kiki 77

PELOPONEZ-opšta tema

1161 poruka u ovoj temi

Ja na Peloponezu nisam nikad letovala, prosle godine smo samo presli od Kilinija do Patre, tako da ne znam nista o smestajnim kapacitetima, ali verujem da nas drug Google moze da pomogne plezko.jpg . Ima na netu gomila sajtova, pa treba pretraziti.

Ja nemam nikakav strah od toga da necemo naci smestaj, to nam se jos nikad nije desilo. Gde god da odemo nadjemo bez problema uz vrlo malo trazenja i to po pravilu po vrlo ok ceni. Tako da moj muz veruje u moje sposobnosti, a dosad ga nisam nikad izneverila biggrin.jpg . A i da prespavamo u kolima to bi shvatili kao deo avanture zaljubiska.jpg .

Jedino je frka tamo negde u avgustu kad se sjate Grci i Italijani, tad je malo frcno jer jeste guzva, ali u junu i julu nema teorije da ostanemo bez smestaja.

E onda je to ohrabrujuce,sta da radim,ovaj moj najbolji je generalsko dete,to je letovalo samo u Kuparima u hotelu,a sad ga ja cimam naokolo tako bez plana cccc....

I inace kada mu pricam dogodovstine iz vesele kamperske proslosti on se samo krsti,i rukama i nogama!

Planiramo da se upeloponezimo negde oko 16 jula,i onda dvadesetak dana uzivancije!Valjda ce biti sve ok za smestaj,a mozda do tada i ispliva neka informacija!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Joj, unela sam malo zabune stidljivko.jpg ,

nije odmor 4 dana nego 2 nedelje, ali sam ja navikla svake godine na 3 nedelje pa me iznerviralo sto ove godine mm nije dobio 3 nego samo 2 nedelje a i moj gazda jedva docekao :bez-zuba: .

Planiram neku semu sa Zakintosom 10 dana (uletelo nesto povoljno) pa onda da predjemo do Kilinija i ta 4 dana obidjemo zapadni Peloponez. Ali posto me Zante ne zanima previse, a ima i toliko putopisa o njemu, ovaj Peloponez mi izaziva leptirice pa hocu ta 4 dana max da iskoristim. Znaci Code cela 4 dana bez puta.

Izvinjavam se sto sam sva usplahirena, pa se nisam dobro izrazila stidljivko.jpg .

Ali nama je svake, ali svake bogovetne godine ista procedura moljenja, kumljenja, objasnjavanja da nam treba bas 3 nedelje odmora i bas sad u februaru i bas zbog toga i toga .... da ti se smuci kad ne mozes godisnji da dobijes bez muke. Eh gde su lepa vremena u drzavnoj firmi, ja sam od ponedeljka na odmoru ... dobro ... vidimo se kad dodjes srce.jpg

I da, moram mali off... Ajde sto nas gazde ne razumeju, ali sto nas ni kolege ne razumeju ...kao triiiiiii nedelje na odmor, auuuu....nikako ne mogu to da shvate. Njima odmor i ne treba odu negde 3-4 dana ko Japanci i to im je dosta. Kod mene i muza u firmi niko ne ide na odmor kao mi i svi se snebivaju gde mi sve idemo, njima je to neshvatljivo.

Ajd, sad recite vi meni, je'l smo mi ludi?

E, bas si napravila zabunu :bez-zuba: A znaci ipak Zante ulete :-P Opusteno, sladak je on, brzo ces videti sve bitno, a posle mozes da uzivas na Vasilikosu, ima stvarno par lepih plaza i divan je miris. A posle istrazivanje Peloponeza :)

A ovaj off me podseca na firmu mog muza-doduse ne prave mu neki poseban problem oko odmora, ali taj fazon skoro niko ne ide nigde, 2 nedelje plafon uzimaju, jedva cekaju da se vrate na posao, kao da im je tamo sav zivot-uzas!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A ovaj off me podseca na firmu mog muza-doduse ne prave mu neki poseban problem oko odmora, ali taj fazon skoro niko ne ide nigde, 2 nedelje plafon uzimaju, jedva cekaju da se vrate na posao, kao da im je tamo sav zivot-uzas!

Da ne radi mozda u - pivari?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sto se tice 4 dana na Peloponezu

ja bih odsela negde u okolini Kilinija (tamo su plaze super) odatle bih obisla Olimpiju (tu ce vam otici sigurno pola, ako ne i ceo dan)...potom bih jos jedan dan posvetila obilasku Koroni-ja i Metonija, vratila se ili otisla preko planina sa nekom usputnom stanicom za kafu i slatko u npr. u Krestena...i to bi bilo to...jer greota je ne provesti bar jedan ceo dan izlezavajuci se na plazi koje su tamo preleeepe

sto se tice smestaja u julu ne postoji nikakav problem, frka je u avgustu (i to vec od prvog vikenda avgusta) kada je izbor suzen, ali i cene poprilicne

a sto se tice duzine odmora....u Grckoj bi vam mnogi pozavideli na dve nedelje odmora u nizu...vecina dobija/uzima po nedelju dana u npr. sezoni i jos toliko u septembru/junu (ako uspeju)....za veliku vecinu naroda tri nedelje je naucna fantastika...zato glavu gore moze i mnogo gore ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E Manduvil, uvek ima gore, ali valjda treba teziti boljem...

Ne rece mi kakav je put od Kilinija do Metonija ali uz obalu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da ne radi mozda u - pivari?

:bez-zuba: nista tog tipa, jednostavno neverovatni ljudi, umislili da ce firma da propadne bez njih.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne rece mi kakav je put od Kilinija do Metonija ali uz obalu

put preko Pirgos-a i Pilos-a je sasvim dobar...mi smo vecinu puta isli preko brda je zaista prelepo (taj potez brdske Arkadie i Ilie smatran je za najlepse predele Grcke...i stvarno tu je priroda oduzimala dah)...pisem u proslom vremenu jer zaista ne znam kako sve to sad posle pozara izgleda, taj deo Zaharo i okolina je najvise stradao...ja sam prosle jeseni videla jedan izgoreli deo oko Kalavrita i to je uzas...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

... i gledam ja tako tu brdsku arkadiju... pa onda uvale i plaze... pa osacujem tvrdjave, kule i gradove i vratim se u sumu (ovaj google earth je stvarno zaraza)... i sve sam zbunjeniji i neodlucniji. jednostavno ne znam kako da razdvojim kategoriju "hocu o'ma" od "moz' sledeci put". unsure.gif

pogle' sta ima u sumi:

nedariverwaterfall.jpg

zar nije lepo? evo, sad bih se bucnuo... bez obzira sto jedna od fotografija nosi naziv 'krio nero'. nisam strucnjak za grcki, daleko od toga, al' cini mi se da znam na sta su mislili...smile.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

'krio nero'.

Hladna voda. Brrrrr

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gde je slikano ovo gore?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nego da priupitam (to bi prvenstveno mogli da znaju Code i Manduvil), kako teku radovi ba izgradnji Olympia Odos? Ja to nešto pratim na 

http://www.olympiaodos.gr  i na

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=807030

ali me zanima podatak konkretno sa terena. Koliko sam video, dosta toga je urađeno na delovima postojećeg autoputa od Atine prema Patrasu (zapravo, dobar deo od Elefsine prema Patrasu je skroz novi autoput), ali ovaj deo na zapadnoj obali, do Pirgosa stiže na red tek 2012. (hm, ako bude para, računajući trenutnu krizu). Deo koji ide dalje ka jugu bi trebalo da bude završen 2014., do mesta Tsakona za koje nisam baš siguran gde se nalazi, ali bih rekao da je to negde severno od Kalamate, kod spajanja sa autoputem koji treba da se završi prema Kalamati, južno od Megalopolija (Atina - Korint - Tripoli - Megalopoli - Kalamata). 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Peloponez je vrh...menja se ugao gledanja na Grčku posle njega. Preporuka .....Beograd ...Delfi( spavanje) ....Patra...Okolina Zahara smeštaj 3 dana ..( Olimpija ...kupanje na Banana Place)...nastavak ka Pilosu smestaj oko Vodokilije 5 dana (Vodokilija ,Pilos , Methoni,Koroni,kupanje ...kupanje,Kalamata) nastavk na srednji prst smeštaj u Mavrovuniju 7 dana( Mani.. Mani ...Mani,RT Tenaro, Diro pećina, ) Odatle Monaemvasia, Elafonis...povratak preko Sparte...Mistra ..Korint...Atina ....Beograd......Ko jednom kroči na Mani ...više Grčku ne gleda istim očima....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Peloponez je na redu za uskrs, verovatno Argolida, pa jedno praktično pitanje... Pošto nemam nameru da se zavlačim u Atinu, ima li smisla isključiti se sa autoputa i preko Tebe izbiti kod Elefsine na autoput Atina-Korint ili je bolje sve vreme ići autoputem? Jeste nešto kraće, i koliko sam gledao, put deluje ok...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pridruzujem se ovoj temi o Peloponezu posto cu ove godine letovati u mestu Tolo, pored Nafplija, koji pripadaju Argolidi. Prosle godine kada sam sa porodicom letovao na Kefaloniji, koja je u svakom pogledu vanserijska (i najbolje nesto gde sam boravio u zivotu) sami Kefalonjani su mi preporucili Peloponez, ako zelim da dozivim autenticnu Grcku. Gledajuci Internet i razmatrajuci mnoge hotele pored Argolide dopala su mi se i Argo Saronska ostrva, koja iako administrativno ne pripadaju Peloponezu, geografski su prakticno odmah do Argolide. Virtuelno dopala mi se i Mesinija i druge oblasti, zapravo ceo Peloponez mi se ucinio kvalitetnom destinacijom. Jos jedna od prednosti, bar sto se Argolide tice, je da nije daleko od Atine tako da za nekoga ko ne zeli da ide kolima, moze doci i redovnim avio letovima a posle toga ni autobusom nije daleko, do bilo koje tacke Argolide, na primer oko 2 i po sata do Nafplija i to autobus iz Atine krece na svakih sat vremena, a najpopularnija mesta su pored Nafplija jos Tolo i Porto Heli, ali i mnoga druga mesta su veoma posecena.

Iako je sam Tolo izrastao u kosmopolitsko letovaliste i verovatno pomalo izgubio autenticni grcki duh mesto mi se virtuelno veoma dopalo, ima neki poseban sarm i ima neverovatno sirok dijapazon hotela, vila, apartmana, studija, taverni, za svaciji ukus i dzep. Ko trazi iskljucivo duge pescane plaze verovatno ce pre odabrati neku destinaciju na zapadu ili jugu Peloponeza, ali i Argolida ima dobre plaze, bar ono sto se moze videti peko Interneta.

Licno misljenje je da je Peloponez isuvise veliki da bi se mogao obici tokom jednog letovanja. Tako moja zelja je da porodicno obidjemo uglavnom Argolidu, ukljucujuci primorska mesta i najvaznije znamenitosti i istorijske atrakcije u unutrasnjosti i eventualno, tokom jednog kruzenja brodicem, Argo Saronska ostrva. Smatram i da Peloponez kao tema je suvise veliki i treba da ima pored genericke teme i podoblasti (Argolida, Ahaja, Mesinija i td.) i mislim da zasluzuje da se nadje izdvojen na temi Grcka poput Atinske regije ili Sporada.

Izmenjeno (Raymond)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26789
    Ukupno tema
    899339
    Ukupno poruka