S_BG

Palićko jezero

164 poruke u ovoj temi

Suboticatrans svaki dan vozi za Segedin ali što se tiče odlaska u Morahalom, kao što reče @Markeez , to treba proveriti sa njima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i autobusom skoknete

Šteta je ne skoknuti, kad ste već blizu. I banja Anna u samom centru Segedina, ako ništa drugo, a tu su svakako i banje Mako i Morahalom.

Ne znam iskreno Koldar da li ovo možda nešto može pomoći :neznam: - slikala sam autobusku stanicu u banji Mako:

pa180301.jpg

i 1o minuta laganim hodom odatle je kupalište Mako. Bila sam pre 2 nedelje tamo i autobusom agencije prolaze baš kroz centar Segedina za obe ove banje. I mislim da do banje Mako beše treba 2o minuta.

Izmenjeno (Biljana 2302)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam iskreno Koldar da li ovo možda nešto može pomoći :neznam:......

Na žalost ne baš. Na ovoj slici nema reda vožnje. Ne znam šta znače ovi brojevi od 1 do 10. Predpostavljav da su to brojevi perona. Inače busevi između Segedina i Makoa idu u proseku na svakih pola sata.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da, to su brojevi perona ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bio neko odskora na Palicu?

Isao bih uskoro na jednodnevni izlet, pa me zanimaju zooloski vrt i prostor uz jezero. Kako se odrzava zoo vrt - to me najvise interesuje? Prosto, da znam vredi li ici, ili pola zivotinjskih vrsta ni nema...

Posto rade do 15h, posle bismo prosetali oko jezera, i skoknuli do Subotice na kavu. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo pre 20 dana po povratku iz Segedina svratili, ne bi li popili kafu. U 14h nigde zive duse, prosetali malo, i pobegli. Nista nije radilo, e sad zoo, ne znam, neko ko zivi tamo, pa cesce posecuje, mozda je vikendom zivlje...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, kontam... Pa, za Zoo vrt me vise zanima u kakvom je stanju, sto se mene tice - mozemo i sami biti u njemu. Ulaznica od 250 dinara za 6h, koliko je otvoren zimi, je bas poklon.

Hvala i za ovu info, bar da znam da za Palic ne ostavljamo mnogo vremena. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bili smo u ZOO vrtu na Palicu proslog vikenda u povratku iz Segedina.

Ulaznica za 4-voroclanu porodicu je 700 dinara, sto je vise nego duplo jeftinje nego u Bg.

Radno vreme je od 7-19h.

Trenutno se dosta renovira, cini mis e da je siromasniji sa zivotinjama nego pre 4 godine kad smo poslednji put bili, ali ono sto su uradili je za svaku pohvalu i vidi se da kad zavrse radove da ce to izgledati bas kako treba.

Ono sto mi je umanjilo dozivljaj je sto su svi mostici koji prelaze preko stanista jelena zatvoreni zbog rekonstrukcije (ili samo kao nesigurni za setnju po njima), na ostrvu majmuna nije bilo ni jednog majmuna, a i jezercetu je zabranjen prilaz, Kavezi u kojima postoje i bazencici su puni prljave vode sa mnostvom uginulih riba. 

U svakom slucaju i pored ovih nedostataka verujem da ce se do leta to sanirati.

Pored jezera je bilo dosta ljudi, ali valjda smo naisli u vreme kada je jos rano za veceru a kasno za rucak, restorani su bili poluprazni, kiosci jos nisu poceli da rade, sve u svemu, nismo se bas dugo zadrzavali, ostavili smo Suboticu i Palic za poseban izlet krajem maja, pocetkom juna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakve su uopste cene na Palicu, restorani, kafici...? Ima li nekih izleta? Biram izmedju njega i nekoliko banja. Svidja mi se sto bismo otisle do Subotice, mama je bila jos pre desetak god., ja pre 14-15...Idem sad i na tu temu :-)!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav, nova sam na forumu :) I mene zanima sta ima da se vidi , gde je dobra klopa i kakva je posecenost u avgustu :) Inace poznajem dobro Palic i okolinu, sta da vam kazem kad sam 10 godina za redom isla po nekoliko dana...mir i tisina,napunite baterije. Ako moze neko da odgovori, hvala :onaaako: 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam bas razumeo, 10 godina ste bili na Palicu a trazite pomoc oko toga sta ima da se vidi tamo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pogresno sam se izrazila-znam sta ima da se vidi,ali me zanima kakva je sada ponuda restorana.Od prijatelja sam cula da Riblja carda nije ono  sto je bila(ili se tako zadesilo kad su oni bili i probali),kao ni picerija Omega...Zato bih volela da neko preporuci restorane,salase na Palicu i okolini.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima :)

I mene zanima kao i koleginicu Žutać, preporuke restorana, picerija... Mada, mene zanima i drugo, šta sve posetiti/videti/ne zaobići. Bila sam na Paliću i u Subotici par puta, ali samo na dan, pa nikad nisam imala vremena da usporim i uživam. Zbog toga planiramo ''mini-odmor'' od par dana ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

jedini restoran koji vredi pohvaliti na palicu je abraham a u subotici boss (na mene ostavio najjaci utisak)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 21.4.2016. at 14:42, vekim je rekao/la:

...

Trenutno se dosta renovira, cini mis e da je siromasniji sa zivotinjama nego pre 4 godine kad smo poslednji put bili, ali ono sto su uradili je za svaku pohvalu i vidi se da kad zavrse radove da ce to izgledati bas kako treba.

Ono sto mi je umanjilo dozivljaj je sto su svi mostici koji prelaze preko stanista jelena zatvoreni zbog rekonstrukcije (ili samo kao nesigurni za setnju po njima), na ostrvu majmuna nije bilo ni jednog majmuna, a i jezercetu je zabranjen prilaz, Kavezi u kojima postoje i bazencici su puni prljave vode sa mnostvom uginulih riba. 

U svakom slucaju i pored ovih nedostataka verujem da ce se do leta to sanirati.

...

Mi smo juče bili. Još uvek je ovakva situacija. Moram priznati da smo se razočarali.

Bili smo pre dve godine, isto u julu, otprilike čak u isto vreme, mislim na doba dana. Neuporedivo je bolje tad bilo.

Sad sve nekako deluje prazno, nedovršeno.. ne znam šta bih rekla. I dalje se nešto renovira. Te kućice, kafići, trafike što su u okviru parka nisu radile.

Nema nekih životinja.

Voda prljava u tim nekim bazenima, ali baš prljava.

Ti mostići su i dalje zatvoreni.

kao da nje isti zoo vrt u kom smo bili pre dve godine. Nema te neke živosti koje je tad bilo. Sve je nekako otužno.

Ne znam da li smo se zadržali 45min sve ukupno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26535
    Ukupno tema
    888468
    Ukupno poruka