slolid05

Vreme u Grckoj

252 poruke u ovoj temi

Deluje da ni u Grckoj nije toplo,temperature su niske....valjda ce uskoro krenuti lepse...Ima li neko neki info sa lica mesta,rodjaka,prijatelja,ko je dole,da se javio....Ipak je to bolje nego slika sa kamere...

Evo vam "live" info iz Haniotija. Od 02.06. kad smo stigli, pa evo i danas, vreme je bez kiše ali prilično sveže i "poluoblačno", tj. jasno se vidi oblačna masa na severu koja se kod Halkidikija "lomi" na stine oblačiće koji često zaklone sunce. Pratio sam accuweather pre polaska, ali sada definitivno mogu reći da nemaju veze sa životom. Kod njih je uvek prognoza "još samo danas i sutra promenljivo, a od prekosutra super toplo i sunčano", pa kad se sutra nakačiš da vidiš, opet isto, samo se preonosi dalje...

Dakle, sve verem oko 25 max.dnevna, večeri i noći jako sveže, za decu trebaju i dugi rukavi. Pošto letujem u junu već pet godina, moram reći da voda nikad nije bila svežija, ima preko 20 i nije strašno, ali je svake godine do sada bila toplija u ovo vreme. Hanioti nikad puniji u ovo doba takođe. Na Ksenija plaži mnogo lepše i mirnije, i utisak da je voda toplija zbog peska i plitkoće.

Accuweather naravno baš od sutra prognozira konstantno sunačni i sve toplije, ali ja mu više ništa ne verujem.

Da me ne shvatite pogrešno, nije hladno, kupamo se svi, pa i moj dvogodišnji bebac u kraćim intervalima. Ali bi moglo biti toplije, pogotovo voda...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala....valjda ce se jos malo popraviti ovih dana....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

juce solun nevreme,a pre podne se kupali u paraliji,sinoc paralija grad i nevreme,danas vec ne znam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako oni Rusi razbiju led sekirama i kupaju se? Ili smo mi razmaženi ili nedovoljno pod Vodkom?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sinoć Hanioti jako nevreme, pljuštalo dva-tri sata kao ludo, a danas pre podne toplo i vrhunski kupanjac na Kseniji, voda VRH, mada su se oblačići nadigravali sa suncem... Popodne opet oblačno, ali ne i hladno kao ranije... Najavljuju još sutra ružno, pa od četvrtka opet sunce :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sledeće nedelje toplotni udar u Beogradu kao i u regionu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A ja se baš pitala oćemo li da dočekamo to "najtoplije leto zadnjih sto godina, vekova... ma svih vremena" kako su najavljivali... :dosada:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da pokrenemo temu i za ovu godinu :)

Ako neko ide ovih dana, ili još bolje, ako je neko već u Grčkoj da nam javi kakvo je vreme tamo. Mi putujemo 10.juna, a ove dugoročne prognoze me uopšte ne raduju :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i mi putujemo 10.juna možda baš sa vama, ako idete u Pargu :)

Elem accuweather.com zna da nekad pogodi ali zato kad maši, maši za sve novce.. Tu pokazuje jedno vreme dok npr na sajtu holiday-weather.com pokazuje drugu temperaturu i kišu, a na trećem myweather2.com nema veze ni jedno ni drugo...

Moj savet vam je - KAKO BUDE BUDE, nemojte da vam to pokvari odmor u junu :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo je Norveški sajt, ovi oko mene kažu da je OK

http://www.yr.no/place/Greece/Central_Macedonia/Renaissance_Hanioti_Resort/long.html

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://poseidon.hcmr.gr/ocean_forecast.php?area_id=aeg

I, naravno, Poseidon sa temperaturama mora, vazduha, padavinama, oblačnošću ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam :)

Didi, ova norveška prognoza me tek ubi u pojam :D Izgleda da nam nema leta ove godine u junu :/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zamisli da Norvezaninu napises 30 stepeni, umro bi citajuci od vrucine :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma opušteno, setite se prošle godine... Kraj juna i prvih 10ak dana u julu, u Srbiji su non stop lile kiše, a na Halkidikiju smo imali samo jedan oblačan, kišni dan!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Krfu su se danas kupali, hladnjikavo je more, temperatura oko 26 C.

Mada naravno to Rusima ne smeta, oni se uveliko kupaju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka