kalina83

Cene na Halkidikiju

67 poruka u ovoj temi

Evo ja cu da odgovorim kad sam vec tu. Ako se ide autom Cosmos je bukvalno usput tj put za Solun, prodje se aerodrom pa jos malo. Ako se ide autobusom, redovnom linijom iz Pefkohorija do Soluna, stanica KTEL Halkidikis i odatle gradski bus 36, nije daleko, a i vidi se ;)

E hvala puno na informaciji.... :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ja cu da odgovorim kad sam vec tu. Ako se ide autom Cosmos je bukvalno usput tj put za Solun, prodje se aerodrom pa jos malo. Ako se ide autobusom, redovnom linijom iz Pefkohorija do Soluna, stanica KTEL Halkidikis i odatle gradski bus 36, nije daleko, a i vidi se ;)

Jel zna neko koliko kosta autobuska karta od Pefkohorija do Soluna ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danas stigao iz Pefkohorija pa da podelim utiske sa Vama.

Prvi put sam tamo letovao i utisak je da su cene povisoke.

Po kaficima uz plazu cene pica su od 3-4 evra za pivo, koka-kolu, kafu, djus...

Kafic Cuccurreddou, tu sam pratio fudbal Srbija-Austalija (inace prenose utakmica imate u svakom kaficu-bukvalno) toceno pivo Mythos (valjda grcko domace ) je 3 evra ,isto koliko i djus. Slicne cene su i u kaficu Madness.

Cuccurereddou.jpg

Kafic Sushi, par metara od prethodnog, a malo skuplji,dva amstela 0.3l flasa 8evra ukupno.

Sushi.jpg

Po super marketima cene sarolike, 6x0.33 amstel konzerva je 4.5evra, jogurt pola litre 1,2 evra (i nije neki), Paradajz od 0.65evra do 1.5 evra(ovaj najjeftiniji nije zreo :-) ), Amstel 0.5 l konzerva 1.13 evra....Kroasani koje smo uzimali za put su 1.1 evro 80grama, keks p.beurre 126gr je 0.45evra, cips sa ukusom kecapa 95grama 1.3evra....

Nabavka_za_put.jpg

Nabavka_3.jpg

Kafic na kraju Pefkohorija ima lezaljke i suncobrane i radi neki nas momak, pice je 3.5 evra i moze da se koristi lezaljka i suncobran ceo dan. Krofne na plazi su 2evra, nisam ih probao pa ne znam ni kakve su. Pizza u Capriju je vrlo dobra, ima Family i Personal. Family je dovoljna za 4 osobe i kosta oko 11 evra (kapricoza), Personal je 9 evra i prevelika je za dve osobe, u istoj piceriji koka-kola je 1 evro,a pivo 2.6 evra. Giros je od 1.8 evra(na magistrali) do 2.4 evra na plazi. Stolice (simpaticne) za plazu 20-tak evra...

Bezolovni benzin je preko 1.5 evra za litar ! Taksi je oko 1-1.5 evra po kilometru (nisam koristio usluge taksija, ali sam cuo iz price). Iznajmljivanje motora krece od 15 evra za dan pa na gore, zavisi od modela. Popularni su oni na 4 tocka.

Isli smo i na plazu Ksenija, povratna karta 4 evra po osobi, narucite pice koje je oko 4-5 evra i imate na koriscenje suncobran i lezaljku, a ima i mesta na plazi za vas suncobran i lezaljke, tako da ne morate da placate. Plaza je velika i lepa, u zalivu je, pesak sitan najsitniji bez kamenja. Moguce je iznajmiti pedaline, pa razne duseke koje vuce camac , skijanje na vodi...cene ne znam.

U freeshopu na grcko-makedonskoj granici cene nista posebno povoljne, parfemi par stotina dinara jeftiniji nego kod nas.

To je sto se tice cena... ostali utisci u nekoj drugoj temi. :-)

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Mires na detaljnim informacijama! ;)

Mogu početi kalkulaciju... :kez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li informacija o cenama ove godine?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema neke razlike u odnosu na proslu godinu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najnoviji cenovnik marketa Masutis za jun mesec, pa koga interesuje neka pogleda i uporedi cene u odnosu na proslu godinu.

http://www.masoutis.gr/flipping/index.html

U odnosu na katalog za maj, cene su neznatno vece.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i nas sa informacijama. U sustini, sve je isto kao i prosle godine. Pivo u gradu od 0,3 je 4e, a na plazi od 0,5 je 4e. Dva girosa i 1l vode je 6,60. Ananas u lidlu je 1,11e za 1kg. Sladoled je isto kao i pre 2,95 za 6 sladoleda....tek smo stigli, tako da jos nismo imali prilike da kupujemo, ali eto mene sa novim informacijama za koji dan.

U prodavnici je jedan veliki krastavac 0,5e, hleb manje od 1e....ne mogu da se setim svega, ali sve u svemu nije menjano puno od prsle godine. Kokteli su i dalje 8e....uf ne mogu da se setim...ali mislim da je to to.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

SVe u svemu, poneti sto vise love,, da ne zaboli glava,,. he he.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@mires

Mene zanima koliko si vremena putovao od Makedonske granice do apartmana, išao bih kolima, a žena mi trudna, da kalkulišem vreme. Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i nas sa informacijama. U sustini, sve je isto kao i prosle godine. Pivo u gradu od 0,3 je 4e, a na plazi od 0,5 je 4e. Dva girosa i 1l vode je 6,60. Ananas u lidlu je 1,11e za 1kg. Sladoled je isto kao i pre 2,95 za 6 sladoleda....tek smo stigli, tako da jos nismo imali prilike da kupujemo, ali eto mene sa novim informacijama za koji dan.

U prodavnici je jedan veliki krastavac 0,5e, hleb manje od 1e....ne mogu da se setim svega, ali sve u svemu nije menjano puno od prsle godine. Kokteli su i dalje 8e....uf ne mogu da se setim...ali mislim da je to to.

A ima li Lidl marketa u Pefkohoriju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema.

Lidl se nalazi u jednom mestu (zaboravih mu ime) par kilometara pre Polihrona.

Izmenjeno (tsonga)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lidl je oko 2, 3 kilometra pre ulaska u Kaliteu, znači nekih 20ak kilometara daleko od Pefkohorija, otprilike.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kolika je ustvari razlika u cenama između Lidl-a i Masoutis-a, da li se više isplati kupovina u Lidl-u? :blink:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde se nalazi Masoutis?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka