MartinTrajkovic

Hotel Tosca beach-Kavala

250 poruka u ovoj temi

Samo da dodam, imas i forum `benzin u Grckoj`.

Na ranije pominjanoj pumpi izmedju Peramosa i Iraklice, ED je bio 1,26e.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi putujemo u Kavalu 10.09.

MEne najvise brinu ti bungalovi, tj kasno sam obratila paznju na to da se na plazu stize preko stepenica, a imam dvoje male dece od 4 i 1,5 godine. Kako cemo se spasti toga da ne padaju preko njih. Interesuje me tacno koliko ima setnje od bungalova do restorana i da li je teren pristupacan, ako razumete sta hocu da kazem :D

Jedva cekam odmor, pa kako god bilo :zaljubiska:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi idemo 31.08. Mozda se sretnemo zadnji dan.

Pogledajte slike na sajtu www.tosca.gr ja mislim da nema puno setnje. U agenciji su mi rekli da je to odlican izbor za porodice. Ja inace imam bebu od 7 meseci, kad budemo krenuli imace 8. Inace u agenciji su mi rekli da nikako ne bi pogresio da sam otisao na Skiatos jer je tamo jos bolje za porodicno putovanje i da je hotel Plaza bolji od Tosce za iste novce. ALi kad se sabere trajekt zanas 2+1+auto, 118 EUR u jednom pravcu, mnogo je.

Nego mene sekiraju ovi strajkovi u Grckoj ljudi pricaju da pumpe nerade, sta cu onda da radim. Auto mi je vec natrpan sa stvarima, gde da stavim i kanistar za rezervu.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi putujemo u Kavalu 10.09.

MEne najvise brinu ti bungalovi, tj kasno sam obratila paznju na to da se na plazu stize preko stepenica, a imam dvoje male dece od 4 i 1,5 godine. Kako cemo se spasti toga da ne padaju preko njih. Interesuje me tacno koliko ima setnje od bungalova do restorana i da li je teren pristupacan, ako razumete sta hocu da kazem :D

Jedva cekam odmor, pa kako god bilo :zaljubiska:

Nema potrebe da se plasite stepenica.Nema ih puno nisu strme i imaju ogradu.A mozete pesaka ili kolima da putem dodjete od sobe do plaze.Po meni, car daju upravo tih nekoliko stepenika i poplocane ili betonirane staze kojima se stize kroz zelenilo do plaze ili restorana.:D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi idemo 31.08. Mozda se sretnemo zadnji dan.

Pogledajte slike na sajtu www.tosca.gr ja mislim da nema puno setnje. U agenciji su mi rekli da je to odlican izbor za porodice. Ja inace imam bebu od 7 meseci, kad budemo krenuli imace 8. Inace u agenciji su mi rekli da nikako ne bi pogresio da sam otisao na Skiatos jer je tamo jos bolje za porodicno putovanje i da je hotel Plaza bolji od Tosce za iste novce. ALi kad se sabere trajekt zanas 2+1+auto, 118 EUR u jednom pravcu, mnogo je.

Nego mene sekiraju ovi strajkovi u Grckoj ljudi pricaju da pumpe nerade, sta cu onda da radim. Auto mi je vec natrpan sa stvarima, gde da stavim i kanistar za rezervu.

Hotel `Plaza` je bolji od `Toske` jer ima `zvezdicu` vise.Ali cena smestaja nije ista.Po meni sobe u bungalovima su bolje nego sobe u nekom velikom hotelskom zdanju.Kada dodjete u `Tosku` videcete da li Vam odgovara to sto ona nudi.Meni je bila vazna pozicija hotela odnosno soba.Vrlo brzo imacete i Vi svoje utiske. biggrin.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hotel `Plaza` je bolji od `Toske` jer ima `zvezdicu` vise.Ali cena smestaja nije ista.Po meni sobe u bungalovima su bolje nego sobe u nekom velikom hotelskom zdanju.Kada dodjete u `Tosku` videcete da li Vam odgovara to sto ona nudi.Meni je bila vazna pozicija hotela odnosno soba.Vrlo brzo imacete i Vi svoje utiske. biggrin.jpg

Nekazem da je hotel Plaza bolji zato sto ima zvezdicu vise nego on je u istom periodu i jeftiniji. Nego samo kazem da sam dobio preporuku da idem na Skiatos i u tom slucaju bi izabrao taj hotel. Inace put do Skiatosa prakticno proguta jos jedan aranzman za jednu osobu.

Inace sam Toscu izabrao prvobitno zbog blizine veceg grada, Kavale, zatim zbog plaze i bungalova i verujem da cu se provesti dobro, ja nisam zakeralo sto se tice smestaja, ovoga, onoga itd. Da se ja pitam izneo bih dusek na plazu i tamo bi spavao.

E sad mi treba mala pomoc, pretpostavljam da si isao kolima. Kako si isao od Evzonia do Soluna, da li si isao putem pravo skroz do mora pa skrenu levo ka Solunu ili si na polovini skrenuo direktno na Solun i skratio put za jedno 35 km ali isao kroz industrijsku zonu.

Ima li prirodne hladovine na plazi, ovo te pitam zbog bebe posto ona mora u hladovinu i kojem si ti bungalovu odseo, mislim na red od mora.. Da li hoce eventualno da ucine na recepciji ako ih zamolis za neki bungalov.

Hvala ti puno.

PS Ko ti je kriv sto putujes tako rano pa moras samo da odgovaras na nasa pitanja hahahaha :-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Put od iskljucenja za Nea Peramos do Toske sam vec opisao na ovom sajtu.

I ove godine isao sam obilaznicom oko Soluna, koja je u kilometrima duza ali je brza i ugodnija za putovanje.

Ako ides kroz industrijsku zonu, onda posle iskljucenja za Solun, na petom semaforu skreces za Kavalu.Tako da ni ova varijanta nije komplikovana za snalazenje.

Ostaje na Tebi, da odaberes varijantu koja Ti licno odgovara.:huh:

Na delu plaze kod decijeg igralista imas mali deo sa prirodnom hladovinom borova.:cool:

Bili smo smesteni u prvom redu do mora i na terasi smo imali prirodnu hladovinu bora preko celog dana

Oaoblje je ljubazno::angry: i ako su u mogucnosti potrudice se da ispune sve zahteve gostiju.:)

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala majstore na odgovorima.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jos jedno pitanje,

posto planiraju i nasi prijatelji da idu sa nama, njih troje, da li si upoznat kakva je situacija sa trokrevetnim sobama, da li to malo vise skuceno, ili mogu i njih troje da odsednu u istoj sobi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jos jedno pitanje,

posto planiraju i nasi prijatelji da idu sa nama, njih troje, da li si upoznat kakva je situacija sa trokrevetnim sobama, da li to malo vise skuceno, ili mogu i njih troje da odsednu u istoj sobi.

Treci krevet smanjuje raspolozivi prostor, ali ostaje dovoljno prostora za normalno funkcionisanje tri odrasle osobe.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Par reci o nasim prvim utiscima o Tosca beach hotelu.

U startu se ogradjujem od bilo kakvog ulazenja u polemike i diskusije, ja samo iznosim svokj i utisak moje porodice o letovanju koje smo platili na osnovu iskustava sa vise razlicitih destinacija i hotela u svetu, ukljucujuci tu i hotele po SAD.

Svako ima svoje utiske i zelje, ja ovde iznosim svoje i ne tvrdim da sam apsolutno u pravu.

Iako je priroda i okruzenje lepo, niposto nije toliko lepo da bi se naplacivalo onoliko koliko se naplacuje boravak u ovom mestu. Recepcija izgleda sredjeno, dalje se vozi do "soba" u bungalovima, koje su bile pravi sok. Socrealizam do koske, namestaj katastrofa, modeli iz 1958, a ogledala uglavnom propala. Frizider je pravi raritet, i osim sto mu vrata ne dihtuju bas najbolje, jedini stariji koji sam ja video su bili moj stari amonijacni Obodin i ZIL-ovo sovjetsko cudoviste sa automobilskom kvakom na vratima (sa sve bravicom) koje smo imali na poslu (takodje amonijacno). Na krevetima su losi madraci postavljeni na podlogu od zicanih opruga! Dakle, uzas zivi. U sobi smo imali prvo gradjevinske radove jer u kupatilo nije bilo NI LAMPE, pa je covek busio zid da je postavi, a jos 3 sijalice nisu radile, falila je jedna lampa pored kreveta, drveni panel koji skriva bojler je padao kada se otvore vrata od "ormara"... Vrata sobe i kupatila se lagano ljuste, a za izlaz na balkon sluze dvostruka vrata koja na sebi imaju jednostruko staklo. Kada se uzme da ona jos pri tom i ne dihtuju narocito, normalno je da se klima, ciscena poslednji put pri izradi u fabrici, prilicno muci da dostigne kakvu takvu pristojnu temperaturu u sobi. Iako je personal usluzan (covek je odmah dosao da izbusi rupe i montira lampu, a za njim su zene odmah i pocistile), nekako to nije ono sto bi covek ocekivao za ove pare. Svi utikaci za struju su poluusadjeni u zid, ali ih i nema mnogo, pa valjda i nije bitno. Pogled sa balkona je lep i tu se prica skoro pa i zavrsava.

Plaza je divna, ali da bi imali mesto na njoj, kao gost hotela morate da izadjete oko 8, sednete na lezaljku i da se ne pomerate sa nje jer ce vam lokalni zivalj, koji potpuno okupira plazu, parking i sve ostalo najladnije oteti lezaljku i baciti stvari na pesak. Ako pokusate da vi to isto uradite, zvace policiju (desilo se ljudima koji su u "hotelu"). Hotelu je glavna zanimacija da proda pristup na plazu, a vas, koji ste platili sobu tu, onako, najiskrenije, ko **be, imate autobus gore na magistrali, pa trazite plazu gde ste dobrodosli. Ovde i niste jer na onoj strani gde se iz bungalova silazi na plazu nema ni tusa ni cesme da se skine so ili pesak.... Na kraju krajeva, vi ste svoj novac vec dali, pa im je svejedno, a od agencije ga ionako ne mozete dobiti nazad pa na glavu da se postavite.

Sto se tice ishrane, dorucak je za ljubitelje salame, ali to se mozda i ocekivalo. Vecera je prica za sebe. U sali za rucavanje ne samo da ne upale klimu, vec nema ni ventilacije, doduse, prozori su otvoreni, tako da jara sa +35 moze da udje unutra i osvezi vas. Sve to cini veoma teskim cekanje na hranu, jer kada se isprazne posude, treba cekati na milost osoblja da se pojavi i dopuni ih, ali je pitanje da li se i to isplati kada vidite sklop posluzenja. Nista od togba nije bas mnogo lose, ali, ovo je stvarno prvi put da bilo gde, ukljucujuci tu i srpske hotelske podvige, izostaju tradicionalne becke ili neke druge snicle, ili bilo sta przeno/peceno. Ponuda ovde me nekako, neodoljivo podseca na dane u jenea, osim sto izostaje stari dobri i koliko toliko upotrebljiv pasulj. Zato hleb svojom tvrdocom budi lepa secanja, samo jos fali margarin iz fantomske fabrike u Urosevcu, koja je valjda samo to i radila. Cak je nekada potrebno cekati i desetke minuta da osoblje dopuni bokale sa hladnom vodom koja je jedini napitak. Vecera se sluzi od 18-20, i tada su gosti Tosca hotela verovatno jedini ljudi koji sedaju za sto u tom delu Grcke, na +35. Hotelski bar se zatvori negde oko 10 uvece, pa ako ste zedni ili hocete da popijete kafu (nemate na cemu da je skuvate jer je hotel a ne apartman), eto vam cesma.

Ponavljam, zovite me razmazenim, ali za ovu dnevnu cenu sam svuda u svetu dobijao malo vise, pocev od soba sa mikrotalasnom, aparatom za kafu, WiFi/wired netom, centralnom klimom, hidromasazerom i 4 kreveta u SAD, pa do vila na Palicu sa svim pogodnostima. Nemam nameru da diskutujem o ovome, samo iznosim licni utisak da je hotel za ove pare teska prevara, pocev od kvaliteta smestaja, preko hrane do plaze i mogucnosti koriscenja iste. Pre nekoliko dana smo u Nea Vrasni na "kvaku" iznajmili sobe u hotelu za manje pare (doduse bez "vecere", samo dorucak koji je bio mnogo bolji) na plazi, sa ;pogledom na more i sa svojom lezaljkom i skoro novim namestajem, barom koji je radio do 24 i preljubaznom vlasnicom.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Au, covece sad si me zabrinuo. Ja putujem sa bebom i ako na ovo naletim bogami zvace policiju zbog mene.

Da li si pokusao da menjas sobu na recepciji posto imaju novije i starije, ja cu da se vadim na dete, pa ako i to nevredi onda cu da dizem ton, jer izgleda tako mora sa grcima. Kad sam bio u Sartiju vlasnik kuce iskljucio vodu. Ja otisao u agenciju i poceo da vicem na njih da dovedu gazdu i posle malo jaceg tona on pustio vodu.

Valjda u septembru i nece biti guzva jer nije sezona.

Jer si isao preko Magica ili si smestaj nasao na netu.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jedino sto mogu da dodam je da se ishrana, bar jutarnja, popravila, a licno sumnjam da je za to najvise zasluzan izvestan broj gostiju iz Italije i Grcke koji su dosli u poslednjih par dana. Situacija na plazi je identicna, tj. ako nisi dole 10 sati dnevno ne mozes ocekivati da ces uspeti da nadjes suncobran. Lokalci imaju tendenciju da prave svadbarsko okruzenje na plazi, tj. pokupe sve raspolozive stolice i posedaju u prijateljske krugove od po 15-20 osoba.

Pretpostavljam da ces u septembru sa detetom mocu bolje da prodjes, jer je ocigledno da postoje vise sredjeni i manje sredjeni bungalovi. Samo osblje, spremacice i ostali su se do sada pokazali kao jako dobri i usluzni i verujem da ces uspeti da nesto sredis bez vece buke.

Ja ne krivim Grke, oni hoce da izmuzu sto vise para, narocito posto su izgleda Slovaci, Madjari i Cesi izostali malo vise nego sto se ocekivalo ove godine. Tu su krive nase agencije, koje bi trebalo da se staraju za goste i pokusaju da za svoje klijente izbore sto vise kod lokalnog menadzmenta. Nikako ne bi skodilo da u 10 dana naidju i ljude koji su im prilicne pare ostavili pitaju ima li nekih problema. Ja nisam pare dao Grcima, jer da jesam direktno njima uplatio, vec bi razgovarao sa njihovom turistickom asocijacijom, a oni nisu bas za zavitlavanje. Ovo je poslednji put da uopste i razmisljam o odlasku preko neke od agencija, ali mi je situacija ove godine bila malo specificna, pa sam morao tako da odradim letovanje. Net, telefon i uzivaj.

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A sto se tice kategorizacije hotela, silom prilika sam izobilazio kojekakve hotele po raznim zemljama, ne nesto uzasno mnogo, ali raznovrsno i raznoliko, od rupa do onih sa pool-barovima na krovu hotela. Odavno sam naucio da kategorizacija, narocito u onome sto ja zovem Tuturutu zemljama nema nikakve veze sa zivotom, vec se zvezdice dodaju po zelji i nahodjenju. Ali dobro znam da za odredjenu cenu negde dobijas nesto, a ovde to nije slucaj. Nisam glupan da ne znam da famozne 4 zvezdice u Grckoj nemaju veze ni koliko ima broj suncanih dana na procenat proteina u hrani za magarce, niti ocekujem hidromasazere, djakuzi kade i sobe sa drustvom, muskim ili zenskim po izboru. Ne treba mi room servis i concierge da mi resava sitne probleme i zahteve (iako korisno dodje kada ga imas za cenu malo vecu nego u Tosca Beach hotelu).

Ali, za cifru koju sam platio ocekujem celo staklo na vratima, ako bas ne moze da bude duplo izolaciono, neka bar to jedno bude celo, cele utikace u zidovima koji su pricvrsceni, cesmu koja ne prska i glavu tusa koja nije polomljena, pa prska svuda osim tamo gde treba. Ne zelim da mi 20 minuta posto sam na +40 usao u sobu u nju udje covek sa Hiltijem da dovrsi gradjevinske radove i da filteri na klimi budu cisceni bar jednom godisnje, ako ne moze posle svakog gosta. Nije tesko, uzmes plasticnu mrezicu i isperes tusem, pa vratis, a klima radi mnogo bolje i jos trosi manje struje.

Znaci nije problem u tome da sam ja ocekivao 4 zvezdice, znam ja dobro sta je hotel sa prave 4 zvezdice, eno ga tu u blizini, ima ih sa 4 i sa 5 u Porto Karasu, i jos par na Sitoniji i Kasandri, vec u tome sta agencija naplacuje.

Pre ovoga sam boravio u privatnom hotelu koji je bio neuporedivo bolje sredjen od ovoga i jos nas je na odlasku, posle 4 dana gazdarica zamolila da joj ispunimo upitnik u kome je trazila da napisemo sve sto nam se nije dopalo. Nesto ne verujem da ce me ovde agencija pitati za to. Do sada nisu.

Naravno, moja krivica je izbor agencije i uopste to sto sam pristao na takvu vrstu pljacke, ali mislim da ljudi imaju pravo da saznaju sta ih ocekuje osim hvalospeva iz prospekta. Ja bih licno jako voleo da svim ostalim gostima Tosca Beach hotela sa ovog foruma boravak bude neuporedivo prijatniji nego meni do sad.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma uostalom neidem na odmor da bih pronalazio nedostatke, vec da bi se odmorio.

Vazno je da beba ima dovoljno HIPP kasica i da ona nece biti gladna. Vazno je da u frizideru moze da stane Coca cola i pivo tako da bude hladno za plazu.

Jos jedno pitanje, kako se krecu cene u baru u hotelu, pitam ovo zbog rucka i kakve su cene u prodavnicama. Mislim da li je dva puta, tri puta skuplje nego kod nas ili su tu negde. Video sam da u Kavali ima dva Lidla pa pretopstavljam da cu tu jeftinije da prodjem sa sokovima i vocem.

Gde moze u blizini da se jos nesto pojede za rucak, mozda neki giros?

Pozdrav

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26509
    Ukupno tema
    887866
    Ukupno poruka