baki70

Gruzija i Jermenija

23 poruke u ovoj temi

Planiram za jesen putovanje u Gruziju i Jermeniju. Došao sam do dosta informacija, ali ukoliko je neko tamo bio, dobro bi došlo neko lično iskustvo. Konkretno interesuje me kakav je oktobar, što se tiče klime, za smucanje po Zakavkazju. Zanima me i da li je komplikovano (kolko traje i šta je potrebno) dobijanje jermenske vize na granici. Takodje i kolka je cena te vize, pošto sam našao nekoliko različitih cena. Interesuje me i kakve su cene po restoranima (za koliko može da se pristojno jede). Ukoliko znate nešto, što mislite da je bitno za ovo putovanje, slobodno napišite. Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo, već duže vreme me zanima ovaj deo sveta. Kako misliš do tamo i gde sve planiraš da ideš. Ja se već dugo razmišljam da nekako posetim Kavkaz. Koliko dana misliš da budeš u Gruziji i Jermeniji i ako nije tajna koliko će te koštati put.

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram vozom do Stambola. Noćim jedan dan (i izvadim vizu Gruzijsku). Od Istanbula do Tbilisija busom. Budem u Tbilisiju 3 dana. Za to vreme obidjem sam grad, Gori i Mčete. Dalje busom ili maršutkom za Jerevan. U Jerevanu bi ostao minimum 4 ili 5 dana. Osim samog grada odatle bi pravio dnevne ture do Ečmiazdina, Kor Virapa, Noravanka, Sevavanak, Noratus, Hajravank, Gegard, Garni. Zatim bi se vratio u Tbilisi i u zavisnosti od prolaznog vremena (kolko mi ostane keša) ili bio jedan dan u Tbilisiju i kreno busem za Istanbul, ili nastavio sa obilaskom Gruzije (Kazbegi, Tsminda Sameba, a možda i Kutais, Batumi itd.). Minimalno će mi put trajati 16-17 dana, ako budem kuburio sa lovom, ali mislim da će trajati dvadesetak dana. Što se tiče kolko će koštati put neznam tačno, ali otprilike sav transport tamo i natrag, vize i noćenja bi me izašlo negde oko 600 evra. Ostaje kolko ću potrošiti na klopu i ostale stvari, a to je kolko budem imao. Ja na ovaj put, kako stoje stvari idem sam, pa ako hoćeš možda možeš samnom (naravno ukoliko nadjemo zajednički jezik), ukoliko ima i drugih zainteresovanih, možemo da se izorganizujemo pa da nas ide više.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pozdrav

ja trebam u Gruziju na jednu omladinsku konferenciju sada sredinom juna kod Batumija, putujem preko Istanbula gdje cu se zadrzati i pri odlasku a i pri povratku po par dana, do Istanbula idem avionom a i odatle avionom do Trabzona, iz Trabzona idem busem do Batumija, planiram da posjetim Tbilisi, ja sam konto' ako je moguce kako Tibilisi-Azerbejdzan-Iran-Jermenija-Gruzija? ili obrnuto Tbilisi-Jermenija-Iran-Azerbejdzan-Gruzija,...

jel zna iko da li se moze direktno preci iz Jermenije u Tursku?biloje govora o otvaranju granice...

jel iso iko ikad ovim putevima?

najveci mi problem predstvalja viza jer imam bosanski pasos, kolko ja znam za Gruziju se i nama daje viza na granici, za ostale ne znam, za Azerbejdzan sam cuo da ljeti mozemo uci bez vize...kakve su vase informacije?

i da, ako neko putuje tamo sredinom juna slobodno nek se javi, govorim turski kao 2. maternji jezik i engleski takodje, mislim da nece bit nekih problema barem sto se tice komunikacije...student sam kao sto mi nalog pise pa tako putujem u skaldu sa mojim studentskim budzetom, dakle nista hotel Sheraton i sl...planiram ponijet cergu:=)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam za Bosnu, ali nama (Srbija) treba viza za Azerbejdzan i ne može da se uzme na granici. Može da se izvadi u Tbilisiju i čeka se par dana, a ako se dobro sećam mislim da košta pedesetak evra. Vize za Gruziju i Jermeniju se mogu kupiti na granici. Ja ću gruzijsku vizu izvaditi u Istanbulu. Procedura je prosta i dobija se isti dan. Na granici su često gužve, pa da li će bus da te čeka itd. Pošto ćeš i onako biti u Istanbulu to ti predlažem. Gruzijsku vizu možeš da izvadiš i u konzulatu u Trabzonu. Iz Jermenije u Tursku za sada se ne može preći. Za Iran ti, kolko ja znam isto treba viza, ja sam je u Beogradu lako dobio. Što se tiče Irana imaš ovde na forumu dosta informacija, a i ja upravo završavam putopis sa mog putovanja po Iranu.

Pozdrav

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo samo da se pohvalim da sam, sa malim zakašnjenjem, uspeo da delimično realizujem ovo putovanje. Naime nedavno sam se vratio sa putovanja iz Gruzije. Uskoro ću postaviti par foto tura, a za neko vreme biće i mali putopis.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Čitajući prethodne postove baš sam pomislila jesi li uspeo u svojoj nameri, i evo ga odgovor! Ako može ukratko, kako si prošao na putu, koliko si para potrošio, gde si spavao, šta si jeo? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve sam detaljno opisao u Putopisu iz Gruzije, na istom ovom podforumu Bliski istok. U jednom od odgovora na kraju ovog putopisa dao sam i neke osnovne cene. Ukoliko te nešto interesuje što nisam napisao slobodno pitaj. Pozdrav .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepa vest. Više nije potrebna viza za Gruziju, informacija je sa zvaničnog sajta Ministarstva spoljnih poslova Gruzije.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Konačno odrađena i Jermenija, uskoro par foto tura.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro došao kući baki70 :)

Čekamo putopis i foto ture :) sa nestrpljenjem :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Mikap, hvala Biljo. Biće foto tura, kasnije možda i putopis, samo da se malo odmorim od odmora i da odradim obaveze koje su me ovde sačekale. Pa dobro ne baš samo par ft, recimo pet, šest.

Pozdrav

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro došao! Čekamo FT, a i putopis. :klap:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Cvrčo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E, pa srecan povratak :), bas lepo sto cemo opet imati tu privilegiju da procitamo divne opise turisticki slabo komercijalizovanih zemalja, upecali smo se na tvoje putopise :upecani:, hihi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka