Raymond

Argolida

82 poruke u ovoj temi

 

Draga Ivanjuska zelim Vam sve najbolje u ovim silnim praznicima i da ove godine dozivite letovanje "iz snova"!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ivanjuska

Ako zelis da uzivas u kupanju u toploj i kristalno cistoj vodi onda nemoj da brines, Argolida je pogodak.

 

Ako zelis da te usmerim, to je besumnje u Tolo ili Nafplio.

 

Tolo je turisticki centar, gde je kvalitetna pescana plaza Psili Amos, a Nafplio je grad, koji ima izvanredno organizovanu veliku pescanu blue flag plazu, ali izdvojenu iz grada.

 

Nafplio je predivan grad, venecijanski, osetis dah Italije na Peloponezu, vrlo prijatni osecaji.

 

Argolida se razvija, uz obalu od Tola do Irije, Kandija je mesto koje najvise obecava sa velikom plazom, koja medjutim nije pescana, tu je i jedan ekskluzivan hotel sa pet zvezdica, a od Salandija do Porto Helija je predeo gde je predvidjeno nekoliko luksuznih hotela, sto znaci da se i tu nesto moze probrati za one koji vole istrazivanja i dozivljaje, recimo ima jedna slatka pescana plaza Lepitsa pored mesta Kilada; lepote primorskog dela Argolide se nastavljaju do pojasa oko Porto Helija, gde ima vise plaza (barem one koje sam video nisu spektakularne ali ok), posle mi se obala do Ermionija nije dopala a dalje na sever uz obalu nisam isao.

 

Potez od Nafplija do Milija i dalje uz obalu sa te strane Argolide nije ono sto moze zadovoljiti ukuse tako da tu nema preporuke.

 

Iz Tola nemas organizovan brodski prevoz do Egine, vec je ona dalje, ali imas brod za Hidru i Spetses, jednodnevno krstarenje, veoma uzbudljivo, ostrvca i obale pored kojih brod plovi su bajkoviti, a Hidra je, vrhunac, nesto magicno i nezaboravno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam kako mi je promakao ovaj putopis, mada kad pogledam datum kada je pisan, mozda i znam :) Ali, nema veze, bolje ikad nego nikad.

Jako lepo Volodja, stvarno sam uzivala. Peloponez mi je uvek bio zanimljiva destinacija, bas si lepo sve docarao. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

У Делфима смо преспавали и ујутро рано кренули пут Тола преко Арахова, Ливадие, Тхиве и Елафсине где смо се укључили на фантастичан ауто-пут Олимпија Одос и поред Коринта кренули пут Арголиде.

Volodja, je'l mozes da mi opises kakav je ovaj put, da li ima krivina, uspona? Ima li guzve na ovoj deonici? Koliko vremena ti je trebalo ovim putem od Delfa do Korinta?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci kada se krene od Delfa ide se preko Arahova (prelepo mesto bas kao u ski-centrima sto to i jeste), Thive i Elafsine gde se ukljucuje na auto put Olimpia Odos.

Put od Delfa do Elafsine nije auto put i u prvom delu, dok se ne prodje Arahovo, ima malo krivina ali nista strasno. Kada se spusti "dole" prema Thivi sasvim je onaj vec klasican grcki regionalni put, ravan i sirok. Od Thive do Elafsine se opet prelazi jedan mali brdoviti kraj (da ne kazem bas planinski) ima malo krivina, ali je sve siroko i lepo napravljeno.

 

E sad kolko treba od Delfa do Korinta????

Ne secam se tacno ali ti mogu reci da bez nekog jurcanja treba otprilike 3 sata.

Ako smo mi krenuli negde oko 8 sati iz Delfa, a u Tolu bili negde (mislim) 12.30 casova...

Mislim da je to to, negde oko 3 sata voznje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Volodja, meni je u planu poseta Osios Lukasu ...pa moram da znam otprilike kolike su i kakve te deonice.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

U 12.1.2011. at 22:41, suki je rekao/la:

Ne znam kako mi je promakao ovaj putopis, mada kad pogledam datum kada je pisan, mozda i znam smajl.jpg Ali, nema veze, bolje ikad nego nikad.

Jako lepo Volodja, stvarno sam uzivala. Peloponez mi je uvek bio zanimljiva destinacija, bas si lepo sve docarao. 

 

 

I meni promaklo...blush.gif Al' kakvu tezinu ima sad u februaru...Razboleh se. Svaka cast Volodja!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zao mi je sto uopste nismo isli na drugu stranu, Paralia Astros, Xiropigado, Kiveri...cini mi se da ta mestasca bas imaju smeka...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ПЛАЖЕ

О плажама је овде већ доста причано. Ми смо се одлучили да превише не "експериментишемо" и послушали смо савете осталих учесника форума, тако да смо се одлучили за већ проверена имена, а можда смо неко и додали на већ познати списак.

Je'l moze neko ako ga ne mrzi da na mapi GE ucrta gde se nalaze plaze o kojima je rec u tekstu, ja trazim, neke nadjem, neke ne ...znacila bi neka mapica sa plazama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Vecina plaza je vrlo blizu Tola,  (ja mapu plaza nisam nasao na netu).

Ako ipak nisi sigurna ili ne znas gde se neka nalazi, napisi koja i ja cu ti objasniti polozaj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Volodja, jos se nisam "udubila" u plaze. Sad mi je na tapetu sta sve ne treba propustiti. Cunjam po GE i trazim zanimljive stvari, to mi je omiljena igra klap.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ti treba bilo kakva pomoc slobodno pitaj, ja cu ti pomoci od srca ako budem znao.

A tu su i ostali ucesnici...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel moze neko poredjenje sa Kefom... Bio prosle...razmisljam se o ovoj destinaciji ove...

moze neke smernice i recimo pozitivno/negativno Kefa Vs ova(e) destinacije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidi to je mozda malo nesrecno formulisano pitanje jer recimo sta bih negativno nasao na Kefaloniji? Pa gotovo nista ili se ja stvarno ne secam da mi se nesto nije svidelo.

Tako i Argolida, sta tu ima da mi se nije svidelo, a dobio sam recimo i Epidaurus, Mikenu, Korint, Lutraki,..., Nafplio koji je jedan od najlepsih primorskih gradova u kojem smo bili...

 

Znas sta moze da ti bude problem?

Problem moze ispasti ako na Peloponezu budes trazio Kefu!?!

E to ne moze jer toga tamo nema!

Tamo nema Mirtosa, Petani, Antisamosa, Emblisija, Trapezakija, Agio Nikolausa,...

 

Ali ako mislis da ti se jedna Karatona, Kondili, Kandia ili Salandi... nece svideti - varas se!

Kefu drzi u srcu, a Argolidu dozivi kao nesto sasvim novo, "something completely different" sto bi rekli pajtonovci!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Na Peloponezu nema plaza koje oduzimaju dah kao na Kefi i Lefkadi ... mada .... kad vidis onu Voidokiliju daleko je od loseg zvizduk.gif

Sto bi rekao Volodja "something completely different" ... ja to na osnovu proslogodisnjeg iskustva sa zapadnim Peloponezom ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka