S_BG

Palićko jezero

164 poruke u ovoj temi

U 9.7.2016. at 16:26, mikap je rekao/la:

 

Mi smo juče bili. Još uvek je ovakva situacija. Moram priznati da smo se razočarali.

Bili smo pre dve godine, isto u julu, otprilike čak u isto vreme, mislim na doba dana. Neuporedivo je bolje tad bilo.

 

Sad sve nekako deluje prazno, nedovršeno.. ne znam šta bih rekla. I dalje se nešto renovira. Te kućice, kafići, trafike što su u okviru parka nisu radile.

Nema nekih životinja.

Voda prljava u tim nekim bazenima, ali baš prljava.

Ti mostići su i dalje zatvoreni.

kao da nje isti zoo vrt u kom smo bili pre dve godine. Nema te neke živosti koje je tad bilo. Sve je nekako otužno.

 

 

 

Jadne zivotinje! Kakva sramota!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nazvao sam vrt telefonom. Kažu da je renoviranje završeno. Ne znam da li govore istinu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pročitao sam da su nabavili belog lava i lavicu.

Čitam i da prave nove pešačke staze u Velikom parku, a da je u planu i renoviranje Velike terase.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 21.3.2017. at 14:41, Žutać je rekao/la:

Pozdrav,

Za ovih nekoliko godina sam boravila u nekoliko vila na Paliću, a izdvajam vilu Aurora u samom centru, 5 minuta laganim hodom do jezera. Domaćini su divni i ljubazni, dostupni su vam 24h. Cena je pristojna, izdaju sobe i 2 apartmana koji se sastoje od velike prostorije u kojoj je ležaj,tv i mini kuhinja(frizider,reso) i kupatilo. Lokacija je odlicna zbog marketa i prodavnica. Koliko se secam, doplacivalo se za dorucak i obicno to budu virsle,jaja,pasteta i dzem, med, jogurt, mleko, caj i pahuljice.

Boravila sam i na Majkinom salasu, pun pansion i polupansion, po meni preskupo, ali dobro...Idealno za vikend, preko toga je dosadno osim ako niste motorizovani da obidjete okolne vinarije, ergelu Kelebija ili na izlet u Madjarsku.

Ne znam kakva je sad situacija sto se Palica tice, cula sam da su zatvorili neke ugostiteljske objekte i da je generalno pusto i zapusteno. Ako gresim neka me neko ispravi.

Nadam se da sam pomogla i izvinjavam se na dugackom odgovoru.

 Zainteresovali ste me za smeštaj Aurora. Brine me što na Booking-u nemaju sve dobre ocene, već pola pola, a najviše me brine što su čistoća i bežični net najgore ocenjeni :(. Kakva su vaša iskustva sa te dve konkretne stavke i ako može podatak kada ste kod njih boravili? Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da se pomirim sa tim da neću dobiti odgovor vezan za smeštaj Aurora, ali vas sada molim da mi date informacije kako se još može hraniti na Paliću, osim po restoranima. Ne kažem, otićićemo i mi za nedelju dana jednom ili dvaput u restoran, ali ne možemo to sebi priuštiti svakog dana. Čula sam da postoji Idea, kao i pekare, ali ima li još nečega? Npr. postoji li mesara (ne kupujem meso u mega marketima), ili neka varijanta kupiš meso, a oni ti ga ispeku na roštilju, ili neki fast-food, ili neka pizzeria i sl.? U Subotici znam da svega toga ima, ali kakvo je stanje na Paliću? Hvala unapred! I da, imajte na umu da mi je hitno. Krećemo za tri dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da se pomirim sa tim da neću dobiti odgovor vezan za smeštaj Aurora, ali vas sada molim da mi date informacije kako se još može hraniti na Paliću, osim po restoranima. Ne kažem, otićićemo i mi za nedelju dana jednom ili dvaput u restoran, ali ne možemo to sebi priuštiti svakog dana. Čula sam da postoji Idea, kao i pekare, ali ima li još nečega? Npr. postoji li mesara (ne kupujem meso u mega marketima), ili neka varijanta kupiš meso, a oni ti ga ispeku na roštilju, ili neki fast-food, ili neka pizzeria i sl.? U Subotici znam da svega toga ima, ali kakvo je stanje na Paliću? Hvala unapred! I da, imajte na umu da mi je hitno. Krećemo za tri dana.

Pozdrav i izvinjavam se sto ste cekali odgovor,imala sam problema sa registracijom i loznkom tako da sam morala ponovo da se registrujem.

Ovako, poslednji put sam bila 2012.za NG i bilo je cisto i uredno, za wi-fi se ne secam iskreno i nije bio toliko zastupljen net ni ovi telefoni.

Sto se tice ishrane restoran Riblja carda na samoj obali jezera ili picerija Omega. Uvek sam ostajala po 2,3 dana tako da je i ishrana bila u navedenim objektima i u marketima. Ne znam kakvo je sada stanje. Tu je i Majkin salas sa domacim specijalitetima. Taxi nije skup koliko se secam, sto Vam olaksava ukoliko nemate auto.

Ako imate jos neko pitanje pitajte :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

preporuka za pizzeriju je don korleone a za restoran nezaobilazni abraham

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na njih sam skroz zaboravila, a cula sam da su odlucni ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala za odgovore!!!

Zanima me još samo postoji li mesara na Paliću, kao i imaju li neke kioske za pojesti nešto s' nogu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vila Aurora je spolja gladac, a unutra jadac. Lokacija joj je super, dvorište prelepo, parking veliki, ali su apartmani da bog sačuva. Svuda štroka, paučina, pokućstvo razdrndano i polomljeno, štekeri izvaljeni, tabla sa osiguračima bez zaštitnog poklopca, mrežice za komarce pokidane, zavese poskidane, tepisi nikad usisani, vonja na dim cigarete, peškiri predratni. Pobegli smo glavom bez obzira.

Palić je divan, ako ne govorimo o samom jezeru. Ono je mutno, zelenkasto-braon boje, sa mnoštvom uginule ribe po površini.

ZOO vrt oskudeva sa životinjama. Pola kaveza je prazno.

Mesara ima jedna u centru, prekoputa Vodotornja, postoji i nekoliko pekara, što u zidanim objektima, što u kioscima (cene su više nego u Beogradu, Novom Sadu, Nišu...), nekoliko fast-food kioska, dve-tri poslastičarnice (nude samo sladoled i galuške), poveća Idea, manji Trgopromet i još poneki mali privatni market. Restorana i picerija ima baš dosta. Tu su i apoteke, zubar, pošta i jedna kineska radnja.

Turist biro je prekoputa hotela President, radi do 19h radnim danima, a vikendom, kad ima najviše turista, je zamandaljen.

Predveče i uveče na šetalištu nema nikakvih dešavanja, nema se šta kupiti onako s' nogu, osim da se sedne u restoran. Jako dosadno.

Tokom dana se mogu iznajmiti bicikli (80 dinara pola sata) i pedaline (skuplje nego u Grčkoj). Vozić radi.

Sve u svemu, ne očekujte ništa više od prelepe prirode (izuzev samog jezera).

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Baš smo planirali ove godine da porodično odemo tamo, ali posle ovog teksta nisam siguran :rolleyes:

Verovatno ćemo samo jednom prilikom da svratimo na jedan dan da vidimo jezero i toliko... :neznam:

Hvala na iskrenim utiscima :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Je li bio neko poslednjih mesec dana? Da li jezero i dalje grozno?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Proveli smo lep vikend na Palicu i Subotici. Jezero na nas nije ostavilo neki poseban utisak,sve se jako brzo obidje,da nema zoo vrta rekla bih ništa posebno.... 

Izmenjeno (teax)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Proveli smo lep vikend na Palicu i Subotici. Jezero na nas nije ostavilo neki poseban utisak,sve se jako brzo obidje,da nema zoo vrta rekla bih ništa posebno.... vrt je prelep,ima puno životinja kojih nema u Beogradskom. Subotica,lep grad,uredjena,čista...odseli smo u hotelu Forum Garni,sve preporuke,odlučan je i u samom centru.

BDBCAE0D-DBF5-480E-84F9-3C33A280F3E5.jpeg

A5E1A543-8259-42C7-9243-4661CEE5F5B8.jpeg

707A14F3-48F6-4EF0-8067-08D99A0E4A25.jpeg

3062F405-B742-41B4-A25A-FB68ADD0F3FF.jpeg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka