kalina83

Cene na Halkidikiju

67 poruka u ovoj temi

jeli smo kadajf svaki dan,ziveli jednim laganim odmorom....

Sta je to kadajf?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Kadaif je orijentalna poslastica,veoma omiljena u Turskoj,Izraelu,Grčkoj itd.Postoji mnoštvo recepata za ovaj kolač rajskog ukusa a osnovne sirovine kod većine su su:sitni kadaif rezanac,pistaći,badem,orasi,suvo grožđe". Vredi probati, kao i baklavu sa vanil kremom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Supruga i ja imamo jedan ritual 10 dana pred polazak na more,angazujemo babu za spremanje hrane.Nisu u pitanju pare,imamo nazovi normalna primanja,vise su u pitanju deca.Naucila su na domacu hranu i to je zakon.A postoji i jos jedan po meni normalan razlog,zasto bi trosili pare na hranu koju vec imamo i koja staje u frizder zapremine 20 l.kad te pare mozemo da potrosimo na garderobu i provod.Praktikujemo da dorucak i rucak konzumiramo u apartmanu a veceru u nekom restoranu.prosle godine smo tako potrosili oko 500 e za 10 dana na provod sa dvoje male dece uzrasta 7 i 11 god.Znaci tu spadaju sladoled ,kukuruz,sokici-limunici,luna park,akva lend ,itd itd sta sve deci moze pasti na pamet.Racunali smo da smo ustedeli oko 600 e. na taj nacin, koje smo potrosili na obnavljanje garderobe u Paraliji i Solunu.Verovatno to nekome deluje glupo,jbg. 100 ljudi 100 cudi ali nama je ok i tako planiramo i ove godine,naravno to je moguce u varijanti putovanja kolima a nasa oktavija nudi fenomenalne mogucnost za to,u protivnom je to mucenje.eto toliko od mene.Nadam se da ce nekome pomoci oko putovanja u Grcku.:-P

Izmenjeno (SABADA)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala na savetima.Ako imas vremena volela bi da napises vise o tim mestima koje predlazez,koliko su udaljeni od Polihrona,koje su palze najlepse i slicno,pusti masti na volju pa pisi sve sto mislis da mi posluzilo...

Nema na cemu, uvek, pa i meni je ovaj forum puno pomogao preptrosle godine da u potpunosti obidjem i dozivim Tasos na pravi nacin (istini za volju manjkalo je predloga za polihrono ali ipak je ispalo OK)...

Ovako, mi smo dosad isli na varijantu renta car (iskreno nisam imao zivaca da cekam ispred ambasade za vize itd... pa smo preko agencije sve zavrsavali i koristili njihov prevoz).

Elem da ne duzim, u Polihronu imas par nazovi agencija, koje su posrednici vecim agencijama, tako da je oskudnija ponuda auta i mozda bi bilo najbolje da cim dodjete krenete u potragu za autom, u nasem slucaju covek iz agencije u Polihronu nas je povezao sa rent-a car agencijom Halkidiki iz Kryopigi-a, mesta ispred Polihrona, cena po danu je biila 50e za omalenog Atosa, naravno za vise recimo 5 dana spustice vam cenu po danu... i avantura moze da pocne :):D

Krenimo juznije na karti prvo mesto na koje nailazimo:

>>Hanioti<< plaza ko i svaka gruga plaza na prvom prstenu pa cu odmax preci na nocni deo price: obavezno ako volite koktele svratite u koktel bar u samom centru (zaboravih kako se zove) cene variraju od 5 do 20 e po koktelu, a ako ste gladni preporucio bix pizzu ili spagete u pizzeriju ROMA (imaju i ostale specijalitete na meniju...) na samo par metara od pomenutog koktel bara , cene pristojne, klopa za dvoje, pice i desert oko 35e... Iskreno Hanioti je pored Kalitea-e najlepse i najbolje mesto za nocni izlazak... puno je prodvnica, kafica, ali i ljudi pa je sve nekako zivo i veselo...

Takodje bix vam preporucio da iskoristite jedno popodne i prosetate uz plazu putem koji vodi od Polihrona do Haniotija pored exluzivnih vila i mnogobrojnih hotela da malo uzivate u pogledu i raskosi (put se nalazi na 20 metara od same plaze znaci ne magistralom), najbolje je poci recimo negde oko 18 sati kako bi u Hanioti stigli taman u sumrak i nocni zivot moze da pocne... povratak moze tim istim putem jer je sve osvetljeno, ali mi smo ipak uzeli taxi koji je nege oko 5 eura.

>>Pefkohori<< za kupanje preko dana isto fina plaza slicna ono u Haniotiju i Polihronu, mnostvo prodavnica, kafica, restorana ali i Luna park za mladje narastaje... inace vece je mesto tako da je nocni provod raznovrsniji i preporucio bix jednu noc provedete u Pefkohoriju.

>>Paliouri<< obavezno posetite plaze oko ovog mesta jednostavno razlikuju se od ostalix na prvom prstenu...

E sada se redjaju mesta poput Loutre, Nea Skioni, Kalandra, Posidi, Skala Fourkas itd. Jednostavno mi smo svracali u svako od pomenutix mesta, u nekima smo se duze zadrzali u nekima krace u zavisnosti od mesta do mesta...

Severno od Polihrona, pa obisli smo ceo prvi i polovinu drugog prstena Neas Marmaras (brdoviti), Porto Caras (placa se ulaz u kompleks 10 eura)...

Ali jedino mesto na prvom prstenu severno od Polihrona kome smo posvetili paznju je Kalithea RAJ na zemlji... za nocni porvod i uzivanje,monostvo diskoteka izvan samog mesta, puno kafica i restorana u samommestu, jedino sto je put do plaze malo zahtevniji ali otom potom nesto i samiotkrijte.

I posto zurim malo da skratim :-P , da obidjete sva ova mesta, tacnije celi prvi prsten i polovinu drugog da kroz neka mesta samo prodjete, u druga zastanete popijete pice ili se okupate, treba vam minimum 3 dana. Ta ekskurzija ce vas sto se automobila tice kostati:

3 dana rente = 150 eura (mozete da se cenjkate i spustite mozda nekix 15eura)

i goriva za nekix 600 km pomenutim atosom oko 35 eura

UKUPNO = oko 185 eura (cenjkanje nije uracunato u cenu.... :-P) a ako idete svojim kolima onda je to bas sica (35-40e) za ono sta dobijate... Naravno koliko cete potrositi u tim mestima to je na vama i u skladu sa vasim mogucnostima...

Lepo i uzbudljivo leovanje vam zelim (po povratku nam prenesite utiske.... :))

Pozz

PS: mi smo potrosili za 10 dana (nas dvoje uz hranu koju smo poneli iz Srbije) nesto preko 1000eura, u koje spada rent-a car, izlasci, vecere, kokteli...

Izmenjeno (RZZO)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Supruga i ja imamo jedan ritual 10 dana pred polazak na more,angazujemo babu za spremanje hrane.Nisu u pitanju pare,imamo nazovi normalna primanja,vise su u pitanju deca.Naucila su na domacu hranu i to je zakon.A postoji i jos jedan po meni normalan razlog,zasto bi trosili pare na hranu koju vec imamo i koja staje u frizder zapremine 20 l.kad te pare mozemo da potrosimo na garderobu i provod.Praktikujemo da dorucak i rucak konzumiramo u apartmanu a veceru u nekom restoranu.prosle godine smo tako potrosili oko 500 e za 10 dana na provod sa dvoje male dece uzrasta 7 i 11 god.Znaci tu spadaju sladoled ,kukuruz,sokici-limunici,luna park,akva lend ,itd itd sta sve deci moze pasti na pamet.Racunali smo da smo ustedeli oko 600 e. na taj nacin, koje smo potrosili na obnavljanje garderobe u Paraliji i Solunu.Verovatno to nekome deluje glupo,jbg. 100 ljudi 100 cudi ali nama je ok i tako planiramo i ove godine,naravno to je moguce u varijanti putovanja kolima a nasa oktavija nudi fenomenalne mogucnost za to,u protivnom je to mucenje.eto toliko od mene.Nadam se da ce nekome pomoci oko putovanja u Grcku.:-P

Ovo uopšte nije loše,zato na vreme da pitam da nam rentiraš babu 10 dana pre nego što i mi krenemo na more :bez-zuba: ,da i nama spremi hranu:-) Šalu na stranu,ali bar tih desetak dana odmora šporet i frižider ne želim da vidim ni na slici:-))))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Kadaif je orijentalna poslastica,veoma omiljena u Turskoj,Izraelu,Grčkoj itd.Postoji mnoštvo recepata za ovaj kolač rajskog ukusa a osnovne sirovine kod većine su su:sitni kadaif rezanac,pistaći,badem,orasi,suvo grožđe". Vredi probati, kao i baklavu sa vanil kremom.

ja u zivotu nista gore nisam probala,o ukusima se ne raspravlja ali ja to nisam mogla ni da progutam....Ipak preporucujem svakome da ga proba,nikad se ne zna.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na cemu, uvek, pa i meni je ovaj forum puno pomogao preptrosle godine da u potpunosti obidjem i dozivim Tasos na pravi nacin (istini za volju manjkalo je predloga za polihrono ali ipak je ispalo OK)...

Ovako, mi smo dosad isli na varijantu renta car (iskreno nisam imao zivaca da cekam ispred ambasade za vize itd... pa smo preko agencije sve zavrsavali i koristili njihov prevoz).

Elem da ne duzim, u Polihronu imas par nazovi agencija, koje su posrednici vecim agencijama, tako da je oskudnija ponuda auta i mozda bi bilo najbolje da cim dodjete krenete u potragu za autom, u nasem slucaju covek iz agencije u Polihronu nas je povezao sa rent-a car agencijom Halkidiki iz Kryopigi-a, mesta ispred Polihrona, cena po danu je biila 50e za omalenog Atosa, naravno za vise recimo 5 dana spustice vam cenu po danu... i avantura moze da pocne smajl.jpgbiggrin.jpg

Krenimo juznije na karti prvo mesto na koje nailazimo:

>>Hanioti<< plaza ko i svaka gruga plaza na prvom prstenu pa cu odmax preci na nocni deo price: obavezno ako volite koktele svratite u koktel bar u samom centru (zaboravih kako se zove) cene variraju od 5 do 20 e po koktelu, a ako ste gladni preporucio bix pizzu ili spagete u pizzeriju ROMA (imaju i ostale specijalitete na meniju...) na samo par metara od pomenutog koktel bara , cene pristojne, klopa za dvoje, pice i desert oko 35e... Iskreno Hanioti je pored Kalitea-e najlepse i najbolje mesto za nocni izlazak... puno je prodvnica, kafica, ali i ljudi pa je sve nekako zivo i veselo...

Takodje bix vam preporucio da iskoristite jedno popodne i prosetate uz plazu putem koji vodi od Polihrona do Haniotija pored exluzivnih vila i mnogobrojnih hotela da malo uzivate u pogledu i raskosi (put se nalazi na 20 metara od same plaze znaci ne magistralom), najbolje je poci recimo negde oko 18 sati kako bi u Hanioti stigli taman u sumrak i nocni zivot moze da pocne... povratak moze tim istim putem jer je sve osvetljeno, ali mi smo ipak uzeli taxi koji je nege oko 5 eura.

>>Pefkohori<< za kupanje preko dana isto fina plaza slicna ono u Haniotiju i Polihronu, mnostvo prodavnica, kafica, restorana ali i Luna park za mladje narastaje... inace vece je mesto tako da je nocni provod raznovrsniji i preporucio bix jednu noc provedete u Pefkohoriju.

>>Paliouri<< obavezno posetite plaze oko ovog mesta jednostavno razlikuju se od ostalix na prvom prstenu...

E sada se redjaju mesta poput Loutre, Nea Skioni, Kalandra, Posidi, Skala Fourkas itd. Jednostavno mi smo svracali u svako od pomenutix mesta, u nekima smo se duze zadrzali u nekima krace u zavisnosti od mesta do mesta...

Severno od Polihrona, pa obisli smo ceo prvi i polovinu drugog prstena Neas Marmaras (brdoviti), Porto Caras (placa se ulaz u kompleks 10 eura)...

Ali jedino mesto na prvom prstenu severno od Polihrona kome smo posvetili paznju je Kalithea RAJ na zemlji... za nocni porvod i uzivanje,monostvo diskoteka izvan samog mesta, puno kafica i restorana u samommestu, jedino sto je put do plaze malo zahtevniji ali otom potom nesto i samiotkrijte.

I posto zurim malo da skratim plezko.jpg , da obidjete sva ova mesta, tacnije celi prvi prsten i polovinu drugog da kroz neka mesta samo prodjete, u druga zastanete popijete pice ili se okupate, treba vam minimum 3 dana. Ta ekskurzija ce vas sto se automobila tice kostati:

3 dana rente = 150 eura (mozete da se cenjkate i spustite mozda nekix 15eura)

i goriva za nekix 600 km pomenutim atosom oko 35 eura

UKUPNO = oko 185 eura (cenjkanje nije uracunato u cenu.... plezko.jpg) a ako idete svojim kolima onda je to bas sica (35-40e) za ono sta dobijate... Naravno koliko cete potrositi u tim mestima to je na vama i u skladu sa vasim mogucnostima...

Lepo i uzbudljivo leovanje vam zelim (po povratku nam prenesite utiske.... smajl.jpg)

Pozz

PS: mi smo potrosili za 10 dana (nas dvoje uz hranu koju smo poneli iz Srbije) nesto preko 1000eura, u koje spada rent-a car, izlasci, vecere, kokteli...

divno...idemo svojim kolima i jedva cekam da krenemo...hvala ti puno na iscrpnom "izvestaju".

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja u zivotu nista gore nisam probala,o ukusima se ne raspravlja ali ja to nisam mogla ni da progutam....Ipak preporucujem svakome da ga proba,nikad se ne zna.....

mozda si probala na pogresnom mestu.....a mozda si probala sa pistacima ....naj naj je sa orasima.....ima ukus kao "nasa" baklava...

sva sreca pa imam tetke koje svaki put iz dobro proverenih poslasticarnica u grckoj donose po 2,3 kile kadajfa...mmmmmmm...

ove godine idem na prvi prst ali dobro razmisljam da svratim do katarine da uzmem koji kadajf

Izmenjeno (pajamen)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
KADAIF_GREC_tiny.jpgdame i gospodo njegovo velicanstvo kadaif(od 10 e do 15e za kg)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

divno...idemo svojim kolima i jedva cekam da krenemo...hvala ti puno na iscrpnom "izvestaju".

Molim i drugi put...

Naravno ocekujemo tvoj izvestaj i utiske...

Lep provod.

Pozz

Izmenjeno (RZZO)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

interesuje me kakve su cene ove godine u restoranima,kaficima,po plazama?

hvala unapred na odgovorima

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam čuo da su cene otišle na gore u odnosu na prošlu godinu, ali ne znam sigurno.

Mi idemo 09.07. na Krit .

Ako neko ima sveže informacije i mene interesuje .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam čula da su skočile cene zbog krize... mene interesuju cene u Pefkohoriju. Nosićemo dosta i od hrane ali ne mogu baš sve. Mene interesuju cene po pekarama, sladoled, restorani i VODA ! :unsure:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U raznim temama su se već pojavljivali odgovori na ono što vas zanima. Generalno svi se slažu da je poskupelo gorivo, cigarete i alkohol, a da su ostale cene na nivou od prošle godine. Još jednom postavljam link na ponudu supermarketa Masustis za mesec jun čisto da proverite da su cene u prodavnici veoma slične onim u Bgd-u i da nema potrebe sve da nosite.

http://www.masoutis.gr/flipping/index.html

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Skoro smo dosli iz Pefkohorija i mogu da kazem da je sve malo poskupelo.Giros je ugl.2,20 (negde 2,50),palacinka 2,5,krofna 2... to je ono sto pamtim.U restoranima postoje posebne ponude-recimo za dvoje od 17-23evra npr lignje,pomfrit,pirinac,salata,desert i voda. Solidne porcije ukoliko ne mislite bas da se ozderetesmajl.jpg U pekarama je hleb 0,80 onaj manji (valjda 300 gr) a u prodavnicama se bas nesto i ne secam ali mi muz kaze da su i tu malo vece cene u odnosu na proslu god.(ali malosmajl.jpg ) To je ono cega sam se u ovom trenutku setila,ako ima neko pitanje odgovaram

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka