kiki 77

PELOPONEZ-opšta tema

1138 poruka u ovoj temi

@Rosbacher U Pilosu bas i nema neka plaza, kada prodjes marinu i restorancice na levo u polukrug ima nesto kao plazica...ali... moj savet ti je gialova, divari, voidokilia....sve ti je to blizu. Meni je divari bas bila super. To su nepregledna prostranstva peska, divno! Mi smo bili smesteni na drugoj strani Mesinije koji gleda na Mesinijski zaliv i u Pilosu smo bili tri puta, sto zbog setnje sto zbog odlicne hrane u ovom O Aetos restorancicu, mada mislim da neces pogresiti gde god da sednes. Mi smo svaki dan menjali mesta i gde god da smo jeli porcije su bile obilne i cene skroz pristojne. Jedino mi se nije dopao riblji tanjir za dvoje (18 eura), ali to je stvarno stvar ukusa-mix girica, oktopod, incuni, sword fish sa barenim krompirom...neko bi verovatno polizao prste, ali ja eto i nisam. Porcija lignji je od 8 do 10, lamb chops od 8 do 12, skampi 10 do 12, musake, pasticio 5, 6 eura, grcka salata isto 5, 6, pivo 3 do 3.5, vince 3.5 do 5 pola litre domaca vina.  Evo ovde malo o divari plazi  https://pawtraveller.blogspot.com/2019/10/carobna-mesinija-peloponez-cetvrti-deo.html . A ako cete da idete okolo mozda ti i ostala tri posta budu od koristi.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko je daleko od aerodroma u Kalamati? Da li neko može nešto da kaže o samom gradu i okolini? Nikada nisam bila na Peloponezu (osim Argolide) a razmišljam o nekom trajnijem naseljavanju, bar u zimskom periodu,negde na jugu Grčke (za sada sam koncentrisana na Krit, ali me intrigira i Peloponez.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Rosbacher U Pilosu bas i nema neka plaza, kada prodjes marinu i restorancice na levo u polukrug ima nesto kao plazica...ali... moj savet ti je gialova, divari, voidokilia....sve ti je to blizu. Meni je divari bas bila super. To su nepregledna prostranstva peska, divno! Mi smo bili smesteni na drugoj strani Mesinije koji gleda na Mesinijski zaliv i u Pilosu smo bili tri puta, sto zbog setnje sto zbog odlicne hrane u ovom O Aetos restorancicu, mada mislim da neces pogresiti gde god da sednes. Mi smo svaki dan menjali mesta i gde god da smo jeli porcije su bile obilne i cene skroz pristojne. Jedino mi se nije dopao riblji tanjir za dvoje (18 eura), ali to je stvarno stvar ukusa-mix girica, oktopod, incuni, sword fish sa barenim krompirom...neko bi verovatno polizao prste, ali ja eto i nisam. Porcija lignji je od 8 do 10, lamb chops od 8 do 12, skampi 10 do 12, musake, pasticio 5, 6 eura, grcka salata isto 5, 6, pivo 3 do 3.5, vince 3.5 do 5 pola litre domaca vina.  Evo ovde malo o divari plazi  https://pawtraveller.blogspot.com/2019/10/carobna-mesinija-peloponez-cetvrti-deo.html . A ako cete da idete okolo mozda ti i ostala tri posta budu od koristi.

to sam video za plaze u pilosu, ali nije problem. imacemo svakako auto pa cemo se vozati okolo. mislio sam prvo da idemo 7 dana u metoni, ali sam ipak presao na pylos jer je "centralijne" od metonija. cene su sasvim pristojne, to je super.

hvala :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moje je misljenje da si dobro izabrao, a u Methoni svakako mozete na izlet. Mi smo za ovu godinu rezervisali u junu 8 dana Mani, 6 dana Malea&Vatika....jedva cekam!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moje je misljenje da si dobro izabrao, a u Methoni svakako mozete na izlet. Mi smo za ovu godinu rezervisali u junu 8 dana Mani, 6 dana Malea&Vatika....jedva cekam!

Postovani,

mozete mi dati neku preporuku za Mani?

Mi planiramo da ga obidjemo,obisli smo oblast Argolide. Meni je Peloponez caroban i mora se iz vise puta obici. Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@dodaaki Mi nismo bili do sada na Maniju, pa cu iskustva iz prve ruke moci da vam prenesem tek krajem juna :). Bili smo u Mesiniji proslog leta dve nedelje i odusevljei smo!

O Maniju sam iscitala postove drugih clanova koji su izuzetno sadrzajni i korisni. Hvala svim clanovima koji su pisali na ovu temu, a na savet clana trulex izmenila sam broj nocenja u korist Manija. Mogu vam dati info koji smo smestaj odabrali ukoliko vam je to od neke koristi.

Na onom prvom kraku kuca Domus u selu Papadianika u blizini Plitre, a na Maniju bungalov Cavo Grosso u Mavrovouni u blizini Gitija. Planiramo jedan dan da odemo na Elafonisos i jos dva nocenja u odlasku i povratku ali to jos uvek nismo rezervisali.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno na brzom odgovoru,i ja sam iscitala dosta na forumima i za Mani i za ceo Peloponez. Zahvalna sam svima koji ostavljaju svoje utiske i jako bitne informacije. Ja sam svoj prvi odlazak na Peloponez podelila u dva dela,Tolo i Monenvasiju tako da smo jako puno obisli ali da se ne ponavljam vec sam ovde pisala. Jedva cekam utiske sa Manija posto mi svakako idemo u septembru. Veliki pozdrav

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi uplatili od 06.07 Tolo. Ne planiramo mnogo da obilazimo, ali cemo svakako obici Elafonisos i Spartu. U dolasku Korint, i jedan dan za Atinu.

Koliko ste placali noc u Kalamati?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi uplatili od 06.07 Tolo. Ne planiramo mnogo da obilazimo, ali cemo svakako obici Elafonisos i Spartu. U dolasku Korint, i jedan dan za Atinu.

120€ dan. U pitanju je dvosoban stan 50m2, odmah preko puta plaze.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Spartu svakako treba obici, ali kad vec idete tamo, obavezno produzite par km dalje do srednjovekovne Mistre. Tamo imate tvrdjavu, despotsku palatu, puno crkvi i manastira. Necete biti razocarani!

Izmenjeno (jelena 10267)
greska
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sta ima konkretno u sparti da se vidi? kakva je situacija sa parkingom?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Realno, ja ne ocekujem nista spektakularno, od cele ture. Ovo letovanje ce nam biti sa najmanje kupanja pretpostavljam.

Peloponez smo odabrali pre svega jer volimo da idemo svaki put na drugo mesto. Kontinentalni deo, i nama pristupacna ostrva smo obisli, nesto i vise puta. Mikonos, Santorini, Rodos... su nam van domasaja trenutno. 

Ovde cemo obici istorijska mesta, i svesni smo da se nema sta mnogo videti. Spomen ploce, muzeji i drugaciju Grcku. Tolo smo izabrali zbog pescane plaze. Obici cemo i par okolnih i obavezno Elafonisos

Mi planiramo nasa putovanja- letovanja, par godina unapred. Sve smo planirano obisli. Mislim da cemo ovde sa Grckom stati. Bar za sada. Svesni smo da Grcka ima, mozda, najlepse plaze, ali opet bismo malo u Italiju, Spaniju, Tursku mozda (prvi put). 

Tako da mi nista konkretno ne trazimo. Odmor nam pocinje onda kad sednemo u auto, ubacimo se u "vacation" mode, ne damo da nas ista uznemirava i trenutno biramo sta cemo. Zato i ne biramo all inclusive, i ne volimo da idemo sa nekim... 

Parking smo uvek nalazili, gde god bili. Nikada mi kaznu nisu napisali i nikada mi vozilo nisu ostetili. 

Bitna mi je cena smestaja odnos cene i kvaliteta, da mesto bude "zivo" a za plazu da je pescana... 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26499
    Ukupno tema
    887580
    Ukupno poruka