kiki 77

PELOPONEZ-opšta tema

1164 poruke u ovoj temi

Screenshot_20220325-232325_Maps.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je lep broj dana, pa moze fino da se iskombinuje. Za voznju biciklom preporucujem deo oko Divari i Gialove do Voidokilie. Staza je ravna i prolazi uz more kroz podrucje prepuno ptica. Bajs moze da se iznajmi na pocetku. Tu posle mozete i da se pentrate do Nestorove pecine. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li se sa Peloponeze na Lefkadu trajektom? Iz Klilini-ja mozda?

 

Od 10.07 smo na Peloponezu, i mislio sam da napravim krug preko Lefkade do kuće

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bolje vam je da odete kopnom, autoputem, jer od Patre do  Lefkade  ima  2 sata vožnje autom. 

Iz Kilinija se brodom  može stići  na Zante (grad) i Kefaloniju (Poros). , Posle sa Kefe iz Fiskarda može do Nidrija na Lefkadi, ali brod je mali, treba rezervisati, a ponekad, kad su jaki vetrovi ne ide. Mi smo išli iz Kilinija na Kefu, pa sa Kefe na Lefkadu, ali to je bilo višenedeljno proputovanje po Grčkoj, ceo krug, koje je uključuvalo letovanje   Kefa+Lefkada. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja mislim da je bolje koristiti autoput, a jedan od razloga je i prelazak preko mosta Rio - Antirio koji je baš prelep.

Cena prelaska jeste velika za naše uslove (13,70 €), ali vredi.

Koga zanima, može da prođe i ispod mosta, trajektom za otprilike upola para, što je verovatno događaj za sebe.

Izmenjeno (putnik srećko)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovoru

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Ove godine zeleli bi da letujemo na Peloponezu...Veliki sam obozavalac Jonskog mora,a posebno Kefalonije...i vise volimo ostrva nego kopneni deo....tako da nam (cetveroclana porodica) trebaju preporuke za Pelelonez sa kojim nismo toliko upoznati...Nismo ljubitelji pescanih,velikih,plitkih plaza...vise volimo sitnosljunkovite plaze,ne velike,vec manje uvale... Gledajucu na google earth vidim da na Peloponezu ima svacega ali niti jedna regija mi nije se posebno izdvojila tako da bih bili zahvalni za neke savete od vas poznavaoca Peloponeza.

Unapred hvala!

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka regija na Peloponezu je prica za sebe, i Peloponez je destinacija za vise letovanja. Plaza ima za svaciji ukus, sljunkovitih, krsevitih, pescanih... Ako volite malo vise guzve onda istrazite Argolidu i deo oko Nafplia, ako ste divlji tip duboki Mani je prava stvar, Mesinija je divna i zelena i sarmantna na jedan poseban nacin... Iscitajte teme na forumu, odlucite u koji biste deo putovali pa konkretno pitajte. Imate i na mom blogu o svakoj regiji posebno.

Peloponez je prekrasan u svakom smislu, i ukoliko se odlucite da ga posetite verujem da ce vam to biti jedno od letovanja za pamcenje.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi moji poznavaoci Peloponeza, treba mi pomoc! 
Suprug i ja planiramo odlazak tamo pocetkom oktobra i ostali bi smo bar cetiri sedmice. Ne bi to bio klasican odmor, radimo on line, ali zelimo da pobegnemo od naseg grada i kuce,  u slobodno vreme malo da skitamo, istrazujemo, pa i malo se kupamo. Vodimo i psa, malog yorkija
Interesuje me kakvo vreme mozemo tada da ocekujemo, kakve su temperature, da li moze da se kupa u moru? Koje mesto je dobro za tako dug period? 
Ako imate preporuku za neki pristojan smestaj koji ima sve sto bi nam trebalo za mesec dana napisite. Inace, planiram preko airbnb da trazim… samo ne znam koji deo ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka