kiki 77

PELOPONEZ-opšta tema

1164 poruke u ovoj temi

Bio sam tamo naravno, kad god sam u Sparti, svratim još više na jug i tamo odsednem koji dan jer jedan od prijatelja ima kuću u tom mestu.

Problem je što je leti užasna gužva, teško se nalazi parking a za smeštaj ne znam jer nisam nikada pitao.

Vidi da li ima nešto na internetu.

U tom nizu hotela i restorana na samoj plaži, mora da ima neko koga je moguće naći na internetu.

BTW: Grešiš sinko, ovaj, mnogo grešiš sinko, daleko od toga da je region Korinta baruština :kez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa sto mi ne savetujes tu Kalamatu?

Jesi li bio tamo?

Gledam mapu i vise me privlaci taj jug ostrva nego ta "barustina" oko Korinta.

pozdrav

prosle godine sam proveo 3 nedelje na jugu Peloponeza. Danas cu pokusati da se setim svega i da opisem celo putvanje zajedno sa mestima i cenama smestaja ...Navrati kasnije u toku dana ....bice detaljan opis... samo jedno pitanje : Ides kolima zar ne ?!?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pozdrav

prosle godine sam proveo 3 nedelje na jugu Peloponeza. Danas cu pokusati da se setim svega i da opisem celo putvanje zajedno sa mestima i cenama smestaja ...Navrati kasnije u toku dana ....bice detaljan opis... samo jedno pitanje : Ides kolima zar ne ?!?

Moj covek!

Pozdrav druze!

Da, planiramo put sopstvenim autom, smestaj u studiu, aprtmanu, hranicemo se sami, a svako iskustvo (informacija) bi mi dobro dosla.

Sad me "code" nekako nabrijao za tu Kalamatu.

Izmenjeno (volodja)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

BTW: Grešiš sinko, ovaj, mnogo grešiš sinko, daleko od toga da je region Korinta baruština :kez:

c032.gif

Upecao si se. Znao sam.

Sta ti to znaci "leti"?

Ja planiram letovanje da krenem krajem avgusta, a gro da bude u septembru.

P.S.

Pa i nisam bas "sinko", moja cera je "apsolvirala" i treba da diplomira.

Izmenjeno (volodja)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:kez:

Šalio sam se i ja, naravno jer niko sem u šali, ne može reći da je taj deo "baruština"

:kez:

Pitao sam za leo jer početkom septembra je još lepše tamo, nema gužve, more pretoplo, vreme fenomenalno a cene možda malo niže...

Ako protutnjiš dole sve do Kalamate, svrati i u Koroni, zapadno od Kalamate uopšte nije daleko, oko pola sata vožnje, predivno mestašce sa starim dvorcem na samoj obali mora. Vredi videti.

I uopšte, možda i nije loša ideja da se klkzaš nizbrdo do same kalamate ili još južnije a usput istočnom obalom posetiš Epidaurus, Nafplio i Mikene i svašta nešto... Ne moraš žuriti....

Što se godina tiče, naravno da je bila šala, mi smo kao staro vino, što stariji to kvalitetniji :kez:

Izmenjeno (codemaker)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odličnu turu si uradio, vredi sve što si naveo...

Nažalost, Peloponez je preveliki da bi se obišao kako valja u jednom letovanju, besmisleno bi bili jurcanje da se sve obiđe a ništa ne vidi i doživi.

Peloponez treba posetiti mnogo puta i svaki puta ume da iznenadi i otkrije nešto novo i prelepo.

Malo ljudi šparta i centralnim delom Peloponeza jer jednostavno, želimo što više danja kupanja i plaža i to je normalno. Ali, ako se ide više puta, može se onda odvojiti i vremen za lutanje kroz središnji deo Peloponeza, svašta lepo se tu može doživeti i videti..

Već je deseta godina kako "studiram" Peloponez i još uvek ima delova gde ću tek natenane zaći i obići...

Zadnjih godina krenem recimo od Korinta prema Patri, pa onda siđem sa autoputa prema jugu i krenem u nekom pravcu a onda dozvolim "intuiciji" da me vodi i tako često zabasam u neku zabit, nađem seosku kafanu i ostanem ceo dan u razgovoru sa meštanima, čak me i kući na ručak povede poneko, a mnogo puta i prespavam ili u lokalnom hotelčići (koji samo po imenu jeste hotel, inače liči na KPZ) ali to nije bitno, meni je srce prepuno kad ujutro krenem i udišem vazduh nad Peloponezom.

Sve u svemu, drago mi je što ti se Peloponez svideo, možda se i sretnemo jednom negde na nekom putu, plaži ili gradiću :kez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala 'codemaker' ... i naravno da se slazem da nemoze sve da se obidje iz jednog puta ... najbolje probrati , biti realan i napraviti neki okvirni plan puta .

Meni je zao sto smo neke delove presli brzo i nekada samo nocu ali smo obecali da cemo se vratiti jer i ostrana koja okruzuju Peloponez su posebna prica ... A do njih se lako dolazi i kolima ..trajekti su cesti i nisu ni skupi ...

Mi smo cak imali ideju da odemo do Elafonisosa ali je vreme tih dana bilo malo losije pa nismo ...ostavili smo za drugi put :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Namerno ne spominjem cene na bazi rekla kazala ali po mom misljenju u ovom jusnom delu grcke mozes da racunas na 3 kreveta (apartman) oko 30e po danu ... Cenu mozes korigovati ako uzimas na vise dana ...

Ovo je jedna jako bitna informacija. Znaci bolje je naci bazu negde na jugu Peloponeza (po meni), a onda u povratku napraviti plana da se obi ce i sever Peloponeza?

Pitanje za "lpastora" i "codemakera":

Kao osnovno da kazem: Peloponez necemo gustirati samo jednu godinu!!!!

Znaci idem tamo, ali necu da "trcim" s kraja na kraj. Jedne godine jedan deo Peloponeza, druge godine drugi,....

Evo da pocnem slagati kockice, pa da Vas pitam da mi preporucite neko mesto na jugu Peloponeza kao osnovnu destinaciju?

Sta je evo "Prvi" plan (koji cu da razradjujem)?

Idem dole krajem avgusta direkt na jug ostrva i tu se baziram uz obilaske okolnih plaza i znamenitosti do 100km precnika!

A u povratku kada mozda bude i losije vreme i ne tako toplo, obidjem znamenitosti koje svi preporucujete.

P.S.

Jel ima neko neko mapu Peloponeza sa obelezenim istorijskim znamenitostima Stare Grcke?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo je jedna jako bitna informacija. Znaci bolje je naci bazu negde na jugu Peloponeza (po meni), a onda u povratku napraviti plana da se obi ce i sever Peloponeza?

Pitanje za "lpastora" i "codemakera":

Kao osnovno da kazem: Peloponez necemo gustirati samo jednu godinu!!!!

Znaci idem tamo, ali necu da "trcim" s kraja na kraj. Jedne godine jedan deo Peloponeza, druge godine drugi,....

Evo da pocnem slagati kockice, pa da Vas pitam da mi preporucite neko mesto na jugu Peloponeza kao osnovnu destinaciju?

Sta je evo "Prvi" plan (koji cu da razradjujem)?

Idem dole krajem avgusta direkt na jug ostrva i tu se baziram uz obilaske okolnih plaza i znamenitosti do 100km precnika!

A u povratku kada mozda bude i losije vreme i ne tako toplo, obidjem znamenitosti koje svi preporucujete.

P.S.

Jel ima neko neko mapu Peloponeza sa obelezenim istorijskim znamenitostima Stare Grcke?

ih... kakva bi to mapa bila, ma šta mapa, čaršav bre! :krez:

Pa znaš li ti da u koje god i najmanje mesto svratiš, imaš neki arheološki lokalitet ili muzej... Nema šanse da se sve to stavi na mapu, osim na neki ogromni čaršav...

Ponekda se šalim sa prijateljima dole - pa vi bre nemate ništa ucelo, gde god ste me vodili gledam samo ruine?? Sve ste razdrndali pa sad ostatke pokazujete turistima!

Cela Grčka je jedan ogromni muzej jedne izvanredne civilizacije.... gde god se okreneš.

Grčku posećujem već jako mnogo godina i još uvek ima mesta koja tek želim da obiđem jer jednostavno ne možeš stići sve, a ima mnogo da se vidi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja nemam mnogo sto sta da dodam jer su prethodnici sve do u detalja opisali

htela bih samo da napomenem da nikako ne propustite Monemvasia jer je neopisivo lepa, mi smo bili smesteni unutar same tvrdjave i to je neopisiv osecaj (zbog jeftinijeg smestaja mozes odsesti u gefyri, koji ima lepu plazu, a deset minuta peske te deli od grada-tvrdjave)

drugi lokalitet je Mistras, poslednje Vizantijsko utvrdjenje, nestvarno, u crkvama jos uvek mozes videti originalne freske

sto se smestaja tice ja bih gledala i okolinu Neapoli-ja, iz njega se lako stize do Elafonisa sa jednom od najlepsih plaza Grcke (tu mozete i da kampujete ima dva organizovana kampa) mada mislim da se poslednjih godina izgradilo dosta rent-room objekata

inace i mi smo veliki zaljubljenici u Peloponez i koristimo svaku priliku da ga posetimo

edit. kupi mape ROAD, Peloponez (bordo su boje)...Grcka je podeljenja u 6 delova (Peloponez je cini mi se karta br. 5) odlicne su...na njima su zelenom bojom ubelezeni putevi sa lepom prirodom...ni jednom se nismo pokajali kad bi nekim od tih krenuli

Izmenjeno (manduvil)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

malo sam zeznuo zapad su pescane plaze a istog je po mojoj proceni sitan kamen ali to moze da se razlikuje od mesta do mesta ..

Nismo ti mi od onih koji pate od "Myrtosa ili Porto Kacikija". Nama je dovoljno 2x2 da stavimo peskire i suncobran.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa znaš li ti da u koje god i najmanje mesto svratiš, imaš neki arheološki lokalitet ili muzej... Nema šanse da se sve to stavi na mapu, osim na neki ogromni čaršav...

Vidi, mi idemo pre svega na - odmor.

Znaci mi imamo neki obicaj da ujutro spremimo sendvice, hladnu vodu u futrolu (dve, jedna obavezno smrznuta iz friza) pa posle kafe i dorucka krecemo u nekom odabranom pravcu da obidjemo taj deo, a uz put "snimamo" gde ima neka lepa plaza ili mesto gde cemo provesti popodne u kupanju, suncanju,...

Dakle, jedna opustena varijanta gde kombinujemo obilaske i plazu posto smo oboje ljubitelji neke vrste lagane, opustene dinamike.

E sad, nismo "robovi" nekog opredeljenja da se apsolutno SVE VIDI i SVE OBIDJE.

Sam kazes da je Grcka nepresusni izvor nekih novih saznanja i otkrica, a iskreno receno ne pada mi na pamet da u 15 casova idem bilo gde i napustam plazu (more). To je vreme kada ja kombinujem morsku vodu (kupanje) i Mytos (osvezavanje) ispod suncobrana, a moja zena izigrava "hlorofil".

Ali ono glavno (recimo Mikena, Olimpija, Delfi, Epidaurus,.....) bi vec moralo biti u planu, a ako uz put "naletimo" jos na nesto lepo mi cemo svakako stati i opustiti se.;)

Prvi put idemo na Peloponez pa bih zeleo da nekako "grupisem" neke ciljeve koji su "POD OBAVEZNO", a uz put cu odstampati sve Vase savete, preporuke i iskustva, pa polako ih obilaziti.

P.S.

Nikad nisam kupovao mape u Grckoj. Gde god sam bio nasao sam "free copy", a mozda se i neko od Vas "zezne" pa odluci da mi jednu mapu Peloponeza posalje (ako ima viska).:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ih... kakva bi to mapa bila, ma šta mapa, čaršav bre! :krez:

Pa znaš li ti da u koje god i najmanje mesto svratiš, imaš neki arheološki lokalitet ili muzej... Nema šanse da se sve to stavi na mapu, osim na neki ogromni čaršav...

Ponekda se šalim sa prijateljima dole - pa vi bre nemate ništa ucelo, gde god ste me vodili gledam samo ruine?? Sve ste razdrndali pa sad ostatke pokazujete turistima!

Cela Grčka je jedan ogromni muzej jedne izvanredne civilizacije.... gde god se okreneš.

Grčku posećujem već jako mnogo godina i još uvek ima mesta koja tek želim da obiđem jer jednostavno ne možeš stići sve, a ima mnogo da se vidi

Evo jednog "carsava",sa upisanim selima,imenima plaza, lokalnih puteva,arheo-nalazista.... http://www.greeklandscapes.com/maps.html

Iako mozda nije extra korisno ( vecina ima gps..) ali je bar zanimljivo videti u detalje celu grcku....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva zbrka u glavi?

Korint, Lutraki, Vrahati, Nafplio,Tolo, Kalamata, Githio, Methoni, Koroni, Gefira, Monemvassia, Neapoli, Elafonisa, ...

Strasno! Sve se izmesalo. Stalno gledam u mapu Peloponeza.

Citam ovu temu po ne znam koji put i sve sam dalje od bilo kakve ideje kako bih isplanirao letovanje.

Ali ne odustajem od Peloponeza (a i ne mogu, obecao sam zeni).

Ima jos nekih 8 meseci citanja ove teme.

P.S.

Molim dobre samaricane da mi malo pomognu i kada spomenu neko malo ili nepoznato mesto neka stave u zagradi koja je oblast Peloponeza u pitanju.

peloponnese-map.jpg

Izmenjeno (volodja)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nasao sam na netu ovo:

http://visitmessinia..._wsn/page9.html

Treba mi savet oko ove kilometraze od Kalamate prema ostalim mestima (ima dole "Approximate distances from Kalamata").

Da li bi recimo ta Kalamata (neko mesto u okolini, ne bas grad) bila dobra polazna tacka pa da se odatle krece "naokolo"?

A recimo da se Olimpija i Delfi obidju u povratku kuci?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka