diplomata

Tenerife, opšta tema

190 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima! 

Buki. BU Hvala na korisnim informacijama. 

Danas nam je poslednji dan na ovom predivnom ostrvu. Sve sto smo obisli ostavilo je utisak na nas. 

Zaista je fascinantno ostrvo. Ali ne toliko samo ostrvo, vec koliko su ga ljudi uredili i dalje uredjuju. Vrlo su vredni i na svakom koraku se vidi koliko vode racuna o svemu. A pri ne gube svoju ljubaznost i predusretljivost. Mozete videti u sred planine Teide, na besprekorno uredjenim putevim ljude koji na primer kose travu i uredno je ciste, razvode creva za navodnjavanje u bespucima koje bi mi odavno zapustili. I sve vrlo pedantno, odgovorno, sa urednom signalizacijom za vozace. A pri tom, u gradovima ne naplacuju parkinge, benzin je ispod 1 euro, cene po restoranima i kaficima skroz pristojne. Okrenuti su turizmu ali nisu izgubili prijatnost, ljubaznost, meru. 

Mislim ovo je moj licninutisak, naravno. Neko drugi ce videti nesto drugo. 

Mi smo obisli sve znamenitosti koje se pominju kad se prica o Tenerifima i to tako sto smo pre podne obilazili te znamenitosri a popodne se spustali do najblize plaze ( Las Teresitas npr plaza na severu lezaljke su 1 euro, pice veliko pivo 3 eura Daikiri 7 eura). Sve sto se pominje zaista treba videti, obici, da ne ponavljam sada sve. 

Da pomenem samo i Autoreisen, rezervisali smo online, bez problema, platili debitnom karticom, nismo ni imali medjunarodnu dozvolu, niko nas nije ni pitao za nju. Sve profesionalno i sve za turistu da mu se olaksa boravak. Cak je nas avio malo kasnio, preko njihovog radnog vremena, zvala sam ih da im kazem da cemo kasniti, ali bez problema su rekli da ce sacekati da sleti avion bez obzira koliko je to posle njihovog radnog vremena. Odusevili su me. 

Za Rade031, preko esky agencije ceo put moze da se isplanira. Imaju sediste u Bg, nadjite telefon. Mi smo rezervisali karte 2 meseca pre putovanja i bile su u rangu 50-60 eura po letu po osobi, naravno lowcost kompanije. 

Pozdrav

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno (izmenjeno)

@25godina, Vaši utisci su identični kao naši, tj mi smo još uvek pod velikim utiscima. Sve je toliko uređeno i civilizovano da je nestvarno. Ne znam da li ste primetili, policije nigde na putu, a sve funkcioniše. No, da krenem iz početka. Leteli smo Wizzairom iz Budimpešte, povratna karta je bila oko 200 eur po osobi. Za nas troje smo dodatno platili jedan kofer od 32 kg i jedan od 10kg (to kao i izbor sedišta je uključeno u cenu koju navedoh). Autoreisen: automobil dobar, navigacija odlična, vrlo smo, kao i ostali na forumu bili zadovoljni. Smestili smo se u kuću La Casita Nueva u selu El Soccoro blizu grada Candelaria, dakle nekako na sredini autoputa, jednako udaljeno od svega što smo želeli da vidimo. Kuća za svaku preporuku, trosobna je, vrlo komforna, možete je pronaći na bookingu, blizu male plaže s crnim, kao tepih mekim peskom, ekstra za opuštanje nakon celog dana hajcanja negde. Odmah tu su 2 fenomenalna riblja restorana, Casa Tato s relativno normalnim radnim vremenom i Cueva Del mar, radno vreme 13-17h. U kafanama ne znaju engleski, ali je zato fenomenalno sve što vam posluže. Glavni grad, Santa Cruz je predivno uređen, treba prošetati, imaju i zgradu opere, mi smo bili preumorni da uveče odemo na neki koncert ili sl, ali treba je razmotriti. Takođe šetnja glavnim gradom može biti jako ugodna. Mene je fascinirao stepen uređenja i stepen čistoće. Šoping smo zaobišli, ali ga ima u tržnom centru Meridian kao i u brojnim radnjama pi gradu. Karte za Loro i Siam park smo po preporukama sa foruma kupili preko sajta Atractiontix, pa se prođe povoljnije jer dobijete vaučere za hranu 10 eur po osobi, važi za oba parka. Lepota prirode u Loro parku je nestvarna, mi smo potrošili dobrih 5 sati na šetnju ovim zoo vrtom. Divota za oči. Puerto de la Cruz je okružen plantažama banana, divan primorski grad, mi smo se kroz njega samo provozali i otišli u pravcu La Orotawe u potrazi za ručkom. La Orotawa nas se nije dojmila, strme ulice i ništa pa smo brzo okrenuli nazad. El Teide je takav kako je opisan na forumu, treba ga doživeti. Laurasilva ili kišne šume Anaga koje se nalaze na severu ostrva su nešto što ne treba preskočiti, to je šetnja kroz oblake i bujnu vegetaciju sjajnog lišća. Mi smo se kolima odvezli do Mirador Cruz del Carmen i tu naišli na uređene staze kroz divlju šumu. Predivno je zaista. Preporučljiva je adekvatna obuća za pešačenje jer ste u zoni oblaka i stalno je vlažno pa može biti klizavo. Šetali smo oko sat vremena, popili fantastičnu kafu na startu staza gde je i nekakav info centar, pojeli dobre kolače, kupili par suvenira i nastavili krivudavim putem do Taganane, ribarskog sela i odatle dalje putem na litici kod plaže El Beninjo naiđosmo na super restoran, uz put je, spolja liči na šupu, a hrana (riblji meni) fantazija. Posle se spustismo, isto tako krivudavim putevima do glavnog grada. Tu na svakih par kilometara, mislim na celo ostrvo imate potpuno drugačiju klimu i vegetaciju. Nama se to činilo nestvarnim. O plažama na jugu ostrva se dosta pisalo u prethodnim postovima. Naš utisak je da je Costa Adeje prelepo uređena, a plaža Duque odlična, mada je okean hladan i silovit. Sin i ja smo se "borili" s talasima dok je muž spavao. Jedino tu je poprilično sve skupo, suncobran i 2 ležaljke 20 eur, sendvič 10 eur. Kupanje na tom ostrvu ipak nije prioritet, a meni je iskreno bilo lepše na našoj maloj plaži s crnim peskom. Za sva pitanja sam na raspolaganju. 

... Ne ide mi postavljanje fotografija..... 

Izmenjeno (buki.bu)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, zaboravih da naglasim, mi smo iz Nisa, najpovoljnije nam je bilo da idemo iz Sofije, preko Barselone do Tenerifa. Ukupno nas je put kostao oko 500 eura, dakle 4 karte puta 2, sa svim troskovima koje lowcost kompanije pokrivaju, cekirali smo samo mali prtljag do 10 kg. Presedanja smo uklopili sa najminimalnijim cekanjima.

Mi smo dva puta bili do Anage, Prvi put obilazili Anagu i spustili se do plaza prema Santa Cruzu, a drugi put zadnjeg dana jer smo odustali od Siam parka, pa smo isli do Taganane i Benijo plaze a u povratku svratili (slucajno jer smo zalutali trazeci neki restoran da rucamo, i naravno zakasnili jer vecina se zatvara u 17) u San Cristobal, u stari grad koji je fantastican, ne znas gde pre da ides, bio je neki sajam na trgu, ulice pune mestana, zao mi samo sto nismo probali curose i flambirane Kanarske banane, nekako ne stigosmo.

Mi nismo znali da li cemo ici do Loro i Siam parka pa nismo kupovali karte preko interneta, isli samo do Loro parka, karte se mogu kupiti na ulazu bez problema.

I htedoh reci za Teide. Nismo rezervisali karte preko neta, nego na licu mesta. Oko 11 smo stigli, red je bio oko 10 ljudi, sacekali i kupili za obilazak sa vodicem koji je kretao u pola 12. Znaci nije moglo bolje. (za penjanje na sam vrh vulkana ipak treba dozvola koja se kupuje 3 meseca ranije)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Malo je 7 dana za Tenerife, baš su sadržajno ostrvo, mi svašta ne stigosmo. Baš Vam je povoljna cena avio karte ispala, pogledaću esky čim pre za neka naredna putovanja. Hvala na info. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Costa Adeje, delić šetališta iznad plaže Duque , Anaga šuma, mala plaža sa crnim peskom ispred kuće La Casita Nueva u El Socorro.

IMG_20190527_202736_2.jpg

IMG_20190529_133043_2.jpg

Costa Adeje, delić šetališta iznad plaže Duque i Anaga šuma

IMG_20190527_202736_2.jpg

IMG_20190529_133043_2.jpg

IMG_20190525_191706.jpg

Izmenjeno (buki.bu)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Buki.bu, odlične su vam fotografije, koristiće nam vaši saveti. 

Samo da javim, kupili smo avio karte iz Beograda sa presedanjem u Barseloni. Cena jedne povratne karte bila je 180€, sa ručnim prtljagom.

Rezervisali smo penjanje na vrh vulkana, tačnije dobili smo dozvolu. Ostaje nam još smeštaj i renta car. Vidim da booking nudi i rentiranje auta, zanima me može li auto da se uzme bez kreditne kartice ili velikog depozita ? Imam Visa electron debitnu karticu, može li sa njom sve da se rezerviše ? :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Ozbiljni rentacar traži depozit koji može da se rezerviše samo sa kreditne kartice. Debitna kartica ne služi ničemu kod depozita tj.neće moći. Lokalne rentacar firme imaju svakakve ponude ali uvek će tražiti dodatno osguranje i na kraju će biti skupo. Najbolja opcija je da ih ubedite da depozit uzmu u kešu i vrate ga na kraju. Tako ste sigurni. Kad date depozit sa kreditne kartice pare će vam osloboditi nakon 60 dana. U međuvremenu mogu da vam i ne vrate sve pare tvrdeći da ste ogrebali pod auta ili da imate neki prekršaj ili...... Čitaj komentare i rejting rentacara i videćeš svakakve prevare. 

Goldcar i još neke lokalne kompanije izbegavaj- pogledaj njihove rejtinge i sve će ti biti jasno. To što ideš preko bookinga ili avio kompanije za rentiranje auta te ne štiti ama baš ništa. Pare uzima rentacar sa tvoje vise kod rezervacije- depozit ti traže kad uzmeš auto a boking dobija proviziju i ne asistira ako imaš problem bilo koje vrste. Kad preuzimaš auto obavezno uzmi ugovor na Engleskom( nikako španski) i slikaj sva oštećenja na autu. Oštećenja odozdo preko kojih otimaju pare isto proveri i upiši ime onog ko ti predao auto.

.

Izmenjeno (nebojsabrada)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne stižem da umanjim fotke, imam još relevantnih fotki koje će poslužiti. Mislim da ječlan @25godina iznajmio auto kod autoreisen bez kreditne kartice. Mi smo imali kreditnu. Sve je proteklo bez problema. Videh na aerodromu da je velika kompanija sa puno auta CICA  (auto ili car), proverite i njih. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25608
    Ukupno tema
    851307
    Ukupno poruka