kiki 77

PELOPONEZ-opšta tema

1164 poruke u ovoj temi

Tura Geraki - Kosmas - Leonidio je na mene pre par godina ostavila odličan utisak. Dobro, mi smo nakon tih par mjesta otišli do Sparte i dalje do juga Mani.

No, Kosmas, čini mi se ima najlepši i najveći seoski trg koji sam ja do sada video :) 
Leonidio i obilazak manastira Sv. Nikola, je bio poseban doživljaj.

Ako se slučajno uputite u tom pravcu, pročitajte moj putopis ( http://www.kapetan.biz/index.php/letovanja/88-peloponez-2013 ) pa tek onda put manastira :) Govorim ovo zbog djeteta :) 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mala digresija: Saviću, pogledah sad tvoj putopis (po datom linku) i setih se da sam ga čitao prošle godine kad sam se pripremao za južni Peloponez. U svakom slučaju, vidim da si bio na Spetsesu. Kako je tamo, jel ima mnogo turista? Znam da je među Atinjanima dosta popularna destnacija, a meni je to, nekako, polumitsko mesto zbog romana The Magus (kod nas prevedeno, "Čarobnjak"), autor John Fowles, u kome se veći deo radnje odvija na Spetsesu, koji je u knjizi nazvan Phraxos.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 svakom slučaju, vidim da si bio na Spetsesu. Kako je tamo, jel ima mnogo turista? Znam da je među Atinjanima dosta popularna destnacija, a meni je to, nekako, polumitsko mesto zbog romana The Magu

Upravo lepo oslikano. Spetses mora biti "must see" desrinacija. Poseban šarm mu daje nedistatak saobracaja, osim lokalaca. 

Obzirom da sam na ostrvu bio negde ovih dana septembra bilo je prilicno turista. Setim se često jedne ruskinje koja nije zelela da ceka taxi čamac po redu nego sela sama u jedan i mimo svih nas otisla na ostrvo! ;)

Jedan od lepsih dana tog letovanja! Vredi ga posetiti!

Svaka čast za tvoje iscrpne itinerere i komentare. Drago mi je kad vidim da nisam jedini koji putuje i obilazi...

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ne bude "ja tebi serdare, ti meni vojvodo", al stvarno cenim ono što pišeš. Nisu nam se mnogo ukrstili (forumski) putevi, no znam da umeš lepo da utvrdiš destinaciju i da to što odradiš je... pa, odrađeno i dobro opisano. Malo nas je ostalo na ovom forumu takvih (ako se setimo malo starijih vremena, da ne pominjem imena, pozdrav i njima). No, da se ne hvalimo, trenutno smo u procesu neposrednih saveta Danijeli Tomašić. Dani, jesil tu?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jutro, tu sam, da. Mi inače utvrdimo rutu do utančine - smještaj ne volimo tražiti unaprijed. Sve dionice definiramo kuda u kako, trajekte rezerviramo, napravimo popis onoga sto zelimi obici, ali ove godine smo i sam trajekt bukirali doslovno par dana prije i nismo definirali rutu nego okvirno ako krenemo od Patrasa prema Pylosu ili od Patrasa prema Korintu. Zato toliko i mijenjamo, kombiniramo. Nije da smo bas napamet otisli jer je Peloponez bio u planu prosle godine i zbog zdravlja smo morali otkazati doslovno par dana prije polaska. 

Produzili smo 1 dan na Elafonisosu, a za sada ne znam koliko je to bilo pametno jer upravo gledam da je oblacno... 

Javim se kasnije kad odlucimo sto dalje i kuda. Hvala vam svima na svim savjetima, svaki je dobrodosao, posebice nas je razveselila info o onom novom putu koji nije ucrtan, mi ga, naravno nismo vidjeli na mapsu! 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Put od Neapolija ka Monemvasiji...novi...  https://www.instagram.com/p/BX6ARphHch_/?taken-by=milenkopantovic

u odlasku do Sparte do Neapolija prošli smo isto nekim dobrim relativno novim putem...bio sam baš umoran pa nisam obratio pažnju kroz koja mesta prolazimo...

Inače ako idete na zapadnu stranu Peloponeza, mnogo je bolje da idete novim Jonskim autoputem od Janjine do mosta Rio-Antirio...odličan put koji je završen u julu ove godine...

peloponez2017_151.MOV

Izmenjeno (pantas)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima! Planiramo da prvi put posetimo Peloponez krajem avgusta sledece godine. Isli bismo autom, pa mi treba preporuka za mesto koje je dobra baza za obilazak, a da opet u samom mestu ima lepa plaza. Prvo smo na umu imali Loutraki, ali sam na forumu procitala da ponekad more bude puno meduza, pa smo od toga odustali. U principu bismo voleli da obidjemo neka istorijska mesta i neke lepe plaze. Jos uvek se nismo odlucili za regiju na poluostrvu, citajuci forum toliko toga nam je interesantno, ali bi nam svakako znacila preporuka. U pitanju je mladji par bez dece. Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tolo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tolo je bezveze, ali nema alternativu,

tako da ipak, Tolo,

a Lutraki je još bezveznije od Tolo-a.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tolo je bezveze, ali nema alternativu,

tako da ipak, Tolo,

a Lutraki je još bezveznije od Tolo-a.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tolo je mozda i  bzvz , ali sve oko Toloa nije uopste bzvz, pa  Tolo ispada dobra baza za posetu Argolidi i okolini, prvom slovu u bukvaru Peloponeza.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih rekao isto Tolo, jer je on bio i naš izbor za prvu posetu Peloponezu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da ce biti Tolo :D Hvala svima na preporuci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li i na Mesini duva vetar kao na recimo Maniju?

Ove godine sam "uživao" svaki dan na Meltemi vetriću i talasima na Mavrouni plaži,

pa bih da sledeće godine da preskočim, ako može to na Peloponezu da se izbegne,

pa razmišljam o plaži pored mesta Foinicounta ili možda zaliv Gialova, možda tamo ne duva?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

У Финикунди ћете да се искупате за све паре. Нама прошлог јуна ни један дан није било ветра. Постепено улазак у воду, тушеви на плажи, све скуткано, а и по околини има шта да се види.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka