S_BG

Palićko jezero

164 poruke u ovoj temi

Nisam dugo bio na Palickom jezeru. Sigurno preko 10 godina, pa sam mislio sad u oktobru ili u novembru da sa devojokom odem na 2-3 dana, recimo na vikend na Palicko jezero.

Nigde ne mogu da nadjem cenu smestaja?

Kako je bolje putovati vozom ili busom.

 

Znaci najvise me zanima cena smestaja u hotelima tamo, to nikako ne mogu da nadjem na netu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ovo i mene interesuje, stvarno je "mrsava" ponuda na netu. Mene prvenstveno interesuju apartmani, ne hoteli.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa recimo :

http://www.palic.info/apartmani

sve moze da se izgoogla, a vecina salasa, cardi i cega vec ima svoje web prezentacije, potrazite

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja na Palić često odem na jedan dan,jer mi je blizu. Ali prošle godine u avgustu sam hteo da odem na produženi vikend i kada sam sveo računicu jeftinije mi je bilo da odem u Budimpeštu. Po meni su svi smeštajni kapaciteti dosta skupi. Neznam šta planiraš da radiš tamo, ali za mlade i nije nešto interesantno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam zvala ovih dana, mislila sam nesto da odemo negde za praznike i neverovatno koga god sam nazvala na Palicu, sve je bilo puno! Ja sam tamo bila uvek samo u prolazu, uopste nisam znala da je tamo takva frka. A nije bas ni nesto jeftino, po tim cardama i vilama prenociste nd za dvoje, od 2400 din. pa navise. <_<

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Roli je napisao:
Po meni su svi smeštajni kapaciteti dosta skupi. Neznam šta planiraš da radiš tamo, ali za mlade i nije nešto interesantno!

Ma meni i ne treba da bude interesantno, samo malo da se odmorim(o). A ako je bas tako skupo k'o sto svi kazete, mozda i promenim plan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam sa suprugom na Palicu 06. i 07. aprila ove godine.

Smestaj u hotelima na samoj obali jezera ili u parku je izuzetno skup (nocenje sa doruckom 3.500,00 dinara po osobi, a polupansion oko 4.500,00 dinara). Mislim na hotele "President", "Park" i "Jezero".

Medjutim, ima i jeftinijih vila sa dve do tri zvezdice, koje su od 200 m do 1 km udaljene od samog jezera (sto nije problem ni onima bez kola, a kamoli onima koji dodju sopstvenim prevozom). U takvim vilama nocenje sa doruckom je po osobi od 1.450,00 dinara (Vila "Lira" i "Cvetni salas") do 1.750,00 dinara (Vila "Regina"). Verovatno da takvog jeftinijeg, a pristojnog, smestaja ima jos.

Svi navedeni hoteli i vile imaju svoje zvanicne Internet prezentacije sa detaljnim opisom objekta, fotografijama soba, cenama...

Sobu morate rezervisati minimum 15 dana ranije. Ja sam nazvala nedelju dana pred polazak i nasla jednu jedinu slobodnu sobu za petak na subotu noc (6. na 7. april) u vili "Lira".

Sve u svemu, bili smo zadovoljni smestajem i ispostavilo se da je na Palicu dva dana puna kapa. Stigli smo da obidjemo sve: park, setaliste uz jezero, restorane, ZOO vrt, okolne salase. Pretpostavljam da bi nam da smo ostali duze od dva dana bilo bas dosadno. Zato je dobro sto nije bilo slobodnih soba za duze.

Mozda je leti interesantnije, jer cujem da se sa tzv. Zenskog stranda ulazi u jezero i kupa. Mada, moram priznati, meni jezero i ne izgleda privlacno za kupanje - voda je mutna i prljava (kao na beogradskoj Adi).

Ko ostane duze od dva dana moze da skokne do Subotice, koja je na samo 7km od Palica, ili do Segedina. Na samom Palicu postoji madjarski konzulat, pa pretpostavljam da je moguce brzo izvaditi vizu, ukoliko resite da predjete granicu.

Inace, ukoliko odete na Palic, obavezno posetite ZOO vrt. Prelep je.

Toliko za sada.

Detaljan opis mog boravka na Palicu, sa mnostvom korisnih informacija i obiljem fotografija, nacicete OVDE. Samo kliknite i uzivajte!!!

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikako vozom, bar ne Romantikom! Išao sam time prošle godine, i kasnio je nekoliko sati i u odlasku i u povratku. Katastrofa!

Bio sam za 1. maj, i pogrešio, jer je tada ona ulica pored jezera jedan veliki vašar, verujem da je mnogo lepše kada toga nema.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jel zna neko kako se krecu cene za kampovanje na palicu :D

saznao sma da ima 3 kampa ali nema nigde podatka oko cene :S

pls help me ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cene se krecu u zavisnosti sta trazite. Sobe se izdaju od 500-2.000din

post-305-1183103112_thumb.jpg

Izmenjeno (turizmolog)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije istina da je na Palicu dosadno!

Bila sam prosle godineu avgustu na dvanaest dana i jos otisla nezadovoljna sto nisamobavila sve.

Bili smo u htelu do jezera, mada ne u samom hotelu nego u kucici do njega, koja je u sklopu hotela.

Velike pohvale za hranu u restoranu hotela.

Preporucujem:

- jedrenje pojezeru

- obilazak zoo vrta - ljepsi je od beogradskog oko milion puta

- ko nije lokalni, nek ode do Subotice

- jahanje, vozanje kocijom

- brckanje u termalnom bazenu

- duge setnje

- vozanje biciklima koja se iznajmljiju kod jezera

- posjeta nekom od salasa (Cvjetni, Majkin); tu mozete provesti cijeli dan i pokusati dase adaptirate na nacin zivota koji su zivjeli nekada ljudi u Backoj

- mi smo se zadesili na dan gradske slave (mislim da je Sv. Istvan) - bio je divan vasar, kupili smo gomilu gluposti i nije nam bilo zao nimalo

- palacinke sa sladoledom i visnjama u hotelskom restoranu (Zove se nekako mala carda ili sl.)

- slane palacinke u istom restoranu

- pastrmku sa tartufima u istom restoranu

Ma, preporucujem Palic za divne odmore, kao pravi raj za oci i dusu!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

POZDRAV,

Palić stvarno puno treba da se razvija i bez malo pomoći teško je snaći se i odabrati pravo mesto što za restorane tako i za smeštaje.

Na http://www.palicinfo.com što predstavlja turističku ponudu Palića možete videti opširnije o smeštajima.

Cene nisu izražene pa se mora malo telefonirati ali ni to nije teško.

nadam se da sam nekom pomogao

pozdrav

Izmenjeno (macan)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

mirarbi je napisao:

Istina je da morate rezervisati sobu minimum 15 dana ranije. Ja sam nazvala nedelju dana pred polazak i nasla jednu jedinu slobodnu sobu za petak na subotu noc (6. na 7. april) u vili "Lira". Sve u svemu, bili smo zadovoljni smestajem i ispostavilo se da je na Palicu dva dana puna kapa.

 

Mirarbi, gledala sam na puno sajtova se spominje vila Lira, ali nigde nisam videla i slike smestaja, tj. sobe, kupatila i sl. Ako imas ti neke slicice, okaci, molim te, ili ako te ne mrzi, malo detaljnije opisi.I da li znas mozda nesto o vili Elizabeth, tj. da li si je mozda videla? Ili neko drugi zna mozda neku lepu vilu za smestaj?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam videla slike ovde na sajtu,nije lose,ali nisam bas ni impresionirana.Mislim da ima i bolje(a da je prihvatljiva cena).Iskreno ne mogu da sudim na osnovu 3 slike,ko zna mozda gresim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vila "Lira" predstavlja idealno resenje za one koji na Palic dolaze svojim kolima i koji ne zele da plate 50 evra po osobi, koliko kosta smestaj u hotelima uz samo jezero. Kazem za one koji dolaze svojim kolima, jer je vila udaljena oko 1 km od centra Palica. Naravno, ova relacija moze bez problema da se prelazi i peske, ali vise puta dnevno ici kilometar od vile do centra i nazad, pa jos setati oko jezera i po parku, moze da bude malo mnogo.

Vila se sastoji od prednjeg objekta, u kojem su recepcija i trpezarija. Pored tog objekta i iza je dvorisni parking, a zatim i jednospratna kuca u kojoj su sobe za goste. Sve je lepo uredjeno, odrzavano, cisto i pristojno. Sobe imaju TV, telefon i kupatilo. Grejanje je odlicno radilo kada smo mi bili, a uvece je i te kako bilo potrebno, bez obzira sto je bio pocetak aprila.

Svaka soba nosi naziv nekog instrumenta, te je taj instrument, izradjen od mesinga, zakacen na vrata sobe. I privezak za kljuceve odnosne sobe je u obliku instrumenta ciji naziv soba nosi.

Lira, kao instrument po kome je vila dobila ime, je zastitni znak objekta. Ugravirana je na svaku kvaku, pa cak i na escajg. Ispred vile i na kapiji je zakacena velika lira.

Po hodnicima vile i stepenistu su takodje okaceni muzicki instrumenti izradjeni od mesinga.

Dvoriste ispred i oko vile je besprekorno sredjeno. Sve je puno cveca, podsisanih borica... Na travnjaku stoje stara, drvena, zaprezna kola. Ovaj detalj sam vidjala ispred mnogih objekata na Palicu.

Dorucak je na bazi svedskog stola i stvarno je bilo po nesto za svaciji ukus (sunka, salama, barena jaja, kackavalj, paradajz, rotkvice, hleb, mleko, caj, sok od pomorandze, kafa, kukuruzne pahuljice, musli, puter, dzem...)

Osoblje je izuzetno ljubazno.

Uvece je apsolutna tisina. Milina za spavanje.

Mane - ima ih naravno. Voda u vili ima neki gadan ukus i miris, koji se oseti pri pranju zuba i umivanju (nismo je pili, svakako). Kad izadjete na put ispred vile, nemate utisak da ste na Palicu, jer ne vidite jezero, park, centar. Okruzenje je tipicno seoske. To je zbog toga sto je vila na 1 km od centra, sto se mora uzeti u obzir kao mana, medjutim da nije tako cena nocenja sa doruckom ne bi bila 1.450 dinara po osobi, nego mnogo vise.

Sve u svemu, mi smo bili zadovoljni smestajem i odnosom kvalitet - cena.

Preporucujem je svima za vikend varijantu, uz napomenu da bi vam za neki duzi boravak verovatno vise prijao smestaj blizi jezeru i parku.

Trudila sam se da sve realno i iskreno opisem, a vi procenite sami da li vam ono sto ste culi i videli odgovara ili ne.

Više fotografija Palića, svega što smo obišli, pa i same vile "Lira", sa detaljnim opisima, potražite OVDE.

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka