kalina83

Cene na Halkidikiju

67 poruka u ovoj temi

Skoro smo dosli iz Pefkohorija i mogu da kazem da je sve malo poskupelo.Giros je ugl.2,20 (negde 2,50),palacinka 2,5,krofna 2... to je ono sto pamtim.U restoranima postoje posebne ponude-recimo za dvoje od 17-23evra npr lignje,pomfrit,pirinac,salata,desert i voda. Solidne porcije ukoliko ne mislite bas da se ozderetesmajl.jpg U pekarama je hleb 0,80 onaj manji (valjda 300 gr) a u prodavnicama se bas nesto i ne secam ali mi muz kaze da su i tu malo vece cene u odnosu na proslu god.(ali malosmajl.jpg ) To je ono cega sam se u ovom trenutku setila,ako ima neko pitanje odgovaram

hvala na informacijama

interesuje me kakva je plaza posto tamo nisam nikad bila i interesuju me cene pica po kaficima,da li ste placali lezaljke

unapred hvala

Izmenjeno (Danijela i Marko)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala na informacijama

interesuje me kakva je plaza posto tamo nisam nikad bila i interesuju me cene pica po kaficima,da li ste placali lezaljke

unapred hvala

Solidna je plaza,tj.zavisi u kom delu.Meni se najvise svidja deo levo od mola kad gledas ka moru,mada nije los ni deo skroz desno na izlazu,tj kod Korala I. Posto smo tu bili smesteni tu smo se i kupali.More je cisto.Lezaljke nismo koristili mada sam videla da ako koristite lezaljke kafica samo platite pice i lezaljke se ne naplacuju.U kafice ovog puta skoro da nismo ni isli,ono malo sto smo bili cene nisam zapamtilasmajl.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala na informacijama

interesuje me kakva je plaza posto tamo nisam nikad bila i interesuju me cene pica po kaficima,da li ste placali lezaljke

unapred hvala

Mislim da odgovor na ovo pitanje imas na temi Pefkohori, a sto se tice lezaljki one se ne placaju nigde vec se samo pice naruci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja mislim da je u Grckoj preskupo. Moj muz je 5 piva i sok platio 21e.Jogurt 1,80,mleko 1e. Musaka u restoranu oko 6.Kilo belog mesa u mesari 8,tolumbe 1,80.Jedino smo se iznenadili da u supermarketu preko puta masutisa,ne znam kako se zove,peceno pile kosta 5evra,a uz toje i veoma ukusno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Grcka je uvek i bila skuplja os Srbije, ostrva su katastrofa.. sve je 3x skuplje nego u Beogradu npr..

Ali ponesite hranu od kuce,za dorucak i veceru bar da imate..moze i koji rucak u apartmanu,neke spagete sa tunjevinom, supice.. :)

a mozete neki put da priustite neki restoran, obidjite par dana i nadjite jeftinije,u svakom turistickom mestu variraju cene :smorilo:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ono sto ja mogu reci iz iskustva i kao pouku za prethodne 3 nedelje, Hanioti i Pefkohori su skuplji od Zakintosa ove godine. Podjite samo od girosa koga svi jedu, u haniotiju nema bez 2.3e, na jednom mestu je 2e, da ne pricam da sam prvi put cuo da se caciki posebno naplacuje uz giros a to mi se desilo u Kalitei. Mislio sam da se caciki podrazumeva u girosu. Pivo je u kaficima oko 3-4e, suncobrani se posebno naplacuju 6-7e, ne moze da uzmete pice i dobijete ih besplatno. Kafa 3e-3,5e.

Zakintos - giros 1,8e, pivo 2e najcesce, negde po 2,5e, kafa 2,5e, na nekim mestima uz plazu u restoranu grcka kafa samo evro, nes 2e. Kokteli su skuplji, 4-5e, ali nisu ni za k... Suncobran se dobije uz pice. Cene po prodavnicama, opet na strani Zakintosa, jedina razlika je sto na Zakintosu nisam video Masutis i onaj drugi grcki lanac na A. Ima Lidl, i gomila sitnih "super marketa".

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E da, makarone obicne su 0,9e, dok one za 2 osobe sto su kao vec spremljene samo treba da se prokuvaju su 1,3-1,6e zavisno od radnje. Supe iz kesice imaju samo Knorove i oko 1e su. Sokove nisam pio, mogu samo da vam kazem cene odredjenih piva (Veltins 0,79e, Bitburger six-pack 5,5e, Kaiser 1,8e,....). Ako vas jos nesto zanima, tu sam :)

PS>> U najboljoj poslasticarnici, u Pefkohoriju (malo je zavucena), krempite i ostali kolaci 1,8e, sladoled 3 kugle 2e (vredi, posebno od pistaca gde ubacuju i pravi pistaci ne samo aromu). Poslasticarnica u Haniotiju je skuplja, svaki kolac je 2,2e. Pica u Roma Pizza za poneti (dovoljna da par jede) je 6e, ako se jede na licetu mesta onda je 8e i navodno je mnogo veca. 1kg pecene piletine i porcija pomfrita na ulasku u Hanioti je 10e. Pile mi se nije svidelo uopste, no dobro

Izmenjeno (bicca)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cao bicco da nisi mozda svracao na free shop kakve su cene cigareta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam svracao, nisam pusac, samo pivo imam od poroka :)

Free shop, pretpostavljam onaj na grckoj granici? Mislio sam da freeshop-ovi, kao sto su nekad bili, po novim EU uredbama vise ne postoje jer sam isto platio parfem i na aerodromu u Kelnu i u radnji u Parizu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam svracao, nisam pusac, samo pivo imam od poroka smajl.jpg

Free shop, pretpostavljam onaj na grckoj granici? Mislio sam da freeshop-ovi, kao sto su nekad bili, po novim EU uredbama vise ne postoje jer sam isto platio parfem i na aerodromu u Kelnu i u radnji u Parizu

Hvala na odgovoru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E da, makarone obicne su 0,9e, dok one za 2 osobe sto su kao vec spremljene samo treba da se prokuvaju su 1,3-1,6e zavisno od radnje. Supe iz kesice imaju samo Knorove i oko 1e su. Sokove nisam pio, mogu samo da vam kazem cene odredjenih piva (Veltins 0,79e, Bitburger six-pack 5,5e, Kaiser 1,8e,....). Ako vas jos nesto zanima, tu sam smajl.jpg

PS>> U najboljoj poslasticarnici, u Pefkohoriju (malo je zavucena), krempite i ostali kolaci 1,8e, sladoled 3 kugle 2e (vredi, posebno od pistaca gde ubacuju i pravi pistaci ne samo aromu). Poslasticarnica u Haniotiju je skuplja, svaki kolac je 2,2e. Pica u Roma Pizza za poneti (dovoljna da par jede) je 6e, ako se jede na licetu mesta onda je 8e i navodno je mnogo veca. 1kg pecene piletine i porcija pomfrita na ulasku u Hanioti je 10e. Pile mi se nije svidelo uopste, no dobro

Zdravo Bicca, hvala na datim informacija, možeš li dati još neke cene iz Pefkohorija.

Poz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam smesten u Haniotiju, u Pefkohori sam svracao samo zbog tih cuvenih krempita, a usput sam kod njih uzimao sladoled koji lizes pola sata za 2e :) Pretpostavljam da je manje vise sve isto kao i Hanioti.

Ne znam gde sam sta pisao sve na kojoj temi. Ono sto znam, porodicna pakovanja od 1kg sladoleda u Lidlu (koji je pre ulaska u Kaliteu iz pravca Soluna) su 2,3e i jeo sam taj sladoled i za dorucak i za rucak i za veceru :) Feta, vece pakovanje je u Lidlu oko 4e, caciki nesto manje ali mi se taj caciki iz Lidla nesto nije svideo, prekrupan je krastavac u njemu. Stap nekih cajni je oko 4e. Parizer koliko sam video oko 3e (mozda i gresim, nisam kupovao). Pecenica oko 2-3e izrezana. Karton vode je oko 1,5e. Paradajz je u Masutisu bio oko 0,75e ili nesto manje. Znam da se krastavac kupuje na komad i da je nesto oko 0,4e. Hleb u pekari nisam uzimao vec onaj tost sto je pogodan i za sendvice i on je oko 2,2e. Mleko je oko 1e. Velika lubenica i 2 dinje su nas kostale 8e. Kreme za suncanje (sve vrste, ukljucujuci i Niveu) su skoro duplo skuplje nego u Srbiji, pa to bolje uzeti ovde. Isto, sva hemija je prilicno skuplja tamo, prvo sam mislio jer je to roba za trziste EU, ali sam onda video i da je pasta za zube Made in Brasil (isto kao i ovde u poslednje vreme) pa mi to nije najjasnije. Samponi su isto duplo skuplji. One grickalice (kikiriki u milion kombinacija) su oko 2,5e. Nemacke cokolade u Lidlu su jeftinije tamo nego ovde, ali zanemarljivo. Na ulasku u Hanioti imas neki veci supermarket na A (zuto plavi znak), a nesto dalje je Masutis. Mislim da je ovaj prvi za neke stvari povoljniji nego Masutis, dok je recimo Masutis povoljniji za slatkise. Ne znam sta vas jos konkretno zanima

Moj zakljucak, posto sam presao za tri nedelje veci deo kontinentalne Grcke i Zakintos, je da je Solun i okolina prilicno skuplja od ostatka a da tu ima najvise Srba recimo. Solun je prilicno skup, tamo ne moze kafa da se popije u onim kaficima uz more bez 6e. Ironicno je da sam se u Atini razvalio od super klope u restoranu za male pare (nas 5 za ukupno 45e - velika porcija lignji, velika porcija hobotnice, velika skampi, pilece grudi u kajmaku, ogromna porcija pomfrita, ogromna grcka salata, pola litra ouza, voda, sokovi, i lubenica i fredoccino na racun kuce "jer smo Srbi" (naravno nema veze sa tim)).

Cosmo shopping mall nisam uspeo da obidjem, jesam Mega outlet, jos nema rasprodaja ali cene su onako, nize za 5-10% nego u Beogradu ako se ne varam (markirana roba naravno). Prvi sprat je raj za devojke i zene jer je pola sprata markiranih cipelica.

Izmenjeno (bicca)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala bicca za sve više nego korisne informacije, zahvali smo ti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam smesten u Haniotiju, u Pefkohori sam svracao samo zbog tih cuvenih krempita, a usput sam kod njih uzimao sladoled koji lizes pola sata za 2e :) Pretpostavljam da je manje vise sve isto kao i Hanioti.

Ne znam gde sam sta pisao sve na kojoj temi. Ono sto znam, porodicna pakovanja od 1kg sladoleda u Lidlu (koji je pre ulaska u Kaliteu iz pravca Soluna) su 2,3e i jeo sam taj sladoled i za dorucak i za rucak i za veceru :) Feta, vece pakovanje je u Lidlu oko 4e, caciki nesto manje ali mi se taj caciki iz Lidla nesto nije svideo, prekrupan je krastavac u njemu. Stap nekih cajni je oko 4e. Parizer koliko sam video oko 3e (mozda i gresim, nisam kupovao). Pecenica oko 2-3e izrezana. Karton vode je oko 1,5e. Paradajz je u Masutisu bio oko 0,75e ili nesto manje. Znam da se krastavac kupuje na komad i da je nesto oko 0,4e. Hleb u pekari nisam uzimao vec onaj tost sto je pogodan i za sendvice i on je oko 2,2e. Mleko je oko 1e. Velika lubenica i 2 dinje su nas kostale 8e. Kreme za suncanje (sve vrste, ukljucujuci i Niveu) su skoro duplo skuplje nego u Srbiji, pa to bolje uzeti ovde. Isto, sva hemija je prilicno skuplja tamo, prvo sam mislio jer je to roba za trziste EU, ali sam onda video i da je pasta za zube Made in Brasil (isto kao i ovde u poslednje vreme) pa mi to nije najjasnije. Samponi su isto duplo skuplji. One grickalice (kikiriki u milion kombinacija) su oko 2,5e. Nemacke cokolade u Lidlu su jeftinije tamo nego ovde, ali zanemarljivo. Na ulasku u Hanioti imas neki veci supermarket na A (zuto plavi znak), a nesto dalje je Masutis. Mislim da je ovaj prvi za neke stvari povoljniji nego Masutis, dok je recimo Masutis povoljniji za slatkise. Ne znam sta vas jos konkretno zanima

Moj zakljucak, posto sam presao za tri nedelje veci deo kontinentalne Grcke i Zakintos, je da je Solun i okolina prilicno skuplja od ostatka a da tu ima najvise Srba recimo. Solun je prilicno skup, tamo ne moze kafa da se popije u onim kaficima uz more bez 6e. Ironicno je da sam se u Atini razvalio od super klope u restoranu za male pare (nas 5 za ukupno 45e - velika porcija lignji, velika porcija hobotnice, velika skampi, pilece grudi u kajmaku, ogromna porcija pomfrita, ogromna grcka salata, pola litra ouza, voda, sokovi, i lubenica i fredoccino na racun kuce "jer smo Srbi" (naravno nema veze sa tim)).

Cosmo shopping mall nisam uspeo da obidjem, jesam Mega outlet, jos nema rasprodaja ali cene su onako, nize za 5-10% nego u Beogradu ako se ne varam (markirana roba naravno). Prvi sprat je raj za devojke i zene jer je pola sprata markiranih cipelica.

Mozes li mi samo reci gde se nalazi taj Cosmo shoping mall i kako se stize do tamo iz Perfkohorija :)!

hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozes li mi samo reci gde se nalazi taj Cosmo shoping mall i kako se stize do tamo iz Perfkohorija :)!

hvala unapred

Evo ja cu da odgovorim kad sam vec tu. Ako se ide autom Cosmos je bukvalno usput tj put za Solun, prodje se aerodrom pa jos malo. Ako se ide autobusom, redovnom linijom iz Pefkohorija do Soluna, stanica KTEL Halkidikis i odatle gradski bus 36, nije daleko, a i vidi se ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka