diplomata

Tenerife, opšta tema

216 poruka u ovoj temi

pozz svima,

ja hocu malo da koncentrisem temu na plaze i hotele na ostrvu, i naravno sta videti?!

ja (sa drustvom) sam pre neki dan kupio avio karte do tenerfa i nazad (150 evra povratna za juli) i sada jurcamo hotele. problem jesto ima jako jeftinih i dobrih hotela ali u tim delovima su plaze katastrofa, sve samo kamenje i stene! na jugu ostrva gde i idemo ima nekoliko dobrih gradskih plaza, ali me zanima vise neko iskustvo koje ne moze da se nadje na sajtovima, neke manje plaze sa tirkiznim morem kao na nekim slikama, ali to su manje plaze i teze se nalaze!

drugo, sta videti od lokalnih atrakcija i koliko se isplati rent a car, odnosno kakvi su uslovi, ima li ko slicnih iskustava?

pozz.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se tiče lokalnih atrakcija, ja sam dala svoj komentar u destinacijama, o glavnom gradu Santa Kruz de Tenerife, možda će ti pomoći. Pozzz.

Izmenjeno (Dubravka25)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, video sam,mada ja putujem na juzni deo ostrva, na onaj gde su pescane plaze i uplatio sam hotel, ali u svakom slucaju planiram bar jednodnevni izlet na sever do Santa Kruza, tako da ce mi tvoje informaije dobro doci.

U svakom slucaju hvala

pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sigurno ćeš uživati. Santa Kruz nije veliki grad, i jedan dan ti je potpuno dovoljan da ga lepo obiđeš.

Moja preporuka je da to svakako učiniš:)

Kada se vratiš, obavezno podeli utiske sa nama, o hotelu, plažama i uopšte o celom letovanju.

Pozz,

Izmenjeno (Dubravka25)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

vratih se sa tenerifa pre nekidan, i evo kratkog isvestaja:

Pre svega da kazem da sam vise nego zadovoljan i apsolutno odusevljen sta samsve video i doziveo na ovom ostrvu za 11 dana, s obzirom da ja licno nesto nevolim more preterano (skijas u dusi i planine su moja strast) tih 11 dana mi jeproletelo neverovatno brzo!

Ono sto daje najjaci pecatTenerifima je svakako klima. Kazu vecito prolece sa 25 stepeni. E to ''vecito''je malo cudno jer sam pregoreo odmah prvi dan na plazi, iako su svuda postavljenitermometri koji zaista pokazujuu da je 25 stepeni, e to nije tacno! Konstantnopise tih 25 stepeni jutru, popodne i uvece, a noci su toliko prjatne zaspavanje da je potrebno cebe, a preko dana bez kape i vode ne preporucujem!

U zivotu nisam video toliko gustera na jednom mestu kao tamo. Potpuno slobodnose krecu

pa cak i po zidovima hotela, ali su bezopasni i cak interesantni, bar meni,mada sam ja malo freek po tom pitanju :)

Od 11 dana na Tenerifima ja sam 4 dana proveo u obilascima ostrva i atrakcijamaa 6 dana kupanja na plazi i zaista vredi. (11. dan na tenerifima ne racunam jersmo ujutru krenuli za madrid)

Smestaj je jeftin i moze da se nadje bez problema. O ovom necu da pisem jerverovatno vecina nasih turista putuje preko agencija, ja to poslednjihnekoliko godina ne radim, sve sam organizujem i prodjem jefitije uvek. Radiprimera 4krevetni apartman 400 metara od peskovite plaze (to je jako bitno natenerifima) u periodu od 11 dana nas je izasao 85 evra po osobi u jeku sezone aavio karte smo platili po 150 evra. Ruku na srce sa usputnim obilascimagradova preko kojih smo isli, ali to je prosto izbor putnika. Ovakavaranzman preko agencije ne znam koliko bi kostao zaista, ne smem ni dapomislim!!!!

Tenerifi su zapanjujuce jeftini!!!! Ocekivao sam visoke cene ali sam seprijatno iznenadio! Pogotovo pordavnice poput Merkadone koja je nesto poputnaseg Maxija gde je hrana jeftinija nego u Srbiji! Sto se tice restoranalokalni su malo skuplji mada moze da se nadje i dosta pristupacnih. Mi smo najvisekoristili kineske restorane gde za 6 evra imate svetski sto (buffet) i zaistavredi, mada posle drugoe posete jednom od kineskih restorana sami smo sebistavili zabranu jer nismo normalni!! (''srpska posla'')

E sad, ono sto me je odusevil je to sto je sve apsolutno organizovano iopusteno! Imate osecaj kao da ste u sred Evrope po organizaciji ali na ostrvugde ''sve moze''. Npr. ja sam iznajmio kola na 3 dana sa srpskom dozvolom, iopusteno vozio gde sam se iznenadio da nije potrebna medjunarodna vozackadozvola, potrebne su samo godine iskustva! rent a car je relativno jeftin (nenzam koliko se krece po srbiji) za 3 dana 70 evra opel corsa. Gorivo je 70 do90 centi litar, sto je jeftinije nego kod nas! Sve to kad se podeli na nekolikoosoba ispadne smesno! Mi smo obisli apsolutno celo ostrvo za 3 dana i to:

Teide. Nacionalni park na sredini ostrva koje jeinace vulkanskog porekla i ujedno najvisi vrh Spanije na oko 3700 metara. Vrlointeresantno i obavezno posetiti. Mesta za parking god gondole (teleférico) imaa i kod cuvenih stena (zaboravio sam kako se zovu) koje su cudo prirode, nestokao nasa Djavolja Varos. Interesantno da gore temperatura zna da bude prekodana 36 stepeni a nocu se spusta do nule. Voznja gondolom kosta 25 evra sto je mnogo iskreno jer ne vozi do samogvrha vulkana. U svakom slucajupreporucujem.

Drugi dan je bio rezervisan za Puerto de la Cruz.Gradic koji nazivaju turisticka prestonica Tenerifa . Zapravo grad kao grad nije bio meta vec parkLoro. Loro (na spanskomm papagaj) je neka vrsta zoo vrta ali sa akcentom navodeni svet. Show programi sa kitovima, delfinima, papagajima i morskimlavovima su bili odlicni, pogotovo za nekoga ko po prvi put vidi Orku na 2metra od sebe J Park je velik i potrebno je dosta vremenaodvojiti da se sve vidi i obidje kako treba i vredi! Park ima najvecu kolekcijupapagaja na svetu sa delovima koji predstavljaju dzunglu. Postoji i parking iplaca se oko 2 evra za ceo dan. Nakon parka uputili smo se ka botanickoj basti,ulaz za studente besplatan sa studentskim karticama ISAC. Basta je interesantnajer ju je osnovala kraljevska porodice (mislim u 18. veku) i sto se u njojnalazi dosta egzoticnog drveca, ali ne i cveca sto sam se iznenadio. Ovopreporucujem ukoliko imate vremena, inace nije strasno ako se zaobidje. Samgrad kao grad nije nista posebno, cak se obala dosta losija o done na jugu. Usvakom slucaju od puerto de la Cruz-a preporucujem park Loro i to je ono stovredi videti!

Treci dan je po meni bio najinteresantniji irezervisan za bukvalno obilazak celog ostrva u krug. Prva stanica los Gigantes.Mesto sa ogromnim stenama ili pribliznije liticama koje su zaista impresivne.Mozda je bolje da se ovo vid isa mora brodim ali i ovako je OK. Kao prirodnapojava deluje zaista mocno i treba je videti . Sledeca stanica je bilo etnoselo Masca (Maska) Taj deo me je prosto odusevio i ostavio najjaci utisak. Presvega sam put do gore. Kazem gore jer je Maska smestena na vrhovima planina kojesu u sustini sve same litice! Put jejako krivudav i obezbedjen bankinama, interesantan za voznju ali je malonaporan zbog koncentracije koja mora da bude na maksimalnom nivou celim putemdo i od Maske. Na vrhu je toliko hladno da imate utisak kao da ce svakogtrenutka da pocne da provejava sneg. Magla na vrovima i sami vrhovi planina nakojima se nalazite i sam pogled gde se nalazite je nesto sto se ne moze opisatirecima a ni docarati fotografijama. Selo je u potpunosti u etno stilu. Ispodsela se prostire kanjon sa potpuno vertikalnim liticama do samog Atlantika.Dalje smo se uputili ka Garachiku. Mesto je malo specificno iz religioznihrazloga i vaznosti stene koja izvire izokeana na stotinak metara od obale i manjem zamku. Nista posebno, prosto nas jeput naveo tuda i zasista samo zbog toga treba stati i videti to kao i sledecemesto sa najstarijim drvetom na celom ostrvu. Iskreno mene je impresioniralovise ono drvece u botanickoj basti nego ovo ali marketing je ovde uradio svoje.Dalje smo nastavili severu, opet pored Puerto Cruza ali bez svracanja u gradovoga puta ka prasumi i planini Mercedes (Monte de las Mercedes) Isto cudoprirode sa prelepim vidikovcima. Zapravo, kroz prasumu smo isli da bi dosli doplaze Teresitas na severu ostrva koju su prekrili peskom iz Sahare. Plaza jezaista lepa i more je tirkizno, kao na fotografijama. Nakon kupanja uputili smose ka glavnom gradu ostrva Santa Kruzu (Santa Cruz De Tenerife) Lep gradic sazgradom Teatra koja ce vas podsetiti na Ciudad de las artes y ciencias uValensiji ako ste bili koju je projektovao isti arhitekta. Space fazon i zaistadeluje impresivno. Grad je skroz moderan sa starim delovima, u nekoliko navratame je podsetio na Beograd.

Pored ovih izleta nikako ne smete propustiti Siampark!!! Mi smo bili smesteni u mestu gde se taj vodeni park i nalazi. Najvecivodeni park u ‘’Evropi’’ i najludje vratolomije tog tipa ikada sam doziveo tu.Zaista nesto sto vredi posetiti.

Inace na Tenerifima cete se teze snaci ako neznate spanski jezik sto sam se malo iznenadio. U hotelima, aerodromima (ima ih2 na ostrvu) i turistickim informacijama govore engleski inace ostalo je problemaza onoga ko ne zna spanski. Karte za Loro i Siam preporucujem da se uzmu preko interneta jer je jeftinije negó na licu mesta.

OK, tek sam sad shvatio koliko sam se raspisao,valjda je to dobar dokaz koliko utisaka nosim sa Tenerifa i koliko ovo svevredi videdi i doziveti jer na ostrvu ima za svakoga po nesto, odnosno iaktivan i pasivan odmor! Svi su jako ljubazni i dosta je sigurno. Ja znam da cuse tamo sigurno vratiti, a s obzirom da sezona traje tokom cele godine nemorate da cekate leto da bi ste se kupali u okeanu i suncali na ‘’vecitih’’ 25stepeni, j acu se tamo sigurno vratiti, mozda cak i sledece godine.

Ako ima ikakvih dilema i nedoumica oko Tenerifa, rado cu da pomognem.

Pozz za sve :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja vec dugo nisanim Tenerife i drago mi je da su relativno dostupni i pored velike udaljenosti. Ako nije tajna, kako ste nabavili avio-karte i kako ste se snasli od aerodroma do smestaja? Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice avio karata mogu da se nadju vrlo jeftino ali sve zavisi sta ko zeli. Recimo, mi smo leteli low cost-om. Kupili smo avio kartu iz Osijeka do Frankfurta za 8 evra (sve ukupno) i bili u Frankfurtu 2 dana jer smo tako hteli da bi obisli grad. Iz frankfurta do Tenerifa (aeropuerto sur, reina sofia, posto ima dva aerodroma na ostrvu, u zavisnosti gde zelis da budes smesten) smo platili kartu 35 evra i leti se 5 sati iz Frankfurta. Nazad preko Madrida do Milana za 80 evra i nakon dva dana u Milanu za 20 evra do Temisvra. Oko 150 evra su nas izasle sve avio karte ukupno sa posetama navedenim gradovima. Ryanair i Wizzair smo koristili, tako nam se poklopilo mada mozes da koristis i druge avio kompanije.

Sto se tice od i do aerodroma apsolutno nikakav problem i jeftino je. Imas buseve sa juznog aerodroma (za taj znam sigurno) koji vozi za 2.5 evra po juznom delu ostrva, klasican gradski prevoz mada taxi izadje oko 25 evra, tako da ako vas je vise izadje jeftino. Ako sa juznog aerodroma ides na severni deo ostrva izaci ce busom najskuplje oko 7 evra i voznja traje oko sat vremena.

Sve je odlicno organizovano i turisticki razvijeno, mada ako ne znas spanski... rukama i nogama i malo engleskog pa sta bude.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jedna opcija za septembar, u sopstvenom aranzmanu, su mi bile Tenerife, ali zbog ovog sa gusterima odustajem, jer imam, blago receno fobiju, od gustera i slicnih gmizavaca :-(..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

apsolutno gresis ako je to razlog!!!! gusteri su ti tamo kao domace zivotinje i skroz su bezopasni! sem gustera nema drugih zivotinja, cak nema ni komaraca :D

spremaj se za septembar i pravo tenerije, neces se pokajati :)

gledaj vec sad za avio karte a za smestaj ti nece biti problem ni nekoliko dana pred put.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma verujem da su bezopasni, ali sama pomisao da ih vidim uzivo me uzasava bas imam fobiju od njih...

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na ostrvu ima samo gustera koji su potpuno bezopasni za ljude i to je to. Po Medideranu imas mnogo opasnijih zivotinja!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

[Kako da pronadjem tako jeftin smestaj, da li imas neki link... Ja sam kupila karte za 18.09 . sada trazim smestaj

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mogu da ti pomognem oko smestaja, ali moras da mi kazes za koliko osoba, u kom tacno periodu i u kom mestu ti treba smestaj, kog tipa (apartman ili hotelska soba sa ili bez hrane i do koliko para) pa cu da ti posaljem linkove, ovako nema svrhe da ti saljem!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za dve osobe , od 19.09-02.10 , apartman ili studio . E sad u kom delu ostrva zaista to jos nisam odlucila , ako imas neki savet gde je bolje ili sta vec. Nisam nesto izbirljiva , bitno mi je udoban krevet i cisto kupatilo naravno, jeftinija varijanta. Gledala sam booking.com i tog tipa stranice ........

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na koji aerodrom sleces, aeropuerto sur ili norte odnosno kojom kompanijom letis ako ti je tako lakse? Ja ti preporucujem juzni deo ostrva, voda je toplija a i meni je bar za smestaj lepse na jugu nego na severu i lepse su plaze, sem na severu kod Santa Cruza ako letis na severni aerodrom tu ima fantasticna plaza Teresitas koja je bukvalno 10 min. voznje od grada sa saharskim peskom koji su postavili na plazi.

Sad sam bacio pogled na apartman u kojem sam ja bio, za 13 nocenja koliko tebi treba po osobi izadje 141 evro sto je sasvim pristojno! Mesto se zove Costa Adeje i odlicno je. 20 km od juznog aerodroma, prevoz te kosta 1.90 evra od aerodroma do tog mesta, bus staje na 5 minuta od apartmana. Ima naravno i skupljih i boljih ali, po meni, nema potrebe bacati pare. Ovaj apartman je bio odlican, cist, prostran i na dobrom mestu (400m od plaze) sa dnevnom sobom, trpezarijom, komplet opremljenom kuhinjom, spavacom sobom, kupatilo prostrano i cisto i sa velikom terasom! Vrlo pristojno i osoblje jako ljubazno. Bazen sasvim OK... U svakom slucaju za te pare sasvim se siplati!!!

Tinerfe Garden Apartmentsin

Costa Adeje

Potrazi na sajtu www.travelrepublic.com Ja sam preko njih rezervisao i sve je bilo OK, samo sto se placa karticom pri rezervaciji. Preko drugih sajtova je taj isti apartman u istom periodu bio dosta skuplji a ti proveri u svakom slucaju!

Ako ti treba jos sta slobodno pitaj :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka