kiki 77

PELOPONEZ-opšta tema

1164 poruke u ovoj temi

Dragi forumaši, molim vas za savet i preporuku, naime 10 dana ćemo biti na Kefaloniji, idmo preko Kylinija, a onda bi ove godine počeli da upoznajemo Peloponez, šta je vaša preporukasza tih jedno 7-8 dana na Peloponezu, svakako su nam biti more i kupanje.

Možda više zapadna obala ispod Kylinija i gore do Patre, ali ne znam ....

Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Dragi forumaši, molim vas za savet i preporuku, naime 10 dana ćemo biti na Kefaloniji, idmo preko Kylinija, a onda bi ove godine počeli da upoznajemo Peloponez, šta je vaša preporukasza tih jedno 7-8 dana na Peloponezu, svakako su nam biti more i kupanje.

Možda više zapadna obala ispod Kylinija i gore do Patre, ali ne znam ....

Hvala unapred.

Ove godine je naša ruta baš takva,pisao sam na prethodnoj stranici. Koliko sam čitao i raspitivao se istočni deo Peloponeza mi je mnogo privlačniji i za prvo putovanje preporuka je oblast Argolide. Ima svega , i istorije , i lepog mora za kupanje , dobri putevi , moglo bi se reći da je usput ka Kefaloniji :D. Jedino mi je žao što sam predvideo samo 4 noći u Nafliju sad mi to nešto malo , no valjda dovoljno za prvi put da proradi strast za Peloponezom .

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj skromni i subjektivni doprinos temi bi bio sledeći - meni se obala od Patre do Kilinija ni malo ne sviđa. Ravnica, pesak, prašina. Ima tamo nekoliko izolovanih hotelskih kompleksa u turskom stilu, što takođe ne ljubim. Mislim da ono lepše i zanimljivije leži dalje ka jugu - Pilos, Metoni, itd.  Ako želite da posetite Olimpiju, Katakolo može biti  ok za noćenje.

Što se tiče poteza od Korinta do Patre, taj deo je jako gusto naseljen. Ima i simpatičnih sela, sa kafanama koje uveče ožive zbog posete domaćih turista, a bez Halkidiki-vašara. Međutim, obala i more nisu naročito lepi, a čitam ovde na forumu i da ima puno meduza, što je meni dovoljno da celu tu oblast eliminišem u razmatranjima za letovanje.

Argolida mi je ostala u najlepšoj uspomeni i mislim da je najpraktičnija za početno upoznavanje sa Peloponezom,

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ove godine je naša ruta baš takva,pisao sam na prethodnoj stranici. Koliko sam čitao i raspitivao se istočni deo Peloponeza mi je mnogo privlačniji i za prvo putovanje preporuka je oblast Argolide. Ima svega , i istorije , i lepog mora za kupanje , dobri putevi , moglo bi se reći da je usput ka Kefaloniji :D. Jedino mi je žao što sam predvideo samo 4 noći u Nafliju sad mi to nešto malo , no valjda dovoljno za prvi put da proradi strast za Peloponezom .

Kojim ste putem planirali da idete. Ja sam zaključio da mi je zapadna strana za ovu godinu, obzirom da idemo na Kefaloniju bliza. Planiramo da zavrsimo sa tom stranom Peloponeza, a onda sledeće godine Istočna strana, možda i Jug pa pravac ka Atini ....

Ne znam, jos kombinujemo sve.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Kojim ste putem planirali da idete. Ja sam zaključio da mi je zapadna strana za ovu godinu, obzirom da idemo na Kefaloniju bliza. Planiramo da zavrsimo sa tom stranom Peloponeza, a onda sledeće godine Istočna strana, možda i Jug pa pravac ka Atini ....

Ne znam, jos kombinujemo sve.

1 dan vlasinsko jezero i spavanje na Dojranu , 2 dan Delfi i Arachova to je pre Atine planinsko mesto jako lepo, od 3. dana do 7. dana Peloponez u mestu Naflio , pa onda idemo na Kefaloniju 15 dana na kupanje i uživanciju, povratak preko Astakosa i  Egnatia odos spavanje 1 dan na Meteorima i ondak kući. Zamorno i čitati a kamoli sve to proći , mučenje u najavi :D al šta ću kad volem . 

Izmenjeno (scarpe)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li imate preporuku za rent a car agenciju u Tolu, da li je bolje rezervisati unapred on line i kako su se kretale cene rent a cara prosle godine?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene je iskustvo naucilo da je jeftinije rezervisati rent-a-car preko interneta, nego na licu mesta. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li mi mozete reci sta je bolje odabrati Paralia Astros ili Tolo kao smestaj za prvi deo odmora na Peloponezu.Astros mi izgleda kao neko malo primorsko mesto u Hrvatskoj.Ili kao Afisos na Pelionu.Posto imamo odmor tek od 17.09 da li je Peloponez pravi izbor za drugi deo septembra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Otvorena je grupa na fejsbuku Peloponez na dlanu pa ko zeli moze da se prikljuci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bok! Prošle godine smo bili 20-ak dana na Peloponezu.
Ove godine planiramo malo lakše putovanje, s malo više odmora jer smo se baš puno naradili . Zato smo mislili trajektom do Patrasa i onda iz Patrasa do Tripolija ili Sparte (1 noćenje). Zatim nekih 5 dana na Elafonisos (samo odmor, kupanje, klopa) i nakon toga na Kiteru. Tamo smo planirali biti nekih 6-7 dana i onda do Nafplia 1 noć (već smo bili u više navrata) i Patrasa - tamo bi bili još 2 noći.
Imate li kakav prijedlog što se tiče noćenja u Tripoliju/Sparti? Također i Elafonisos, Kitera, Nauplija, Patras? Možda je nešto bolje no što smo bili, malo za promjenu.

Što se tiče iskustava i malo detaljnjijih uputa, molila bih za Kiteru, tamo još nikada nismo bili i malo me brine trajekt za tamo i natrag. Idemo autom. Vidjela sam da se može iz više luka, ali ne voze sve kada mi idemo. Na Kiteru bi išli krajem rujna. Je li tada još ok za kupanje? Prošle godine smo se tako kupali na Elafonisosu i na obalama Peloponeza i bilo je sasvim ugodno, tek na samom kraju rujna je ja mislim pala kiša i onda je malo ohladilo, ali taman da lijepo i ugodno razgledamo Mikenu i Korint.
Eto, hvala svima na info...
Ako je od prošlog rujna do sada napravljen neki novi put, može isto info... Pozz,

Danijela

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Danijela, pisala sam svojevremeno putopis o Kitiri. Ima dosta korisnih informacija. Ono šta ti mogu reći jeste da je meni Kitira jedno od omiljenih ostrva. Divno, mirno, spokojno. Odmor za dušu. Putopis se nalazi na ovom linku. Takođe, postoji i tema KITIRA na podforumu Jonsko more, pa možeš pročitati i utiske još nekih članova koji su posetili ovo ostrvo.

Nama je najviše odgovarao trajekt iz Neapolija. Tada je trajekt još išao i iz Gitija i Monemvasije, ali kako idete na Elafonisos, Punta vam je blizu Neapolija i logično bi bilo da idete u tu luku, kako biste se prebacili do Diakoftija. Ovde je raspored trajekta Pofirusa koji vozi od Neapolija do Kitire i ima polazaka svaki dan. Siguno da ćete uspeti da iskombinujete.

Inače, odličan sajt da se informišete o Kitiri je ovaj. I informacije su precizne i sveže.

Ja sam bila smeštena u Vilana studios u Kalamosu i to je jedan od boljih smeštaja u kojima sam odsela. Moja topla preporuka.

Na Kitiri sam bila u julu, ali znam da je te iste godine kolega kome sam preporučila ostrvo bio tamo i da mu je vreme bilo dobro. Ali sa vremenom se nikada ne zna, čak ni u sezoni, tako da ne brini, ako se desi da neki dan ne bude za kupanje, imaćete šta da obilazite, jer je ostrvo i više nego sadržajno. :)

Želim vam lep provod na Kitiri. :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jelena, hvala za info i linkove, svakako ću sve proučiti. Mi volimo dosta obilaziti, a usput se i okupati pa da te pitam, zanemarimo li da je smještaj stvarno super, da li je ovo dobra lokacija (što se povezanosti i puteva tiče) ili biš neku drugu rađe preporučila?
Nisam imala još dosta vremena da pročitam, ali hoću ovih dana.
OVaj smještaj si bookirala direktno? Misliš da ima smisla probati spustiti cijenu za kraj septembra? Prema cjeniku ispadne 55€ dnevno (triple studio). 
Jesi li bila kada u Tripoliju? Na Netu uglavnom nalazim ponudu hotela, a ostali bi tamo 1 noć i hotel jest ok, ali su podosta skupi.
Hvala i pozz

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Misilm da je bolje noćiti u Sparti nego u Tripoliju; ima više za obilaženje i bliži ste Elafonisosu

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka