Putnica

Procedura postavljanja slika na forum

202 poruke u ovoj temi

Izgleda da sam naučila da postavljam slike! Dragane, hvala na pomoći!

sharm-el-sheik-379963661.jpg

Delfini na izletu u Šarmu. :cmok:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zbog ovih delfina je vredelo pomoci. He he.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U poslednje vreme, mnogi clanovi se obracaju za pomoc oko postavljanja fotografija jn forum.Pripremila sam detaljno uputstvo, "korak po korak" :

PRIPREMA FOTOGRAFIJA NA SAJTU WWW.DODAJ. RS Pripremite, odnosno odvojite fotografije koje želite prikazati na forumu npr. u poseban folder na vašem kompjuteru, kako bi im lako pristupili kada budete morali da ih obradite. Pokrenite ( posle registracije putem e maila, kako bi imali sacuvane fotografije ) sajt www.dodaj.rs. - Kliknite levim tasterom miša na dugme "BROWSE"- otvoriće se maska na kojoj u levom čošku piše "Choose file to upload" - poruka koja obaveštava da morate pronaći mesto na vašem PC-u gde se nalaze fotografije koje će se "provuči " kroz ovaj pomenuti sajt. Dakle, pronadjite to mesto, ako su u nekom folderu, otvorite ga levim klikom miša i pronadjite željenu sliku.Stanite mišem na nju, i njen naziv će sistem automatski prepoznati i preneti u polje " File name" ( ime fajla, tj ime te slike ):

cropbrowse.jpg

- Kliknite levim tasterom miša na "OPEN" i naziv slike će se preneti u www. dodaj. rs tačno ispod dugmeta BROWSE.

- kliknuti na kružić sa znakom + pored koga piše "Dodatne mogučnosti" : dodatne-mogucnosti.jpg

- slika se MORA smanjiti, i na ovom mestu se odvija taj postupak.Kliknite u prazan kvadratić pored rečenice " izmenite širinu slike na ...", kako bi dobili čekirani znak u kvadratu da ste izabrali opciju za smanjivanje slike : smanjivanje.jpg

- U nastavku recenice izmenite širinu slike na 800 piksela što je prevelika slika za forum. Zato, pored broja 800 stanite mišem na padajući meni ( strelica na dole pored 800 ) i kliknite na recimo 640,ili 500 piksela ili još manji broj piskela u zavisnosti koliku sliku želite prikazati na forumu. - Klik levim tasterom miša na narandžasto dugme na kome piše "DODAJ" čime započinje proces smanjivanja i obrade slike koja će se moći prikazati na forumu. Sledi poruka " molimo sačekajte ". dodaj.jpg

- pojaviće se novi prozor,sa obaveštenjem "fajl je sačuvan". Sa leve strane je slika koja je obradjena sa novim dimenzijama, a pored nje se nalaze 4 reda sa različitim namenama i adresama obradjene slike. redovi.jpg

- odaberite prvi red : "URL DATOTEKE " - levim tasterom miša zacrnite celu adresu url datoteke. Klik desnim tasterom miša na funkciju Copy i slika je spremna da se učita, tj. prekopira u post foruma. url.jpgKod za forum: kod preko kog možete lako da postavljate slike u punoj veličini na forume. Postavite ga u onaj deo posta na kom želite da se pojavi slika u punoj veličini.

Kod za forum (sa pregledom): kod, preko kog možete lako da postavljate na forume pregled fajla (manja slika), koji je istovremeno link do fajla u punoj veličini na Dodaj.rs. Postavite ga u onaj deo posta na kom želite da se pojavi pregled fajla. Korisnik koji klikne na pregled fajla biće preusmeren na fajl u punoj veličini. Zgodno je za postavljanje cenovnika, mapa i sl.

HTML kod (s pregledom): kod, koji možete lako da ubacite u HTML kod vaše internet stranice i da prikažete pregled fajla (manja slika), koji je istovremeno link do fajla u punoj veličini na Dodaj.rs. Postavite ga u onaj deo HTML koda na kom želite se pojavite pregled fajla. Korisnik koji klikne na pregled fajla će biti preusmeren na fajl u punoj veličini.

UMETANJE OBRADJENE FOTOGRAFIJE U POST FORUMA - obradjenu sliku čiji ste url datoteke kopirali, sada je lako učitati u post foruma.

- ustaljenom procedurom, klik na dugme "odgovori" kako bi otvorili post u koji se postavlja slika, piše i sl.

- približete se mišem ispod zutog smajlija na kojoj je slika zelenog drveta, pojaviće se poruka: "slika " - levim klikom misa otvara se novo prozorče u koje se prenosi , odnosno kopira url adresa slike koja je već prethodno pripremljena.

-obrisati u pravougaoniku htpp:// da ostane prazan.

- u isti pravouganik preneti, tj kopirati adresu fotografije na sledeći način : desni klik miša, odabrati funkciju Paste i prekopiraće se adresa slike sa www. dodaj. rs

- još jedan klik na " ok " i slika će se ( konačno :) ) pojaviti u postu.

Napomena : dešava se da se slika postavi na početak posta, a ne na mesto koje ste kursorom odabrali.

Sliku premestite : desni klik miša, odabrati funkciju Cut ( iseci ), kursorom miša se postavite na mesto gde želite da slika u postu bude prikazana. Još jedan klik levim tasterom miša, odabrati funkciju Paste i slika će biti premeštena na novo mesto, na kome i treba da bude.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

imag0488.jpg

Uspelo je, hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

brdo-soli.jpgJa ovu sliku ne vidim.

www.dodaj.rs/f/11/hl/2kDGxp1F/1/brdo-soli.jpg ovo je iskopirani drugi red - kod za forum

brdo-soli.jpg treći red, forum sa pregledom

Negde grešim, gde_?

Izmenjeno (besttim)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ Lila -P, prebacivanje slike je uspelo, ali nisi smanjila format.

Mnogi clanovi zaboravljaju da "cekiraju" kvadrat kod smanjivanja slike ( vidi uputstvo " izmeniti sirinu slike" na npr 640 piksela) vec samo nastave proceduru da bi dobili sliku spremnu za ucitavanje na forum.

@bestim, ja vidim tvoju prvu sliku ( opet veliku, bez smanjivanja sirine piksela), mozda je u pitanju tvoj browser?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je to, kvadratić sam zaboravila.

Sad imam još jedno pitanje. Kako da ispravim grešku koju sam napravila na temi Kritična tačka uživanja. Da li postoji mogućnost da mi na neko vreme dozvolite izmenu posta? Pristajem i na to da izbrišete temu kompletno a da ja ponovo odradim celu priču.

Hvala

107.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, cekiranje kvadratica si zaboravila. Zasto ja pisem uputstva ? :hahaha:

Vreme za izmenu posta je proslo i ne mozes ih vise ispravljati. Moderatori nemaju mogucnost da ti produze vreme za izmenu, tako nesto nije predvidjeno.

Postoje dve mogucnosti:

1. Da zamolis nekoga od moderatora sa podforuma Grcka da ti obrise temu, pa da sve radis ponovo. ( nisam zaduzena za Grcku i zbog toga ti ne mogu to uraditi ).

2. Da neko moderatora zaduzenih za Grcku smanje slike jer imaju mogucnost promene posta, sto im naravno treba vremena i dobre volje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zahvaljujem na detaljnom uputstvu za postavljanje slika.

Vidim postavljenu fotografiju (brdo soli), sinoć je verovatno bilo zagušenje, pa je stajala samo url adresa u poruci.

Za svaki slučaj, fotografije smanjujem na 400.

Hvala još jednom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pokušaću da pomognem u vezi sa postavljanjem fotografija na Forum, pošto vidim da mnogi članovi i dalje imaju problema sa tim.

Ja za to koristim sajt www.dodaj.rs , a procedura je sledeća.

1. Idite na sajt www.dodaj.rs

2. Kliknite na dugme browse

3. Izaberite fotografiju iz svog računara

4. Ukoliko želite još fotografija da dodate ponovite korake 2 i 3

5. Kada ste odabrali jednu ili više fotografija za slanje kliknite na žuto dugme Dodaj

6. U zavisnosti od broja i veličine fotografija sačekaćete neko vreme

7. Kada su fotografije dodate na sajt dobićete 4 koda za korišćenje na forumima

8. Kopirajte drugi po redu kod u poruku koju ste počeli da pišete na ovom Forumu

Podrazumeva se da ste fotografije prethodno smanjili, a ako niste onda pre koraka 5 kliknite na zaokruženi plus pored koga piše Dodatne mogućnosti i štiklirajte polje Izmeniti širinu slike na 800 piksela. Za postavljanje fotografija u poruke umesto ovih 800 bolje je odabrati 500 piksela.

Nadam se da ćete uspeti. :)

Hvala...to sve znam, ali zar ne treba u poruci da isto kliknem na nesto, pa da tu umetnem link sa Dodaj.rs?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa130034.jpg Provera!

Hvala!!!!!

Izmenjeno (Jordan1979)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
filipini-13.jpg
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

samo sam vezbao

od sad mogu da postavim i po koju sliku ako nemate nista protiv

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

naravno da nemamo nista protiv!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka