kiki 77

PELOPONEZ-opšta tema

1116 poruka u ovoj temi

Evo ovako: Na Peloponezu sam bila 2007, smestena u Loutraki, divno turisticko mesto, 80 km od Atine i zgodno za "bazu", plaza savrsena, smestaj uz more, mi smo placali 570 eur stan od 60 m2, spavaca soba, sa bracnim krevetom i u dnevnoj sobi jos dva kreveta, terasa citavom duzinom stana, pogled na more, naravno. Inace Loutraki je banja. Pogledaj malo po netu... odatle smo svrljali po citavom poluostrvu, isli smo kolima, obisli Epidavros, Mikenu, Napflio, Olimp, Patru i cak smo jedan dan otisli na izlet na Zakintos, trajektom... Smestaj sam nasla preko sajta holidaylettings.co.u i bio je bolji uzivo nego na slikama...

Sto se jedrenja tice, to je bilo prosle godine, mi smo isli tako sto sam ja skupila ekipu, nas 8, iznajmili jedrilicu (nasa agencija iz NS radi u dogovoru sa grckom agencijom, imaju i sajt mgnavemar.com) skiper (kapetan) je bio extra, decko iz NS, raspolozen da pokaze sve sto te interesuje. Najam jedrilice se radi na 7, 14, 21... dan, mi smo bili 7 dana, za pocetak dosta, placali 2300 eur (brod je bio za 10 osoba, ali su me dvoje ispalili?!). Ruta nam je bila: Krenuli iz Atine-Poros, Kytnos, Syros, Mikonos, Kytnos i Atina, malo je problem za mesto u luci posto je kod njih jedrenje jako popularno, pa smo trebali u povratku sa Kytnosa da svratimo do Egine, ali nije bilo mesta u luci... inace, mesto se NE NAPLACUJE, u vecini mesta (samo na Syrosu smo platili 3 eur/noc) a voda za pice je cca 1.5 eur/200l, nije bilo vetra nesto preterano, pa smo isli na motor veliku vecinu puta i to nas je kostalo 270 eur za 7 dana, hranu poneli iz BGD-a. Auto bez problema ostavis u luci, mi smo isli nekim novim Mercedesom, pokusavali da nadjemo garazu, nismo uspeli, sreca, posto, kazu, da se nikad nikome u luci nije nista desilo. Mnogo je zanimljivo i za svaku preporuku... Septembar je idealan, oba puta je kod mene bio upravo taj mesec, more je najtoplije a i temperatura prijatna (i za kupanje i za obilaske :-) )....

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da se slabo pisalo o Peloponezu, mi planiramo ovog leta da provedemo jedno desetak dana mozda i vise i obidjemo nekoliko mesta, u planu su Koroni, Metoni, Kalamata, Monamvasija. I sve drugo uz put sto se moze videti, vise ce mo se usrediti na juzniji deo.

Jos samo da dobijemo vize i pravac istrazivanje Peloponeza.

Codemaker je vec napisao da se kolima po celom Peloponezu brzo stize, tako da se nadam da ce mo uspeti da obidjemo dosta toga. Nemamo staticam smestaj, nego ce mo da nocimo nekoliko dana u vise razlicitih kampa. Jedva cekam, pa podnosim izvestaj kad se vratim.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ah Monevasia

zavidim to je po meni jedno od najlepsih mesta u ovoh Grckoj

mi smo pre par godina odseli u samoj tvrdjavi i to je jedno od stvarno neponovljivih iskustva

s obzirom da vec silazite na jug i imate vremena posetite obavezno Mani, to je nesto sto je stvarno greota propustiti

mi smo pre par godina napravili turu po Peloponezu i taj put spada medju najlepsa nasa putovanja

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vidim da se slabo pisalo o Peloponezu, mi planiramo ovog leta da provedemo jedno desetak dana mozda i vise i obidjemo nekoliko mesta, u planu su Koroni, Metoni, Kalamata, Monamvasija. I sve drugo uz put sto se moze videti, vise ce mo se usrediti na juzniji deo.

Jos samo da dobijemo vize i pravac istrazivanje Peloponeza.

Codemaker je vec napisao da se kolima po celom Peloponezu brzo stize, tako da se nadam da ce mo uspeti da obidjemo dosta toga. Nemamo staticam smestaj, nego ce mo da nocimo nekoliko dana u vise razlicitih kampa. Jedva cekam, pa podnosim izvestaj kad se vratim.

Možda se i sretnemo negde na Peloponezu? :kez:

Ja ću biti na potezu Korinit - Sparta - Olimpija sa rikošetima zapad-istok i ukoso, negde od druge polovine jula pa do sredine avgusta, sve u svemu barem 3 nedelje.

Svakako uzmi u razmatranje posetu Epidaurusu u Nafplio barem...

Za Kalamatu se spremi na neopisivu gužvu, ali je mnogo zanimljiv niz hotela uza samo more, na delu obale imaš hotele bukvalno na 5m od mora.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi hvala na odgovorima.

Codemaker mi smo na Peloponezu u terminu od 18 jula pa do kraja jula, mozda se i sretnemo, dve Dacije jedna bela jedna crna, ne mozes da omasis :D

Jos nesto jer objektivno da se obidje sve ovo sto ste naveli za nekih desetak dana?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi hvala na odgovorima.

Codemaker mi smo na Peloponezu u terminu od 18 jula pa do kraja jula, mozda se i sretnemo, dve Dacije jedna bela jedna crna, ne mozes da omasis :D

Jos nesto jer objektivno da se obidje sve ovo sto ste naveli za nekih desetak dana?

Gledaću ako negde vidm dve dacije pa još naša registracija...

Mada, već 10 godina špratam i Peloponezom ali ako mi veruješ još nisam sreo našu niti bilo koju ex-yu registraciju! Dakle ako vidim naše, to mora da ste vi! :kez:

Inače, mislim da, nažalost, nije realno da se sve što si nabrojala i obiđe, barem ne kako valja.

NAvela si nekoliko mesta i koliko sam shvatio kampovali bi. Nisam nešto priometio mnogo kampova u tom delu Peloponeza (jug) ali valjda ih ima.

Za svako mesto računaj dlazak predveče recimo, podizanje šatora, obilazak a sutra i malo kupanja pa uveče dalje. To bi bio ludački tempo.

Osim toga tvojoj listi svakako treba dodati Epidaurus, Nafplio i Olimpiju barem, što celu stvar komplikuje vremenski...

Ja da imam samo 10 dana, najpre bih u cugu vozio BG-Lutraki ili Korintos i tamo prespavao.

Posle bi narednog dana obišao Epidaurus i Nafplio i u NAfpliju ostao jedan dan.

Posle bih išao istočnom obalom Pelpopneza i ged mi se svidi udario temelje šatora i ostao barem jedan ceo dan.

Potom bi se sjurio sve do Kalamate i tamo ostao barem dva dana.

Nakon toga bih u povratku išao na sever prema Sparti, obišao sjajan muzej a posle nastavio do Olimpije stigao predveče i kampovao. Sutradan bi obišao olimpjsiki stadion i staru olimpiju natenane (to treba videti bez diskusije, da ti dlake na rukama stoje uspravno kad staneš na drevni stadion gde su pre više hiljada godina stari Grci imali takmičenja...

Posle toga bih krenuo prema zapadu da se vratim zapadnom stranom Peloponeza. KAd izbiješ na zapadnu obalu, može se naći neko lepo mesto za kamopvanje.

Sutradan pravo na sever prema Partri, nema šta da se vidi posebno, lučki grad ali treba preći preko velelepnog mosta..

Onda na istok prema Galaxidi i tu ponovo kamp.

Zatim krenuti prema istoku i posetiti Delfi, pa izbiti na autoput prema LAmiji-Larisi-Solunu.

Usput, ako ima vremena svratiti prema Volosu na jedna dan a posle veselo i pocnrleo kući da gledate šta ste sve usput snimili.. :kez:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Heeej, i ja sam tamo u tom periodu :kez: Doduse, spavamo na ostrvu Poros, ali cemo obici sva znacajna mesta na Peloponezu . Vidimo se !!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Codemaker hvala na odgovoru.

Mi smo naime planirali da pri dolasku prvo posetimo Delfe, tu iznajmimo kucicu u njihovom kampu i tu prespavamo. drugi dan krecemo, ka Peloponezu, prva poseta je Olimpija, zatim nastavljamo dalje do Koroni mislim da tu postoji kamp, vidi se na google Earthu, tu uzivamo nekoliko dana, zatim krecemo dalje poseta Kalamati, tu ne verujem da ce mo se mnogo zadrzati mozda jedno pre podne, za dalje ce mo videti kako ce mo, mislim da i Monevasija ima kamp. Inace nismo ograniceni samo na deset dana mozemo da ostanemo i dva tri dana vise, ali moramo u povratku da svratimo neki dan do Pierie i mestasca Skotine, jer su nam ljudi odatle poslali vaucere.

Za sad planiramo da provedemo 15 dana u Grckoj, ali cu videti da nateram dragog pa da produzimo bar za jos koji dan :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Heeej, i ja sam tamo u tom periodu :kez: Doduse, spavamo na ostrvu Poros, ali cemo obici sva znacajna mesta na Peloponezu . Vidimo se !!!!

Bas lepo, mozda se i sretnemo :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel' se to stvara "peloponez klan" ovde? :kez:

Izmenjeno (codemaker)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam bila na Peloponezu pre desetak godina.

Bilo je nesvakidasnje, prelepo. Obisli smo skoro sve sto je maca navela. I Olimpiju, i Delfe, i Patru....

Jedina mana je bila ta sto smo imali tako gust raspored puta da smo cesto dnevno prelazili i po dva-tri mesta, pa nam se na kraju u glavi sve izmesalo. Nismo stigli ni da odreagujemo na svu tu lepotu. Celo letovanje smo proveli vise u busu i obilazenju, nego sto smo bili na plazi. Za tih 10-tak dana sto smo bili tamo, samo smo 2 puta bili na plazi :)

Sve u svemu, vratili smo se kuci sa gomilom slika i puni utisaka.

Ko moze neka obidje Peloponez, ali svojim kolima :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ala ste me zaraziliii... Moraću prvom prilikom da se uputim ka Peloponezu.

Ako sledeće godine stvarno ukinu te vize, biće super fora sesti u kola i zapaliti pa kud nas vetar odnese... :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja sam pre 10godina bila na proputovaju kroz skoro celu Grcku. Peleponez je predivan. Kao sto rece Suzzana, po 2-3 mesta po danu smo obilazili, pa ti se sve i zbrka u glavi.Jasmo bili 15-16 dana, ali...... malo je Treba lepo na tanane sve obici videti, slikati , snimiti...

I ja vam se pridruzujem sl god. Jos samo i kamp kucicu da kupimo, ukinu vize pa da nas Bog vidi :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bas mi je drago sto je tema malo zazivela. Ljudi pisite svoja iskustva.

Ja cu da se pomirim sa cinjenicom, da ovog leta sigurno necu da vidim dosta toga na Peloponezu, koliko se stigne, moracu malo i da uzivam u moru i odmoru, ali zato sluze i naredna letovanja, da se nadohnadi propusteno, jos ako nam ukinu vize, bice super. :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I obaavezno slikaj.

Bas ti zavidm, u pozitivnom smislu :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26024
    Ukupno tema
    868391
    Ukupno poruka