mirarbi

Krstarenja

132 poruke u ovoj temi

super,još da si upotpunila sa slikama mislim da bi bilo fantastično.ako bi mogla još da nam kaže koliko je to na kraju para po osobi izašlo,znači putovanje brodom,takse,napojnice i sve ostalo bez troškova pića i sl.

Žao mi je, imam puno slika i samog broda i kabina i slika sa izleta, ali ne znam kako da ih ubacim na ovaj forum. Dobila sam od moderatora uputstvo pa ću pokušati da ga sledim :), bila bi potpuna slika sa putovanja, to je tačno.

Za cenu krstarenja sam odgovorila, ali ponavljam da cena zavisi od mnogo parametara u zavisnosti i o od toga šta mi želimo.

Ono što je važno, da je hrana uračunata u cenu krstarenja, da brodari vode računa o vremenu pristajanja i iskrcavanja i na osnovu toga prave plan oko vremena obroka. Da su cene kafe, sokova niske, a da mogu da se dobiju i dodatni popusti ukoliko uzmete paket (vina, piva, sokova, koka-kole i sl.)

Skupo je kada se usidrite u neki grad i brodskom kompanijom krenete na izlet, e to je užas.

Mi smo svuda išli u sopstvenoj režiji i to nas je koštalo izuzetno malo. Imali smo trošak prevoza od broda do grada, i to je bilo kako kad (nekad metroom, nekad taksijem, nekad pešice). Unapred sam istražila detaljno sve lokacije, pre puta napravila detaljan plan i eto poželela da to iskustvo podelim sa forumašima, jer sam i ja sa ovog foruma za neka druga putovanja crpela veoma korisne informacije.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajno Dubravka!

E sad, moderatorka čeka da vidi da li ćeš uz pomoć uputstva koje sam ti poslala uspeti da umetneš slike ili će ti biti potrebna dodatna pomoć. Javi se slobodno :)!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

1.U pravu ste, bila su dva putovanja, stim što sam ja opisala prvo putovanje u avgustu sa itinererom:

Dubrovnik,Venecija, Bari, Krf, Santorini, Mikonos, Pirej (Atina), Katakolon, Dubrovnik.

2.Cena je bila 1.583 eura za nas troje sa taksama, u najvišoj sezoni (avgust), na najvišem deck-u (što je deck viši to je i skuplji), plus napojnice (6 eura po danu za odrasle, i 3 eura po danu za decu) , i naravno  prevoz smo platili, išli smo kolima do Dubrovnika.

1.Ne bi bilo lose da onda preuredis postojece, da bude konkretno, malo daje zabunu u citanju.

2.Cena koju ste Vi ostvarili za tri osobe je jako povoljna, naravno, na to treba dodati put do tamo, eventualno nocenje pred polazak, lucke takse, napojnica, izlazak sa broda i obilazak i konacno dzeparac.

Svake godine dobijam poziv na prvo krstarenje koje vodi jedna agencija (oformi grupu prijatelja, stalnih korisnika...najpovoljnija varijanta) i kompletan aranzman ne moze biti manji od 1000 Eur-a po osobi (minimalno). Sve kada se izracuna, to je to i ne mozes manje da prodjes.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

1.Ne bi bilo lose da onda preuredis postojece, da bude konkretno, malo daje zabunu u citanju.

2.Cena koju ste Vi ostvarili za tri osobe je jako povoljna, naravno, na to treba dodati put do tamo, eventualno nocenje pred polazak, lucke takse, napojnica, izlazak sa broda i obilazak i konacno dzeparac.

Svake godine dobijam poziv na prvo krstarenje koje vodi jedna agencija (oformi grupu prijatelja, stalnih korisnika...najpovoljnija varijanta) i kompletan aranzman ne moze biti manji od 1000 Eur-a po osobi (minimalno). Sve kada se izracuna, to je to i ne mozes manje da prodjes.

Takse su bile uračunate u ovu cenu, napisala sam to, a takse po osobi su 115 eura što za troje nije zanemarljivo.

Agencija kad vodi, nikad u cenu ne uračunava napojnice i izlete, a obično ne računa ni brodske takse.

Pokušaću još malo da pojasnim.

Poenta ovakvih krstarenja je da na svoj mail uvek dobiješ informaciju o najboljoj ponudi. Zapravo se dobije najniža cena koju brodar prodaje agenciji. A ponuda ima raznih... Sniženja ima raznih...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sjajno Dubravka!

E sad, moderatorka čeka da vidi da li ćeš uz pomoć uputstva koje sam ti poslala uspeti da umetneš slike ili će ti biti potrebna dodatna pomoć. Javi se slobodno :)!

Hvala na podršci!:). Moderatorka je sjajna, sve mi je pomogla!

Čim prođe Đurđevdan, moja slava, proučiću detaljno uputstvo za stavljanje fotki. Vidim da ima nekih spojenih reči u tekstu pa bih i to želela da ispravim.

Izmenjeno (Dubravka25)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

daj i meni da se prijavim na tu mejling listu pa da i meni stižu te ponude

p.s.sretna slava

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sretna slava, da, i da vidimo posle te slike sa putovanja!

Krstarenja su fantastična, specifično iskustvo u svakom slučaju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na pohvali, baš mi je drago da ti se sviđa, jer je ovo moj prvi forum. Jesam, pisala sam o Beču:stidljivko: i još o nekim destinacijama.

Ma opis Beca ti je "boli glava", a od ovog tvog opisa ce "mene da boli glava" i nece mi pomoci ni 100 febriceta jer sam (magarac) zeni pokazao sve ovo i dobio sam "domaci" da ispitam stvar.

Ne znam da li gresim, ali kada si prvi put postavljala temu bilo je reci u kojoj beogradskoj agenciji moze da se dobije info-vise!?!

Mozes li dati link agencije (ako ima kod nas) kod koje mozemo da popricamo na temu ovog krstarenja?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja pronašao sliku "mog" broda sa krstarenja pa moram da je okačim :D

Ništa fancy, ništa luksuzno...ali prelepo i sa punim osećajem da si na brodu...a na onim velikima...pa ko da si u šoping centru, u suštini, dok prođeš sve hodnike i zaobićeš ponudu unutrašnjih sadržaja i dođeš do spoljne palube i mora...

302_vatutin.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

daj i meni da se prijavim na tu mejling listu pa da i meni stižu te ponude

p.s.sretna slava

Nije nikakav problem, ako moderatori odobre.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja pronašao sliku "mog" broda sa krstarenja pa moram da je okačim :D

Ništa fancy, ništa luksuzno...ali prelepo i sa punim osećajem da si na brodu...a na onim velikima...pa ko da si u šoping centru, u suštini, dok prođeš sve hodnike i zaobićeš ponudu unutrašnjih sadržaja i dođeš do spoljne palube i mora...

302_vatutin.jpg

Stvarno deluje vrlo prijatno i intimno, mada i ovi veliki imaju dušu i imaš osećaj da si na vodi, kad okačim slike (ako uspem), imaćeš pravu sliku.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Linkovi na PP, vec su vam to rekli. Tu nema sta da se odobrava pojedinacno. Imate Pravilnik foruma u gornjem desnom uglu svake stranice. Takodje nije neophodno citirati ceo post ako ispod njega odgovarate, tako se prepunjava i nije pregledno. Izuzetno ako citirate nekog ko je pisao ranije.

Izmenjeno (Infoputnik)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cekam nestrpljivo fotografije broda i ovog krstarenja.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo slika. Kliknite na ovaj link.

http://picasaweb.goo...4awP&feat=email

Nisam uspela da ubacim u foto-turu, ali ću se edukovati, treba mi malo vremena.

Od mesta koje smo posetili na krstarenju fale Katakolon i Mikonos, nisam pronašla baš adekvatne fotke.

Izmenjeno (Dubravka25)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koja lepota. Šta se sve vidi. Milina.

I pino bar ste imali (mi naš zvali "pijani bar")...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26023
    Ukupno tema
    868342
    Ukupno poruka