kiki 77

PELOPONEZ-opšta tema

1164 poruke u ovoj temi

E a sad malo da nastavim pricu o mom letovanju.

Kasno popodne stizemo u kamp Meltemi.http://www.campingmeltemi.gr Izuzetno sadrzajan kamp, ima te gotovo sve sto vam treba. Za mene koja prvi put u zivotu kampujem bilo je potrebno svega jedan dan da se naviknem na kamperski zivot. na njihovom sajtu ima dosta slicica, pa koga zanima neka pogleda. cena za nas dvoje sator, auto i struja je bila 21e dnevno. Kamp ima besplatan wi fi, mada cesto se gubio signal ali dobro ipak je posluzio toliko da se proveri posta.

Kamp se nalazi na nekih 3 km od grada Gytio. http://www.gythio.net/index.htm na ovom sajtu ima dosta informacija o samom gradu. Meni se grad dopao, savim je drugaciji od onih tipicnih turistickih gradica u kojima sam bila. Stari deo grada je bukvalno u brdu, sa uskim ulicicama, u kojima jedva prodje auto. Do nekih kuca se moze doci samo strmim stepenicama. Ima dosta starih kuca, neke su sredjene a neke napustene. Cene nista ne odudaraju od ostatka Grcke, jeli smo najbolju giros pitu do sada cena 1.80 za poneti, a 2e ukoliko sednete kod njih u taverni da pojedete.

posle nekoliko dana odmora krenuli smo dalje pravac Monemvasia. Ne znam sta da kazem nesto najlepse sto sam videla do sada, grad u steni. Bilo je pravo uzivanje setati gradom, prelepe prodavnice suvenira, restorani, hoteli ali sve to u jednom posebnom etno stilu.

Posle Monemvasie zaputili smo se na ostrvo Elafonisos da se okupamo u tirkiznom plavom moru. Trajekta ima stalno na svakih pola sata, karta je 10e za auto i 1e po osobi u jednom pravcu. Kupali smo se na prelepoj plazi Simos, sitan pesak, voda kristalno cista i tirkizno plava. Inace Elafonisos je malo ostrvo ali sa prelepim plazama, naseljeno je mesto jedino malo selo koje se i zove Elafonisos. Super ostrvo za kupanje na ceo dan, mislim da nije destinacija za duzi odmor, jer bi licno meni bilo dosadno.

Sledece sto smo obisli bila je oblast Mani grad Areopolis, poseban na svoj nacin. Naime u celoj toj oblasti kuce su izgradjene kao kule. Sam predeo je inace izuzetno kamenit, nema zelenila ni malo. Medjutim to ne umanjuje lepotu ovog predela, jer su pejzazi prelepi. Uglavnom su plaze kamenite, na njima samo Grci, medjutim pronasli smo prelepu peskovitu plazu valjda se zove Marmaras, odmah iznad plaze ima istoimeni restoran, sa sobama za izdavanje. Tu smo se sa uzivanjem okupali, na plazi svega nas desetak.

Kao sto sam vec pomenula nikako nemojte zaobici pecinu Diros. Obilazak je vecim delom camcima, a jedan mali deo pri izlasku se pesaci.

Tu se nas obilazak Peloponeza zavrsio. Planirali smo da obidjemo mnogo vise, ali jednostavno trebalo nam je neki dan i cistog odmora i kupanja. Ceo Peloponez je izuzetno brdovit, putevi imaju dosta krivina, moram da priznam da mi je prvi put u zivotu bilo muka u putu, jos je uz to bila i paklena vrucina. Tako da smo obilazak ostalog dela Peloponeza osatvili za neki drugi put.

Toliko od mene, nadam se da ce nekom bar koristi ovo sto sam napisala. Jos samo fali foto tura, slicice su spremne jos samo da posaljem :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@maca..

Svaka cast! Posle proslogodisnje ture po Grckoj, zacrtala sam sebi jos jednu turu Peloponeza - tacno ovaj deo od Monemvasie, preko oblasti Mani i pecina, do brda... Sad sve to jos vise zelim... :blush:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja vec mastam o Peloponezu ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sutra sam na putu prema Pargi/Preveza, ako neko putuje sutra u pravcu Parge/Preveze i ako spazi crni A6 BG-... na kome pozadi stoji natpis "CODEMAKER" neka slobodno blicne ako je raspoložen za odmor, častim kafu i sok, po želji - AUTOBUSI ne dolaze u obzir :kez:

Da se malo odmorimo i idemo dalje...

Putujem sam pa mi biva dosadno i tako svake godine sretnem ponekoga na putu koji vidi oznaku na kolima, popijemo kaficu i teramo dalje... Prošle godine u leto sam natrčao čak na tri forumaša sa raznih foruma :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sutra sam na putu prema Pargi/Preveza, ako neko putuje sutra u pravcu Parge/Preveze i

Kapetane, srecan ti put i mirno more ... :srce:

Ako svratis u Metsovo, popij jednu kaficu za mene ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sutra sam na putu prema Pargi/Preveza, ako neko putuje sutra u pravcu Parge/Preveze i ako spazi crni A6 BG-... na kome pozadi stoji natpis "CODEMAKER" neka slobodno blicne ako je raspoložen za odmor, častim kafu i sok, po želji - AUTOBUSI ne dolaze u obzir :kez:

Ha, ha bankrotiraces ako budes morao celom autobusu da platis pice :D

Srecan put i lep provod ti zelim !!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kapetane, srecan ti put i mirno more ... :srce:

Ako svratis u Metsovo, popij jednu kaficu za mene ...

Nisam silazio sa autputa, padala je takva kiša da t nije normalno i to skoro celim putem od kad sam krenuo tim autoputem pa sve do iza Ianine....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Procitao sam celu ovu temu, ali osim podataka koje je iznela Putnica (za hotele) nisam pronasao da je bilo ko pricao detaljnije o cenama smestaja.

Posto nas dvoje (supruga i ja) ove godine planiramo Peloponez bilo kakva informacija o cenama smestaja (studio, apartman) i bilo kakva preporuka bi dobro dosla.

Vidim da su neki izabrali Nafpilio, neki zapad ostrva,...

Svaka preporuka i iskustvo bi mi dobro dosla po pitanju mesta kao krajnje destinacije, posto nemam nikavu ideju gde da potrazim smestaj, tacnije odakle da krenem!

P.S.

Posto je Peloponez ogroman ne planiram da "trcim" po njemu, nego bih ove godine odabrao jednu regiju i tu bio, a sledece drugu i normalno tamo obilazio sve sto je lepo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Predlažem da ove godine lepo kreneš od Atine do Korintosa i tamo se stacioniraš u neki hotel. Tako možeš videti stari Korintos i muzej, obići Lutraki (16km) ali i deo istočne obale (Epidaurus sa velikim starim amfiteatrom, obrati pažnju, ne onaj mali kraj mora, već se skreće desno pre ulaska u Epidaurus), Nafplio (veoma lepo ali dosta skupo mesto sa prelepim uskim putevima između vinove loze, kao u Francuskoj, uživancija)

Zatim, možeš da nastaviš prema jugu istočnom stranom i provozati se prelepim i atraktivnim putem, usput nailazeći na mnogo malih mesta uz more, restorani na samoj obali itd....

Eventualno možeš se stacionirati u malom mestu Vrachati (15km od Korintosa prema Patri) gde su verovatno nešto niže cene smeštaja uza samo more (samo se pređe ulica)

Pošto idem za dve nedelje dole, biću u Korintu neko vreme pre odlaska u Spartu, mogu da se raspitam za smeštaj u Korintu (samo hotel, nisam video da izdaju sobe, ipak je to lučki grad), Vrachatiju i eventualno Lutraki ako te zanima, mada je u Lutrakiju već skuplje.

Koji period te zanima i da li samo ti i supruga?

Da li te zanimaju hoteli ili samo "apartmani" ili kako ih iz nekog razloga zovu studio - šta studiraju ne znam ali i zvuči bez veze...

Obzirom da je i kod njih žestoka kriza, možda imaju i niže cene nego prošle godine, mada sumnjam, na Peloponez se sjati cela Atina i tako ovi na Peloponezu uvek imaju dovoljno gostiju...

Izmenjeno (codemaker)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Укратко ћу шта нас занима:

Значи кренули би у некој другој половини августа, чак можда пред крај августа, а остали би између 15-20 дана.

Интересује нас неко место где би нашли смештај у двокреветном студију (хотели ме не привлаче, пре свега због цене) и одакле би пре подне ишли у обиласке, а поподне би проводили на некој плажи.

Значи наша филозофија је пре подне обилазак, по подне плажа. Ипак је то одмор, а уз пут и нешто да се види и обиђе. Купање, плаже и море на првом месту, а остало увек правимо "уз пут" - пре подне.

Хранимо се сами, дакле храну спремамо сами, а понекад вечерамо у некој таверни.

П.С.

Ето већ нешто корисно Нафпилио је значи скуп, а ти прелажеш Врахати! Сад идем на мапу...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Deo Pelpopneza o kojem govorim se može lako obići ako se dobro stacioniraš.

Mislim da je Korintos i njegova bliža okolina idealna za taj deo Peloponeza.

Epidaurus i njegov veliki amfiteatar, ne možeš obići za jedno prepodne ali se može dan lepo organizovati pa se na kraju kupati u Epidaurusu ili okolini pa kasnije predveče nazad i lepa večera u Vrahatiju pre spavanja :kez:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Deo Pelpopneza o kojem govorim se može lako obići ako se dobro stacioniraš.

Mislim da je Korintos i njegova bliža okolina idealna za taj deo Peloponeza.

Epidaurus i njegov veliki amfiteatar, ne možeš obići za jedno prepodne ali se može dan lepo organizovati pa se na kraju kupati u Epidaurusu ili okolini pa kasnije predveče nazad i lepa večera u Vrahatiju pre spavanja :kez:

Znaci predlazes mi taj Vrahati kao neku baznu stanicu odakle bih mogao da obilazim regiju i plaze?

Imas li bilo kakvu predstavu o cenama smestaja u njemu i cenama po tavernama?

Nego, reci mi kakve su plaze na tom delu Peloponeza?

Da li su dugacke, srednje velicine ili kratke, da li su sa peskom, sljunkom ili kamenjem (stenje) ili ima od svega po malo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se cena tiče, stvarno ne znam jer dolazim u kuće poslovnih prijatelja koje mi ostavljaju za leto da koristim a zimi i u jesen se svi tamo nalazimo radi posla/druženja

Takođe, hvala Bogu, nisam nikada razmišljao o cenama u restoranima i tavernama pa uopšte ne pratim, ali mogu da napravim nekakav pregled, mada zimske cene verovatno nisu iste kao u sred leta..

Raspitaću se za 15 dana.

Što se plaža tiče, uglavnom su od sitnog šljunka, mada ima i onih sa peskom. Veoma "razuđeno" Recimo, plaža u Lutraki je podugačka, proteže se celim delom gde se mesto naslanja na more. U Vrachatiju isto.

Dole, prema NAfpliju ima i peskovitih plaža a najlepše je na jugu Peloponeza (kalamata) gde ima jedna dugačka peščana plaža sa plitkim morem a hoteli su bukvalno na 5 metara uz obalu, pa direktno iz vode sedaš za sto i ručaš, sve jedva čekajući da pojedeš da se baciš u toplo more ponovo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

... a najlepše je na jugu Peloponeza (kalamata) gde ima jedna dugačka peščana plaža sa plitkim morem a hoteli su bukvalno na 5 metara uz obalu, pa direktno iz vode sedaš za sto i ručaš, sve jedva čekajući da pojedeš da se baciš u toplo more ponovo...

Pa sto mi ne savetujes tu Kalamatu?

Jesi li bio tamo?

Gledam mapu i vise me privlaci taj jug ostrva nego ta "barustina" oko Korinta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka