tvoja plivacica kristina

Restorani na Halkidikiju

19 poruka u ovoj temi

Neki generalni odgovori na ovu temu postoje, ali hajde da konkretizujemo malo. Interesuje me gde je nabolje hraniti se u Haniotiju? Zelim da postedim suprugu kuvanja, ali i da postedim novcanik koliko je to moguce.

Bicemo smesteni u vili Morfeus, a vidim da nase agencije pominju mogucnost doplate za polupansion u tavernama Spiros i Elinikon. Da li se neko od vas hranio tamo i je li zadovoljan? Da li ova ponuda obuhvata svedski sto (narocito za dorucak - ovo bi mi sjajno leglo zbog dvogodisnjeg klinca koji voli sve po malo da gricne) ili se bira od par ponudjenih jela?

U kojim restoranima se moze rucati ili vecerati, a da hrana bude pristojna za umerenu cenu? Nacuo sam da su im porcije poprilicne, a da ima neki restoran gde se moze naruciti pola porcije, upola cene. Ne zelim da gladujem, ali ne moram se bas ni ugojiti na moru :)

Voleo bih da cujem vasa iskustva. Sta preporucujete i sta treba izbegavati?

Ono sto ja mogu da vam preporucim je Garrys fast food ,zaista je hrana odlicna i nalazi se na 50m na doleod glavnog trga, od lokalne turisticke agencije koja se zove Bros tavel i nalazi se na samom centralnom trgu,prakticno izlazite sa trga.Dobra usluga,dobre cene,meni i na srpskom,u nekom postu sam napisala da je cak i b92 pravio reportazu o ovom restoranu,vlasnik je Janis.

Zatim ako volite ribu imate Fresh restoran koji se nalazi kod Pegazus hotela i to vam je na suprotnoj strani,ka Pefkohoriju jos jedan riblji restoran koji je sav u plavom ne znam kako se zove ali se nalazi na plazi i gleda na park,tako cete ga lako naci.Restoran Zorbas je cim prodjete kanal i krenete ka Pefkohoriju,a centar Haniotija vam ostane iza ledja,prodjete i decije igraliste koje vam se nalazi sa desne strane,prvo cete videti Giros koji je odlican,zatim prodavnicu koze,nadam se da i dalje postoji i onda Zorbas,tipican Grcki restoran sa njihovom muzikom.Zena mu je inace srpkinja pa mozete nesmetano da se sa njima sporazumevate.I konacno adut mnogih u Haniotiju je taverna Aggelos koja je od Zorbasa na 100m.Kod Zorbasa se racva put, imate malu fontanicu,za Fresh restoran idete polu desno,a za Aggelos polu levo inace to vam je i sporedni put ka Pefkohoriju.Obavezno probajte musaku i lignje kod Aggela.Ako vas put nanese u Pefkohori,a verovatno hoce,obavezno,ali obavezno,na magistrali na samom pocetku probajte pizzu i spagete u pizzeriji Capri.Ne mozete da pojedete a cene vise nego pristupacne,ali neka vas ne obeshrabri red ispred,jer se dosta ceka.:lol:

Prijatno i uzivajte u Haniotiju.Pozz!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da dodam nesto na temu...Posle 2013-e godine, Sitonije, Porto Koufo, taverna Tzitzikas http://www.tzitzikas.eu/more2.php?l=en, svi restorani (a setali se prilicno po oba prsta Halkidikija) nam nisu bili ni 'prineti' ovom.

Kako obicno odlazak na more podelimo na dva mesta...ove godine smo prvi deo iskoristili u Siviriju i posetili preporuceni Sto Kyma. Jeli smo za predjelo ljuti sir (3,50) i zapeceni sir sa medom  i susamom (4,50), a za glavno jelo lignje na zaru (10) i punjene lignje na zaru (12). Uz zapeceni hleb preliven maslinovim uljem i flasu vode (1,5), 1/2l crnog domaceg vina (5) (koje se prodaje na pijacama za 2 evra na balon od 5l, provereno, jer sam isto imala u sobi) racun je izneo 36,5 evra. Ljuti sir je bio nista bolji od toga da ga kupite u Lidlu u pakovanju od 250g za 1.99, zapeceni sir sa medom i susamom je imao zaista zanimljiv ukus, ali premalo parce za cenu koja se plati, a obe porcije lignji su bile obilne i zaista ukusne (preporucujem). 

Onda smo promenili mesto boravka i odlucili da posle 4 godine posetimo opet Porto Koufo i tavernu Tzitzikas da vidimo da li ga preterano dobro cenimo u odnosu na druge taverne na Halkidikiju. Rucak 22.06, uzeli za predjelo przene incune (pre 4 godine smo jeli najsitnije moguce i bili su prosto slatki koliko su bili ukusni) (7), plavi patlidzan punjen sirom (5,3), za glavno jelo jagnjece kotlete (10,5), bebi lignje (8) uz kukuruznu vrucu pogacu, namaz od maslina i vodu (ukupno 4,1), 1/2l crnog domaceg vina (2) i odlicno napravljen hladni nes (2,5), ceo racun je izneo 39.40 (uvek nesto skinu sa racuna, ovaj put 1/4l vina, tj. 2 evra). 

Uporedjenje: ponovo smo bili odusevljeni uslugom, i hranom u Tzitzikasu, sve je bilo sveze i odlicno spremljeno (patlidzan izvrstan i obilan, dovoljan normalnoj osobi za rucak :), incuni svezi, odlicno spremljeni, jagnjeci kotleti meki i socni, bebi lignje slatke koliko su ukusne. Porcije odlicne.

Zakljucak: I dalje cemo biti u problemu pri odlasku u svaku drugu tavernu na Halkidikiju.  :) 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto Kyma su i nama preporucili kao bolji od susednog Dijamantisa.Nisam nesto bila odusevljena sa Sto Kyma,dva puta smo tamo rucali,utisak onako jedna 3.U Dijamantisu smo bili samo jednom usluga i hrana mnogo bolja,ocena 5.Ove godine cu proveriti kako je sada.Rec je o Dijamantisu pored mola,u onom do Sto Kyma nisam bila.:)

Izmenjeno (VERANDA)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ove godine smo sjajno jeli kod Zorbe u Kalamitsiju (skroz levo) i naravno u Boukadoura taverni ispred hotel Elea Village.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25998
    Ukupno tema
    867497
    Ukupno poruka