Putnica

Procedura postavljanja slika na forum

202 poruke u ovoj temi

Posto ima puno forumasa koji imaju problem sa postavljanjem slika na forum u okviru svoje poruke evo detaljno uputstvo kako se to radi na najbrzi nacin.

1. Idite na sajt http://www.imageshack.us

2. Pozeljno je da se registrujete jer cete tada u oviru My images svaki put kad odete na sajt moci da pregledate, menjate i brisete sve svoje slike. Ako vas mrzi da se registrujete nije neophodno, ali tada necete imati svoje slike na okupu.

2. Uradite upload slike sa svog racunara tako sto izaberete putanju slike, izaberite rezoluciju 640*480 i kliknite na dugme Host it kao na dole prikazanoj slici. Pazite na velicinu slike, imate ogranicenje.

slikaadi0.jpg

3. Kada se uradi upload slike izaberite Direct link to image, to je adresa vase slike u obliku "http://img100.imageshack.us/img100/9997/slikaadi0.jpg" na primer i uradite Copy tog linka

4. Kada na forumu pisete poruku i zelite da umetnete sliku kliknite na dugme IMG, otvorice vam se mali prozor i u njega sa Paste iskopirajte link slike.

5. Na ovaj nacin ce se slika lepo videti u poruci u odgovarajucoj velicini koja je prilagodjena za forum.

Na jednom drugom postu clanica foruma Mirarbi je dala takodje detaljan opis postavljanja slika, pa cu iskopirati i taj post (nadam se da se Mirarbi nece ljutiti) da bi postavljanje slika bilo svima sto jasnije i jednostavnije.

Hostovanje i postavljanje fotografija:

Pre hostovanja fotografija na bilo kom javnom sajtu za tu namenu, iste smanjite (resize) u nekom od programa za pregled i obradu fotografija (ACDsee i sl.). Ja moje fotografije smanjujem na 25%. Kad upload-ujete sliku na index stranici (pocetnoj ili home stranici) sajta www.imageshack.us, idite u sekciji "My images" (u gornjem desnom uglu pocetne stranice). Tu cete videti sve slike koje ste hostovali do tog dana od momenta kad ste se registrovali. Za svaku sliku dat je manji prikaz (leva strana ekrana), a desno, pored svake slike stoje linkovi za razne namene. Koristite linkove ispod naslova "Embeddable Code" i to prvi link na spisku, pored koga pise "Forums". Prepoznacete ga po tome sto pocinje i zavrsava se sa skracenicom IMG, koja je smestena u one velike, cetvrtaste zagrade. Dovoljno je da iskopirate taj link za forume (markirate link da se zaplavi, pa pritisnete na tastaturi jednovremeno CTRL + C) i da ga ubacite u tekst koji pisete na ovom forumu. Ubacujete ga pritiskom dugmica CTRL + V na vasoj tastaturi. Ukoliko ovako radite mocicete da umecete slike i u okviru Fast reply (Brzi odgovor) na ovom forumu, bez koriscenja "Image" funkcije u okviru klasicnog prozora za odgovore.

Dugmici CTRL+C i CTRL+V, u stvari menjaju funkcije "Copy" i "Paste". Meni je lakse da "pozivam" ove funkcije preko tastature, a vi naravno do njih mozete da dodjete i na druge nacine, sve zavisi kako ste navikli da radite (desni klik misem pa "Copy" ili "Paste" ili Edit na vrhu ekrana pa opet "Copy" ili "Paste").

Kompletan tekst sa linkovima mozete da pripremite offline (dok niste konektovani na Internet). Kad na www.imageshack.us hostujete onoliko fotografija koliko hocete da postavite u okviru posta na ovom ili nekom drugom forumu, otvorite sekciju "My images", sacekate da se ucita cela stranica sa vasim hostovanim fotografijama, zatim stranicu snimite (File, Save as) u neki od foldera vaseg racunara i onda se diskonektujete. Sa te sacuvane stranice, offline, kopirate i pejstujete linkove, kad god hocete da ubacite neku od hostovanih fotografija u post na forumu, makar to bilo i posle godinu dana (link - veza ka toj fotografiji na www.imageshack.us, se ne menja, provereno).

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

joj sto je ruzan onaj frame sto su stavili na forum da se svaka slika koju nakacimo automatski resize-uje

pa i do sad smo svi umanjivali slicice na web-small velicinu pa je tek onda uploadovali

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne mogu vise da kacim slike u poruke, i kad mi je slika "laka" (tj.nema puno KB-a, tipa, ima 1,2 ili 3, koliko god i da je smanjim), pise da nemam dovoljno mesta. I svaki put mi pise da od dozvoljenih 150KB, ja imam 143KB popunjenog prostora . Kako to da promenim?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne mogu vise da kacim slike u poruke, i kad mi je slika "laka" (tj.nema puno KB-a, tipa, ima 1,2 ili 3, koliko god i da je smanjim), pise da nemam dovoljno mesta. I svaki put mi pise da od dozvoljenih 150KB, ja imam 143KB popunjenog prostora . Kako to da promenim?

Pa komsinka mnogo si kacila slike...

Moras da kacis slike preko sajtova za tu namenu tipa imageshack.us (po uputstvu gore napisanom). Slike koje si ti postavila kako ti radis, stoje dok ih ne obrises. A ti si napunila svoju kvotu i sad nema vise...

Sve slicice koje si do sad okacila mozes da vidis kad odes na "Moje kontrole" pa sa leve strane na spisku dole imas grupu "Opcije" gde imas "Izmena attachment-a". Tu moras nesto da pobrises i oslobodis prostor.

Ali opet kazem, za te svrhe postoje sajtovi... i tu ti je limit 4MB po slici. A broj slika je ogranicen samo na to koliko vremena i slika imas... :D

Poz.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne mogu vise da kacim slike u poruke, i kad mi je slika "laka" (tj.nema puno KB-a, tipa, ima 1,2 ili 3, koliko god i da je smanjim), pise da nemam dovoljno mesta. I svaki put mi pise da od dozvoljenih 150KB, ja imam 143KB popunjenog prostora . Kako to da promenim?

I ja sam imao taj problem davno, dok mi nisu odgovorili kao Brzi, Putnica, Nikola...

Probaj i ovo www.photobucket.com da se:

  • registrujes se

  • upload slike
  • copy IMG
  • u forumu gde postavljas slike Paste

Izmenjeno (Bokins)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala momci na odgovoru!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!

Cini mi se da je ovde najbolje probati sa postavljanjem fotografija. Unapred se izvinjavam ako bude neuspesno.

dscn6253i.th.jpg

Izmenjeno (Penelopa1)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
dscn6559t.th.jpgSada jos da utvrdim gradivo. Delfi,rano jutro. Izmenjeno (Penelopa1)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e ja sam totalni duduk za kpmpjurete, ko ce umeti meni da objasni kako da napravim sajt pa i kako da unesem sliku?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e ja sam totalni duduk za kpmpjurete, ko ce umeti meni da objasni kako da napravim sajt pa i kako da unesem sliku?

mislim ne sajt nego profil da mapravim?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mislim ne sajt nego profil da mapravim?

Pa vec si ga napravila. Klikni na svoj nik i pogledaj profil

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja, a mozda i drugi, imam nekih problema sa postavljenim slikama. :ljutko:

Cesto mi umesto slike stoji samo tekst Postavljena slika, evo ovako:

untitled.jpg

To je inace iz ovog posta, pa neka mi neko javi da li je i kod njega isto tako, ili je to nesto do mene. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cvrco, ovo se desava najcesce kada se izbrisu fotografije iz osnovnog albuma gde si upload radila. To je osnovni album, i sve slike prenesene iz njega se obrisu kada i taj album uklonimo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemam mnogo iskustva sa postavljanjem fotki na forum, pa da postavim jedno pitanje. Po uputstvu iz ove teme prvo sam otvorio nalog na imageshak, a potom uspešno postavio slike na forum. Medjutim, posle par dana jedna fotka mi je nestala sa imageshak, a samim tim i sa foruma. Inače, sama je nestala nisam je ja obrisao. Može li mi neko reći u čemu je reč. Uzgred, još jedno manje važno pitanjce, na tom imageshak-u postoji opcija za svaku fotografiju Make privat, da li mogu da je označim kao private, a da je postavim na ovaj forum (naravno da se vidi ovde).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka