kiki 77

PELOPONEZ-opšta tema

1150 poruka u ovoj temi

Koje mesto mi preporučujete za letovanje sa tinejđžerima (krajem jula i početkom avgusta)?

Ono što nam je važno je i lepa plaža u samom mestu, ali ne prebukirana, obzirom da vodimo i psa.

Ovo bi nam bila prva poseta Peloponezu. Putujemo automobilom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima!

Moze mala pomoc? Zna li neko nesto o hotelu Poseidon palace u Patri? Isli bismo sa malim detetom pa mi je sve vazno. Na sajtu pise da nema svoju plazu, ali cena je povoljna pa bismo mogli kolima do neke plaze u okolini, ako je ima. Neki savet?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pozz svima..Planiramo ove godine na Peloponez pa rekoh da upitam za savet...elem plan je 7 dana Peloponez,i 3 dana Elafonisos, pa sta biste preporucili kao bazu za pocetak, za Peloponez??

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pozz svima..Planiramo ove godine na Peloponez pa rekoh da upitam za savet...elem plan je 7 dana Peloponez,i 3 dana Elafonisos, pa sta biste preporucili kao bazu za pocetak, za Peloponez??

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pošto je Peloponez ogroman i nije ga moguće savladati u jednom letovanju (preporučljivo 3 do 4 letoavanja u različitim oblastima) a Vi već želite da se fokusirate na Elafinisos (pri čemu je 3 dana na istom sasvim dovoljno), onda Vam predlažem smeštaj za onih 7 dana negde na potezu Gefira(Monemvassia) - Plytra - Naepoli. Posebno bih preporučio Gefiru zbog neposredne blizine Monemvasie (možete uveče  tamo, to je sasvim drugačiji ugođaj u odnosu na ono što većina vidi tokom dana), dobrog položaja u odnosu na gomilu plaža koje možete da obiđete a nije zanemarljivo i to što u mestu imate solidan supermarket (Yperagora).

Izmenjeno (Tripco)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na preporuci..Elem premisljamo se izmedju Nafplia i Gefire, videcemo gde cemo, mozda rezervisemo po 4-5 dana na oba mesta, i ostavimo za Elafonisos 2-3 dana...Jos nismo resili, ali idemo ka tom smeru :) za pocetak, pa videcemo zapadnu stranu na nekom sledecem letovanju..pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na preporuci..Elem premisljamo se izmedju Nafplia i Gefire, videcemo gde cemo, mozda rezervisemo po 4-5 dana na oba mesta, i ostavimo za Elafonisos 2-3 dana...Jos nismo resili, ali idemo ka tom smeru :) za pocetak, pa videcemo zapadnu stranu na nekom sledecem letovanju..pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da nema potrebe da u Gefiri budete vise od par dana jer tu zaista nema sta posebno da se vidi, osim Monemvasije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da nema potrebe da u Gefiri budete vise od par dana jer tu zaista nema sta posebno da se vidi, osim Monemvasije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da li je neko bio u mestima: Galates, Thermisio i Ermioni. To je na Argolidi, severosistocni deo Peloponeza, napsram Hidre i Porosa. Ako je bio kako je tamo, da li je za prpeoruku?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Gefiri ne da nema šta da se vidi nego je i gradska plaža očaj (dobra je samo za hardcore fanove šljunka i to baš krupnog). Mirne duše bih mogao reći da je najveća atrakcija solidan broj izuzetno velikih fikusa bendžamina po dvorištima. Dobro, tu je i ona poslastica od badema, specifična za taj kraj, mada baš skupa. 

Ali, kad ste u Gefiri, možete često u Monemvasiu, a to je nešto sasvim posebno. Možete da idete danju do gornjeg grada, noću ili kadgod do donjeg (noću je neverovatan doživljaj), možete da se kupate na kamenitim plažama ispod grada (Portelo, Koulura). Takođe, odatle imate odličan potez ka jako dobrim plažama celog poluostrva Malea (samo krajnji jug se zove Vatika, iako je na našem forumu uvreženo mišljenje da se celo poluostrvo tako zove - mada, na Vatici su najbolje plaže). I kao što već rekoh, blizu ste Elafonisosa.

Lepo je biti smešten u Nafplionu, to je baš lep grad. I mislim da je bolje biti tu nego u Tolo-u, jer tako osetite duh grada. Ali, to što osetite u Nafpliu, osetićete i u glavnom gradu Krfa, i u Hanji i Retimnu na Kritu, i u Rodosu, al Monemvasia je nešto sasvim drugačije, to je jedini potpuno sačuvani vizantijski grad u Grčkoj.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze li preporuka za nekoliko najlepsih plaza na tom krajenjm jugu poluostrva?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima.

Planiram da procitam temu od pocetka, ali bih sada zamolila za brzinsku informaciju. Peloponez nam je ove godine na vrhu liste sto se tice letovanja, nasli smo u spostvenoj reziji jako povoljan smestaj u mestu Kyllini na zapadnoj strani. Interesuje me, ukoliko neko moze da mi kaze, koliko je to dobra lokacija za obilazak poluostrva? Mi porodicno volimo da istrazujemo i nismo ljubitelji letovanja 10 dana jedna plaza.

Idemo sa decom koja vise nisu tako mala (klinac 12.5 godina, zeli da vidi Spartu :) i mladjom koja ima 9)

Hvala unapred

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imam i ja jednog klinca koji je isto tako odusevljen Spartom:D:DRadnja sa suvenirima nije radila proslog leta kada smo mi bili,pa moramo ove godine da ponovimo obilazak Sparte?, iako nije plan da opet tu prenocimo.... 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima, 

Ne pronalazim u temama ništa o Kalamati na Peloponezu. Da li neko ima nekih iskustava sa tim mestom, koliko sam uspela da pronadjem u oblasti je Mesinija. Pronašli smo povoljan let iz Sofije do Kalamate na Peloponezu pa nas interesuje kako do mesta sa aerodroma smestaj, plaže u mestu bilo kakva iskustva jer bi po redu letenja bili tamo u 22:30. Gde pronaći smestaj koliko je udaljeno kako je taxijem bilo šta.  

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26675
    Ukupno tema
    895476
    Ukupno poruka