltili smo polupansion jer Kontiki nema u ponudi pun pansion. Da li nam je bliza hotelska plaza ili plaza nekog drugog hotela

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Guest
Tema je sada zaključana za dalju diskusiju.

  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka