MartinTrajkovic

Hotel Tosca beach-Kavala

250 poruka u ovoj temi

Cene su skroz normalne, u ovom delu Grcke. Mi u restoranu hotela nismo narucivali neka jela, ali mislim da se krecu oko 6-8 evra za neki obrok, a za sendvic ili tiropitu oko 1,5-2 evra, pivo bese valjda 2,5 veliko ili 3 Hajneken, standardno. Lidl imas pre Toske i u Kavali, a ima i Masoutisa i Carrefoura, sa zgodnim parkingom odmah pored. Cene mi deluju veoma slicno kao i pre 2 godine i kao kod nas, ali sam ja tu malo operisan, jer imam pauzu od godinu dana, pa mi sva hrana ovde i u Bgd deluje preskupo :)

Za blizinu restorana nemam pojma, mi uglavnom krstariom dosta okolo, Kavala, Drama, Filipi, Alistratos... pa nisam nesto gledao okolinu, ali kavala je na 4 minuta voznje, to mu dodje neka okolina :)

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

biggrin.jpg

Ma uostalom neidem na odmor da bih pronalazio nedostatke, vec da bi se odmorio.

Vazno je da beba ima dovoljno HIPP kasica i da ona nece biti gladna. Vazno je da u frizideru moze da stane Coca cola i pivo tako da bude hladno za plazu.

Jos jedno pitanje, kako se krecu cene u baru u hotelu, pitam ovo zbog rucka i kakve su cene u prodavnicama. Mislim da li je dva puta, tri puta skuplje nego kod nas ili su tu negde. Video sam da u Kavali ima dva Lidla pa pretopstavljam da cu tu jeftinije da prodjem sa sokovima i vocem.

Gde moze u blizini da se jos nesto pojede za rucak, mozda neki giros?

Pozdrav

Pored Lidla, Carrefoura i Masoutisa u Kavali, imas i Lidl u Nea Iraklici.Za rucak imas bar na plazi Tosca, sa solidnim izborom jela po razumnim cenama. Giros pita je u Kavali bila 2,7 a u Nea Peramosu 2,5e.U navedenim marketima cene su uglavnom na nivou nasih cena ili nesto vise, a roba koja nosi njihove robne marke ima nize cene. biggrin.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Juce sam pisao hotelu i pitao ih za sobe.

Rekli su mi da postoje sobe sa novim namestajem ali da se one nalaze tek u trecoj liniji bungalova. Mi smo odlucili da idemo ipak u sobu sa starijim namestajem ali do samog mora. Koliko sam shvatio i Szorba je bio tu negde i nije imao lose komentare. Ako treba spavacu i na duseku na terasi.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Juce sam pisao hotelu i pitao ih za sobe.

Rekli su mi da postoje sobe sa novim namestajem ali da se one nalaze tek u trecoj liniji bungalova. Mi smo odlucili da idemo ipak u sobu sa starijim namestajem ali do samog mora. Koliko sam shvatio i Szorba je bio tu negde i nije imao lose komentare. Ako treba spavacu i na duseku na terasi.

Ima soba sa novim namestajem i u drugom redu, provereno!U pravu ste, bio sam u prvom redu, u sobi sastarim namestajem.Ovo je indivdualno, terasa na samoj obali, iznad mora, u krosnji bora, sa sumom mora /nisam pesnik/ meni je vredela vise od komfora koji pruza soba, u recimo hotelu sa sest zvezdica.Ponavljam, ovo moj dozivljaj.

Ili, kada iz kreveta, u kategoriji stari namestaj, posmatrete trajekt za ili sa Tasosa.Zbog takvih i slicnih stvari, u nekome od ranijih postova sam napisao da 'vredi za sve pare'.:):cool:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cene su skroz normalne, u ovom delu Grcke. Mi u restoranu hotela nismo narucivali neka jela, ali mislim da se krecu oko 6-8 evra za neki obrok, a za sendvic ili tiropitu oko 1,5-2 evra, pivo bese valjda 2,5 veliko ili 3 Hajneken, standardno. Lidl imas pre Toske i u Kavali, a ima i Masoutisa i Carrefoura, sa zgodnim parkingom odmah pored. Cene mi deluju veoma slicno kao i pre 2 godine i kao kod nas, ali sam ja tu malo operisan, jer imam pauzu od godinu dana, pa mi sva hrana ovde i u Bgd deluje preskupo :)

Za blizinu restorana nemam pojma, mi uglavnom krstariom dosta okolo, Kavala, Drama, Filipi, Alistratos... pa nisam nesto gledao okolinu, ali kavala je na 4 minuta voznje, to mu dodje neka okolina :)

Jedno pitanje,

vredili paliti auto da se vidi Drama, Filipi, Alistratos?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moje misljenje je da vredi.Najbolje je da napravite jednodnevni izlet, putevi su dobri, cene goriva znate.bez-zuba.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jedno pitanje,

vredili paliti auto da se vidi Drama, Filipi, Alistratos?

Ko sto reče čovek, osim gužve i uzbrdice u Kavali, posle su putevi fenomenalni, široki sa zaustavnom trako sa svake strane, lepo i lako se stiže. Moje preporuke su:

Alistrati pećina obavezno. iako vodič priča samo na grčkom, ko je bio u ovom kraju a nije obišao Alistrati mogao je da ide na more i u Prčanj. Generalno je dobro obeleženo i nije probrem naći i putokazima, ali mislim da imam i GPS koordinate negde. Pećina je otvorena za posetioce u dužini od 1500m, osvetljena i prelepa. Ispred postoji lep kafe, sve je lepo sređeno i generalno je impresivan doživljaj.

Amfipoli nismo obilazili, jer nam je naš prijatelj arheolog rekao da nije baš neophodno mrcvariti se po +35, jer je bilo malo haotično i ne preterano sređeno. Iako, čuo sam da su ga ozbiljno sređivali i doterivali, i nalazište i muzej, pa možda vredi pogledati ponovo. U svakom slučaju, slika pored impresivnog Amfipoliskog lava vam ne gine kad krenete ka Alistratiju, pošto je to odmah pred skretanje za most :)

Drama je lep grad, obavezno potražite stari centar sa izvorima i uživajte malo u prelepoj prirodi koja ih okružuje. Arheološki muzej u Drami je simpatičan, nije perevelik i vredi proći kroz njega čisto da se stekne utisak koliko je značajan i naseljen kroz istoriju. Upozorenje: po izlasku iz Kavale, na oko 2-3 km posle semafora gde se skrene na put za Dramu, nailazite na Jumbo centar sa desne strane. On je veličine Tempa i oko 50% robe je namenjeno deci (igračke, školski pribor, oprema za bebe), ali ima i kućne opreme, hemije, kozmetike, školskog pribora i sl.

Na 5-10 km pre Drame sa leve strane, pored pumpe, postoji još jedna velika prodavnica igračaka, koju ćete primetiti po ogromnoj plastičnoj lopti ispred nje. Ulazak unutra sa decom bilo kog uzrasta je jako, jako opasna stvar, naročito za budžet, pa ako vidite loptu, a imate decu u kolima, skrenite im pažnju na nešto sa suprotne strane puta :)

Filipi su stvarno impresivni, iako i nalazištu i muzeju nedostaje malo obeležavanja, ako već nema vodiča. Udobna obuća se preporučuje, jer je nalazište ogromno, izbegavajte pretople dane jer gotovo da nema nikakvog skloništa od sunca kad jednom krenete u obilazak, osim muzeja i kafea na početku.

Posle Filipija, na oko 2 km se nalaze izvori na kojima je i mesto gde je krštena sveta Lidija.

Osim toga, ako imate vremena, preporuka je i za obilazak pećina Agitis (staro ime Mara). Ona je oko 15-17 km od Drame i na svoj način je impresivna, jer je u pitanju podzemna reka. Iako je pećina ogromna (istraženo je oko 10 km), za posetioce je otvorena oko 500 metara, sve vreme se ide praktično iznad ili pored reke. Prelepo je, neverovatan doživljaj. Na izlazu iz pećine reka pravi mali vodopad, a 50-100 m nizvodno tavernica, iznesu i 2-3 stola dole na "plažicu" kod reke, u hladu stoletnih stabala, tako da možete da uživate i pijuckate dok hladite noge u vodi koja tek što je izašla ispod zemlje. Doživljaj neviđen.

Osim ovoga, preporučujem i odlazak u Aristotelov park/interaktivni muzej u Stagiri (http://www.stagira.gr/site.php?&PHPSESSID=bd30f014bab62f99fc2231129f10e256&file=dimos.xml&catid=84&lang=en), uživaće i odrasli i deca u eksponatima koji ilustruju Aristotelove principe i shvatanja prirode, a urađeni su tako da moraju da se pipnu i pokrenu :) Sa platoa je neverovatan pogled na zaliv, a tome će pomoći i 3 teleskopa montirana na kraju, ako bude lepo vreme. Od pentafona smo se jedva odvojili iako je bilo pržeće toplo. Ispod, opet, terasa sa tavernom gde možete da se osvežite. Preporuka iz sve snage.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo prodje i ovaj godisnji odmor a ja sam polako sumirao utiske o Grckoj i Tosca Beach hotelu.

PUT

Odlican. Mali problem je jedino bio u Solunu, tamo sam boravio 3 dana, gde je katastrofa u saobracaju.

SOLUN

Prva dva dana i poslednji dan odmora sam proveo u Solunu. Moj savet je da se pre polaska pomolite da cete u Solunu proci jeftino sa parkingom a da nije 5 do 6 km van grada. Hotel u kome sam odseo se pobrinuo za garazu koja je bila jednu ulicu iznad. To su ustvari prepravljene katakombe tako da treba pazljivo voziti posto je moj auto sa koferom na krovu prosao jedva.

Preporuka da treba videti Solun i njene znamenitostiali za soping u semptembru uopste nije povoljan. Obisao sam i Cosmos, gde nije bilo popusta vec su svi izbacili nove kolekcije, i MEGA Outlet i treba ga zaobici u sirokom luku. Najbolji deo je centar grada jer imaju sve sto i ova dva trzna centra a ne morate da vozite po guzvi nekih 12 km. Za soping je dobro i u povratku na granicnom prelazu. Bilo je povoljnih parfema i farmerki za devojke.

KAVALA

Lep gradic koji ima lepo setaliste i u kome se mozete lepo provesti uvece. Koliko sam saznao u Kavali zivi najveci broj bogatih Grka.

U novom delu Kavale ima toliko lepih kuca da sam rekao koju god da uzmem i stavim je u Beograd bila bi najlepsa kuca u gradu.

TOSCA BEACH HOTEL

Prvi utisak je bio katastrofalan, valjda zbog umora i zbog loseg vremena koje nas je zateklo u dolasku jer je bilo oblacno i samo se cekala kisa.

Dobili smo sobu na kraju bungalova br 4 koja ima otvorenu terasu na dve strane pa je pogled bio savrsen. I samo zbog toga smo zadrzali sobu.

Inace na recepciji su nam dali i sobu sa novim namestajem koja je tek renovirana ali je pogled bio los pa smo ostali u staroj. Soba je skoro onakva kako je opisao Wayland ali su nam ipak svakog dana men jali peskire i posteljinu iako nismo to trazili, valjda da nadomeste sto je soba loseg kvaliteta. Drugi dan je vec bio drugaciji, nije smetao ni stari frizider jer je bio pun piva Finkenbrau Premium ( LIDL-ova marka od 0.25), Amstela i Mytosa, sokova Amita itd. TV je bio pokvaren kad smo usli u sobu i kasnije su nam doneli ni manje ni vise nego mali LCD sa nekom malom skalamerijom za koju pretpostavljam da je antena. Od kanala imali smo ih svega 10 ali je bilo ok jer su na jednom prenosili SP u Turskoj.

Hrana u hotelu je bila prvi dan katastrofa. Drugi dan smo odlucili da dodjemo jos u 18h i da vidimo kakva je kad je serviraju. Mogu samo da kazem da su se od tog dana popravili da je hrana, tj vecera je bila vrlo dobra, dok je dorucak bio standarda, salame, marmelade mini pice itd i meni licno nije smetalo jer pre podne pre posla doruckujem samo peciva iz pekare.

Plaza je stvarno super. Cista je, pescana i prilaz stepenicama je bio zanimljiv. Moje misljenje je da je ipak ona najbolja plaza u okolini Kavale. Bilo je guzve ali nikad da nismo mogli da nadjemo lezaljke.

Na kraju moje misljenje je da je hotel na niovu od 2-3 zvezdice a ne 4 kao sto navode, da su sobe renovirane i mozda ali sve u svemo za 300 EUR po osobi za 10 dana u septembru je vredelo. Mozda cu posetiti hotel opet za nekih 5 godina a do tadda cu boravti leti na nekim drugim obalama.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hajde vi koji cete ovog leta da posetite Toscu pisite. Jel imate nekih novih info o hotelu? Posto putujemo sa bebom, svaka informacija nam zlata vredi wink.gif ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hajde vi koji cete ovog leta da posetite Toscu pisite. Jel imate nekih novih info o hotelu? Posto putujemo sa bebom, svaka informacija nam zlata vredi wink.gif ...

Cuo sam da su sve sobe u prvoj liniji renovirane., tako da nema problema oko smestaja. Uposte nemoj da se sekiras oko odmora jer ces se tamo lepo odmoriti a i bebi ce prijati. Sad su cene jos nize nego prosle godine i to za nekih 50-60 EUR-a.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cuo sam da su sve sobe u prvoj liniji renovirane., tako da nema problema oko smestaja. Uposte nemoj da se sekiras oko odmora jer ces se tamo lepo odmoriti a i bebi ce prijati. Sad su cene jos nize nego prosle godine i to za nekih 50-60 EUR-a.

Ono sto me buni jesu bungalovi u prvom redu , (ne oni na steni , nego ovamo blize obali), na slikama se vide samo veliki prozori, nema terasa. Ovi u Magic-u nisu bas umeli da mi objasne sta su ustvari ti prozori a tvrde da sve sobe imaju terase koje gledaju na more...iskreno ti prozori mi ne obecavaju, deluje kao da su to sobe koje zaista imaju pogleda na more, ali bez terase???? Vrlo mi je bitna ova informacija, s obzirom da bez terase necemo moci da funkconisemo :)?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ono sto me buni jesu bungalovi u prvom redu , (ne oni na steni , nego ovamo blize obali), na slikama se vide samo veliki prozori, nema terasa. Ovi u Magic-u nisu bas umeli da mi objasne sta su ustvari ti prozori a tvrde da sve sobe imaju terase koje gledaju na more...iskreno ti prozori mi ne obecavaju, deluje kao da su to sobe koje zaista imaju pogleda na more, ali bez terase???? Vrlo mi je bitna ova informacija, s obzirom da bez terase necemo moci da funkconisemo :)?

Prošle godine,u delu tih soba je bilo smešteno osoblje hotela, deo je bio van upotrebe.A u srednjem bungalovu u donjem delu se nekad nalazio prostor(restoran), koji već dugo goduna nije u funkciji.

Da li se nešto promenilo u odnosu na prošlu godinu, saznaće se od ovogodiššnjih posetilaca.:o

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li se neko vratio skoro iz Tosca Beach-a, da vidimo da li je bilo nekih promena.

Ipak je ovo neopravdano zaposravljen hotel imajuci u vidu odnos cene-usluga koja je stvarno odlicna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tosca se pokazala kao pun pogodak!!!!

Utisci sa letovanja su fenomenalni, iznad svih ocekivanja! Nakon mnogo losih komentara procitanih na raznim forumima, mogu samo da kazem da je ovo idealan hotel za porodice, postovaoce prave morske atmosfere i ljude koji zaista idu na odmor a ne da traze razloge za lose raspolozenje. Recju, ono sto smo platili to smo i dobili. Sobe opremljene malo starijim namestajem, ali terase... posle dugog puta pogled sa terase je zaista napunio baterije. Miris borova i blizina mora su bacili u senku malo skromnije opremljene sobe, ali da se razumemo, pa nista zaista nije falilo. Neko je pisao da je frizider star, ali kakve veze ima, bio je cist i najvaznije radio je savrseno!!! Sobe se ciste svakodnevno, menjaju peskiri, posteljinu su nam menjali na tri do cetiri dana, kupatilo je bilo uredno, tako da nikakvih vecih zamerki nemam.

Hrana u restoranu je solidna, dorucak je doduse bio isti svakog dana, ali dobro nismo gladovali :).

Ono sto me je posebno odusevilo je prakticnost plaze. Na raspolaganju su nam bile lezaljake, suncobrani, kafe bar, kabine za presvlacenje, tusevi, pa ko voli nek izvoli. Nije bila velika guzva na plazi, da li zbog izmaka sezone ili neceg drugog ne znam, uglavnom uzivali smo u konforu, sto nam je dosta znacilo zbog dece. Takodje nismo imali neprijatnih situacija sa Grcima u smislu da nam je neko bacao stvari sa lezaljki ili slicno.

Terase su nam gledale na more, a odlicna stvar je sto je na terasi bila uticnica, tako da smo tamo instalirali reso i mini kuhinja za pripremu decijih obroka je funkcionisala savrseno!

Hotel raspolaze sa mobilnim decijim kreveticima, tako da ih na zahtev mozete dobiti. Mi smo korisitli nas ali bi nam sigurno znacilo da smo znali da imaju sopstvene radi ustede prostora u kolima :).

Lokacija hotela je izuzetna, u uvali , u borovoj sumi, tako da je morski ambijent bio savrsen. Blizu magistrale, ali opet izolovan od buke. Kavala je izuzetno blizu, tako da smo cesto odlazili u vecerenje setnje. Ono sto bih jedino zamerila je radno vreme prodavnica, uz izuzetak praznika koji nas je zakacio, imaju neko cudno dvokratno radno vreme i to razlicitio po danima, tako da savetujem da se raspitate pre nego odete.

Sve u svemu mi smo prezadovoljni, nama je uzivanje u morskoj atmosferi i miru koji Tosca pruza bilo mnogo vaznije od cepidlacenja oko smestaja :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dva puta sam odsedao u ovom "hotelu". Prvi put 2010, drugi put sticajem okolnosti 2011. Pre svega nije reč o hotelu već o kompleksu bungalova sa odvojenom recepcijom i odvojenim restoranom. Da krenem od lepih stvari: oba puta smo bili u sobi broj 20 i zaista je lepo kada ustanete ujutro, otvorite vrata i "pukne" more i uvala pred očima. Sam ambijent je lep, okolo je šuma, plaža je lepa, kao i more. Kavala se miran i veoma lep gradić sa pešačkom zonom idelanom za decu, plus tu je i luna park. Tu je i desetine kafića. Može se prošetati i samim gradićem, treba videti tvrđavu (Citadelu), akvadukt i sl. Ima ozbiljnih radnji za kupovinu pa svraćanje u Solun nije neophodno.

Međutim "hotel" zaslužuje jednu zvezdicu. Bungalovske sobe su jedva dovoljne za četvoro, čiste su, kupatilo osnovno ali čisto, ali sam osećaj u bungalovu je nekako meljiv. prastari nefunkcionalni nameštaj, frižider od pre pedeset godina koji drnda, podnožje bungalova sa zapuštenim prostorom nejasne namene čini da brzo zaboravite sve prethodne prednosti. Hrana je jako jako loša. Doručak tako-tako, ali večera sa neukusnim, čudno začinjenim jelima koja deca koja zaista nisu izbirljiva neće ni da pomirišu, ništa od slatkiša sem pudinga iz Lidla od 10 centi, voće svaki treći dan.

Zaista nismo izbirljivi, važniji su mi plaža i more, ali ipak hotel mora da zadovolji neki minimum. Ovaj ni to. Ovo je drugi put da idem u sjajne hotele jedne magične beogradske turističke organizacije i oba puta sam bio obmanut.

U Kavali ima još mnogo hotel koji nisu mnogo skuplji, ali su znatno bolji od ovoga, tako da idite tamo a dolazite na Toska ili Bates plažu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887847
    Ukupno poruka