kiki 77

PELOPONEZ-opšta tema

1138 poruka u ovoj temi

Hvala Relja, uzet ću u obzir i taj prijedlog. Zapravo smo krenuli od toga da nam je to samo stanica jer sa trajekta silazimo oko 16,30 pa da doguramo do nekog dijela, ne odmah na Elafonisos jer bi jako kasno stigli s obzirom da imamo dijete s nama, a i zbog cijena na Elafonisosu, rađe bi ujutro stali u neki veći market na kopnu i kupili za ponijeti na Elafonisos.
Ima li koja preporuka za Tripoli ili Spartu (noćenje)? Računam da ispod 50€ teško, a volim da je smještaj Ok pa ako je i malo više od toga, ok.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam noćio u Skali,(konkretno hotel Oasis, noćenje sa doručkom. Hotel i hrana za svaku pohvalu ali se ne sećam cene)  tu nas zatek'o mrak :) a ako vam treba neki veći market, poslednja dva Lidl-a su u Sparti i Skali.

P.S.

Slike su iz bašte hotela i švedski sto za doručak :) 

WP_20161007_21_13_11_Pro (Medium).jpg

WP_20161008_08_18_59_Pro (Medium).jpg

WP_20161007_21_57_00_Pro (Medium).jpg

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Relja, bili smo u Skali u LIdlu prošle godine, tako nešto smo zamislili da svratimo prije Elafonisosa i ove godine. Čini mi se malo daleko od Patrasa i svakako će do Skale da nas ulovi mrak (16,30 iskrcavanje ako bude sve po planu)... Zato smo htjeli stati u Tripoliju ili Sparti pa još stignemo malo i prošetati i u jutro na miru sve obaviti i nastaviti put za El.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jelena, hvala za info i linkove, svakako ću sve proučiti. Mi volimo dosta obilaziti, a usput se i okupati pa da te pitam, zanemarimo li da je smještaj stvarno super, da li je ovo dobra lokacija (što se povezanosti i puteva tiče) ili biš neku drugu rađe preporučila?
Nisam imala još dosta vremena da pročitam, ali hoću ovih dana.
OVaj smještaj si bookirala direktno? Misliš da ima smisla probati spustiti cijenu za kraj septembra? Prema cjeniku ispadne 55€ dnevno (triple studio). 
Jesi li bila kada u Tripoliju? Na Netu uglavnom nalazim ponudu hotela, a ostali bi tamo 1 noć i hotel jest ok, ali su podosta skupi.
Hvala i pozz

Meni se lokacija svidela jer je mirno, tiho, a blizu je Hore i Kapsalija. Međutim Kalamos je selo i tu nema nikakvih sadržaja, niti zabave. Za kretanje ka plažama je na dobroj poziciji. 

Možete da razmislite o smeštaju i u Kapsaliju ili Agia Pelagiji. Ta dva mesta su malo življa. Kapsali je u podnožju Hore, dok je Agia Pelagia skroz na suprotnom kraju ostrva i mahom je popunjena smeštajnim kapacitetima.

Da, slala sam direktno upit vlasnici i meni je odgovarala cena uz doručak od 45 eur u julu. Svakako probaj da skineš cenu jer 55 eur i nije baš najpovoljnije, posebno ne u septembru. Takođe sam sigurna da možeš naći daleko nižu cenu u nekom drugom smeštaju. Na sajtu koji sam predložila ima ponuda smeštaja, pa probaj napraviti selekciju i poslati par upita.

U Tripoliju nisam bila.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

meni je polovinom marta ponudjeno za sredinu jula 7 noci za po 75eur/noc. 

bas me oraspolozila. rekoh joj da je blizu cene maldiva (resorta ) i zahvalio se..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pitanje za iskusne peloponezane. bili smo vec na argolidi pre par godina, i sad bi isli negde na zapad ili jug. zbog letova iz minhena u igri su okolina kalamate ili patrasa. 

koje bi mesto preporucili? znaci, da je mesto relativno zanimljivo za vecernje setnje, sa solidnim plazama u okolini, a i da ima sta da se obilazi autom? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo što ću da napišem verovatno neće biti baš mnogo korisno, nisam iskusna peloponežanka, ali ajde..

Ja ne bih baš oko Patrasa. Ka  Kiliniju je krajolik jako monoton, nisam tamo videla nikakvo zanimljivo mesto  niti plaže koje bi me zaintrigirale (ravnica je i pesak) , više je poljoprivredni , voćarsko-povrtarski kraj, a  na sred ničega  ima nekoliko velikih hotelskih kompleksa...Na drugoj strani, u Korintskom zalivu ima simpatičnih sela i gradića, ali more nije naročito lepo, ugođaj je jezerski a čitam i da ima puno meduza. ja nisam videla nijednu, valjda mi se posrećilo.

Radije bih nešto južnije (Kalamata, Pilos, Metoni, Koroni),   Tamo  nisam bila, ali  mi sve deluje nekako obećavajuće, pejzaži i mesta...Godinama već buljim u web kameru u selu Stoupa (na plaži Kalogria je kuća Nikosa Kazantsakisa). 

Vidi sajt www.zorbas.de

ima 7 web kamera

Uz to, film "Pre ponoći" je sniman u Pilosu i selu Kardamil kod Kalamate, a ja sam ljubitelj tog filma, tj. cele trilogije, tako da kod mene ne bi bilo dileme.,..Srećno pri odabiru.

Izmenjeno (rakel)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ove godine sam letovao na Peloponezu od 23. jula do 4. avgusta. Pošto mi je ovaj forum dosta pomogao vezano za ovo putovanje red je da se odužim. 

Prvo noćenje je bilo u Kamenoj Vourli. Izbor je pao na ovo mesto jer je blizu Peloponeza, putuje se nekih 10 sati, smeštaji su jeftini i najbitnije nalazi se odmah pored autoputa pre Atine. 

Sledeći dan nam je bio obilazak Peloponeza i spuštanje do Elafonisosa. Obilazili smo sledeća mesta: Korintski kanal (kod grada Korinta), Epidaurus, Sparta, Monemavasia i na kraju smo stigli na Elafonisos. Krenuli smo u 7:00 iz Kamene Vourle, a trajekt za Elafonisos iz Pounte smo uhvatili u 21:00.  Napominjem da smo se svuda zadržali dovoljno dugo da obiđemo sve kako treba.

Na Elefonisosu smo bili 3 noći, smešteni odmah u glavnoj ulici, preko puta crkve. 

Nakon toga smo se vratili na kopno i uhvatili trajekt za Kitiru iz Neapolia. Na Kitiri smo bili 6 noći. Smešteni smo bili kod mesta Livadi.

Sa Kitire smo se vratili trajektom u Gitio, odakle smo otišli na zapadnu obalu Peloponeza. Tamo smo bili jednu noć u gradu Filiatra jer je blizu  plaže Voidokilija koju smo želeli da vidimo. Sledećeg jutra spustili smo se do plaže Voidokilija, a kasnije i do grada Gialova. 

Negde oko 17:00 krenuli smo  ka gradu Janjina. Pošto smo prošle godine prelazili preko mosta Rio-Antirio, ove godine smo išli pored mosta, odnosno trajektom iz Ria u Antirio. U Janjine smo stigli oko ponoći. 

Ovo je najkraći opis našeg putovanja pa možda nekom bude ideja za sledeću godinu. Imam skoro sve kontakte smeštaja u kojima sam bio. Naravno za svako ovo mesto mogu detaljan opis da pišem, kao i za puteve ali da ne bih udavio bolje je ovako pa da odgovaram kog šta interesuje.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nakon toga smo se vratili na kopno i uhvatili trajekt za Kitiru iz Neapolia. Na Kitiri smo bili 6 noći. Smešteni smo bili kod mesta Livadi.

Gdje ste noćili na Kitiri - koji smještaj?
Riješila sam Tripoli, Elafonisos, a još gledam Kitiru, Argos/Nafpilio i Patras. Imam vremena pa neću još žuriti ako izmijenimo planove, ali volim ovako info od onih koji su bili.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Petros studios Kythera je ime kompleksa. U njemu imate više objekata. Svi su, koliko sam video, novi ili renovirani, sve je čisto, mirno, uređeno. Imaju sajt na kom postoje sve informacije ali takođe su i domaćini raspoloženi za saradnju i dogovor.

Takođe imam direktan kontakt za Elafonisos jer u tom delu ne postoji mnogo smeštaja koji bas gledaju na crkvu i da su u glavnoj ulici jer su uglavnom lokali. Kroz Argos sam prolazio kad sam se vraćao sa Epiadaurusa na autoput i mesto je nebitno po mom mišljenju. Nafplio je ozbiljan grad i ja sam odustao od njega jer mislim da je potrebno minimum 5-6 dana da se obiđe on i sve plaže i mesta oko njega. Patras je ogroman grad, ne znam kakve su plaže oko tako velikog grada, koji je i luka. On je malo manji od Atine i 3 puta sam prolazio pored njega i nisam mogao da verujem koliko je grad i koliko se vozi da bi se prošao...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sale_smc mi smo sada već treći put u Naupliji pa zato smo mislili nešto sa strane. Plaže nisu baš nešto što nepohodno moramo sve obići (s otoka Krka smo, a evo upravo smo produžili još malo na Elafonisosu pa će biti dovoljno).
Iz Patrasa nam ide trajekt za Veneciju, zato nam je on uvijek završna točka, a i volimo malo za kraj prošvrljati po gradu i okolici.
Upravo odustajemo od Kythire zbog najave lošeg vremena - velikog vjetra i 2 dana kiše, a predvidjeli smo nekih 7 dana tamo. Zato smo tu produžili za 2, a radimo neki drugi plan za dalje. Nismo rezervirali pa se može.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

bravo dodaaki

Izmenjeno (misajank)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26319
    Ukupno tema
    877844
    Ukupno poruka