puzic

Didim, Egejska obala

30 poruka u ovoj temi

ni meni, da mi sacekamo jos koju godinu :) :zvizduk:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad bolje razmislim mislim da cu se sloziti sa misljenjem da mozda treba sacekati jos neku godinu,ili bar do informacija iz prve ruke od nasih forumasa:novine:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre dosta godina letovao sam u The Holiday Resort hotelu u Didimu. Tačnije, hotel se nalazi u zalivu Akbuk koji je 10 -15 km od letovališta Altinkum, koje je na obali. Dok je Didim mesto koje je oko 4 km udaljeno od obale.

Altinkum (u prevodu zlatni pesak) je poznatiji u Engleskoj odakle uz domaće Turke ima i najviše turista.

Hotel Holiday Resort je prilično izolovan. U zalivu Akbuk se nalazi još nekoliko hotela. Međutim, kada se izađe iz hotela nema štetališta već samo prašnjavi put, gde možete sačekati dolmuš za transfer do Altinkuma koji je veće i življe mesto.

Hotel je odličan za porodice sa malom decom. Ima lepu čistu peščanu plažu sa čistom bistrom vodom i toplim morem. Odmah na plaži je i terasa sa barom, a iza dečije igralište i bazen sa toboganima. Hrana je ukusna i raznovrsna. Sobe su čiste i prostrane. Uveče je organizovana animacija. Zabava tipa mini disco, pa zabava za odrasle....

Sve u svemu sasvim pristojan hotel sa 4*, koji nije bio skup. Dobar hotel za miran porodičan odmor.

Od izleta, tj. značajnijuh mesta u blizini, ukoliko ste smešteni u zalivu Akbuk ili u okolini Altinkuma, svakako treba spomenuti Apolonov hram u Didimu. Međutim, za ovaj izlet vam uopšte nije potrebna turistička agencija. Sve možete lako organizovati u sopstvenoj režiji. Jednostavno uzmete dolmuš do Altinkuma, a odatle već imate lokalni autobus do Didima, koji ima stajalište naspram samog ulaza u Apolonov hram u Didimu. Na ulazu kupite ulaznice i obiđete hram sami. Hram vredi posetiti, a u povratku možete prošetati šetalištem u Altinkumu, koje se proteže duž cele plaže.

Izmenjeno (mikap)
Spajanje poruka
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima li neko nekih novih iskustavasa iz Didima, vidim nudi se u Rubicon agenciji... zanima je da li kakva je voda i plaza? I kakva su poredjenja sa Belekom i Kemerom???

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav,

da li je neko bio u Akbuku pored Didima? Nakon brojnih godina ljetovanja u Kusadasiju ove godine planiramo promijenti i provesti 7 dana u Akbuku. Smjestaj smo nasli u prelijepom Apollonium Beach and Spa resortu pa ako neko ima neka iskustva da podijeli. Naravno, poslije Akbuka ide tri dana u Kusadasiju ipak :)

Hvala

apollonium-spa-beach.jpg

apollonium-spa-beach (1).jpg

apollonium_header.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima li nekog da podeli friska iskustva? Vidim da sad Kontiki/BigBlue radi Didim, ali o samom mestu nema mnogo informacija. Konkretno, kakva je plaza, ima li talasa, ima li gde da se proseta...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bili moji roditelji pre nekoliko godina. Dopalo im se. Plaze su pescane, talasi simbolicni. More ne toliko toplo kao oko Antalije. Simpatican grad, setaliste u blizini, tj.zavisi gde tacno odsednes, dosta, barova, restorancica. 

Ono sto je meni najinteresantnije je sto se u samom gradu nalaze impresivni ostaci Apolonovog hrama i svetilista, prvobitno podignutnog u 8. veku pre n.e.. Ovo je bas veliki lokalitet, par sati je sigurno potrebno da se obidje sve (naravno, ko voli ovakve stvari). Srusili su ga Persijanci u petom veku pre n.e., a Aleksandar Makedonski rekonstruisao. Takodje, u blizini je i mnogo izvikaniji Milet, koji je manje ocuvan. Oba nezaobilazna kad ste tamo, meni je zao sto nikako da odem na taj deo turske obale i obidjem ove zanmljive stvari. Milet je na manje od 20 km od Didima. 

Sam grad Didim ima negde oko 50-60000 stanovnika, tako da je sadrzaja sasvim dovoljno za letovanje, a do Apolonovog hrama i svetilista mozes dolmusom za male pare iz bilo  kog dela grada.

Izmenjeno (shania)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno! Idemo s dvoje sitne dece pa mi i treba pescana plaza bez talasa, ali mora i za nas neka zanimacija u blizini... 

Ako jos neko nesto zna slobodno nek podeli sa nama... 

Izmenjeno (pera_detlic)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo,putujemo autom sa troje dece za Tursku u Didim 24 maja 2018 na 10 nocenja,rezervisao sam preko Booking.com hotel Aurum Didyma Spa&Beach Resort 5* deluje prilicno dobro,ako je neko bio u tom hotelu moze neki komentar i zanima me kakvo je vreme i more krajem maja,planiramo obavezno obilazak Pamukkale i Hierapolis ako moze i neki savet sta jos obici.

Hvala puno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo,putujemo autom sa troje dece za Tursku u Didim 24 maja 2018 na 10 nocenja,rezervisao sam preko Booking.com hotel Aurum Didyma Spa&Beach Resort 5* deluje prilicno dobro,ako je neko bio u tom hotelu moze neki komentar i zanima me kakvo je vreme i more krajem maja,planiramo obavezno obilazak Pamukkale i Hierapolis ako moze i neki savet sta jos obici.

Hvala puno.

Druze ako si bio u Didimu mozes li da nam preneses utiske Po ovome sto sam citao deluje mi ok ali eto ako mozes malo vise da nam napises i da iybacis po koju sliku.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Druze ako si bio u Didimu mozes li da nam preneses utiske Po ovome sto sam citao deluje mi ok ali eto ako mozes malo vise da nam napises i da iybacis po koju sliku.

Ne znam da li je kasno, sada sam pročitao post. Posetio sam ga u julu, na par sati. Deluje fino, plaža slična Ledis biču u Kušadasiju, gužva velika, puno restorana i kafića pored obale. Veliki bazar. Veličanstveni ostaci Apolonovog hrama. Cene nešto niže od Kušadasija. 

IMG_0922.JPG

IMG_0929.JPG

IMG_1059.JPG

IMG_0916.JPG

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Djokaputnik

Nije kasno. Planiram sledeceg leta da idem u Tursku. Muvao sam po netu oko cena smestaja. Mislio sam u Kusadasi da idem ali vidim da su hoteli udaljeni od plaze i da ljudi spominju dolmuse. Mislim na hotele koje ja mogu da priustim. A ovde vidim da su hoteli blizu plaze a i cenu su korektne.

Hvala na odgovoru

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lavoazije.

Bio sam porodicno u Didimu autom sa troje dece :neznam: od 16.09. do 22.09. u Royal Residences apartmanima(slika ima na bookingu,sve autenticno).Rezervisao preko Bookinga a platio u objektu.Apartmani za svaku pohvalu cisti,prostrani i imaju lep bazen,cena 230 e za 6 noci za nas petoro.Plaza blizu nekih 200 metara.

Didim je bas lepo turisticko mesto ima oko 80000 stanovnika i bas smo zadovoljni odmorom tamo.Plaza je pescana pesak zlatno zut,voda bistra i postepena je dubina ulaska nekih 200-250 metara do negde 170cm za klince extra.Nije bilo guzve u ovom periodu mada kazu da je jula i avgusta bas guzva.Od turista najvise ima turaka,malo engleza i rusa nasih nema.Dosta turaka dolazi porodicno na plazu.Svidelo nam se sto su Turci na plazi bas veseli i opusteni a i ovako se prilicno lezerno i opusteno ponasaju,izuzetno gostoljubivi i bas se trude da ugode turistima sto je na mene ostavilo poseban utisak.Videli smo 5-6 engleska bara gde sede iskljucivo Britanci i po ceo dan cevce pivo:rolleyes:.Setaliste uz plazu dugo i bas lepo uredjeno,Ima puno restorana i barova uz plazu i u ulicama do plaze.Ima i veliki broj apartmana koji izgledaju dobro ali ih nema u ponudi preko Bookinga mozda preko drugih sajtova.Blizu je Ataturk bulevar koji je dugacak nekih 5-6 km ima velikih supermarketa i puno brendiranih radnji,restorana,hotela.

Menjacnica i bankomata ima bas dosta.Mi placali vecinom karticom a malo kes koristili.Kurs se kretao od 6,9 do 7,2 lire za 1 euro.Cene su im bas povoljne mi rucak ili veceru placali za nas petoro od 70 do 100 lire sa jednim picem.Sokovi su svuda 5 lire,kafa turska 7-8 lire.U supermarketima Sok i Migros extra povoljno Fanta 2,5 litre 5 lire,limenke sokova 1,75 lire,ledeni caj pola litra limenka 1,75 lire,pivo 8-10 lire,za klince slatkisi i sladoled bas jeftini pola kg puding 3 lire isto vocni jogurt,nutela 750 gr 16,75 lire cokoladice po pola lire i liru stvarno povedes klince i kazes birajte sta ce te hehe.Nismo imali Migros karticu a neke stvari su jos vise snizene ako se ima kartica.

Obisli smo Apolonov hram u Didimu(ulaz 10 lire) bas lepo ocuvan i vredi da se obidje.Isli smo u Novada outlet centar 50 km od Didima blizu Sokea u soping isto vredi.

Na raspolaganju sam ako nekog jos nesto posebno zanima.

Evo malo slika

IMG_2453.JPG

IMG_2457.JPG

IMG_2461.JPG

IMG_2449.JPG

IMG_2450.JPG

IMG_2461.JPG

IMG_2465.JPG

IMG_2483.JPG

IMG_2599.JPG

IMG_2608.JPG

IMG_2620.JPG

IMG_2641.JPG

IMG_2698.JPG

IMG_2734.JPG

IMG_2735.JPG

IMG_2728.JPG

IMG_2739.JPG

IMG_2582.JPG

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

OVE GODINE SAM IPAK OTIŠao u Marmaris. Ali za sledeću godiNu mi je Didim prioritet.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26840
    Ukupno tema
    901428
    Ukupno poruka