kalina83

Cene na Halkidikiju

67 poruka u ovoj temi

Prvi put putujem u Grcku,opredelila sam se za apartmanski smestaj u Polihronu-aprtman Tanasis.Zanima me koje su cene hrane i da li u apartmanima generalno postoji posudje i da li je moguce spremati hranu,ili se bolje hraniti napolju?Da li da nosim hranu iz Beograda ili se to ne isplati?bila bih veoma zahvalna za sve informacije i sugestije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine cetvrti put letujem u Polihronu, pa smatram da mogu bar nesto da ti pomognem.

Ne znam preko koje agencije ides, pricacu o iskustvima iz moje agencije. Svi apartmani u kojima smo bili su imali posudje. Sad, ne ocekuj neko extra i novo posudje. Uglavnom imas tiganj, manju serpu i vecu serpu. Vecu plasticnu cediljku za voce ili testeninu. Imas sasvim dovoljno tanjira, casa, soljica (sem ako u medjuvrmenu neko nesto nije polupao), to se isto odnosi i na escajg. Tako da u sustini mozes spremati hranu. Ja je prva spremam.

Sto se cena tice, dosli smo do zakljucka da je meso ista cena kao i ovde kod nas (tada bila, za ovu godinu ne znam), voce imas na plazama (prodaju iz kola) 1 evro kilogram voca - pa biraj. Povrce imas samo u prodavnicama.

Imas dva veca supermarketa u Polihronu. I to su jedan blizu drugog. U njima imas da kupis bukvalno sve. Tu sam uzimala nesto od smrznutog povrca koje sam spremala za rucak. A piletinu sam kupovala u mesari koja je preko puta marketa. Sto se cena hrane tice, njihov hleb, mleko i mlecne preradjevine su skuplje nego kod nas. Tako da to je to - drugacije i jeftinije ne moze. I nemoj da te zbuni, grci nemaju jogurt kao nas. Njihov jogurt je za malu nijansu gusci od mleka. Mi se svake godine lomimo sta im je mleko, a sta jogurt :)

Mi praktikujemo da ja spremam hranu. Nismo neki zahtevni i to mi ne pada tesko. Van kuce smo uzimali picu, lazanje, giros... Mislim da se rucak u restoranu tamo i ne isplati. Jeftinije je kada sama kuvas. Jer, na rucak dodaj jos i salatu, pice-dva... i ode cena...

Iz Beograda eventualno ponesem neku supu iz kesice, ili nesto konzervirano. Cisto da imamo za taj prvi dan dok se malo ne sredimo i ne odmorimo od puta. Predvece vec odemo u malo vecu kupovinu i nakupujemo sve sto nam treba.

Da napomenem posto prvi put letujes u Grckoj. U apartmanima nemas kuhinjske krpe, truleks krpe, sundjere za pranje posudja, niti tecnost za sudove. Znaci, svu hemiju ili nosis od kuce ili kupis tamo. To se odnosi i na sapun i sampon za kosu...

Mada, sve ovo zavisi od toga koliko ko ima para i sta je kome skupo ili jeftino. Neko mora u evro da pazi, a neko moze i opustenije da zivi i jede po restoranima. Sve je to individualno. Ako te jos nesto zanima, pitaj ;)

Nadam se da nisam udavila sa ovim opsirnim odgovorom :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U glavnoj ulici koja je ujedno i pesacka zona imas piceriju koju drzi nas covek ozenjen grkinjom. Ok su cene pica i mozes da narucis sve na sprskom :)

Ceo jelovnik mu je na srpskom :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala ti najlepse,bolje mi ne bi moglo biti objasnjeno!

Izmenjeno (suki)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prva stvar ,zavisi kako putujete,kolima ili busom.Ako putujete kolima preporucujem vam da ponesete hranu pogotovo ako idete sa decom.Suzzana je u pravu sto se tice cena hrane,dosta su jace u odnosu na nase cene pogotovo mlecni proizvodi,to sam zapamtio zbog moje dece koja dnevno popiju 2-3 litra mleka i litar jogurta,a to u Grckoj izadje oko 7-8 evra dnevno!Zavisi i od toga kakva vam je materijalna situacija:-P

Izmenjeno (SABADA)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putoujem svojim kolima,tako da cu definitivno poneti hranu od kuce,samo mi je bilo bitno da ne moram da nosim i serpe i lonce sa sobom.smajl.jpg

hvala Vam najlepse na savetima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kalina, sve zavisi od toga sa koliko para raspolazete, ali ne moras da se opterecujes da nosis bukvlano svu hranu od kuce. Neke cene nisu bas toliko visoke da bi vukla bukvalno sve odavde. Odavde poneses neki sos za spagete, tamo kupis spagete (to nije skupo) i eto ti rucka za dan-dva. Supe iz kesice isto, poneses nekoliko odavde. Mi ponesemo i par konzervi gotovog rucka (tipa 29. novembar i tome slicno) pa i to dobrododje ponekad. Praktikovala sam da tamo kupim smrznuto povrce (tipa boranija ili grasak) i ta kesica nam bude dovoljna za 2 rucka. Ili odavde ponesem krompir pire u kesici, tamo kupim piletinu (cena je kao kod nas) i opet eto rucka... Dovoljno je samo malo organizacije i maste.

I da ne bude zabune, pricala sam o rucku za dvoje. Ne znam koliko vas ide.

Meni licno je i 1 giros bio dovoljan za rucak. Ili kupimo celu picu i podelimo je na pola. Nisu tamo cene toliko skupe, skuplje nam je bilo prosle godine u Pargi nego u Polihronu...

Tako da, nemoj puno da brines oko klope ;) pogotovo ako vas je dvoje i ako ste bez dece...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa eto da i ja nesto kazem... :) :-P

Prvo slazem se sa prethodnim porukama i savetima, hrana (sad stvarno zavisi od budzeta kojim raspolazete) ali nije toliko skupa, mada nije na odmet da se bar nesto ponese odavde.

Proslog leta smo sticajem cudnix okolnosti devojka i ja zavrsili u Polihronu, sobzirom da smo pre toga letovali na Tasosu, bio sam pomalo skeptik, ali iskreno extra smo se proveli. Ali moram da napomenem i toplo preporucim ako se ipak ne ode svojim kolima tamo OBAVEZNO rentira auto (40 - 50 eura) kako bi obisli sto vise mesta.

Licno volim da menjam plaze na odmoru i upoznajem sto vise mesta, na prvom prstenu ix ima bass dosta.

Ako vas interesuje nesto o tome, samo recite...

Pozz i lep prvod.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa eto da i ja nesto kazem... smajl.jpgplezko.jpg

Prvo slazem se sa prethodnim porukama i savetima, hrana (sad stvarno zavisi od budzeta kojim raspolazete) ali nije toliko skupa, mada nije na odmet da se bar nesto ponese odavde.

Proslog leta smo sticajem cudnix okolnosti devojka i ja zavrsili u Polihronu, sobzirom da smo pre toga letovali na Tasosu, bio sam pomalo skeptik, ali iskreno extra smo se proveli. Ali moram da napomenem i toplo preporucim ako se ipak ne ode svojim kolima tamo OBAVEZNO rentira auto (40 - 50 eura) kako bi obisli sto vise mesta.

Licno volim da menjam plaze na odmoru i upoznajem sto vise mesta, na prvom prstenu ix ima bass dosta.

Ako vas interesuje nesto o tome, samo recite...

Pozz i lep prvod.

hvala na savetima.Ako imas vremena volela bi da napises vise o tim mestima koje predlazez,koliko su udaljeni od Polihrona,koje su palze najlepse i slicno,pusti masti na volju pa pisi sve sto mislis da mi posluzilo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih da otvaram novu temu,ali bih želela da dobijem neke informacije vezane za cenu hrane u Grčkoj.Ove godine ne možemo da idemo,ali planiramo sledeće,i uvek kada stavljamo troškove na papir imamo problem sa stavkom "hrana" jer dobijamo različite podatke.Konkretno,koliko je para potrebno za ishranu za 10 dana četvoročlanoj porodici,koja ne sprema skoro ništa u app.Znači,bar 2 obroka u restoranima,a da ne jedemo baš samo pizze i girose.Znači,za ručak sednemo,svako uzme šta hoće (ne besnimo,ne moraju škampi i jastozi:-)),kafa,sokići,pivo sladoledi...plus neka lakša večera.Mislim da lokacije ne igra mnogo ulogu jer će svakako biti neka "standardno srpska",nećemo na Mikonos:-)Eto,pa ako bi neko mogao da nas onako ugrubo sabere,da do sledećeg leta uštedimo dovoljno parica:-)

Izmenjeno (neoneo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@neoneo.... U vasem slucaju vidite sa agencijom preko koje idete da li postoji mogucnost da doplatite i za restoran. Znam da ima agencija koje su sklopile ugovore sa nekim restoranima da njihovi gosti mogu da uplate obroke tamo. Mislim da se u tom slucaju placa i manje, sa popustom.

E, sad.. jedino ako ne zelite da jedete iskljucivo u jednom restoranu, nego da ih menjate. To je onda druga prica.

Ili potrazite hotel sa all inclusive varijantom.

Ja putujem za nepunih mesec dana, mogu eventualno da pogledam neki cenovnik, pa kad se vratim da ti prenesem...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru.Ali,ako hoću organizovanu klopu onda ću ići u Tursku,i za smešne pare dobiti all inclusive.A u Grču baš želim da idem neobavezno i da obilazim šta i kada hoću i da ručam gde me put nanese i u restoranu čija mi se bašta svidi:-)Zato pitam,onako,sumo sumarum,koliko to može da košta.Mislila sam da je možda neko pre mene već to sabrao,pa da se ne mučim:-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru.Ali,ako hoću organizovanu klopu onda ću ići u Tursku,i za smešne pare dobiti all inclusive.A u Grču baš želim da idem neobavezno i da obilazim šta i kada hoću i da ručam gde me put nanese i u restoranu čija mi se bašta svidi:-)Zato pitam,onako,sumo sumarum,koliko to može da košta.Mislila sam da je možda neko pre mene već to sabrao,pa da se ne mučim:-)

rucak u restoranu za dvoje odraslih sa picem kako god okrenes ispadne 25e....pa sad ti racunaj kako znas i umes

najskuplje sam platio veceru na tasosu(u panagi),kilo jagnjetine,grcka salata,pomfrit,pice,43e i vredelo je svaki e.....mislim da smo dobili sladoled kao dezert.....mada svaki put dobijes dezer kao gratis

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

rucak u restoranu za dvoje odraslih sa picem kako god okrenes ispadne 25e....pa sad ti racunaj kako znas i umes

najskuplje sam platio veceru na tasosu(u panagi),kilo jagnjetine,grcka salata,pomfrit,pice,43e i vredelo je svaki e.....mislim da smo dobili sladoled kao dezert.....mada svaki put dobijes dezer kao gratis

Na osnovu tvojih iskustava,rekla bih da nas četvoro (dvoje dece) ne bismo mogli da računamo bez 40e za ručak.Večera u slučaju da je neka light varijanta možda prođe sa 20e.Znači,dnevno bar 60-70 jurića za klopu,puta 10 i toj mu je to:bez-zuba:.Hvala,hvala za inf.,taman na vreme da počnemo da skupljamo parice.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na osnovu tvojih iskustava,rekla bih da nas četvoro (dvoje dece) ne bismo mogli da računamo bez 40e za ručak.Večera u slučaju da je neka light varijanta možda prođe sa 20e.Znači,dnevno bar 60-70 jurića za klopu,puta 10 i toj mu je to:bez-zuba:.Hvala,hvala za inf.,taman na vreme da počnemo da skupljamo parice.

kako god okrenes moras da poneses od 500 do 1000 e.

...prosle godine poneli smo oko 800  *nas je troje* ,i mogu ti reci da smo vratili 150 e kuci...a i iznajmili smo auto na 3 dana*75e*,sedeli jedno 5 puta u restoran,jeli sta nam se jede,pili cokoladno mleko u ogromnim kolicinama,*3.2e po litru*,jeli smo kadajf svaki dan,ziveli jednim laganim odmorom....

ali nismo obilazili diskoteke,iznajmljivali kojekakvu morsku zanimaciju tipa skutera na vodi,paraglajdinga,banane....nismo isli na izlete od 35e,grcko vece itd....

ali mislim da nas troje moze da prezivi sa 50 e dnevno.....sve zavisi......

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka