kalina83

STA CINITI KAD IZGORITE ?

88 poruka u ovoj temi

U mom slučaju, bez Šaljićevog Jomelopa za opekotine (i to voštanog) ne krećem na more. Druga solucija je kiselo mleko ili kefir kog u Grčkoj ima u izobilju, pa se natapka na vatu (obilno) a zatim obloži izgoreli deo. Pomaže garant, suprug je jedne godine ceo dan bio na plaži pod suncobranom, a po grudima je izgoreo ko rak :besan::zid: , nakon polučasovnog tretmana kefirom svo crvenilo je nestalo, a sutradan je to bila jedna lepa bronzana boja :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

aven sprej za zastitu od sunca sa faktorom 30 iz narancaste serije da ne izgorim..ako slucajno izgorim onda aven termalna voda....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kupite novine i nakvasite vodom. Probala sam i fenomenalno je. Novine posle par minuta budu suve, suve. Posle naravno Melop E.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa da, i tako ceo organizam upije onu hemiju iz novina ...kiselo mlekooo ,provereno ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sreca pa se novine vise ne stampaju olovnim slogom, ostaju samo otrovi od boje. Malo li je.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma gde malo :) I onako nas ,,prskaju'' , sa svih strana, treba jos i ja da dodam malo otrova ;)

Kakve crne novine, ne znam odakle samo ideja za tako nesto..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svetle sam puti i ranije mi se uvek desavalo da izgorim i tako sebi upropastim dobar deo letovanja. Pre nekoliko godina pocela sam sa 6-7 odlazaka u solarijum od 5 min, 15ak dana pre letovanja, znaci svaki drugi dan. Znam da solarijum nije zdrav, ali posto ga preko godine ne koristim, mislim da ovi kratki odlasci nisu toliko stetni, i svakako mi znace da ne izgorim na plazi. Na moru sam ispod suncobrana vec oko pola 10 pre podne (obicno letujem u 2. polovini jula ili 1. polovini avgusta, dakle - jako sunce), oko pola 12 - 12 se kupim sa plaze na koju se vracam oko pola 4, a suncobran sklapam posle 6 popodne. I za prethodna 3 letovanja nisam izgorela. Ranije bih u tom slucaju koristila Jomelop, donekle mi je to pomagalo. Ali najvise mi pomaze dozirano izlaganje suncu, pa to i savetujem svima koji imaju svetao ten. Ja odlicno znam, tj secam se kako je gadno i bolno kad izgoris.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

aven sprej

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Namazem losion posle suncanja koji hladi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako se stvarno izgori , jedino kiselo mleko pomaze...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

izuzetno efikasno ... ako se izgori od sunca, na rerni, na pegli ... sve ... isprobano već 15 godina ... 

bepanthol-cream-100-gr.thumb.jpg.13acde0

U Grčkoj ga ima u svakoj apoteci i cena mu je tu do 8 evra. Sada ga ima i kod nas. 

Izmenjeno (Biljana 2302)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da dodam da sam se tusirala hladnom vodom na letovanju ove godine a malo sam izgorela ovog leta i nisam imala tegobe u smislu da osecam da me pece koza kao sto sam pre osecala. Ranije sam stavljala i zumance, jogurt i kiselo mleko.

Izmenjeno (Srecnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je Saljicev melem za opekotine, odnosno Jomelop, ubedljivo najbolji za te stvari. Nikad na letovanje ne idem bez njega jer svi drugi losioni za posle suncanja su mi kao vodica u odnosu na njega. Kad sam na moru, mazem ga preventivno svako vece posle tusirananja a narocito ako izgorim. To mi se doduse vec dugo nije dogodilo jer sam osetljiva na sunce pa se bas pazim.  Vrlo brzo oporavi kozu i tada, hladi, ishidrira je i sutradan ste kao novi. A meni se i miris svidja jer mirise na lekovite biljke, lavandu i sl.koje ne smiruju samo kozu vec i um. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka