nina-nana

Da li je Tasos pravo mesto za dete sa astmom?

29 poruka u ovoj temi

 

Тасос има амбуланте у сваком селу, и доктори су више него добри, има их и странаца, нису увек Грци. Тако су ми рекли мештани. Они у Кавалу иду само на специјалистичке прегледе, и баш ако је нека већа фрка. Такође, за КРУПНЕ прегледе иду у Солун, а најбогатији чак у Атину.

 

Ако је неко ЖИВОТНО угрожен, полиција/хитна вози и ноћу глисером/бродом повређеног/оболелог за копно. Потврђено. Нисте остављени на "пустом" острву, недајБоже. Друга је ствар да се то уради што пре. У том случају не треба звати агенције/водиче, већ директно полицију.

 

За странце/туристе је главни Дом Здравља у Приносу, није у Скали Принос! Телефон је (+30) 25930-71100.

 

Доктори у другим местима се могу добити преко ових бројева:

 

Панагија: 25930-62238

Потамија: 25930-61303

Потос: 25930-53233

Скала Сотирос: 25930-71332

Калирахис: 25930-91221

Лименарија: 25930-51210

Теологос: 25930-31203

 

 

Апотека већ има свугде.

 

Астма? Тамо је СЈАЈНО за лечење свих плућних и срчаних болести, као и реуматских обољења/стања после повреда. Тврдим то као физиотерапеут, екс-професионалац.

 

Ја сам доказ тврње. Да нисам ишао тамо задњих 4-5 година, не бих вас овде смарао по форуму, већ бих одавно гурао беле раде одоздо. :zvizduk:

 

 

Поздрав!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li u Limenasu ima ambulanta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da dodam da na Tasosu postoji bolnica koja nije samo "Urgentni centar za povređene radnike" već je prima sve kojima je zdravstvena pomoć potrebna, čak u toj bolnici koja se inace nalazi u Skali Prinos postoji i dečije-pedijatrijsko odeljenje.

Nama su 2011. godine bili od velike pomoći,kada nam je mlađa ćerkica od 2 godine imala užasne opstrukcije pluća, s obzirom da ima bronhijalnu astmu...zaista veliko im HVALA, samo to mogu da kažem iz ličnog iskustva. Osoblje je jako prijatno i uljudno ( za razliku od većine osoblja naših dečijih bolnica), koje se smatraju veliiiikim ustanovama. Naravno svako ima propuste ali ljudi nemojte se plašiti Tasosa zbog priča da nema bolnica i doktora,verovatno da većini neće ni biti potrebni, mada kako je neko i ranije napisao na Tasosu ima svega, zato ne plašite se jer bi pravi propust bio ne posetiti tako prelepo ostrvo. Ja sam do sada obišla još par ostrva ali se Tasosu uvek rado vraćam... Tasos je pravi raj, pogotovo za dečicu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja hocu nesto da napisem, moje dete- 3 godine, ima problem sa cestim upalama usiju i doktor je preporucio dva puta u toku leta po 15 dana more, nije rekao koje.Tri godine smo bili u Grckoj, Halkidiki i Tasos i zaista po par meseci nebude bolesna kada se vratimo sa mora. Tasos podseca na Hrvatsku, puno borova i sama setnja izmedju mora i borovine prija svima. Mislim da je Hrvatska idealna, zbog visokog procenta joda i mirisa borova, ali ni Tasos nezaostaje. Hrvatska je zauzela 18 mesto na listi najzdravija mora, Grcka 69- sto je mene iznenadilo, Crna Gora 127 ili tako nesto, a Bugarska 137- mislim da je poslednja na listi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao i svakog prethodnog leta, 12 godina unazad, avgust mi je "nocna mora" zbog ambrozije...tako je bilo i ove godine, sve dok nisam sela u autobus za Tasos! :) Tamo nisam nijednom smrcnula, a bilo je svezih jutara, pogotovo noci...oko mene su bili i bolesni, a ja- zdrava k'o dren! :)

Koristila sam usluge Doma zdravlja (pre 6 godina) i zadovoljna sam! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hrvatska je zauzela 18 mesto na listi najzdravija mora, Grcka 69- sto je mene iznenadilo, Crna Gora 127 ili tako nesto, a Bugarska 137- mislim da je poslednja na listi.

Mislila sam da Hrvatska i Crna Gora izlaze na isto more :). U svakom slučaju, ne treba slušati te statistike. Nijedna zemlja koja izlazi na more nema celom dužinom jednak kvalitet mora, vegetaciju i sl.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Crna Gora ima problem kanalizacije, koja se uliva u more, pa zbog toga voda nije cista, kao u Hrvatskoj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, naravno, i to je faktor koji i te kako utiče. I na Tasosu, npr. u Limenariji zbog ulivanja potoka punih mulja i granja more zna da bude baš mutno, plus imaju problem sa jakim strujama koje spiraju pesak sa dna i opet izbacuju mulj u prvi plan. Već koji kilometar dalje situacija nije takva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zdravo forumasi

moj mali si 3 god ima bronhitis i neki kasalj koji nijedan lekar nemoze da zaustavi zadnjih godina sam isao u Soko banju prijalo mu je dok je bio tam ali po povratku ista prica ,e sad i ja trazim gde otici sa njim da bi mu bilo makar malo bolje i ovde pronalazim sve i svasta po pisanju mnogih ovde ispade da je cela grcka dobra za asmticare,meni su mnogi preporucivali razna mesta pocev od Stavrosa ,Nei Pori,tasos i jos vise mesta nemogu ni imena da im zapatim pa se bojim da ovde same agencije ne prave reklame tamo gde imaju svoje apartamane i kada neko od nas nesto pita za neko mesto, ispada da je bas to mesto ono pravo koje trazimo jer se meni to licno trenutno desava .

hvala i nadam se da ce neko koje imao ili jos ima takvih problema iskerno odgovoriti gde otci za decom ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iskreno da ti kažem, Tasos jeste dobar, ali dobar je svaki boravak na moru. Moje dete je imalo iste probleme i poraslo, i sad je sve to zaboravljeno, ali su mi lekari tada govorili da je najbolje ići u Afriku, da je tamo klima najbolja za astmu, i ostati što duže. U moje vreme je to bilo suludo savetovati jer nije bilo aranžmana popularnih za Afriku, a danas ima - Egipat, Tunis itd. E sad ne znam zbog političke situacije tamo, ali znam da je Egipat lekovit. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zdravo forumasi

moj mali si 3 god ima bronhitis i neki kasalj koji nijedan lekar nemoze da zaustavi zadnjih godina sam isao u Soko banju prijalo mu je dok je bio tam ali po povratku ista prica ,e sad i ja trazim gde otici sa njim da bi mu bilo makar malo bolje i ovde pronalazim sve i svasta po pisanju mnogih ovde ispade da je cela grcka dobra za asmticare,meni su mnogi preporucivali razna mesta pocev od Stavrosa ,Nei Pori,tasos i jos vise mesta nemogu ni imena da im zapatim pa se bojim da ovde same agencije ne prave reklame tamo gde imaju svoje apartamane i kada neko od nas nesto pita za neko mesto, ispada da je bas to mesto ono pravo koje trazimo jer se meni to licno trenutno desava .

hvala i nadam se da ce neko koje imao ili jos ima takvih problema iskerno odgovoriti gde otci za decom ?

Ja sam cula za Stavros da se ukrstaju vetrovi, takozvana ruza vetrova kao na Zlatiboru i kazu da je dobar za osobe koje imaju problem sa respiratornim organima, ali boravak od 21 dan. Vi vidite koliko mozete da ostanete, ali sto duze to bolje. To mi je rekao jedan sportista koji je bio na pripremama i sada vodi decu tamo svake godine, na 3 nedelje i kaze da ima rezultata. Sama setnja po planini je isto odlicna, vodite dete i na planinu. Boravak na planini je isto kao i boravak u hiperbaricnoj komori.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Srdjane73, moja cerka je imala iste probleme, od 12 meseci godisnje, kasljala je 10. To su bili bronhitisi, jednom upala pluca i sta sve ne. Probali Soko banju pa Jadran ali nista. Cim pocne septembar to je bilo strasno dok je nismo umesto na Jadran odveli u Metamorfozis. Kao da smo sve probleme ostavili tamo. Verovatno se tako pogodilo. Od tada samo Grcka dolazi u obzir. Pozdrav i ne gubite nadu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zdravo forumasi

moj mali si 3 god ima bronhitis i neki kasalj koji nijedan lekar nemoze da zaustavi zadnjih godina sam isao u Soko banju prijalo mu je dok je bio tam ali po povratku ista prica ,e sad i ja trazim gde otici sa njim da bi mu bilo makar malo bolje i ovde pronalazim sve i svasta po pisanju mnogih ovde ispade da je cela grcka dobra za asmticare,meni su mnogi preporucivali razna mesta pocev od Stavrosa ,Nei Pori,tasos i jos vise mesta nemogu ni imena da im zapatim pa se bojim da ovde same agencije ne prave reklame tamo gde imaju svoje apartamane i kada neko od nas nesto pita za neko mesto, ispada da je bas to mesto ono pravo koje trazimo jer se meni to licno trenutno desava .

hvala i nadam se da ce neko koje imao ili jos ima takvih problema iskerno odgovoriti gde otci za decom ?

Nas sin je prosle godine sa mesec dana u aprilu dobio veliki(magareci) kasalj. Lecenje je trajalobas dugo. Kasalj je prestao tek u avgustu na Tasosu. Svaka visinska, i promena klime bi trebala da prija, pogotovo odlazak na more.. Mi smo ga ujutru rano setali pored mora i to je ocigledno pomoglo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka