baki70

Gruzija i Jermenija

18 poruka u ovoj temi

Hvala Margarita, za početak prva foto tura je poslata.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi Baki, zanimaju me neki detalji vezani za Jermeniju obzirom da vučem korene odatle. Imam želju da odem tamo na leto pa me zanima kakav je postupak za dobijanje vize, kakve su cene i šta mi preporučuješ da obiđem?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo blablabla

Postupak za dobijanje vize je vrlo jednostavan. Viza se dobija na samoj granici i nije ti potrebno ništa od dokumenata, osim pasoša. Na šalteru predaš pasoš, oni ti daju formular koji popuniš. Pored šaltera je automat na kojem promeniš pare u jermenske drame. Pored automata stoji vojnik koji ti pomogne oko korišćenja automata. Ne sećam se tačno koliko košta viza, nešto jeftino, mislim da je manje od 10 eura. Jermenija u principu nije skupa zemlja. Mislim da je sve jeftinije, mada ne mnogo, nego u Srbiji. Za smeštaj ti preporučujem Envoy hostel, dobar je i imaju svoj sajt na kome možeš da vidiš cene. Ukoliko si spreman/na na malo asketizma možeš i prilično jeftino stići do Jermenije za manje od 100 eura kombinacijom voz, bus, maršutka (Bgd, Sofija, Istanbul, Tbilisi, Jerevan). Što se tiče pitanja šta obići, imaš na ovom podforumu Bliski Istok, moj putopis ,,Zakavkazje & Anadolija,, i tu sam detaljno pisao o mestima koje sam obišao. Mimo toga ja bi eventualno još obilazio Nagorno Karabah (nepriznata jermenska država, na teritoriji Azerbejdzana), neki praistorijski lokalitet sa megalitima i Selimov prolaz (tj. južni deo Jermenije).

Želim ti da uspeš u nameri da posetiš zemlju tvog porekla i vrlo rado ću probati da odgovorim na sva tvoja eventualna pitanja.

Pozdrav

Izmenjeno (baki70)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26504
    Ukupno tema
    887655
    Ukupno poruka