mirarbi

Krstarenja

132 poruke u ovoj temi

Mirko, negde gore sam o tome i napisala. Ponuda najjeftinijeg aranzmana, koju meni salju svake godine, je 1000 e najmanje moguce i to bez dodatnih troskova i sa unutrasnjom, najjeftinijom kabinom. Napominjem i da je to aranzman koji je i promo krstarenje .

Sve kada saberes, potrebno je i dosta dzeparca jer i na brodu si dosta vremena i potrebno je trositi za pice, kafu, slatkise....sto je dosta skupo, a odredjen si samo na to. Moje misljenje je, ili ides kao covek ili ne ides.

U svakom slucaju je lepo i zanimljivo, ali po osobi treba izdvojiti min.1500 E, za decu min 900 E.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na iscrpnom odgovoru,

Da, tako sam i mislio...u pocetku je prica dosta zanimljiva, 300-500 eura smestaj, pa se i ne ucini da ce na kraju ispasti, skupo... ne kazem da je to mnogo para za sve to sto se dozivi i idi, ali za nas limitirane u finansijskom smislu, to ipak izadje dosta i to za 7-8 dana.

kada bi to moglo sve da se upakuje za do 1500 eura, izgledalo bi mi mnogo primamljivije.

I jos nesto, shvatio sam iz ponuda agencija da deca placaju samo lucke takse i da je smestaj u kabinama njima besplatan...da li znate da ako idu dve odrasle osobe sa dvoje male dece, ta deca spavaju u krevetima za odrasle ili im organizuju neki dodatni krevet? da li i ta deca placaju satl busove i ekskurzije?

Sve u svemu i te ekskurzije "dosta" kostaju pa se tu nakupi jos kao i ceo aranzman na brodu...

Te cene pica koje ste naveli na brodu...da li ste pokusali na brod da unesete nesto svoga pica i da ga tamo negde konzumirate "krisom", ili postoji neka kontrola i pravila sta na brod sme a sta ne sme?

Pozdrav

Mirko

[/quote

Što se dece tiče, poznejem ženu koja se pre nekoliko nedelja išla na krstarenje sa dvoje dece uzrasta od 7- 10 godina i plaćala je za svo četvoro oko 4800 evra, išla je avionom preko Kon Tikija, znači za decu je plaćala lučke taxe, oko 230 evra, pa bakšiš oko 50 evra i naravno avionski prevoz i za sve njih je toliko izašlo. Imali su spoljašnju kabinu sa balkonom i kaže da je za njih četvoro bila jako mala, koliko sam ja razumela spava se valjda na pomoćnim ležajevima.

Što se tiče pića na brodu mi smo unosili vodu i nije bilo problema.Malo je neprijatno da se za večeru ne poruči piće jer jedan konobar služi 3 stola i svi poruče piće ( uglavnom vino koje se kretalo od 18 evra pa do 60 evra), pa smo mi poručivali svako0 veče vodu jer nam je bila najjeftinijabiggrin.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ok, hvala svima na iscrpnim i nesebicnim odgovorima...meni je ovo znacilo, a nadam se da i drugima moze posluziti.

Jos jednom, najlepse hvala na odgovorima.

Pozdrav

Mirko

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na čemu, ako imate još nekih pitanja ili nedoumica, slobodno se obratite...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa evo i ja de se oglasim. Mislim da sam u nekom od ranijih postova odgovorila ali evo da ponovim.

Od agencije, do agencije cene se razlikuju. Mi smo išli preko brodara, odnosno preko licenciranog agenta brodara.

Na taj način se izbegne agencijska provizija, a njihovi agenti uvek imaju informaciju, da li je neka dobra kabina ostala i onda bolje kabine nude po nižim cenama. O unutrašnjim kabinama da ne govorim.

Naravno postoje i last minit popusti, i razni drugi popusti koje brodar nudi zavisno od ture i popunjenosti kapaciteta broda.

I nas je koštalo u najvišoj sezoni avgust, na najboljem deku, sa kabinom koju ste videli na slikama: a to je ogroman bračni krevet + trosed koji se razvlači u krevet veliki kao bračni.

619+619 (kabina)=1.238 eura krstarenje

3 x 115 eura lučke tase 345 eura (za troje, jer ćerka nije plaćala kabinu pošto nije punoletna)

Znači krstarenje sa taksama za nas troje: 1.583 eura

Napojnice koje se plaćaju na brodu za svo troje 120 eura

Naravno put do Dubrovnika iz Beograda cca 400 eura.

I ja sam za to ili ideš ili ne ideš. Ničega se nismo odricali, pili kafu kada smo želeli, vino takođe, sokove takođe (uzeli smo pakete), i ja sam se prijatno iznenadila kada je celokupni račun na brodu izašao ravno 300 eura.

Sve u svemu, najbolja kabina u top sezoni sa taksama, pićem na brodu, napojnicama i izletima nas troje je koštalo

ravno 3.000 eura, tj 1000 eura po osobi sa svim troškovima i to opušteno.

Nije bilo promotivno krstarenje ni najlošija kabina, naprotiv!

Mi smo se odazvali na informaciju o sniženju, izabrali termin, brod i destinaciju.

Da nije bio avgust, i da smo uzeli unutrašnju kabinu, verovatno bi koštalo manje.

Što se tiče vode, može da se unosi na brod, mada postoje automati za doručak i večeru, gde se uzima voda besplatno.

Što se tiče večere i mi smo uzimali pivo, vino, ali nije ista cena kao kad se uzme a la cart to veče. Mi smo uzimali pakete (bonovi), koje imate za bezalkoholna pića, i pivo i vino. Ne znam sad tačno cenu tih paketa ali su jeftiniji.

Na brodu ima gotovo 5 obroka uračunatih u cenu, pa nam je zaista bilo besmisleno da dodatno nešto jedemo na brodu, pogotovo slatkiše, kojih uz svaki obrok ima u izobilju.

Izleti brodski su skupi i iznose oko 100-150 eura (ne sećam se tačno). Ali je nama blo veoma zanimljivo da to obiđemo sami, sa unapred pripremljenim planom.

Na izletima potrošite onoliko para, kolko sebi odredite džeparac.:D

Recimo na Santoriniju (ne sećam se tačno kolika je bila cena žičare), ali nije bila više od recimo 9 eura. Ali eto 27 eura, povratna karta sa žičarom, i neka smo potrošili u kafiću još 30 eura ( a ne znam koliko smo potrošili)... Ukupno nas je taj izlet koštao oko 60 eura za svo troje.

Prevoz je obezbeđen od strane brodala malim čamcima i od cruisera do obale se nije plaćao.

Ali recimo na Mikonosu je 16 eura bila povratna karta za dete 10, znači za troje 42 eura i opet u kafiću neka je 30 eura, što sve ukupno dođe za troje 72 eura. Mnogo manje nego brodska eskurzija.

Zatim Atina, mi smo išli taksijem, ali može i metroom čija je cena 4 eura od luke do centra Atine. Tamo smo uzeli turistički autobus, obišli potom grad malo pešice, popili kafu i sokove negde u nekom kafiću i eto opet za troje ne mora da bude više od 70 eura.

Zatim Krf, koristili smo brodski šatl do centra i nazad 42 eura nas troje , i neka bude opet kafić, i obišli ostrvo Vido lokalnim čamcem, otišli do kuće "Sisi", sve u svemu nas troje opet mnogo manje nego brodska ekskurzija.

I tako redom, prilagođavate se budžetu odvojenom za izlete.

Ali se zaista sve isplati do poslednjeg dinara. Zaista lepo, i krajnje hedonističko iskustvo,

jer u jednom cugu obiđete mnogo lepih mesta.

Kada putujete direktno preko agenta brodara, cene su mnoooogo jeftinije nego kad putujete preko neke od agencija.

Izmenjeno (Dubravka25)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...ja krstarim jako puno zahvaljujuci snizenjima koja dobijam putem mail-a. Sada sam dobila jako povoljnu ponudu za krstarenja od dvadesetak dana za Brazil, Argentinu, Juznu Afriku i Karibe. Cene su super! Zamislite za takozvanu unutrasnju kabinu krstarenje je 490 € a za spoljasnju 590 €. To je super povoljno.Odseliti se kao ptica u tople krajeve kada kod nas pocinju kisa i hladnoca da se uvlace u kosti...

Izmenjeno (SIRENA1)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ona druga cena je za spoljašnju?

...upravo sam ispravila pravopisnu gresku... da spoljasnja prozorska a balkonska kakabina je 690 €...

Takse po osobi su 160 €...

SUPER JE ALBUM !!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja brisnuh poruku, da ne kvari temu...

Kakav album?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...ja krstarim jako puno zahvaljujuci snizenjima koja dobijam putem mail-a. Sada sam dobila jako povoljnu ponudu za krstarenja od dvadesetak dana za Brazil, Argentinu, Juznu Afriku i Karibe. Cene su super! Zamislite za takozvanu unutrasnju kabinu krstarenje je 490 € a za spoljasnju 590 €. To je super povoljno.Odseliti se kao ptica u tople krajeve kada kod nas pocinju kisa i hladnoca da se uvlace u kosti...

To je i redovna cena, koliko sam mogao da vidim...tolika je skoro na svim brodovima , a koji mogu preko neta da se nadju...nego kako se stvoris tamo u toj luci?

koliko te kosta da dodjes do Brazila ili Argentine ili Juzne Afrike ili Kribe...tj, gde se tacno ukrcavas na taj brod i kako dolazis do te luke?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je i redovna cena, koliko sam mogao da vidim...tolika je skoro na svim brodovima , a koji mogu preko neta da se nadju...nego kako se stvoris tamo u toj luci?

koliko te kosta da dodjes do Brazila ili Argentine ili Juzne Afrike ili Kribe...tj, gde se tacno ukrcavas na taj brod i kako dolazis do te luke?

Sto se tice on line rezervacije za krstarenja ja ne bih mnogo forsirala jer spoljasnje kabine mogu imati tako zvani "zaklonjeni vidik" camcima za spasavanje. On line sistem preko interneta Vam ne daje tu informaciju...pa da na primer svih 19 dana kao sto je slucaj sa ovim programom kroz prozor gledate camac za spasavanje. Veoma neprijatno...

Zar nije prelep program krstarenja?

MSC MUSICA 31.10 2010. 19 dana/ 18 noci, polazak iz Venecije ili Dubrovnika(po zelji).Venecija,Dubrovnik, La Valeta/Malta/, Malaga/Spanija/, Funchal/ostrvo Madeira,Portugal/,Tenerife/Kanarska ostrva/Fortaleza/Brazil/,Recife/Brazil/,Salvador de Bahia/Brazil/,Rio de Janeiro/Brazil/.

Za povratak iz Rio de Janeira je potreban avionski prevoz do kuce.Treba naci naj ekonomicniju ponudu preko Agencije ili preko interneta u ovom slucaju.

Izmenjeno (SIRENA1)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je i redovna cena, koliko sam mogao da vidim...tolika je skoro na svim brodovima , a koji mogu preko neta da se nadju...nego kako se stvoris tamo u toj luci?

koliko te kosta da dodjes do Brazila ili Argentine ili Juzne Afrike ili Kribe...tj, gde se tacno ukrcavas na taj brod i kako dolazis do te luke?

Evo i ja malo da se umešam, sad sam gledala sajtove i nisi u pravu. Redovna kataloška cena j za to putovanje 18 noći, 19 dana do Brazila se bez brodskih taksi kreće oko 990 eura i to unutrašnja kabina.

Što je kabina bolja, a brod veći i luksuzniji to je i cena veća.

Mada sam ja dosta povoljno putovala jednim od najluksuznijih brodova na svetu Fantazija po dosta povoljnoj ceni 12 dana.

Izmenjeno (Dubravka25)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je i redovna cena, koliko sam mogao da vidim...tolika je skoro na svim brodovima , a koji mogu preko neta da se nadju...nego kako se stvoris tamo u toj luci?

koliko te kosta da dodjes do Brazila ili Argentine ili Juzne Afrike ili Kribe...tj, gde se tacno ukrcavas na taj brod i kako dolazis do te luke?

... Mirko,ja sam nova u FORUMU i ne razumem kako je moguce da mi je deo teksta koji sam napisala NESTAO ???

Naime, samo sam " skinula" sa web stranica kataloske cene krstarenja poredjenja radi... Ja sam najsrecnija kada ovakvo povoljna snizenja krstarenja mogu da podelim sa svima Vama.

Cena za najeftiniju kategoriju, unutrasnje kabine za dve osobe je 1950 € (490 € snizena cena po osobi, 980 € za dve osobe)

a cena najskuplje apartmanske kabine sa balkonom za dve osobe je 3940 € ( 690 € snizena cena po osobi, 1380 € za dve osobe)

Mislim da je razlika ocigledna...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Dubravka25

@Sirena1 ,hvala vam puno.Krstarenje je moja velika,neostvarena zelja.Ali citajuci vasa iskustva,sada znam da i za mene ima nade:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa naravno da ima nade, samo treba da razmenimo iskustva, da što bolje prođemo za što manje para, a to upravo na ovom forumu i radimo.:srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preporuka je da ne skidate sa sajtova, nego da pisete svoj tekst, svoja licna isklustva. Kopiranje sa sajta neke agencije nije preporucljivo. Vec je o tome pisano.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka