S_BG

Palićko jezero

164 poruke u ovoj temi

Zanima me koliko ima od Palica do Segedina tj, kolika je udaljenost?Putujem za vikend na Palic pa bi skoknuo do Madjarske da kupimponesto od slatkisa i hrane tipa kackavalja,mesnih proizvoda i slicnoga.Ili imate predlog gde se mozda blize moze kupiti i nemora ici do Segedina?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

38km

Izmenjeno (marco polo)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nisam se kupala na jezeru,ali zelim da pohvalim hotel prezident.odlican je!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Larus bili pre mesec i po dana i moram reći da je vila prelepa, domaćini više nego uslužni, doručak odličan, lokacija takođe. Sve je novo i sa ukusom naešteno.

Boravili pre toga u Prezidentu, par puta produženi vikend, uglavnom u jesenjem ili zimskom periodu, tako da smo uživali u unutrašnjem bazenu, jakuziiju, masaži... Sve pohvale za hotel.

Jedino razočarenje nam je bila klopa u Maloj gostioni.

Da li je neko skoro bio u vili Larus? VIdim da su utisci iz 2012. vrlo dobri pa razmisljam da uzmem jedan vikend do kraja marta kod njih, imaju trenutno vrlo povoljnu ponudu za ovo prolece, nocenje za dve osobe 2000din

Bila sam vise puta na Palicu, ali nikad pre leta pa se nadam da ce nas vreme posluziti..

Izmenjeno (andrassyut)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio skoro na Majkinom salasu (tj imao smestaj u Cvetnom)? Vidim gde je u odnosu na jezero, tj znam taj deo, i ta daljina licno nije problem. Deluje jako lepo i podseca me na stare kuce moje porodice, ali eto ako je neko odseo tamo mogao bi da napise koji utisak?

http://www.majkinsalas.rs/

Tekst i nekoliko slicica

Izmenjeno (andrassyut)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Управо се вратих с Палића. Одсели смо у хотелу "Парк", смештај у двокреветној соби, која има кабловску, бежични интернет, лепо купатило и простран ормар коштао је 2.900,00 РСД плус такса, укупно 3.120,00. Укључен је у цену и доручак у оближњем ресторану "Мала гостиона". Није класичан шведски сто, него вам направе нешто, по озбору... супруга је узела омлет са сиром и шунком, а мени су направили салату од туњевине и додали класичан слатки доручак, мед и мармелада уз чај. Тамо смо и ручали, и прилично повољно, ако се нису преварили у рачуну ;) Пастрмка, чорба, ћурећи медаљони, гриловано поврће, помфрит, кока кола, вода, парадајз салата и хлеб, укупно 2.100,00 РСД.

Зоо врт је уредан, животиње су живахније него на летњим врућинама. Карта је 250,00 РСД.

Парк око језера је врло култивисан, има дечјих игралишта, све је зелено, језеро изгледа као море.

Увек еј лепо провести дан, два на Палићу.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Boravili smo u hotelu Park, usluga na bazi polupansiona. Ishrana je bila u obližnjij Maloj Gostioni. Osoblje hotela i restorana veoma ljubazno i svojski se trude da vam pomognu. Cena je bila oko 3200 RSD

Pratimo sajt lanca hotela Elit. Mozda upecamo neku ponudu i ovog leta. Palic sa Suboticom je zbilja jedinstvena celina. Posebnu draž čini prelepa arhitektura madjarske varijante secesije.

Neko je pitao za hranu, grickalice i hemiju. Mislim da je isplatljivija varijanta suboticki buvljak nego odlazak do Segedina. Segedin je zbilja prelep grad ususkan u panosnkoj ravnici. Nazalost, nasim ljudima je prva asocijacija soping tura, karavan kackavalj i zimska salama.

Od granice vodi auto-put ka Segedinu mada imate i magistralni put (cini mi se broj 5) ako zelite da izbegnete placanje vinjeta. Iskljucenje je oko 200 m nakon grancnog prelaza. Put je odličan i bez gužve.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne treba vinjeta do Segedina. O ovome je već bilo dosta reči na temi o Segedinu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Palic u prolece i rano leto je stvarno divan. Oko jezera ima puno zelenila koje je uredno podsisano i prosto mami da se setate ili jednostavno sednete na klupicu i uzivate. Nama je to omiljena destinacija za kraj maja. Jedan vikend tamo i imas osecaj da si pobegao mnogo dalje od grada nego sto jesi. Ne znam kako je u sred leta, verovatno ima mnogo vise ljudi i zivahnije je, ali je za nas ovaj period svakako interesantniji za kratak predah. :)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam kako je u sred leta, verovatno ima mnogo vise ljudi i zivahnije je

Prelepo je i tokom leta, svo to zelenilo omogucava da dises i kada su najvise temperature a u toku noci ume i da zahladni toliko da treba dzemper :)

Da li je neko bio skoro na Majkinom salasu (tj imao smestaj u Cvetnom)? Vidim gde je u odnosu na jezero, tj znam taj deo, i ta daljina licno nije problem. Deluje jako lepo i podseca me na stare kuce moje porodice, ali eto ako je neko odseo tamo mogao bi da napise koji utisak?

Taman da ostavim komentar na smestaj u Cvetnom salasu buduci da sam skoro bila tamo i dam antipreporuku za njega. Ako bi nekog slike navele da pomisli kao i ja, na klasicnu starinsku vojvodjansku kucu, debelo bi se razocarao. Sobe su najobicnije, sa vec dosta koristenim krevetom (tj dusekom), jeste da je sve cisto ali kupatilo je takodje vidno staro, kamenac je uzeo pod svoje..Stoji da je mirno kako su i rekli ali ja sam, na osnovu reklame, ocekivala nesto drukcije i lepse. A pogotovo nije vredno voziti toliko daleko od jezera zarad spavanja, pa bilo i jeftinije od vili koje su na samom jezeru - jer su nebo i zemlja. Ja sam odsedala u boljoj kuci nedaleko od jezera po dosta nizoj ceni, ali za te pare i ne ocekujem nista vise od korektne i ciste sobe.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko boravio u dvorisnom apartmanu Vila Regina, molila bih utiske...

mi idemo narednog vikenda u ovaj smestaj, deluje ok na slikama

nadam se da ce nas vreme posluziti

vidim da nije skoro pisano na temi

pa ako se setite neke nove preporuke za restoran ili neki obilazak, dopisite :)

Izmenjeno (Marg_)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Preporuka ....definitivno ponesite pasos jer nema razloga da posetite Szegedin ili barem neku od banja (Morohalom / Mako ) u blizini istog . :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala, ali to mi je malo komplikovano trenutno

sluzbeni auto, ne mogu van zemlje, pa ni za toliko

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Opcija - Ako zelite ipak da odete , predlazem da pozovete ili na neki nacin kontaktirate Suboticatrans i raspitat se da li taj vikend voze za Segedin/Morohalom pa ostavite kola i autobusom skoknete.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala. Spakovacu pasose svakako :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26535
    Ukupno tema
    888465
    Ukupno poruka