mirarbi

Krstarenja

132 poruke u ovoj temi

E pa zvanično objavljuljem da je Aljaska pala na drugo mesto.

Prvo krstarenje pa onda sve drugo.

Možda na Aljasku! :D

Bravo za slike, KO NIJE VIDEO NEKA POGLEDA!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bila sam na istom krstarenju kao i Dubravka od 10.04.- 17.04. 2010. i mogu samo da se složim da je to bilo nešto najlepše što sam u životu doživela

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

xtra slike,a o kabini da ne pričam.....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da te zaboli glava od dileme gde pre da budeš...u njoj ili na palubi. Lepota.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drago mi je da Vam se sviđa. U janaru ove godine, bila sam na još jednom krstraenju, drugim brodom, koji je još veći i noviji, zove se " Fantazija".

Itinerer je bio: Đenova, Barselona, Kazablanka, Tenerife, Madeira, Malaga, Rim, Đenova.

I sa tog putovanja imam lepe slike, pa ako ste zainteresovani mogu i taj putopis da napravim.:D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drago mi je da Vam se sviđa. U janaru ove godine, bila sam na još jednom krstraenju, drugim brodom, koji je još veći i noviji, zove se " Fantazija".

Itinerer je bio: Đenova, Barselona, Kazablanka, Tenerife, Madeira, Malaga, Rim, Đenova.

I sa tog putovanja imam lepe slike, pa ako ste zainteresovani mogu i taj putopis da napravim.biggrin.jpg

ja sam naravno zainteresovabiggrin.gif toliko sam se zaljubila u ta krstarenja da samo o njima mislim. Imam nekoliko sati snimljenog materjala kamerom, tako da po ceo dan to gledam i svima pokazujem. Toliko sam ponosna što sam doživela to iskustvobiggrin.gif .

Izmenjeno (m&m)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I sa tog putovanja imam lepe slike, pa ako ste zainteresovani mogu i taj putopis da napravim.:D

Naravno.

Ako može pitanje...kojim aparatom, opremom, objektivom...je recimo slikana kabina? Ona dubinska perspektiva?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slike su lepe, iz lepog ugla slikano, svetlost ...bas znalacki, aparat mora da je neki malo bolji.. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vidi se, da. Ko za neki časopis, od onih boljih...

:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam prvo pogledala slike,a sad cu da procitam ostatak,malo kasnim,ali opet stizem na vreme da nesto ne propustim

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E, baš ste me lepo obradovali. :)

Juče sam gledala foto-ture ljudi i oduševila se nekim slikama, i pomislila sam da ne vredi, tj. da naše slike sa putovanja ne zaslužuju da ih postavim na sajt zbog kvaliteta.

Vašim komentarima ste me ohrabrili da to uradim i postavim slike i sa nekih drugih destinacija.

Sve slike (osim kabine), su slikane našim foto-aparatom Cannon IXUS 100IS, koji smo kupili na brodu za 270 eura, i on je poluautomatski. Nema nikakve posebne opreme.

Inače, na brodu su cene niže, i sve što se kupi je kao da ste kupili u Free Shop-u.

Jedino slika kabine nije autentično naša, preuzela sam je sa sajta da bih vam dočarala kabinu, jer su moje sve slike iz kabina lične.

Ipak sam zbog verodostojnosti jednu sliku izdvojila i možete je naći ovde:

http://picasaweb.google.com/lh/sredir?uname=dubravkastojkovic&target=PHOTO&id=5470338964460488674&aid=5470338929632428481&authkey=Gv1sRgCOTajuv6yqHlGg&invite=CJm1x-UH&feat=email

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dubravka,

Obavezno slike i obavezno komentare uz njih.

Baš sam se zbog kabin nadao da znam koji je aparat...ali uzeću sliku kao primer pa ću pitati neke profesionalce...

:)

Izmenjeno (Nikola S.)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav Dubravka i hvala Vam na divnim opisima i naravno na vremenu koje ste izdvojili da nam sve ovo i napisete i docarate slikama.

Verujem da ste mnogima koji zele malo aktivniji i raznovrsniji odmor sirom otvorili vrata i pokazali i neke druge mogucnosti odmora.

Ono sto mene zanima je, naravno finansijskl momenat. Ako se dobro secam, Vi ste u nekom od ranijih postova i napisali neki iznos, odnosno onoliko koliko je vas kostao aranzman.

Vidim da ste nakon toga ponovili u januaru krstarenje. Da li mozete, ukoliko nije problem da nam kazete koliko vas je to krstarenje izaslo i sta je u toj kolicini novca uracunato. Takodje ukoliko vam nije problem i da nam kazete preciznije kolika je cena pica, sladolida...i ostalog na samom brodu? Zanima me i koliko kostaju organizovane posete gradovima u odnosu na vasu, sopstvenu organizaciju. Pitam jer ste napomenuli da ste u mnogim gradovima uzimali taksi, pa me interesuje koliko je to povoljnije u odnosu na ture koje sam brod organizuje?

Unapred hvala i nadam se da vas nisam opteretio svim ovim pitanjima.

Pozdrav

mirko

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav Dubravka i hvala Vam na divnim opisima i naravno na vremenu koje ste izdvojili da nam sve ovo i napisete i docarate slikama.

Verujem da ste mnogima koji zele malo aktivniji i raznovrsniji odmor sirom otvorili vrata i pokazali i neke druge mogucnosti odmora.

Ono sto mene zanima je, naravno finansijskl momenat. Ako se dobro secam, Vi ste u nekom od ranijih postova i napisali neki iznos, odnosno onoliko koliko je vas kostao aranzman.

Vidim da ste nakon toga ponovili u januaru krstarenje. Da li mozete, ukoliko nije problem da nam kazete koliko vas je to krstarenje izaslo i sta je u toj kolicini novca uracunato. Takodje ukoliko vam nije problem i da nam kazete preciznije kolika je cena pica, sladolida...i ostalog na samom brodu? Zanima me i koliko kostaju organizovane posete gradovima u odnosu na vasu, sopstvenu organizaciju. Pitam jer ste napomenuli da ste u mnogim gradovima uzimali taksi, pa me interesuje koliko je to povoljnije u odnosu na ture koje sam brod organizuje?

Unapred hvala i nadam se da vas nisam opteretio svim ovim pitanjima.

Pozdrav

mirko

Evo da ja odgovorim umesto Dubravke, pošto sam i ja bila na istom krstarenju kao i ona ( Santorini, Mikonos, ...). ukupno za 2 osobe sa lučkim taksama, napojnicama izašlo je 2000 evra za 2 osobe, bez prevoza, znači samo aražman. Da napomenem da smo krenuli iz Dubrovnika, što je u startu jeftinije za 400 evra u odnosu na polazak iz Venecije i bili smo u najjeftinijem terminu. Uzeli smo sobu sa balkonom što je skuplje za 400 evra za dvoje. Cena pića na brodu:

- voda od 1l je oko 2,20 evra

- pivo najjeftinije je 4,5 evra

- espreso je 1,3 evra...

to je ono što smo mi konzumirali.

Cene za izlete preko brodske agencije su skupe, mi smo platili Santorini 110 evraza dvoje, Atinu 140 evra za dvoje, Mikonos šatl bus 16 evra za dvoje, Krf 16 evra šatl bus za dvoje( a izlet je bio oko 50 evra po osobi), a ostalo smo u svojoj režiji obišli. U Veneciji smo prevoz brodom od broda do Trga Sv Marka platili za dvoje u oba pravca 24 evra, Bari smo sami obišli, Katakolon isto sami, a Dubrovnik smo i ranije obišli pa samo sada bili na brodu.

Ako Vas još nešto interesuje, slobodno pitajte.

Za ovo krstarenje nije moguće proći sa manje od 3000 evra, naravno za dvoje.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na iscrpnom odgovoru,

Da, tako sam i mislio...u pocetku je prica dosta zanimljiva, 300-500 eura smestaj, pa se i ne ucini da ce na kraju ispasti, skupo... ne kazem da je to mnogo para za sve to sto se dozivi i idi, ali za nas limitirane u finansijskom smislu, to ipak izadje dosta i to za 7-8 dana.

kada bi to moglo sve da se upakuje za do 1500 eura, izgledalo bi mi mnogo primamljivije.

I jos nesto, shvatio sam iz ponuda agencija da deca placaju samo lucke takse i da je smestaj u kabinama njima besplatan...da li znate da ako idu dve odrasle osobe sa dvoje male dece, ta deca spavaju u krevetima za odrasle ili im organizuju neki dodatni krevet? da li i ta deca placaju satl busove i ekskurzije?

Sve u svemu i te ekskurzije "dosta" kostaju pa se tu nakupi jos kao i ceo aranzman na brodu...

Te cene pica koje ste naveli na brodu...da li ste pokusali na brod da unesete nesto svoga pica i da ga tamo negde konzumirate "krisom", ili postoji neka kontrola i pravila sta na brod sme a sta ne sme?

Pozdrav

Mirko

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26022
    Ukupno tema
    868246
    Ukupno poruka