diplomata

Tenerife, opšta tema

216 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima

Sledece subote (18.9) idemo na medeni mesec na Tenerife, 15 dana. Da li neko molim vas moze da nam kaze da li je moguce iznajmiti kola bez kreditne kartice? Slecemo na juzni aerodrom i bilo bi idealno kad bi smo odmah tamo mogli da uzmemo auto, pa ako ima neko da preporuci neku agenciju ili ako ne tamo onda u Los Cristianos

svaka pomoc je dobrodosla...

E pa sta da ti kazem moj decko i ja putujemo isti dan ,*isto dve nedelje ostajemo *tj mi krecemo 18.09 u Barsu a 19.09 rano ujutru iz Barse imamo avion tenefire sur. Kola smo rezervisali , pa da te prebacimo do hotela :) ,poklon za mladence :) " . Mi smo rezervisali online renta car,imamo karticu , aliiiiii nisu nam trazili broj kartice , nego tamo pise kada dodjes da se ti podaci moraju slagati sa podacima na kreditnoj kartici , kao na pultu da im pokazes. Ja kapiram sledece , mi kada i stignemo , platicemo kesom, tj zelimo gotovinsko placanje a ne karticom . Ti lepo na tu foru , pa kad stignes JAOOO ja zaboravio karticu , evo vama gotovina . Kako vi putujete , preko Barse ili ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi idemo preko Madrida, slecemo na Tenerife 18. oko 15h. on sto smo gledali preko neta, svuda stoji napomena da prilikom preuzimanja treba da imas kreditnu. cak smo culi i da je nek covek sve rezervisao i nije hteo da im da karticu i oni ga otkacili. A neko je ovde napisao da je platio kola u kesu, pa smo se nadali da cemo dobiti neki info biggrin.jpg

stvarno bi bilo steta da ostanemo bez kola...smorilo.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E steta , mogli ste lepo prevoz da imate gratis smajl.jpg . Pa ti verovatno tamo kad odes mozes da se dogovoris sve, na kraju krajeva, lepo do hotela nekim tamo busom, eventualno taksi.Ja koliko znam gde god sam putovala mogla sam u gotovini da platim najam automobila i niko nije pravio problem. Hocu da kazem do hotela nekako, a tamo lepo na recepciju pa pitas gde ima neki povoljan bla bla. Sumljam da renta car, sem pasosa i medjunarodne nesto drugo moze i da ti trazi ,i plus da te uslovljava da platis karticom, jedino ako im ta kartica nije garancija za auto . Ocigledno je da zive od turizma , pa verujem da renta car imaju na svakom cosku ! Mi smo tamo od 19.09 pa ako nesto smislis a mogu da ti pomognem , pitaj , trazi... ( mi se vracamo preko Madrida smajl.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda zajedno letimo nazad smajl.jpg. I ja racunam da cemo se snaci, nikad do sad nam kola nisu bila problem... a koliko sam ovde procitala sa juznog aerodroma moze i taksijem i tim nekim njihovim gradskim prevozom, a nas hotel ima satl, pa cemo negde naci ljude raspolozene danam iznajme kola biggrin.jpg Stvarno su nam potrebna jer planiramo da obidjemo ostrvo uzduz i popreko...

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno , kola obavezno ! Super mozda se sretnemo negde tamo, mi idemo u amerikanu . ( mi smo u madridu 02. 10 a letimo za Beograd 03.10 ). Pa ako nema auto uzmite skuter to sigurno moze bez katica i vozacke. Na ostrvu postoji auto put , verovatno skuter tamo nije bas pametan izbor, ali ja sam uvek bila za varijantu nekog lepog motora nego automobila, jer uglavnom na ostrvima malo se teze prilazi nekim plazama autom, sto naravno nije uvek slucaj , ali meni se do sada motor pokaza svuda kao ideala, pogotovo na malim ostrvima. Ovde me samo plasi taj auto put pa smo se odlucili na auto, ali makar dva dana neki motorcic , to mi je uvek simpaticno, promuvas se svuda i gde treba aaaaa i gde netreba...

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moguce da nazad imamo isti let, s tim sto mi imamo bas dugo cekanje u madridu (stizemo oko 1 a dalje idemo tek u pola 8). Ja se prilicno bojim motora, ali necu dozvoliti da mi bilo sta upropasti honeymoon:D koliko sam citala i slusala, trebalo bi sve da bude ok, nesto cemo naci, a i mozda neko jos ovde do petka i ponudi neku informaciju, kao sto si ti bila dobra pa ponudila pomoc :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imas vise varijanti, mada ako hoces odmah auto na aerodromu da uzmes najbolja varijanta je preko neta da rezervises, na aerodromu imas nekoliko agencija za iznajmljivanje kola:

www.autoreisen.es

www.avis.es

www.cicar.com

www.europcar.es

www.goldcar.es

Iskreno malo je komplikovano za voznju, sve je nekako zamrseno iako na ostrvu ima samo jedan autoput ako se jednom promasi skretanje bukvalno nekad i po pola sata voznje ne moze da se vrati nazad... Mada u svim mestima na svakom cosku imas rent a car i mnogo veci izbor, tako da ako ne uzmes na aerodromu bez problema ces naci kola u bilo kommestu gde budes! Mislim da je za sve ove ''zvanicne'' agencije potrebna medjunarodna vozacka dozvola, ja sma uzeo kola u agenciji u Costa Adeje (pored los cristianos) i nisu mi trazili medjonarodnu, rekli su mi da mogu bez problema da vozim sa srpskom dozvolom, tako je i bilo. Do Los Cristianos je prevoz manje od 2 evra i staje na autobuskoj stanici ili taxi koji izadje oko 20 evra.

Los Cristianos je najveca luka na jugu i malo je zagadjenije i plaze su losije, ali ako uzmete kola onda cete moci da se seckate svuda po ostrvu!

Obidjite celo ostrvo! Bice vam prelepo sigurno, i uzivajte na medenom mesecu na Tenerifima, znam da hocete :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da se nadovezem samo (uopste nisam video dalje postove)

Tamo je sve, apsolutno sve podredjeno turizmu, ne prave problem i naravno da cete moci da placate u keshu kola! Traze depozit od 50 evra koji se vraca kad vratite kola, to je nepisano pravilo i nije svuda naznaceno, a negde je direktno uracunato u cenu!

Na aerodromu cim sletite dobicete mapu ostrva sa obelezenim putevima ali nije dovoljna, uzmite dedaljniju i vecu ili navigaciju i DOBRO PAZITE NA IKLJUCENJA I NA TABLE NA AUTOPUTU SA ISTOCNE STRANE I NA SEVERU, na zapadnom delu ostrva nema auoputa!

spomenuli ste da idete preko madrida/barselone. ako imate vremena u madridu izmedju letova, ako niste bili u madridu do sada i zelite da prosetate gradom, imate na aerodromu metro koji je odlican i povezuje aerodrom sacentrom grada i stize se za oko 40 minuta sa presedanjem do... pa sve zavisi dokle zelite da idete (plaza mayor ili prado...) matro kosta 2 evra, jeftino je i isplati se. A na samom aerodromu mozete da ostavite prtljag, koliko se secam na terminalu 2!

Barselona nemametro od aerodroma li ide bus i kosta 5 evra po pravcu... da ne davim sad time, ako ima jos pitanja samo navalite :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvalal puno na ovim korisnim informacijama! Sve drugo sto me je interesovalo na ovu temu sam nasla iz tvojih-diplomata-detaljnih opisa. Mi smo smesteni u Paradise Park hotelu koji je blizu Los Cristianos-a, ali nije u samom gradu. Sto se tice letova, imamo dobru vezu i u dolasku imamo taman vremena da promenimo avion, a u povratku je ta velik pauza u sred noci, pa ne verujem da cemo setati po Madridu :-P

A sto se voznje tice, lutali smo po neobelezenim zabitim Zakintosa, pa valjda cemo se i ovde snaci, nigde ne zurimo :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hahah i to sto kazes, kad bolje razmislim i nemate gde da se izgubite, gde god da krenete naici cete na okean ili na vulkan na sredini ostrva :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao prvo zahvaljujem diplomati , hvala za savete pomogao si mi dosta.

Evo....i mi dosli nasoj kuci , umorni, ali zadovoljni i sa preplanulom bojom. Tenerife uopste nisu egzoticno ostrvo , ali je definitivno dobra destinacija. Oblaci , sunce se smenjuju iz minuta u minut, temperatura tj klima fenomenalna, cene jos bolje . Bili smo u plaja amerikani , sa sve englezima kojima je tamo sve prilagodjeno, pa cak i njihova muzika , neki kantri koji mi je bio interesantan privh sedam dana a onda sam odlepila . Braca rusi i mi kod bugara u lokal.......

Obilazila sam ostrvo uzduz i popreko. Sletela na jug, tamo me cekao auto, od juznog aerodruma do plaja amerikane 15km. Auto put bolji nego u Srbiji , pa i okolni putevi. Celo ostrvo funksionise preko tog auto puta , s tim da su to koliko kapiram tri auto puta , jug , sever i neki koji ih povezuje kod La lagune.

Leteli smo rajanom i skroz je ok . Rigorozni su sto se tice prtljaga i ako imate sa sobom tasnu + rucni prtljag oni to racunaju kao dva rucna prtljaga. Tako da svoju tasnu gurnite u neku torbu , spojite prtljag na samom gejtu , pa kad udjete u avion , lepo sve povadite i vratite .

Ja sam prvi dan otisla u turist info i pokupila sve moguce kataloge , pa sam sama i pravila marsrute za par dana, tako da sam napravila jedan itinerer za 5 dana , svaki dan po jedan izlet. Siam park i Loro par takodje po jedan dan za svaki , a ostatak dana lezanje na plazi.

Karte za siam i loro park sam kupila po ceni od 48eura (za oba parka) , bez transfera , jer smo imali automobil. Imaju dosta turistickih agencija koje prodaju karte za ove parkove , ali ja sam gledala tablu koju obavezno i oni sami okace ispred a to je oficial ticke servis loro & siam park.

Teide je predivan nacionalni park, kao i Agana. Teide je na sredini ostrva , a Agana je na severu. Zicara na teide 25e po osobi. Botanicka basta 3e, dragon drvo park 4e.........(to nismo kupovali u agencijama ,naravno)

Cene su zaista pristupacne kafa 1.25-1.80, pivo 1-3e, kokteli 4-8e, pice 5.5-8e,ribe i morski plodovi 8-14e u zavisnosti da li ste u restoranu na plazi ili negde drugde. Plaze su pescane celom duzinom costa adeje ( tu su turisticka mesta los kristianos, plaja amerikana i adeja ).

Svaka palma koja raste na tom ostrvu je doneta od nekud, i svaka ima svoje crevo za navodnjavanje, pa mi zato ostvro uopste nije egzoticno i ako neki tvrde da jeste. Sve su dali za turizam , na sve su mislili . Nismo imali neprijatno iskustvo , sem sa dosadnim konobarima koji vas uvalce u svoje restorane.

I jedno malo upozorenje . Tehnika koja se prodaje u malim prodavnicama je opasna igra. Stoje kamere sony po ceni od 45e, oni je lepo izvade iz izloga vi je probate i kada se odlucite da je kupite oni vam ponude u raznim bojama crnu, srebrnu , crvenu ..... I kada vi odaberete neku boju , oni kao pita kolegu , a kolega nesto odgovori na spanskom i onda ovaj kaze Jaooo evo sad nemamo u prodavnici ali docice popodne ili sutra , pa vi da svratite da uzmete. E onda naravno naplate tu robu , i kada dodjete posle , dobijete sony u sony kutiji a unutra nesto sto je teeeskaaaa kopija i plagijat toga. Mi smo za malo bili zrtve tih prevaranata , ali jedan mestanin koji radi u hotelu nam je objasnio to. Ja nisam neki tehnoman , ali kaze da je prosto tolika dobra kopija da nema sanse da provalite sta vam prodaju.

Ako nekom treba neki help , neka trazi, imamo sveze informacije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i ja da se javim...Vratili se u sivi i ledeni Beograd i odmah sam se razbolela!

Tenerife su stvarno odlicno iskustvo, ali to nikako nije egzoticna destinacija!

Problema sa kolima nije bilo, iznajmili smo ih u hercu bez ikakvih kartica. Preporucujem obiliazenje ostrva u sopstvenij reziji, obavezno! Turist info je krcat katalozima i mapama. Toplo preporucujem wale watching, loro i siam a sto se tice zmajevog drveta, sa uredjenog uzvisenja pored parka na kom ima jako lep plato, vidikovac i crkvica, se vidi drvo, napravili odlicne fotke, izvideli okolinu, otisli na degustaciju vina i sireva isve to za 0 evra! Samo se malo raspitajte, lokalci su jako ljubazni...

Mi smo sleteli na juzni aerodrom, leteli Lufthansom-svi ljubazni, niko te ne smara za prtljag. Bili smo u Los Cristianosu, u savrsenom hotelu, ako neko planira da ide, dajem informacije! Las Amerikas je malo vise Budva fazon, a Cristianos je odlicna baza, kad zavrsite sa svim zujanjima....

Jos jednom, bilo je divno, ali nema tu nikakve egzotike

Ako neko ima pitanja, tu sam...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bas mi je drago da ste se lepo provele! apsolutno se slazem da tenerifi nisu egzoticno ostrvo, mislim da sam to i rekao u svom opisu tenerifa. najveci hit su mi je bio sistem za zalivanje palmi po celom ostrvu!

ovo za tehniku se slazem, ja sma bio ''zrtva'' ali nista strasno, kupio sam mp3 player za 20 evra od 2 giga i naravno kad sam stigao u srbiju i prikopcao za komp ispostavilo se da imam 1 giga memorije, ali dobro, nek ide zivot :)

U svakom slucaju delimo misljenje da je dobra destinacija za odmor :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja pozdravljam sve koji pišu o ovoj temi naročito diplomatu. Želim samo jedan savet od vas. Hteo sam sa suprugom i detetom od 4,5 da idem negde za Novu godinu. Iskren da budem ove godine smo bili na moru u Hrvatskoj u Crikvenici. Bilo je toliko hladno more svega 19 stepeni i meni je od tog kupanja još uvek hladno. Hoću da idem negde gde mogu sigurno da se kupam u toplom moru i da imam sunce svaki dan. Moj prvi predlog je bila Kuba ali su mi eto neki sa foruma predložili Tenerife. Ja molim sve one koji imaju neke informacije o tome da li je moguće kupanje i uopšte kakvo je vreme tamo u januaru. Zbog deteta mi je svakako zgodnje stići na tenerife nego leteti 10 sati do Kube. Ne bih sam organizovao put već bih išao sa agencijom

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je izbor Tenerife ili Kuba, po nama tu nema sta de se razmislja-Kuba mada nismo bili tamo!

Tenerife nisu niste spec, Mi smo imali 3 presedanja tako da nam je put trajao 7 sati, em su nas svi plasili da se necemo skoro uopste kupati u moru jer je Atlantski okean hladan, a mi smo bili u periodu kad su im prosecne temperature mora i vazduha najtoplije u godini (septembar-oktobar)

Kako bi bilo lepo da mi imamo mogucnosti da se dvoumimo izmedju ta dva smajl.jpg

Nasa preporuka-Kuba, a ako se ipak odlucite za Tenerife, pitajte slobodno ako trebaju neke informacije..

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka