kiki 77

PELOPONEZ-opšta tema

1138 poruka u ovoj temi

@jelena matijevic hvala na prenetim utiscima! Nesto me golica Mani za iduce putovanje Peloponezom...Gde ste bili smesteni u Kardamiliju i koliko ste placali smestaj? Da li ste se spustali od Kardamilia do Vathie?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I, kako je u Longosu?

Sad sam tek video poruku. Bilo nam je lepo, zadovoljni ako vas jos uvek interesuje kakvo je mesto pisem

Otkrila sam na fejsu grupu Peloponez na dlanu i sad uzivam u fotkama.O Longosu malo toga ima, uglavnom pitanja i nekoliko fotografija.

Longos je malo mesto, simpaticno. Plaza je krupan sljunak ali je boja mora prelepa. Cisto je more, ako na glavnoj plazi ima vetra malo dalje nekih 500 metara nema. Mesto je snabdeveno, ima par pekara, veliki market, apoteka, doktor. Cene su jeftinije nego na Halkidikiju

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kakvi su putevi na maniju i generalno oko kalamate? mi za sledecu godinu planiramo 2 nedelje ili methoni/pilos uz obilazak zapadnog peloponeza ili kardamili/stupa uz obilazak manija.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Rosbacher do Kalamate je autoput, oko Kalamate i dole niz Mesiniju ka Metoniju i Pilosu su ok, ne može da se jurca, prosek brzine po Mesiniji generalno 50-60. Za Mani, čekamo Jelenu :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

PUTEVI NA MANIJU?

Au, nisam vozač, ali ne sećam se mnogo loših ili teških puteva na Maniju - a inače se lako uplašim (kao, recimo, na Lefkadi :-), Lakše je ići zapadnom nego istočnom stranom ka jugu (Rt Tenaro), jer je put širi, sa manje penjanja i krivudanja. Na istočnoj strani put je OK do plaže Varvara, Skutarija i Kotronasa, kao i dalje ka selu Flimohori i do plaže Alipa (prelepa - obavezno - forumaši su nas upozorili na to da je znak za nju neupadljiv), pa i  do mestašca Agios Kiparisos. Posle smo se penjali ka mestu Lagia - to je već bilo visoko, mada veoma lepo (vide se grupice kuća-kula, slično kao selo Vati). Nismo išli dalje, Čitali smo da je spuštanje ka jugu zahtevnije, mada je pogled na Porto Kajo s te strane sigurno još lepši.

Što se tiče dela oko Kardamilija - ima dosta penjanja (i spuštanja), ali je put dobar. Čak i do sela Kastania iznad Kardamilija put je dobar.  Jedino se ulica u selu Ag, Nikolaos zatvara oko 19-20h, pa smo obilazeći ga zalutali nimalo prijatnim i vrlo strmim padinama Tajgetosa (tu sam se uplašila).

Put od Kardamilija do Metonija, kao i oko Pilosa, bio je sasvim OK (neprimetan). 

Nadam se da će vam ove oskudne informacije bar malo značiti...

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi forumaši,

Ima li neko ko je bio smešten u Kalamati ili okolini?

Kakva su iskustva sa plažama, putevima ka drugim mestima?

Putujemo porodično, sa decom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiramo sledece godine na Peloponez. Citajuci ovu temu, zakljucio sam da je za Peloponez potrebno vise puta letovati-obici, da bi videli i uzivali. Takodje, za prvi put smo skapirali da je najbolje ici u Nafpilio ili Tolo (pescana plaza, sto preferiramo). Procitao sam da je Nafpilio zivo mesto, a Tolo ima bolju plazu. Nase agencije nude uglavnom hotele i to Korint ili okolina Porto Ria. Gde je (koji sajt-grupa), najpovoljnije traziti privatni smestaj? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pogledajte google maps, ima dosta smestaja unetog, vidite nazive pa izguglajte njihove sajtove i mejl adrese ( izvinjavam se zbog rogobatnog izrazavanja, u zurbi sam). 

Ili pogledajte booking. com ( ima vise od 50 smestaja), ne da biste rezervisali preko tog sajta nego opet zbog imena smestaja... 

Ima i sajt

www.feelgreece. com, ili

www.tolo. gr.

Ali vecina tih posrednickih sajtova  vezana je zapravo za booking. com, 

Izmenjeno (rakel)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav za sve clanove

Da li je neko bio u hotelu Porto Rio u Patri? Interesuju me bungalovi i koliko su veliki  unutra i da li ima mesta za 4clanu porodicu. Prevrnuo sam sve po netu i nisam nista nasao

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto ne pitate hotel za malo detaljnije informacije? Ja to tako, sve sto me zanima :D

Meni ono deluje kao dnevna soba sa dva troseda, koji se ne razvlace (ili gresim?) i spavaca.

Ako su vam deca manja, verovatno je ok, ali nista vas ne kosta da pitate. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja sam citao komentare na Tripadvisor. Nisu bas dobre ocene i opisi

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

daj par brzih saveta sa kupanje i jelo :)

u pilosu nema neka plaza na pesaka od centra? generalno nije problem jer cemo imati auto sve vreme,

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26368
    Ukupno tema
    880822
    Ukupno poruka