andra

Nazivi turskih jela i slatkiša -nacionalna kuhinja

119 poruka u ovoj temi

Ja sam skoro prvu put na forumu čula za to, a 5 puta bila u Turskoj, sramota :crven-od-stida:

Jedva čekam da ga probam, jedino ako ga nekad u nekom hotelu nisam probala a da nisam ni znala šta je, mada čisto sumnjam, znala bi verovatno šta pijem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Да, тако некако изађе. Тренутно не знам који је курс па је најлакше рачунати 1 за 2 :stidljivko:

То је 250 грама, ако се не варам. Зато и јесте скупљи сир. Али, у одбрану цене је чињеница да та биљчица је само у Вану, па тиме су је надували. :ljutko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Probaću jednom i taj sir :D Nije tako strašna cena, nije jeftino ali nije ni strašno, može ponekad da se kupi :D

Da stavimo sliku da i drugi vide

otlu_peynir.gif

Izmenjeno (mikap)
ponovno postavljanje fotografije
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hmmm i ja nisam probala taj sir...jooj moram da pravim spisak i slike i da idem da trazim hranu po kusadasiju :)

mikap stavila sam sliku salepa ne znam da li si videla uletela sam vam u "razgovor" pa je ostala na drugoj strani

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Videla sam :D Moraću da ga kupim, ili da ga negde tražim da probam pa ako mi se svidi da kupim tako u kutiji i donesem :D Evo slika u šolji

salep1.jpg

Jel može da se poredi sa nekim poznatim ukusom, da znam kakav je napitak u pitanju, ili ne možeš da uporediš ni sa ničim?

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze bar neka cena od te silne hrane? Jel se seca neko bar necega koliko kosta? Moram znati koliko da ponesem s obzirom da sam planirala Efes, Pamukale, Aqua fantasy, izlet brodicem i jos da malo odem u soping (bez kozne jakne se nevracam :bez-zuba: )

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam stvarno sa čim bi mogla da ga uporedim:) Ima neki kremasti ukus i poseban šmek :) Ako voliš sutlijaš, cimet, muskatni orščić...onda ćeš voleti i salep :)

Sada sam videla na google-u da postoji i dr Oetker-ovo pakovanje ali nisam naletela nigde valjda im nismo interesantni kao tržište.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E pa ponesi dosta, neće ti ostati ništa :bez-zuba:

Zavisi sa kim ćeš ići na izlete, da li sa agencijom ili sa lokalcima, pošto im cene nisu iste. Mada ja lično bih Efes išla obavezno sa agencijom zbog priče, ili se dobro potkuj ovde o Efesu, pročitaj neku knjigu pa i to idi sa lokalcima. Ostale izlete ja bih išla sve sa lokalcima, e sad i tu cena zavisi od sposobnosti cenkanja :bez-zuba: Cena kožne jakne, zavisi kako se snadjes. Tako da ti ne možemo odgovoriti koliko ti para treba, puno faktora je tu umešano :bez-zuba:

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To da mi nece ostati nista to vec znam :bez-zuba: nego bi da znam bar koliko ce mi trebati za klopu, kad vec za soping nemogu ni okvirno da izracunam (zbog cenkanja). Koliko npr. kosta ono sto lici na camac i ima svasta unutra i onaj krompir?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ја га нисам пила, па не могу да помогнем око овога.

Сандра85, кажи ми, шта би те интересовало да купујеш од хране? Мислим на то да ли би се хранила по ресторанима или куповала у продавници па правила себи сендвиче или неку салатицу или шта већ.

Без хамама се не враћај :D То мораш да пробаш, али бих ти препоручила да се распиташ мало по локалним хамамима јер онај у који воде агенције није у суштини то.

Него, да се вратимо на тему хране. Шта те интересује? За тачне цене по ресторанима ти не могу пуно помоћи, можда се неко други од чланова сећа тога.

Онај чамац је 2 лире ( барем у Алањи ), кромпир се не сећам. Давно сам јела, а нисам ја платила.

Уз чамац, пиде, лахмађун иде и ајран бесплатно. Осим , ако вас неко не заврне за то. :ljutko:

2 до 3 лире је лахмађун, у зависности колико комада спакују. Претешно је 4 комада по особи па је 3 лире.

Izmenjeno (mikap)
spajanje poruka
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam stvarno sa čim bi mogla da ga uporedim:) Ima neki kremasti ukus i poseban šmek :) Ako voliš sutlijaš, cimet, muskatni orščić...onda ćeš voleti i salep :)

Sada sam videla na google-u da postoji i dr Oetker-ovo pakovanje ali nisam naletela nigde valjda im nismo interesantni kao tržište.

I ja ga tako nekako zamišljam :D Znači svideće mi se, pošto sutlijaš volim :D

Inače moj omiljeni turski proizvod je džem od višnje, to sam već milion puta napisala, ali nema veze. Davim se u njemu :D

visnerecel.jpg

tamek_visne_receli_lg.jpg

Sandra85 najbolje je da iščitaš sve teme o Kušadasiju, znam ima ih puno i velike su jako, ali većina stvari piše. Pogotovo pročitaj temu Ah taj Kušadasi, jeste velika ali je odlična, pročitaj sve te putopise koji su navedeni u njoj. Polagano se baci na čitanje, ima vremena još dosta do mora, stići ćeš . Ja sam davno bila u Kušadasiju pa ti ne mogu pomoći sa cenama. :D

Izmenjeno (mikap)
spajanje poruka
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

eh, dzem od visnje u potpunosti te razumem :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ја га нисам пила, па не могу да помогнем око овога.

Сандра85, кажи ми, шта би те интересовало да купујеш од хране? Мислим на то да ли би се хранила по ресторанима или куповала у продавници па правила себи сендвиче или неку салатицу или шта већ.

Без хамама се не враћај :D То мораш да пробаш, али бих ти препоручила да се распиташ мало по локалним хамамима јер онај у који воде агенције није у суштини то.

Него, да се вратимо на тему хране. Шта те интересује? За тачне цене по ресторанима ти не могу пуно помоћи, можда се неко други од чланова сећа тога.

Ne bih bas isla po restoranima, mozda jednom cisto da vidim i tamo sta ima. Pre bih jela ono sa onih slika sto ste kacile. Oni camci su mi zanimljivi :) mada mi i ono sa one ploce sto lici na palacinku uopste ne izgleda lose. Mada bi se mogao i sendvic napraviti. Jel im skupo to suhomesnato u marketima? Za pecivo sam vec procitala da je jeftino.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sandra, mi smo bili u AI varijanti ali je dosta njih u grupi bilo u PP pa su komentari bili da su cene ok. Usli smo u par radnji da kupimo sitnice tipa pasta za zube i cene su kao i kod nas. Ali pazi znaci to kupujes u marketima gde ima istaknuta cena a ne gde treba da spustas cenu :)

Postoji veći market gde svi idu dolmušima da kupuju hranu i kažu da je baš povoljno ( mislim da se zove Migros proveri na ostalim temama o Kusadasiju imas i kako se stize). Ali generalno par puta kada smo kupovali neke sitnice po gradu stekli smo utisak da su cene kao kod nas i da se bez razloga plasimo kvaliteta hrane.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Као што је Лепршава навела, цене су скоро као код нас. Неке ствари су и јефтиније.

Мигрос јесте велики маркет, али.... Мигрос је типа метроа. Да би одлично прошао у мигросу треба ти " Money club " катрица са којом остварујеш попусте. Та картица важи за маркете : Migros, Tansaş, 5M, Macro center, Şok, Migros sanal market. Наравно, можеш да купујеш слободно и без ње.

Од наведених се распитај шта има у Кушадасију, поготово питај где је Шок маркет јер је то најјефтиниј маркет у Турској, а иста је роба. Затим Тансаш па Мигрос по јефтиноћи.

Од месних прерађевина, оно што садржи телетину ће бити скупље од осталог јер су кравице јако скупе.

Невезано за тему, ја се извињавам, препоручуијем дамама да купе нешто од производа за косу, шампон или паковање. Цена је иста као код нас, али су паковања од 750 мл, а квалитет неупоредиви. Ово је проверено.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka